Премини към съдържание

Никой ли не се вълнува от случващото се в държавата?


Препоръчано мнение

Нищо лично към никой, познавам се с по-старите форумци,както и с някой сме приятели, но забелязвам,че винаги мрънкащите са една и съща група от 10-на души, да не мислите,че другите са малоумни или не бачкат или не им е тежко... но си работят и се справят.Помня много добре от 30 г насам всичко...както и знам за капитализма от преди 9 септември... е винаги се е бачкало и сее плюело по власта.А за момента аз се радвам,че като пътувам до родното место на родителите ми пътувам спокойно и по чисто нов път.А вие си мрънкайте колкото искате на мен ми е все тая .Скоро имах сбъсак и с безработицата лично и пряко, както и с болниците също и лично и косвено и съм останал възхитен от всичко, а вие си мрънкайте колкото искате ...мен не ме касае .Така,че аз живея тук и се боря също като вас но не мрънкам и никога не съм , въпреки,че винаги съм имал будна гражданска съвест(с изключение преди доста години като ходехме по митингите ).Ще ви дам един пример от много скоро.Имам 2 братовчеди , единия постоянно мрънка,че нямало работа, че нямало пари и т.н., а го мързи та дрънка, другия когато и да му звъна ми казва "Човек нямам време да почина яко работа " ИЗвода го оставам за всички , мрънкащи и не толкова мрънкащи .Забравих да добавя, мога да говоря и за пенсионерите, родителите ми са такива, но и те бачкат и се справят чудесно .А всичко друго са партийни пристрастия, всеки да си го тълкува както иска .

 

 

 

Да му ядеш на Асфалт-Паша асфалта, ти явно не знаеш,че от строителство на пътища се краде най-зверски.

Лижете му гЪзЪ на тая Тиква, Герберски подлоги.

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Хм,с риск да обидя някого,ще вметна,че над половината от постовете са написани в работно време,вкл. и моят,т.е. мисли се за друго,а не за работния процес:).И понякога е много възпитателно да се вслушаме в " третото,твърде различно от нашето,мнение":)..това е по темата "всички са виновни,само аз-НЕ"

Подкрепям те напълно....... :icon_thumbup:

Все мрънкат хората, а виж за какво мислят, и какво правят......... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ГЕРБ е национално бедствие с което трябва самите ние да се справим. Какво направиха уродите за има-няма 3 години?

По най-левашкият начин увършаха до дъно фискалният резерв.Увеличиха външният дълг с нови 3 000 000 000 евро. Спряха проекти които щяха да носят пари в бюджета. Увеличиха безработицата. Намалиха драстично социалните разходи за българите, но не и за циганите. Разкатаха фамилията на здравеопазването като спомогнаха на Огнян Донев и компания да източва безпроблемно здравната каса като му предоставиха контрола в нея. Оставиха населени места без здравни заведения. Навряха Бан на кучето под опашката. И още каквито се сетите простотии.

За добре свършената работа от тяхна страна си раздадоха и бонуси, когато основната реплика на пожарникаря е ПАРИ НЯМА.

Пари няма за вас, но за тях винагхи има.

Сега увеличиха и тока. Защо? Защото няма пари за крадене, а има все още апетити, и то големи. С увеличението на тока ще се увеличи и сумата по ДДС. Не само на тока, но и на продуктите които неизменно ще увеличатсвоята цена, вследствие на това поскъпване. ДДС е основното перо в приходната част на бюджета и то идва изключително от крайният потребител. За 3 години, ГЕРБ реално не успя да направи и изпълни нито един бюджет, Въпреки, че всяка година разходите от него все повече се орязвваха. То не, че постъпленията се увеличаваха.

И за всички тези простотии извършени от Бойко и компания трябва да плащаме всички ние.В това число и тези които гласуваха за него, но за тях никак не ми пука.

А на останалите които все още не са се запътили към терминал 2 от някакави патриотични чувства ще припомня, че можем да изменим това положение. Ние можем да диктуваме нещата. "Зелените" доказаха, че елита се страхува именно от народният гняв.

Хора, ако искате да имате някакво бъдеще, "Орлов мост" ни чака. И не само той. Гражданско неподчинение и блокади, това е начина. С едно искане - естествените монополи отново в държавата. И естествено, ГЕРБ - вън от управлението на България.

 

 

 

 

ЩЕ ПЛАЩАМЕ СКЪП ТОК, А ЦИГАНИНА ЩЕ СИ СТОИ НА ТОПЛО БЕЗ ДА НЕ ПЛАЩА И ЛЕВ, ДО КОГА ТАКА..... НА НАС НИ НАЛАГАТ ДА ПЛАЩАМЕ СКЪП ТОК,ВОДА,ГАЗ КАКВО ЛИ НЕ ЗА ДА МОГАТ ДА УВЕЛИЧАТ ПОМОЩИТЕ НА ЦИГАНИТЕ..... КАКЪВ НИ Е НА НАС ЦИГАНИНА ЧЕ ДА МУ ПЛАЩАМЕ, КАК ЩЕ ИЗКАРВАМЕ ЗИМАТА???

 

 

МРЕТЕ В КОФИТЕ ГЕРБЕРАСТИ ДОЛНИ.

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе трябва и да има къде и какво да се работи. Я ми дайте работа и да знам че изкарвам, па да видим дали ме мързи и дали ще спамя по форумите. Сестра ми близо година не може да си намери работа по този м`рътъф северозапад. По този край всичко е ликвидирано, взривено, ограбено, срутено ... изчезнало. Повечето конкурси за работа са колкото за пред хората. Кой ще заеме дадено работно място знаят само хората, от които зависи. Всеки е човек на някой и ако нямаш връзки, те уволняват и отиваш да се подписваш в бюрото по труда и да четеш обяви с изисквания, които ако можеш всичко, ще си направиш цял холдинг. Да не говорим, че за едно работно място кандидатстват три автобуса хора... Зае*и.

За селско стопанство е супер район, обаче няколко едри земевладелци са изкупили цялата земя. С 15-20 дка нищо не правиш. Само се прибиваш и се вътриш още. Така че чуйте се като приказвате за мързел и да сме ходили да работим, че да изкарваме повече вместо да се оплакваме. Аз досега не съм работил в условия от количеството (и качеството) работа да ми зависи заплатата. И не се оплаквам, а споделям.

 

Вожде, кой трябва да ни управлява? То никой не става като гледам. Какво мислиш ти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

ЩЕ ПЛАЩАМЕ СКЪП ТОК, А ЦИГАНИНА ЩЕ СИ СТОИ НА ТОПЛО БЕЗ ДА НЕ ПЛАЩА И ЛЕВ, ДО КОГА ТАКА..... НА НАС НИ НАЛАГАТ ДА ПЛАЩАМЕ СКЪП ТОК,ВОДА,ГАЗ КАКВО ЛИ НЕ ЗА ДА МОГАТ ДА УВЕЛИЧАТ ПОМОЩИТЕ НА ЦИГАНИТЕ..... КАКЪВ НИ Е НА НАС ЦИГАНИНА ЧЕ ДА МУ ПЛАЩАМЕ, КАК ЩЕ ИЗКАРВАМЕ ЗИМАТА???

 

 

МРЕТЕ В КОФИТЕ ГЕРБЕРАСТИ ДОЛНИ.

 

 

:good: Дано те разберат...

:good: Ама надали...

 

Когато в една държава на хората им е все тая кой ги управлява, това е краят..

Моля ви, оставете Б.Б. поне от време на време да може поне по малка нужда да отиде...

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А замисляли ли сте се, че понякога е полезно да чуете мнение от трета страна, и никак не е задължително да го приемете?Ако имате пълна увереност в правотата на собственото си мнение и позиция, то едно трето мнение, различно от вашето, не би трябвало да ви дразни.По същата логика, след като ви дразни, а това е очевидно, следва извода, че третото мнение не ви изнася.И отново по същата логика, този вид позиция е един от корените на проблемите. Непризнаване на трето мнение.

Ето тук се връщаме към причините за положението в момента от предсния ми пост...

 

ТОва ще го реши народа догодина .Другото са празни приказки и чесане на езиците.....

"Народа" нищо не решава и то обективно, при положение, че срещу него се ползват всички методи за масова дезинформация(разбирай медиите). Да си чул някъде по света министър на аполитична структура като МВР да взима отпуск за да влезе в ролята на шеф на предизборния щаб на управлявващата партия ???

 

ББ не се държи като политик, а като прост полицай, и не е образован достатъчно за позицията си.Но те казват нещата директно и взимат решения, които макар и непопулярни за народа и водещи до криза в средно срочен план, имат смисъл и логика в наследената от тях система и ситуация.Ако се изключат слабите им страни (липсата на професионално поведение като политици, говорене на наивни глупости), смятате ли, че ББ и герб работят чак толкова зле за бъдещето, в крайна сметка? И коя друга партия и формация би направила нещо по-добре?

Е тук, мненията ни се разминават кардинално. Като изключиш слабите им страни остава една голяма нула, но за сметка на това купища пари в техните каси, но не и при хората.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук пък с Aga мислим почти еднакво. Не става десетилетия всичко да отива на майната си и изведнъж за три години да се оправим. Никой не е магьосник. Преди години повече се приказваше отколкото се действаше. Говореше се за наболели проблеми, какво трябвало да се направи ... а сега действат по-решително и енергично и с това ми харесват честно да ви кажа.

Не, не съм сигурен, че ако управляваше някой друг щяхме да бъдем по-щастливи, усмихнати и удовлетворени. В икономиката нещата се променят много бавно. Особено към добро.

Гърците живяха нашироко и взимаха българи да им слугуват по домовете им. Обаче това време приключи и запищяха като линейки като им наложиха рестрикциите. Е те поне поживяха.

Така че не всичко направено от герб или гроб е на зле. И нека не забравяме че пътят към ада е осеян с добри намерения....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди години повече се приказваше отколкото се действаше. Говореше се за наболели проблеми, какво трябвало да се направи ... а сега действат по-решително и енергично и с това ми харесват честно да ви кажа.

 

Кажи един решен проблем,Andy :icon_hmm:

- здравеопазване

- образование

- безработица

- пенсионна реформа

- съсипване на малкия и среден бизнес

- емиграция

- инвестиции

- социални помощи /без мнгалте/

- постоянното повишаване на цените на ток, парно, газ

- изчезналия паричен резерв

- селското стопанство - все по-скъпа продукция

- туризма, природата

и т.н. и т.н.

 

Не ми споменавай за решения проблем със заплащането на определени групи чрез бонуси - 75000 лв.

 

Осъзнай се, Andy, не се присъединявай към групата с промити мозъци. Загиваме, Andy...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоро имах сбъсак и с безработицата лично и пряко, както и с болниците също и лично и косвено и съм останал възхитен от всичко, а вие си мрънкайте колкото искате ...мен не ме касае .

 

Ще ме извиняваш колега, но точно на мен не ми говори за болници и лекари.. Пълна незаинтересованост и отбиване на номера.. дори и това да струва 2 живота... и единствените потърпевши остават хората, които редовно си плащат осигуровки и какви ли не други простотии.. Съмнявам се, че ако ти беше на мое място или на някой друг преживял нещо подобно.. пак нямаше да те касае..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нови, по-високи цени на тока,

Нови, по-високи цени на топлото,

Нови, по-високи цени на водата,

Нови, по-високи цени на хляба,

Нови, по-високи цени на горивата...

 

Замразени пенсии и заплати...

 

Това ли ви е "Европейското Развитие", бе ГРОБ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нови, по-високи цени на тока,

Нови, по-високи цени на топлото,

Нови, по-високи цени на водата,

Нови, по-високи цени на хляба,

Нови, по-високи цени на горивата...

 

Замразени пенсии и заплати...

 

Това ли ви е "Европейското Развитие", бе ГРОБ?

 

Подсети Дянков да сложи ДДС на въздуха който дишаме.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси, аз се отказвам да давам мнения повече. Всеки си има негово виждане по въпроса, и всяко мнение потенциално обижда някого. Аз се извинявам ако съм засегнал, но наистина гледам от собствената си камбанария. И въпреки това отлично знам за какво иде реч, и отлично знам какво е решението... Един съвет към младите - ако няма и няма работа, както беше с мен в периода 1995... Тук ей сега мога да постна поне 200 обяви за работа в австрия и то в радиус 20км, напр. в автомобилната индустрия, има за високо квалифицирани инженери, за работници, стажанти, програмисти, мениджъри... за старт, един немски или английски е нужен и двете ръце да не са в гъза и да не си с четвърт мозък. Останалото се постига, всеки според способностите, като ти е предоставена наторена почва за растеж, а не буреняк. И минимум за по-неспособните, достатъчен за достоен живот. В момента криза няма, има бум на производство, поръчки и потребление, бизнесът отчита отлични финансови резултати и растеж. Ако не вярвате, отворете сайтовете на коя да е немска фирма от подобен бранш и вижте финансовите отчети. Има банкова криза, състояща се в това че не се дават лесни кредити, което е отлично.

 

Ще взема да се съглася, че ГЕРБ са в крайна сметка една голяма драма. Това е и целта на темата, да се сверят часовниците...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси, аз се отказвам да давам мнения повече.

 

Ще взема да се съглася, че ГЕРБ са в крайна сметка една голяма драма. Това е и целта на темата, да се сверят часовниците...

 

 

 

Ебаси, най-накрая се сети. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извиняваш колега, но точно на мен не ми говори за болници и лекари.. Пълна незаинтересованост и отбиване на номера.. дори и това да струва 2 живота... и единствените потърпевши остават хората, които редовно си плащат осигуровки и какви ли не други простотии.. Съмнявам се, че ако ти беше на мое място или на някой друг преживял нещо подобно.. пак нямаше да те касае..

Бил съм и останах доволен и от отношението и от свършената работа, а се касаеше за доста сложна операция. Но явно не навсякъде е така.. с това мога да се съглася .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, в голяма грешка сте с ГЕРБ!

Политиката на държавата ни се определя не от тях, а от политиката на големите държави и в случая от САЩ.

Герб са само тотални изпълнители.

Изобщо не си въобразявайте че определена политическа партия управлява България.

Всякакви обвинения, че ГЕРБ ни довежда до това или онова са напълно погрешни.

САЩ са световен жандарм - каквото кажат те, това става. В случая България е доминион на САЩ.

Както казва Иван Ценов ние сме "Туземна колониална администрация".

Приемете го.

Абсолютно е излишно да си вкарвате излишни нерви и да си губите времето с гневни лозунги.

Иначе проблема на народа ни е мързел, омраза, простащина, безхаберие, необразованост, чалга и още куп други неща.

Промяната трябва да започне от самите нас. От вътре - навън. Иначе няма да стане.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропусна завистта и дебелоочието!

Основна движеща сила на българската простащина!

Няма да се впускам в описания и примери, защото всеки го е изпитал или изпитва този феномен.

Само в българия е възможно министър на вътрешните работи да си пие кафето с престъпници, да го свалят и след 2-3 години да се изправи и да дава акъл по сигурността в държавата.

Понеже сме в гората виждаме дърветата, но не и гората. Докато тези от вън (от чужбина) виждат гората и имат по-различно мнение за ситуацията.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в голяма грешка сте с ГЕРБ! Политиката на държавата ни се определя не от тях, а от политиката на големите държави и в случая от САЩ.Герб са само тотални изпълнители.

И така да е, САЩ едва ли налагат вдигането на акцизите, картелните споразумения за горивата и един куп други вътрешно държавни недоразумения и абсурди. За тях са си виновни именно мафиотско-политическата структура наречена ГЕРБ, подчиняваща държавата в стил авторитарен режим и култ към личността. А това , че нещо се "прави" е тотална медийна заблуда, но не си струва да си търкам клавиатурата за това да обяснявам, колко неща са само прах в очите .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да обвиним други за това,че сами си избрахме шайка престъпници да ни управляват!!! Това че Герб сервилничат на Сащ е друг въпрос....мен ме интересува КАКВО правят те за вдигането на стандарта на живот на българите!!! Отговора е НИЩО!!! За три години управление тотално разбита икономика,постоянно растящи цени на ток,горива,храни,лекарства....раздуване на държавната администрация,фалити на фирми....да продължавам ли?!? Всичко това ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Живейте си в илюзии коя партия е виновна. Снимайте се в собствен филм за картелни споразумения, акцизи и горива, търговия с наркотици и митници.

Написах ви ясно, че България много години се управлява от вън!

Добре, Герб е виновен за всичко! Това го разбрахме. Не е нужно да го пишете във всеки пост.

Но не забравяйте, че народа избра Герб! Никой не ни го натрапи. Пасмината наречена български народ беше поведена, после пак ще я поведат.

Царя кой го избра? Народа! Да изброявам ли още? Фразата - "Костов е виновен"е смешна. Нали знаете кой дърпаше и дърпа конците на Костов? Тия дето сами си правят атентати дори в собствената си страна, за да търсят поводи за нападение на силно зависещи страни от нефта.

За тоя пусти нефт е всичко...сега се търси повод за Иран.

 

Проблема е след Герб кой ще дойде? Това е проблема на България. Дори и много големи професионалисти политолози не виждат нови лидери...

Това е за народа да си пишат по форумите и да се гневят за щяло и нещяло. Игрите са за ГОЛЕМИТЕ. Ние сме там от малките послушници и така.

Иначе ако не слушаме - в кюпа с Гърция.

 

Важното е чалготеките да са пълни, както Кауфланд и Лидъл. Да се купуват смартфони последни модели и коли на старо.

За това става български народ.

Всичко друго се изнесе от страната...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да живее Боко-Тиквата! Пак ще си го изберем. Боко направи живота ни луксозен. Лукс е да си караш колата, лукс е да си платиш сметките, лукс е да се нахраниш нормално.

 

Много се радвам на високите цени на горивата,ел.енергията ,парното,хляба и останалите продукти!Радвам се и на замразените заплати и ниските пенсии!Ще се радвам ако пак изберем ГРОБ и Бойко Борисов!С такъв народ и с такива десни и леви политици,произлезли от един кюп,алчни и лакоми като мутрите и олигарсите,друго не ни трябва!Радвам се и на четвъртата власт,че не е забравила понятието слугинаж и много добре си върти задните части за малко повечко парици!Радвам се и за българската субкултура,която ни залива от всякъде,като мръсна пяна и ни прави весели и щастливи с чалга певици и силиконови девици,които ни натрапват всеки ден по телевизионните канали!Радвам се и за българското образовани,че с всяка изминала година,все повече и повече се опростачва,а българският учител е натикан в ъгъла, смачкан и омерзен,обречен на страх и мизерно съществуване!Радвам се и на българското "здравеопазване",което в последните години по лесно ще те умори ,отколкото да те излекува !Такава радост ме е обхванала,че си стоя вкъщи през лятната отпуска след 45 години стаж и пукната пара пара в джоба,че ми иде да се провикна:- Българииии,черешовото топче няма да пукне!Радвайте сееееее!...

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

170 000лв за прибиране на измамените заминали българи да търсят работа... Пак ще прибираме пари май...

Защото аз не виждам къде точно ще идат тия пари.. аз с Галанта да ги прекарвам.. пак ще останат пари...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

170 000лв за прибиране на измамените заминали българи да търсят работа... Пак ще прибираме пари май...

Защото аз не виждам къде точно ще идат тия пари.. аз с Галанта да ги прекарвам.. пак ще останат пари...

 

5500км ти е отиване и връщане, около 60 часа път, колко му е.

 

Обзалагам се, че всичките са се влачили дотам с автобус.

 

Няма толкова автобуси и време, за да се върнат обратно в разумен срок хиляди души, дори и да се намерят пари. Трябва да ги подслонят, нахранят.

 

Със самолет, трябват 2 Боинга 747. Колко струва един полет 2500км, а?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5500км ти е отиване и връщане, около 60 часа път, колко му е.

 

Обзалагам се, че всичките са се влачили дотам с автобус.

 

Няма толкова автобуси и време, за да се върнат обратно в разумен срок хиляди души, дори и да се намерят пари. Трябва да ги подслонят, нахранят.

 

Със самолет, трябват 2 Боинга 747. Колко струва един полет 2500км, а?

 

А нещо като джакузита, екзотични танцьорки да им се предложат? С какво те са по-привилегировани от останалите измамени хора или от хората нуждаещи се от лекарста, за да живеят?

Щом са се влачили на там с автобус.. значи могат и на сам да се влачат.. или това няма да е хубава реклама за правителството ни...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А нещо като джакузита, екзотични танцьорки да им се предложат? С какво те са по-привилегировани от останалите измамени хора или от хората нуждаещи се от лекарста, за да живеят?

Щом са се влачили на там с автобус.. значи могат и на сам да се влачат.. или това няма да е хубава реклама за правителството ни...

 

Колкото и арогантно да звучи, позицията ти, макар и напълно валидна от морална гледна точка, не засяга никого в Норвегия и никой не е длъжен да ги търпи. Ако България евентуално зареже толкова хора там, е проблем за Норвегия, и трябва да се реши не от Норвегия. Затова е правилно да им се осигури транспорт и то веднага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...