Премини към съдържание

С какъв размер гуми карате


Afonya

Препоръчано мнение

Настана време за смяна на гуми и смятам, че би било полезно да споделите кой с какъв размер гуми кара през зимата и лятото и евентуално впечатления от тях.

Аз това лято карах с 205/50/16 - возията е добра, ако бяха на 55 сигурно щеше да е екстра. Мисля следващото лято да ги сменя с по-високи, или някакви по-високи 17-ки. Зимата май ще бъда с 205/55/16.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 172
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

имам си принципи - с това, което пише на врата... (зимата високи и тесни 14, лятото по-широки 15 )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към момента съм с 185/70/14 зимни и ленти 195/70/14 може би малко по-зле изглежда на 14 цола но пък возията е невероятна...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

215/45/17 летните

205/50/17 зимните, които от понеделник вече са монтирани.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Летни 215/45 ZR17 или 205/60 15" и зимни 195/65 15". От зимните имам само 50% от гумите :rolleyes: , но ще си взема още две пресни-пресни. Мисля да са Semperit Speed-Grip 2. На последния тест на ADAC са се представили повече от добре :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

205/60/15 но ще слагам отпред 195/60/15.Карам само с летни поради това ,че тук зимата не е кой знае каква.

 

Логиката е желязна :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, не разбрахте ли, че зимата се кара с тесни гуми!

С тез размери направо ме разбивате :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 195/65/14 зимни ,така взех колата, но съм намислил да взимам 185/65/15 за зима и 195/65/15 за лято.Знам че за 15" джанти му дават 60 за височина, но ми идва нисък като излезна извън асвалта, а ми се налага :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

зимата 195/65/15

лятото 205/60/15

 

 

Това са верните цифри, за тези с 15' :icon_thumbup:

За зимата препоръчвам горещо Good Year Ultra Grip 7.

Редактирано от Trafik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са верните цифри, за тези с 15' :icon_thumbup:

За зимата препоръчвам горещо Good Year Ultra Grip 7.

 

195/65/15, но колега имам впечатление, че Ултрагрипа е супер за сняг, но ако се кара на сухо много бързо се износват, за това мисля да си сложа едни Сава ескимо С3+ :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

195/65/15 и зима и лете.

Лятото ще мина на 205 тъй-като вече износих старите и ще се купуват нови.

Има значение къде ще се кара предимно - ако ще е предимно в града - по-добре да е по-дигната колата (195/65/15 например) заради дупки, бордюри и т.н.. Ако е предимно магистрала или високо скоростен път - по добре да е смъкната заради стабилността.

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
По принцип всяка зимна гума по-бързо се износва на асфалт /сухо/. Ако се кара само на сняг, то причината за смяната й ще бъде загубата на свойствата на каучука, а шарката й няма да е мръднала.... Ако една зимна гума издържа повече на сухо от друга - то това е за сметка на по-твърдия каучук, което пък означава по-занижени свойства на зимна гума. И аз съм доволен от ултра грип 7+ (комбинацията от тежка предница и по-тесни гуми = http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif) По мои сметки за 3 г ще се е изтъркала, пък и каучука ще се е втвърдил за същото време - така че всичко си пасва http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_dance.gif
Редактирано от dinamitko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Летните са ми 195/60/15 - вози добре с тях, но от следващото лято ми се минава на 16 цола. Зимните са ми със същия размер. Колата я купих с тях от Швейцария. Марката все не мога да я запомня, но до сега не съм карал с по-добра зимна гума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

позачетох се... и въпрос - Като слагате други гуми смятате ли разликата, която се получава, че виждам бая различни цифри от това, което ми пише на вратата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези лепенки наистина не са за красота, но пък нямат силата на закон. На галантите им приличат по-големи колела и могат да си ги търкалят без проблем.

А я теб да те питам нещо - знаеш ли каква е разликата в диаметъра между 195/60 15" и 215/45 17"? Това са два от размерите на лепенката :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вднага - при скорост 100 км/ч скоростомера ти отчита 98 км/ч... ако се засмятам ще ти изкарам и разликата в километража ... и ми стана интересно, на моя Акул няма абсолютно никаква разлика във външните диаметри на посочените размери... а при това, което ти ми даваш има 10мм

Редактирано от Whererabbit
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А я теб да те питам нещо - знаеш ли каква е разликата в диаметъра между 195/60 15" и 215/45 17"? Това са два от размерите на лепенката :drinks:

Този размер 215/45 17" заводски ли го дават?

 

По темата:

Галанта дойде с фабричния размер за ЕА2А-195/65 14"-много кофти размер по няколко причини:

-много скъп размер-по-скъп е от 195/60 15" и не всяка фирма го има в каталозите си.

-много труден за намиране като втора употреба.

Затова миналата зимата минах на 185/70 14"-разликата е в допустимите граници(+6 мм. в полза на 185/70).Има много варианти а и размера е сравнително евтин като нова гума и разпросранен.

Недостатък:

-много нестабилна при средно висока скорост на магистралата(120-130км/ч)

-и разбира се визията е доста влошена.

А иначе лятото съм с 205/55 16"-много добър вариант-запазва комфорта като подобрява и страничната стабилност.Недостатък-много скъп размер-130 лв/бр за нова лятна гума нисък клас-вече две лета търкалям едни Мишилинки втора ръка,но за догодина,живот и здраве, ще трябва да се взимат нови.

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя самолет лети с летни 205 50 17. А в най-скоро време ще е със зимни 215 50 17.С по малки гуменки е ад немога да мина през легнал полицай камоли да кача "бордур".А за следващото лято и летни на 215 50 17.Надявам се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вднага - при скорост 100 км/ч скоростомера ти отчита 98 км/ч... ако се засмятам ще ти изкарам и разликата в километража ...

Това ще ми е интересно - да ми сметнеш разликата в километража, само че за база вземи 215/45 17 и изчисли с 205/65 15", защото предимно с такива карам. На теория трябва да се товари колата и да показва по-малък пробег с по-голям диаметър колела. Разходът на бензин средно за 230 лева е точно 9,3/100. Някъде 950 км. са изминати с колата, като 210 са извън града. Само че тези са по-леки от 17-ките и явно затова разхода ми е дори една идея по-нисък.

А това какво отчита скоростомера, не му вярвай на 100%, защото зависи какви гуми взимаш за база и какво отклонение в + му е заложено да показва заводски. С 205/65 15" показанията на скоростомера са 1:1 с тези по GPS до към 130-40 км/ч. По-нагоре не съм сравнявал. Ще има отклонение, защото самото отклонение не е фиксирана по стойност величина, а нараства с нарастване на скоростта на автомобила. Давам пример да стане по-ясно: със 17-ките при 100 ГПС показваше 96, а при 168 на скоростомера 160 по ГПС.

 

Този размер 215/45 17" заводски ли го дават?

Ми кЪ мислиш ти? Едно от спортните "работи" в спорт едишъна са точно 17-цоловите джанти оригинално.

И за да не кажеш че приказвам през главата си, виж сам:

http://img822.imageshack.us/img822/9190/dsc00102gd.jpg

Стига четохте тези лепенки. Вече 10 човека казаха че 195/65 15 е перфектната зимна гума като размер. На колата й е по-добре, а на вас нищо няма да ви стане. Освен да си намерите по-евтини гуми с този размер, в сравнение с идентични 195/60 :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Ми кЪ мислиш ти? Едно от спортните "работи" в спорт едишъна са точно 17-цоловите джанти оригинално.

 

 

Оригинално - да, но със сигурност не е заводски този размер със 17" джанти. От завода в Япония, Галант е излизал с 14 и 15 цолови джанти, а ВР-4 със 16". Тези 17-ски, марка Борбет се произвеждат в Германия и по поръчка на немския дилър на Мицубиши са ги слагали на някои модели. В Англия например са слагали друг модел 17-ски, а в Испания дори и Аванс модификацията си върви върху 15-ските, произведени в Япония.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...