Премини към съдържание

Никой ли не се вълнува от случващото се в държавата?


Препоръчано мнение

Драги ми колеги, следващото управление на държавата ще бъде на ГЕРБ :icon_crying: Ето в това може да сте убедени, както ТЕ са убедени. Предизборно вдигане на цените, предизборно небутване на пенсиите и т.н. може да си позволи само оня, който знае!!!

Лично аз вече се чувствам много объркан и не съм сигурен дали ще гласувам изобщо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Драги ми колеги, следващото управление на държавата ще бъде на ГЕРБ :icon_crying: Ето в това може да сте убедени, както ТЕ са убедени. Предизборно вдигане на цените, предизборно небутване на пенсиите и т.н. може да си позволи само оня, който знае!!!

Лично аз вече се чувствам много объркан и не съм сигурен дали ще гласувам изобщо...

Ами те точно на това разчитат- да успеят да създадат апатични настроения сред стадото, пардон- електората. Да създадат чувството на неизбежност.

И като не гласуваме, само ги улесняваме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение, че трябва да се гласува. Така се изразява позиция и отношение. В нашата мила Родина, не избираме по-доброто, а избираме най-малкото ЗЛО!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ТОва ще го реши народа догодина .Другото са празни приказки и чесане на езиците.....

Че то няма избори, какво да реши народа... Само аз ли помня как влачеха чували с бюлетини, на такова нещо аз избори не мога да кажа. Да не говорим.. как ходеха и предлагаха пари, кебапчета и на ромите обещаваха, че ако гласуват за тях.. няма да плащат ни вода ни ток.. Пък после хората ги мразят, че не плащат ток.. като това им е обещано, какво да плащат..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами те точно на това разчитат- да успеят да създадат апатични настроения сред стадото, пардон- електората. Да създадат чувството на неизбежност.

И като не гласуваме, само ги улесняваме.

Изборът, изборът, драги ми колега Минтов, изборът го няма :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе Роско, да не си бил в чужбина, че нещо не вдигаш телефона или си го сменил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение по повод сегашното управление е, че по-некомпетентно управление България не е имала никога и дано никога в бъдеще няма.Някой замисля ли се какво ги очаква нашите деца в бъдеще...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение по повод сегашното управление е, че по-некомпетентно управление България не е имала никога и дано никога в бъдеще няма.Някой замисля ли се какво ги очаква нашите деца в бъдеще...

 

 

 

Замисляме се постоянно, и то е: бягане в чужбина, друг вариант няма за децата ни.Особенно ако, тая Чума ГРОБ, ни управлява още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно на това разчитат определени политически субекти.

 

ББ не се държи като политик, а като прост полицай, и не е образован достатъчно за позицията си.

Но те казват нещата директно и взимат решения, които макар и непопулярни за народа и водещи до криза в средно срочен план, имат смисъл и логика в наследената от тях система и ситуация.

Ако се изключат слабите им страни (липсата на професионално поведение като политици, говорене на наивни глупости), смятате ли, че ББ и герб работят чак толкова зле за бъдещето, в крайна сметка? И коя друга партия и формация би направила нещо по-добре?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм,с риск да обидя някого,ще вметна,че над половината от постовете са написани в работно време,вкл. и моят,т.е. мисли се за друго,а не за работния процес:).И понякога е много възпитателно да се вслушаме в " третото,твърде различно от нашето,мнение":)..това е по темата "всички са виновни,само аз-НЕ"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм,с риск да обидя някого,ще вметна,че над половината от постовете са написани в работно време,вкл. и моят,т.е. мисли се за друго,а не за работния процес:).И понякога е много възпитателно да се вслушаме в " третото,твърде различно от нашето,мнение":)..това е по темата "всички са виновни,само аз-НЕ"

 

Който не мрънка, значи може да си позволи да пише когато си поиска.

И обратното, който си пише когато иска, да не мрънка.

 

Ето по темата: http://dnes.dir.bg/news/angela-merkel-krizata-evrozonata-blumbarg-11629179?nt=4

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който не мрънка, значи може да си позволи да пише когато си поиска.

И обратното, който си пише когато иска, да не мрънка.

 

Който не мрънка, значи има изгода от това и за това сме на този хал.. И не виждам никаква логика в това кой кога да пише и какво право има да мрънка. Аз работя за французи повече от 4-ри години и нямам проблем с това да пиша, когато си преценя. И защо да нямам право да мрънкам? Не си плащам редовно сметките и данъците ли? Не съм потъпревш от всичко което става ли?

Щом съм жител на тази страна и се съобразявам със законите и.. значи имам право да давам мнение и да мрънкам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако даже и една европейска държава направи това :worthy:

В противен случай само "чешеш" клавиатурата като нас...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много мразя думата "народ". Представям си сива безлична купчина човешки същества (които наричам роботи-потребители и повечето не знаят защо са живи), които са крайно бедни и се продават за две кебапчета и 50 лева :icon_crying: . За съжаление не мисля, че може да се наречем "нация". Единни ли сме? Мислим ли за другия, или гледаме да се спасяваме поединично? Колко души ще се притекат на помощ на припаднал на улицата? А колко ще гледат отстрани? Не знам колко българи обичат България. Превърнали сме се в пешки, в мишки и идиоти. Може ли да си хвърляш бутилката от минерална вода 500 мл през прозореца на колата, салфетката от закуската, да гледаш кого да прилъжеш и измамиш, да си ровиш в интернет в работно време и в същото време да мрънкаш, че ти е ниска заплата и че в "чужбина" било чисто и плащали... Самосъзнание? Родолюбие :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Трябва ВСЕКИ като разбере за лично облагодетелстване било то от проект, подкуп, какъвто и да е вид корупция, да вдигне гюрултия и да даде гласност какво става. Стига с тази недосегаемост. Брей па има някой недосегаем?! Май не е попаднал на точния човек! Както направи мой съученик и приятел миналата седмица с он`я Аврамов. Няма да коленЧа пред никой, както и да ме заплашва :icon_censored: .

От вас искам решения и конкретни стъпки към по-добър живот на национално ниво. Да сложим КРАЙ на грабежите и осигуряването на живота за 4 години мандат! Стига са ни правили на луди. Нали твърдим, че сме умни и разбираме по много от много?! Така ли е в действителност, защото по нищо не личи?! Някой да помни кога последно средностатистическият български гражданин е бил доволен от управлението на България?

 

И съм ЗА всички заловени крадци "българи" в чужбина да бъдат съдени по бързата процедура и да се приложи цялата строгост на закона. И ние не ги искаме в България. Това е ИЗМЕТ, която посрамва българите. На "запад" като чуят "българин" и си представят чернилка, мислеща каква пакост и кражба да извърши. Или да ги връщат тук и да ги съдят до дупка + да върнат откраднатото + възмездие за всички видове нанесени щети. Ако нямат пари да си платят, всичките им чавета да ходят там да метат центъра на европейски град докато са живи, чиниите да им мият и ако трябва и задниците ще им бършат на западноевропейците. Няма тук 7 млн. души да патим от своеволието и егоизма на шепа циганор! Гнусна измет :icon_box: :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРНОСТИ КЪМ ГЕРБ ЗА:

- ЗА Калинка;

- ЗА 6-те имота на Цецо и огромните му тайни хонорари ;

- ЗА 14-те имота и 120-те години трудов сраж на председатела на столичния съвет;

- ЗА Лъчо - мозъка - GP -то ти (далавери и хонорари);

- ЗА Банките на Цветелина –първата продадена и после купена половината от друга банка;

- ЗА Разпоредбите ти по телефона до Танов за „бирата” и наш’то момчнце от митницата;

;

- ЗА Лошия ма’триал;

- ЗА Шибания народ - гарантирано от Божидар;

-За Изключителния интелект и законотворчество на Цецка и Искра ;

-ЗА Новата шефка (новата Калинка) на Софийски градски съд;

- ЗА Далаверите на „нашата фирма” със ски пистите в Банско;

- ЗА Изядения паричен резерв ;

- ЗА Постоянното повишаване на цените- ток, парно, вода и ....;

- ЗА Замразените доходи,пенсии ;

- ЗА Растящата безработица 400000 човека вече

- ЗА Съсипването на малкия и среден бизнес;

- ЗА Перманентната липса на лекарства за онкоболните;

- ЗА За ликвидирането на науката, образованието и здравеопазването

- ЗА ....ЗАКОНА ЗА ГОРИТЕ....

ЗА .. новия дълг...

За купените медии и социолози

За подслушванията на хиляди хора

 

За кое???????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако даже и една европейска държава направи това :worthy:

В противен случай само "чешеш" клавиатурата като нас...

 

Чакай колега, защо да го правят държавите със силни икономики като Германия, които дават спасителните пакети? Дали не е случаят "я не сакам да ми е добре, а..."?

България го прави, защото другият възможен сценарий е гръцкият. Като няма пари, или се свиваш, или затъваш в неизплащаеми кредити, или ги избачкваш. Стъпка номер едно е да се свиеш. За съжаление, това е трябвало да стане 1992 година, но такива бяха времената тогава, глупав народ неразбиращ случващото се с него и тогава, както и сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай колега, защо да го правят държавите със силни икономики като Германия, които дават спасителните пакети? Дали не е случаят "я не сакам да ми е добре, а..."?

България го прави, защото другият възможен сценарий е гръцкият. Като няма пари, или се свиваш, или затъваш в неизплащаеми кредити, или ги избачкваш. Стъпка номер едно е да се свиеш. За съжаление, това е трябвало да стане 1992 година, но такива бяха времената тогава, глупав народ неразбиращ случващото се с него и тогава, както и сега.

 

Да, но народа се свива а управляващите харчат за всевъзможни глупости с широки пръсти... дадох преди пример за 50 милиона за софтуер които не е нужен.. и на всичкото отгоре се взе най-скъпата оферта.. има още много много такива примери

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бойко Борисов каза: „Решението на ВСС /съдията от СГС Мирослава Тодорова да бъде уволнена/ е провокация, насочена срещу правителството”.

 

НЦИОМ каза: „Рейтингът на Борисов пада с 6%”.

 

Тенисистката Сесил Каратанчева каза : „Бях на 14, когато Борисов ме поиска в хотелската си стая!”

 

Ще започна отзад –напред, господин министър-председател.

 

Първо: Вие, Бойко Борисов, очевидно не сте педофил. Нека не сваляме нивото на разговора.

 

Господин министър-председател, може да ви е страх да си признаете за миналото. Може ЦРУ да ви държи на къса верижка. Може да сте зависим и от настоящето си обкръжение . Може да сте понаругал президента Първанов ,когато сте ходатайствал - в нарушение на закона- за Мишо Бирата. Може да наливате непрозрачно пари в Корпоративна търговска банка. Може да се радвате като годежарче , като ви хвалят жълтите медии . Може да не сте подготвен да управлявате. Може да не ставате за водач. То, кой ли става? Може да сте всякакъв...Но – очевидно не сте педофил! Това вече е прекалено.

 

Второ: Правителствените социолози дръзнаха да ви кажат, че доверието във вас, премиера Борисов, пада с 6%. Щом придворните социолози ви признават, че сте на пързалката надолу с 6%, колко ли крият, няма начин да не сте си задал този въпрос?

 

Трето: ВСС се разпаса съвсем и показа без срам, че силно рипа по физкултурната свирка на вицето ви, вътрешен министър и истинския властелин на ГЕРБ Цветан Цветанов. Отсъствието на законност у нас вече е страшно. Какво правите за законността, вие, човекът- оркестър?

 

Господин министър-председател,

 

Длъжен сте час по- скоро да дадете отчет пред всички българи какъв е резултатът от 3-годишното управление на ГЕРБ.

 

Нека в този отчет мерната единица да не е в километри магистрали ,а в цифри и факти –социални, икономически и морални устои за живот, брутен вътрешен продукт, чуждестранни инвестиции, усвоени еврофондове, безработица, цени, стандарти , задължения към бизнеса, раждаемост. Запознайте избирателите с визията си за последната година на ГЕРБ. Запознайте ни и с плановете ви за управление, при евентуален втори мандат.

 

Обяснете как точно се борите с престъпността ? Като хвърляте в затвора и в ръчичките на МВР министъра всички, с които имате сметки за разчистване или за които си мислите, че могат да ви изместят от властта? Или се опитвате да изкорените престъпността и корупцията със закон в ръка?

 

Създайте ясни правила за пазарна конкуренция в бизнеса. Спрете да раздавате нашите пари на свои хора.

 

Спрете да приемате в НС лобистки закони и закони, които ще препънат всички партии, освен ГЕРБ да участват в състезанието за гласа на народа при следващите избори.

 

Докажете, че вие и кабинетът ви управлявате демократично, а не милиционерски.

 

Престанете да се оглеждате самовлюбено в кривото огледало на жълтите медии, които непочтено финансирате с парите на данъкоплатеца. Не делете медиите на „свои” и „чужди”. На „своите” плащате щедро, нали? Като не искате да има правила, не се гневете ,че на „чуждите” медии друг, може би, плаща.

 

Не тичайте панически до Европа Не звънете , като ученичка преди класно, на канцлера Меркел по телефона. Кажете , каквото имате да казвате тук, у дома, на нас. Ако то е стойностно, хората ще ви подкрепят. Подкрепят ли ви в родината и Европа ще ви уважава. Не ви ли ценят в България и Европа ще ви обърне гръб.

 

Господин Борисов, крайно време е да козирувате пред народа и да доложите как сте се справил с управлението на България през 3-те години на вашето управление. Хората чакат. Демократичните правила го изискват. Може и да докажете огромни успехи. Кой знае? Рискувайте. Нали не ви е страх?

 

Както се пее в новия химн на ГЕРБ, одата за вас, Бойко Борисов: „Да бъдеш гербер не е лесно, трябва да се бориш честно със зноя, със студа, да не избягаш, по пътя не са страшни ветровете, но затова животът продължава”.

 

Обратното броене започна. Следващите избори за парламент идват.

 

 

 

С очакване за публичен отчет, г-н Борисов, и с уважение:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай колега, защо да го правят държавите със силни икономики като Германия, които дават спасителните пакети? Дали не е случаят "я не сакам да ми е добре, а..."?

България го прави, защото другият възможен сценарий е гръцкият. Като няма пари, или се свиваш, или затъваш в неизплащаеми кредити, или ги избачкваш. Стъпка номер едно е да се свиеш. За съжаление, това е трябвало да стане 1992 година, но такива бяха времената тогава, глупав народ неразбиращ случващото се с него и тогава, както и сега.

 

Наистина ли не разбираш за какво става въпрос, или се правиш на оригинален?

Става въпрос за това, че се строят магистрали с вропейски фондове(заеми), а народа масово тъне в нищета и мизерия.(Тези фондове трябва да се връщат, нали знаеш?)

Пенсии и заплати не са индексирани(не увеличавани) 3 (три) години.

Кой нормлен човек тегли кредит, като няма какво да яде?

Имаме едни от най скъпите лекарства в Европа. Няма пари за здравеоразване.

Най висока безработица сред младите в Европа.

Цените на храните са европейски, а доходите - 10(десет)пъти по-ниски.Горивата и тока също.

Няма пари за наука и образование.

 

И на този фон хората от управляващите и покрай тях крадат и с гъза си.

И си раздават бонуси от по 50-100 000 лева.

 

И ти питаш защо хората "мрънкат"?

И ще ми казваш, че случаят е "я не сакам да ми е добре, а..."

Или, като видя зора, се изнесе и сега раздаваш акъл, ама от далече...

 

Карай си новите лизингови коли, радвай се на живота и успехите си, но не взимай отношение за положението в България. И не давай оценки за тези, които се борят ТУК за оцеляването - собственото и на близките си.

 

Аз плащам повече от 30(тридесет) години данъци в тази държава, а не се изнесох към държавите със силни икономики като Германия. Това беше моя избор(а може би и грешка). И си нося последствията.

Редактирано от TASSO
  • Положителен вот 2
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично към никой, познавам се с по-старите форумци,както и с някой сме приятели, но забелязвам,че винаги мрънкащите са една и съща група от 10-на души, да не мислите,че другите са малоумни или не бачкат или не им е тежко... но си работят и се справят.Помня много добре от 30 г насам всичко...както и знам за капитализма от преди 9 септември... е винаги се е бачкало и сее плюело по власта.А за момента аз се радвам,че като пътувам до родното место на родителите ми пътувам спокойно и по чисто нов път.А вие си мрънкайте колкото искате на мен ми е все тая .Скоро имах сбъсак и с безработицата лично и пряко, както и с болниците също и лично и косвено и съм останал възхитен от всичко, а вие си мрънкайте колкото искате ...мен не ме касае .Така,че аз живея тук и се боря също като вас но не мрънкам и никога не съм , въпреки,че винаги съм имал будна гражданска съвест(с изключение преди доста години като ходехме по митингите ).Ще ви дам един пример от много скоро.Имам 2 братовчеди , единия постоянно мрънка,че нямало работа, че нямало пари и т.н., а го мързи та дрънка, другия когато и да му звъна ми казва "Човек нямам време да почина яко работа " ИЗвода го оставам за всички , мрънкащи и не толкова мрънкащи .Забравих да добавя, мога да говоря и за пенсионерите, родителите ми са такива, но и те бачкат и се справят чудесно .А всичко друго са партийни пристрастия, всеки да си го тълкува както иска .

Редактирано от ipj
  • Положителен вот 2
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това няма нищо общо с управлението на държавата и злоупотребите, които се вършат.

Има и то много , защото досега имаше изпълнение кръгла 0, сега може да е малко но се радвам на хубавия път(образно казано )... а преди явно само си крадяха , това имах предвид.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

(Тези фондове трябва да се връщат, нали знаеш?)

В голяма грешка си, поинтересувай се малко кво и как се отпуска .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

(Тези фондове трябва да се връщат, нали знаеш?)

В голяма грешка си, поинтересувай се малко кво и как се отпуска .

 

Правилно, нищо няма да връщаме, а ще СЪФИНАНСИРАМЕ. :)

 

Не разбрах само каква е целта на поста ти.

Темата е "Никой ли не се вълнува от случващото се в държавата?"

След като не се вълнуваш, не виждам защо пишеш?

 

Жалко е,на колко много хора успяха да промият мозъците!

 

P.S. Направете си отделна тема за Б.Б. и успешното му управление и си пишете там.

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Правилно, нищо няма да връщаме, а ще СЪФИНАНСИРАМЕ. :)

Както и да е .... за малките и средните предприятия е безвъзмездно, но аз казвам,че от мрънкане полза няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига с това, как трябвало да бачкаме, да сме предприемчиви и т.н.

Ами, 7 милиона вождове(предприемачи) - не може, трябва и индианци(работници).

Учителят трябва ли да кара такси в свободното си време за да свърже двата края или трябва да може да живее достойно с професията, която има?

Трябва ли санитаря в болницата да мие задниците на болните ни роднини за "достойната" заплата от 300лв, докато шефа му точи средства и си е гласувал заплата от 40-50000лв?

 

Йонко, родителите ти бачкали и се справяли. Браво, живи и здрави да са и да се справят още дълго време! А тези пенсионери, които са възрастни и болни и нямат възможността да работят, те какво да правят? Или да им викаме -"бъди предприемчив, бачкай" :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...