Премини към съдържание

Никой ли не се вълнува от случващото се в държавата?


Препоръчано мнение

Тези дни яко пече слънцето...та се сетих, какво каза герберското "слънце" ТиквоБоко. В минути на прозрение или по-точно в опит да каже нещо смислено, той-слънцето "роди" гениалната Бокомисъл "Който пуши е ПРОСТАК!!!". Седя и мисля, седя и мисля...и да не съм като Боко само да седя, се замислих върху "великата" мисъл на гения...

Ако се замисля малко повече/за малко спрях да мисля..за да отпия глътка студена бира/ излиза, че пушачите/простаците/ са настоящи и бивши- тези които са спрели да пушат. Замислих се още малко и “погледнах в бъдещето”...Ако "сформираме "движение или гражданско сдружение и то после прерасне в ПАРТИЯ/ примери бол/ и всички бивши и настоящи пушачи масово се включим...може да станем "общонационално движение”, което задължително в последствие ще прерасне в партия"!!!! Тя трябва да има подходящо име и затова като "създател" в мислите си предлагам да се казва така:

"ГЕРП- Граждани за Европейско Развитие на Пушачите/ Простаците"!!!! Кратко и ясно - ГЕРП!!!!

Какво ще кажете бивши и настоящи пушачи/ простаци??? ГЕРП трябва да е алтернатива на сега управляващите/ между тях има много ПРОСТАЦИ/...разбирайте го както си искате. В ГЕРП ще разрешим да има"идейни" течения: Малки, средни и големи-"широки" пушачи...И както при партиите има традиционни и не толкова традиционни пушачи/простаци и тука ще има - традиционните знаем са привърженици на тютюна , а другите на различни други "треви"...Предлагам да не ограничаваме, както в другите партии кой да заема ръководни постове в "партията". Е..в началото може както "бившите" милиционери от ГЕРБ да "изберем-назначим" за областни координатори “бивши” пушачи….все пак с повече “опит” са. Не трябва да допускаме грешки като в ГЕРБ - разни КАЛИНКИ/ които да казват, че са пушачи и да се окаже, че само са “купували” цигари/дипломи/. Ще сформираме и женско ГЕРП и те ще са равноправни на мъжете пушачи.Предлагам да не допускаме до ръководни постове такива редки екземпляри които пушат пури… те просто са големи простаци и обикновено са с нарцистични наклонности и много обичат да режат пури и ленти…. Имаме ярък пример!!!! Жега е…това бяха част от “невчесаните ми мисли” преди първите горещници. Усетех тогава специфичен звук от “контакта” и си викам- “Някой ми чете мислите”…Цв. Цв. Си върши работата и реших да мина в “нелегалност”. Скрих се за една седмица в Съни биич и още на втория ден…бум..атентат на летището в Сарафово. Гледам и не вярвам на ушите си….как е възможно? Та нали имаме стратегия за национална сигурност “ДЮНЕР”??? Впоследствие разбрах, че охраната на ТИМ в летището не допуснала “на някой ъгъл да има дюнер”- жалко за загиналите…..

Та приятели…жега е…но сме принудени да вземем властта!!! Да живее ГЕРП!!!! Първата работа, като вземем властта е да проведем РЕФЕРЕНДУМ/сега е модерно/ за отмяна на всякакви забрани за пушене - на открито и закрито, по стадиони / с изключение стадиона на Бистришките тигри…ако до тогава не е станал “национален”/ и бирарии…та даже и в кенефа!!!! Както се казва “Който е съгласен …моля да гласува!!! “ Като коалиционни партньори предлагам Бирената партия и други подобни..!!! Съгласете се, че друго си е като запалиш цигарка…да глътнеш и една студена бира …..Наздраве трезво мислещи граждани на страната ПОЖАРНИКАРИЯ!!! Накрая малко майтап …/след такъв “сИриозен” анализ/ Жега е….та се сетих за разговор на две бабки от “сиевернъ България” ….Седели си под дебела сянка - под орех и едната рекла “Уййй пък туй слънце…жешко пиче…”, а другата отговорила “ Дааа.. гуляма курещина…..та чак праф са дига”!!!! Наздраве!!!!

 

 

 

 

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/524397_350255451720595_1386547280_n.jpg

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

...... Народе, няма ли да се опомниш?!

Ами няма. Щото, колкото и да е смешно/жалко/трагично, Б.Б., някак първично, така - откровено и глуповато, но вярно го каза - ТАКЪВ НИ Е МАТЕРИАЛА.

Аз много отдавна /от около 20 години/ отделям внимание на следната теория. А тя е провокирана от генното инженерство, родено ок. ХVІІ век в градинката на някакъв чешки поп /или нещо подобно/.

Култивирай ти грах/порода кучета/морски свинчета и прочие добитъци и треволяци и ще получих нов подвид, какъвто поискаш.

Еми ние 500 години сме култивирани - тези, дето са надигали глави, са ги секли. Тези, кротките, с наведените глави, са останали. И са давали потомство. И така 20-25 поколения.

Така че нямаме вина приятел, че сме такива. Тъкъв е материала.

Горчиво е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Политика е същество което ви обещава, че ще ви служи, но когато го наемете се оказва, че вие му служите.

 

Политика е същество което ви обяснява, че вие нямате необходимите познания за това как да харчите парите си, затова е добре той да ги управлява.

 

Политика е същество което претендира, че управлява от ваше име, докато всъщност стъпква правото ви на глас.

 

Политика е същество което ви втълпява, че единственото на което сте способен е това да изберете кой да ви управлява.

 

Политика е същество което ви уверява, че вие няма нужда да мислите за себе си, защото той щял да мисли за всички.

 

Политика е същество което парадира, че спазва законите докато всъщност ги променя в собствена изгода.

 

Политика е същество което не произвежда, а само консумира.

 

Политика е същество което твърди, че не може да бъде съдено понеже работи за общото благо.

 

Политика е същество което не вярва във вас, но иска вие да вярвате в него.

 

Политика е същество което твърди че ви води към бъдещето, но постоянно ви поставя препятствия по пътя.

 

Политика е същество което твърди, че се грижи за цялото общество, но когато поискате помощ се оказва, че точно вие не сте част от това общество.

 

Политиците са излишни, не им вярвайте, те просто искат да живеят на ваш гръб, да ви поробят, карайки ви да вярвате, че те се жертват за вас, докато всъщност вие сте жертавата.

 

Задайте си въпроса: Кой на кого плаща, вие на тях или те на вас? И като им платихте, какво получихте?

 

Всичко което те парадират че дават, всъщност преди това са го взели от вас и сега го преразпределят в съответствие собствените си интереси да останат на власт и да продължите да им плащате.

 

Наистина ли без тях, държавата не може да съществува?

 

 

 

 

ДОЛУ ГРОБ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето да дам пресен пример какво се случва в дЪржавата: http://www.kaldata.com/72033/%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8-57-%D0%BC%D0%BB%D0%BD-%D0%BB%D0%B2-%D0%B7%D0%B0-upgrade-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82.html

 

Ето как се крадат парите на хората, "500 хил. лв. през 2006 г" за някакъв убит сайт, на който дори и форума е безплатен и незавършен.. Вече са готови да откраднат още... а извинявам се да "дадат" 5.7 милиона, за да направят ъпгрейт на сайта и да му сменят дизайна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"...........

Но как така, – ще попитате вие – Нима няма нещо, което да обединява тези хора, населяващи тази територия, наречена България? Има разбира се, те имат общи черти, но те не ги правят общност, не ги правят народ – те са продажници, завистници и крадци. Те не се стремят да подобрят своето житие – за тях е достатъчно да се радват на нещастието на другите около тях, а ако случайно не виждат по-нещастен от себе си, то това ги прави нещастни. Те не се радват на постиженията на другите, а търсят начин да ги развалят, окалят и съсипят............."

Това е истина.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"...........

Но как така, – ще попитате вие – Нима няма нещо, което да обединява тези хора, населяващи тази територия, наречена България? Има разбира се, те имат общи черти, но те не ги правят общност, не ги правят народ – те са продажници, завистници и крадци. Те не се стремят да подобрят своето житие – за тях е достатъчно да се радват на нещастието на другите около тях, а ако случайно не виждат по-нещастен от себе си, то това ги прави нещастни. Те не се радват на постиженията на другите, а търсят начин да ги развалят, окалят и съсипят............."

Това е истина.........

 

Абе тоя не е по-малко прост.

Той е също готов на всичко за пари, защото и на други места има мн. по-хубава природа и имоти, но нали трябва да е смешно евтинко, къща колкото една кола. Точно защото е тъп и алчен, затова не е разбрал къде купува имот.

И защото е умен, затова си мие ръцете на отделни топъл и студен кран, но това може и да го е променил от престоя си в България.

Аз англичаните не ги признавам. Надути копелета са, които дори и да са прави, нямат думата. Светът само си е изпатил от тях.

 

Ето аз им говоря езика като роден, а те български не. Абе я у лево, дамб лаузи мадафака, сан аф ъй бич! Гоу фак юселф, лууза! Дис ис Балгиериа, ю ноу май френд? Уан мор шити артикъл лайк дис анд юр дед ман! :icon_bye: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Само не знам защо някви комплексарчета направили извадка на роми, турци и някви мутри едва ли не ги боготворите... Защо никъде не се споменава за кадърните българи.. защото сме доста кадърни, за да сме търсени, както в ИТ сферата.. така и в други сфери. Но не.. щом някой покаже мангалите робуващи им без пари, това е нашата извадка.

Като другите страни са толкова напред и са толкова велики, как ще обяснят това: http://montana-dnes.com/modules.php?name=News&op=SeeNews&id=2788

С това момче не един път съм бил по състезания и вярвайте ми.. има още много като него. Дали пък с тия роми, не опитват да избият точно тези комплекси.. или българина който се жертва за да спаси детето от удавяне, защо българин а не някой друг? Защото сме прост народ ли.. или защото сме хора? Това да имаш пари не те прави "Човек", жалко е че вече и повечето от нас не го разбират...

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , какво ще кажете за поредната помия която се излива върху националната ни история ? Аз съм потресен...

 

http://www.buditeli.info/novini/ot-bulgaria/630-usa-iskat-da-izvadim-levski-ot-uchebnicite-po-istoriq.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Америка е един луксозен затвор... за тялото и душата........... ама политиците като си дадоха задниците, че и нашите, ....така ще е.....

Като целуват Американските задници, ще докарат тероризма и тук...как не....... СВИНЕ!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , какво ще кажете за поредната помия която се излива върху националната ни история ? Аз съм потресен...

 

http://www.buditeli.info/novini/ot-bulgaria/630-usa-iskat-da-izvadim-levski-ot-uchebnicite-po-istoriq.html

 

Чакай де, това сериозно ли е??? Аз не вярвам, че това може да бъде истина. Американският посланик дали осъзнава, че по времето на Левски е нямало дума "терорист" и не се е познавало значението на понятия като "световен тероризъм". Все едно аз да кажа, че Америко Веспучи е бил либерал... Баси нахалството, ако бях управляващ, на момента бих пратил писмо (явно това е формата на комуникация) до Вашингтон да разкарат тоз калъф (ако е негова идеята)!!!

От друга страна - яко ми намирисва на заговор на управленско ниво - махнете Левски, пък сложете Бойко на негово място, белким идното поколение стане по-интелигентно :D

ПП: И чакай де, кви са тези техните специалисти, че ще вземат отношение към народните герои от историята на един народ? Ние нямаме ли си наши специалисти, които да ги светнат малко... Все едно Дянков да иде у САЩ да учи техния финансист как да им управлява парите... Всъщност не е същото, щото ние не сме велика сила! А после САЩ била свободна държава и искала да налага световна демокрация и толерантно отношение??? Дрън-дрън... това само най-тъпия американец може да го повярва!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

ПП: И чакай де, кви са тези техните специалисти, че ще вземат отношение към народните герои от историята на един народ? Ние нямаме ли си наши специалисти, които да ги светнат малко...

Имаме, полуидиота или политолога (вече трудно ги различавам думичките) Сашо Райчев ги светна преди време по телевизията Американците, за тази гениална идея :icon_doh: и ето до къде се стигна ..

Проблема на страната ни не са толкова Али Баба и 240-те разбойници в парламента, а хилядите "учени" които бълват постоянно университетите ни и после се уреждат на разни измислени и ненужни служби и постове, и само смучат от народните блага ..

Всичко идва от общоприетата максима "учи мама, за да не работиш" и те учат ли учат и като завършат, пълнят България с ненужни институции ..

Ние политика нямаме, обаче политолози имаме с лопата да ги ринеш, нямаме правосъдие, обаче съдии, адвокати и прокурори дал господ, страната скоро ще остане без зрители, но телевизии и журналисти имаме да захраним даже и Китай ..

Нямаме и здравеопазване, но джи пи-та колкото щеш и единствената им работа е, да ти дадат направление, като че ли не знаеш сам, че като си счупиш крак трябва да идеш в травматологията да те гипсират, а като те заболи зъб, на зъболекар ..

Та нищо чудно да направят и тази глупост с Апостола, те нашите "учени" като завършат по 1-2 "виши" и започват да се мислят за по велики и от него ..

  • Положителен вот 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един пример за това какво се случва в БГ, за тези които не са наясно. Става дума за временната барачка на г-н Марешки на плажа :link:.

 

Ето я "барачката": http://www.24chasa.bg/Images/Cache/Image_1501496_126.jpg

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един пример за това какво се случва в БГ, за тези които не са наясно. Става дума за временната барачка на г-н Марешки на плажа :link:.

По принцип в ОУП(Общ устройствен план) на Варна има означения "ПС" и "МС". ПС е паянтово строителство, МС е масивно строителство. Паянтово строителство е строителство от леки сглобяеми конструкции - предимно дървени, може и метални (по-рядко). Т.е. според ОУП дали една сграда е "барачка" или блок, се определя само по това дали е ПС или МС. (Като изключим други показатели като категория на сградата, Кинт, ЗП, отстояния, кота корниз и др.). И какво се оказва в един момент - може и "барачката" на Маришков да е законна... въпреки опасенията на г-жа Павлова. Ако е от дървена конструкция (така, като я гледам, е възможно да е).

А относно строителството на самия плаж - твърдо съм против (че кой не е), а как е отразено това в ОУП, и какви са правилата, изобщо не съм запознат. Като гледам другите "сродни барачки" по плажа, тази на Маришков изобщо не се връзва в общия силует... :icon_blush:

Ясно е, че пак става въпрос за интриги, за които не искам да знам.

 

А по-скоро ми стана много страшно, като прочетох словата от линка на Ага:

Ей тук е описано всичко:

 

http://www.buditeli....a-bylgariq.html

За съжаление, всичко си е така и се съгласявам. Въпреки че още не мога да разбера, как така тези писма/доклади излизат наяве в И-нет пространството. Освен ако не е целенасочено...

Тук Ага ще каже: "Виждате ли, че Бойко не ви е крив!" :D ... и затова ще избързам да отговоря (както казах и по-рано): "Народа и политиците са затворена система. Преди всичко политиците са едни от нас, докато ние не поумнеем, не можем да очакваме те да не ни мачкат... ама как се поумнява с тая пуста чалга и тоя желиран силикон..." :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера какво общо има чалгата или каквато и да е било музика с това...

Аз слушам и чалга и сръбско и метъл.. общо взето всичко което ми допадне като песен и какво от това? Това да не ме прави по лош от някъв убит наркоман, който смисъла на живота му е да иде на следващото техно и да се напуши и дрогира? Хайде стига глупости и оправдания, за тези които не им пука за нищо и си мерят живота само с броя напивания(понеже ми е неудобно да изреждам други неща)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, всичко си е така и се съгласявам. Въпреки че още не мога да разбера, как така тези писма/доклади излизат наяве в И-нет пространството. Освен ако не е целенасочено...

 

За добро или лошо, този "доклад" е фалшив разбира се, но според мен това не променя нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, вие защо се вълнувате за постройките на еди кой си?

Ако на вас ви се отвори възможност, ще си направите и вие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя защо се вълнуваш от привилегиите на инвалидите, ама...

Или ти никога не си се възползвал от някоя привилегия, която не ти се полага, но си имал възможност... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според изследването, удовлетвореността от състоянието на икономиката у нас е най-ниска, а най-големият страх на българите е свързан с живота им на старини. Всъщност доживяването на старини у нас е лукс, тъй като България е страната с най-висока смъртност и най-висок отрицателен прираст в ЕС. В същото време нацията ни прогресивно застарява и в момента България е страната с най-застаряващо население в ЕС. Според доклад на ООН, всеки четвърти жител в страната ни е пенсионер, а една трета от населението у нас е съставено от хора над 60 г.

Тежката финансова безизходица на българина е обусловена и от редица фактори, пряко свързани с ниските заплати и произлизащата от тях ниска покупателна способност. Парадокс е, че заплат

ите в страната ни продължават да са най-ниските в Европа, но затова пък цените на лекарствата, например, са най-високите. “Финансовата стабилност” в думите на

премиера явно не важи и за пенсионерите в България, чиито пенсии са най-ниски в Европейския Съюз. В същото време пенсионната реформа у нас прави крачка назад, като повишава осигурителния стаж, премахва социалните пенсии за старост и инвалидност и на практика въвежда нови ограничения, които намаляват размера на бъдещите пенсии. Особено интересен е въпросът как се очаква сънародниците ни да увеличат трудовия си стаж с цели 3 години, имайки предвид, е само за миналата година безработицата в България се е увеличила с близо 20% спрямо предходната година. Финансовото състояние на възрастните хора е толкова отчайващо, че мнозина от тях разчитат точно на парите, изпращани от емигрантите, пред които Бойко Борисов описа финансовия просперитет на страната си.

Най-силното опровержение на премиерските думи обаче дойде само ден след тях, когато водеща новина в българските медии бяха сумите, които емигрантите наливат ежегодно в родината си. Според данни на “Отворено общество”, изпращаните близо 1,3 милиарда годишно пари биват харчени предимно за храна, сметки, здраве и образование. Отворен остава въпросът дали ако българите бяха действително проспериращи, щяха да оцеляват благодарение на роднините си в чужбина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Герберщина

 

Управлява ни някакъв тъпанар.

Наглостта му не подлежи на коментар.

Управлението му е под критика всякаква,

защото едва ли има етика някаква.

Не се свени да рекетира,

а чрез него ТИМ ни обира.

Тъй строи капитализма див,

а ти бори се да останеш жив.

Няма сигурност в тая държава,

но краят на властта му наближава.

Дано следващите да направят в политиката завой,

а в ареста Тиквата да я спукат от бой!

 

 

 

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/309118_3439357952899_1993668389_n.jpg

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя защо се вълнуваш от привилегиите на инвалидите, ама...

Или ти никога не си се възползвал от някоя привилегия, която не ти се полага, но си имал възможност... :icon_hmm:

 

Безнадежден случай е родината ми с мислене като твоето.

В нормални страни наказателната система преследва жестоко злоупотребите.

Но в България, животът е този, който наказва злоупотребите. От това няма по-жестоко. Лошото е, че със задна дата наказва младите, и ги прави с утрешна дата същите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, вие защо се вълнувате за постройките на еди кой си?

Ако на вас ви се отвори възможност, ще си направите и вие.

 

 

Аз не се вълнувам от постройките на който и да било. Просто показах ситуацията в БГ на хора като теб, които не са на ясно. А тя е следната...хората като мен, работят за една заплата, която е толкова голяма, че като я вземат се чудят как да я "нацепят" на парчета...че кое по напред да платят...И в тая борба за оцеляване държавата ти го набива всевъзможно. В същия този прекрасен момент, има хора като въпросния аптекарски бос, които имат пълни чанти със пари (как са натрупани няма да коментирам) които не просто правят каквото си искат, а буквално командват парада и парадират с това. За ония трибуквените няма да споменавам дори... И това всички политици го знаят, но дори не се говори на тая тема. И докато ние чепкаме вуна тука, и повечето хора са в борба за преживяване, тия патрони си живуркат яко, плюят родната милиция, пресмиват се на закона и си правят каквото си поискат....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се вълнувам от постройките на който и да било. Просто показах ситуацията в БГ на хора като теб, които не са на ясно. А тя е следната...хората като мен, работят за една заплата, която е толкова голяма, че като я вземат се чудят как да я "нацепят" на парчета...че кое по напред да платят...И в тая борба за оцеляване държавата ти го набива всевъзможно. В същия този прекрасен момент, има хора като въпросния аптекарски бос, които имат пълни чанти със пари (как са натрупани няма да коментирам) които не просто правят каквото си искат, а буквално командват парада и парадират с това. За ония трибуквените няма да споменавам дори... И това всички политици го знаят, но дори не се говори на тая тема. И докато ние чепкаме вуна тука, и повечето хора са в борба за преживяване, тия патрони си живуркат яко, плюят родната милиция, пресмиват се на закона и си правят каквото си поискат....

 

Разбирам.

Така си беше и през 90-те. Сменени са само имената.

Но така ще бъде и занапред, ти имаш ли някакви илюзии?

Да допуснем, че стане някаква революция, всички се вдигат водени от Атила, главата на ББ пада от секира, свалят властта, и т.н. И какво ще стане?

Впоследствие активите ще бъдат поделени между тези, които ги докопат, и колелото на историята ще се завърти, точно както се завъртя вече 2-3 пъти от 1990 насам. С идването на комунистите през 1944 хората на частния бизнес са станали врагове на народа, били са избити или изселени, а в техните къщи са се настанявали първенците на партията, бизнесите са били национализирани и станали първите соц. предприятия. Интелектуалците, които са могли да мислят, са били преследвани, изселени, избити, те и семействата им. Страната е останала с работническата класа, която няма време и сили да прави друго освен да бачка, и крадците на власт. Така е било и в периода 1890, това е добре описано в книгите. Така беше и след 1990, докато хората се радваха на митингите на СДС, през това време се крадяха милиарди. Така беше и като си избрахте царя, така е и сега, така ще е занапред. Кражби и злоупотреби в особено големи размери от 150г. насам, народ, който е неспособен да се управлява. На България и трябва чуждо управление, трябва да стане колония на развита страна поне 100 години, например като Филипините. Аз пък реших да не чакам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...