Премини към съдържание

Вдигнах 235


SLX

Препоръчано мнение

:icon_clap: :icon_clap: Колеги, просто за проба реших да понастъпя педала на галанта до долу... Вдигна 235, вероятно щеше и още малко, но нямаше възможност на магистралата, а и ми беше доста нервно с тая скорост и скоростен индекс на зимните гуми 190... :icon_clap: Ама добре върви пущината, 240 са постижими :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се пребиеш бе. :blink: Лятото мисля да сложа едни нови гумета и да извърша същото безумие. :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голям късмет си извадил колега, а си могъл да завлечеш и невинни. Дано ме пази Господ по пътищата от среща с такива "експериментатори".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голям късмет си извадил колега, а си могъл да завлечеш и невинни. Дано ме пази Господ по пътищата от среща с такива "експериментатори".

 

На права отсечка, само за момент, с правилните гуми и стегнато окачване, рискът не е чак толкова голям. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То ако всички спазвахме правилата за движение, всички коли щяха да са с ограничение до 130 км/ч. Случва се човек да се изкуши, а с Галант се случва доста често :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap: :icon_clap: Колеги, просто за проба реших да понастъпя педала на галанта до долу... Вдигна 235, вероятно щеше и още малко, но нямаше възможност на магистралата, а и ми беше доста нервно с тая скорост и скоростен индекс на зимните гуми 190... :icon_clap: Ама добре върви пущината, 240 са постижими :icon_clap:

 

Сакън!!! Ще развалиш времето!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Германия за момент успях да вдигна 225км/ч и застигнах една групичка автомобили и нямаше накъде...

По-късно тук в България 245км/ч :D със 17-ки оригиналния си размер на спорт едишъна.

С на bobana в Германия почти 230км/ч и пак изскочи трафик и трябваше да се намалява.

Иначе автопилота до 210км/ч държи, нагоре не иска да сработва :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap: :icon_clap: Колеги, просто за проба реших да понастъпя педала на галанта до долу... Вдигна 235, вероятно щеше и още малко, но нямаше възможност на магистралата, а и ми беше доста нервно с тая скорост и скоростен индекс на зимните гуми 190... :icon_clap: Ама добре върви пущината, 240 са постижими :icon_clap:

 

225 със 17-ки и автоматик, с 'душа' за още, но се отказах за повече.

 

Е? Нещо против Галанта някой да каже нещо? :icon_thumbup:

 

Освен че ги вдига, ги подържа (оборотите са доста преди линията), в колата се чува само вятър и е стабилно стъпила на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво друго да кажа, освен Браво. Подобренията си казват думата.

Колкото до риска - да, има такъв, но ако се мисли, няма да има ексцесии. Като моторист, много пъти съм карал с доста над 200, така че знам кога и колко е опасно. А като шофьор на Муци (Галанта ми), имам психологическа бариера на 160. С Муци по-бързо не се кара. Е не че не може :rolleyes: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук се споменават някакви цифри, но къде ги гледате - на километраж или на GPS. При мен с оригиналния размер гуми при 130км/ч има почти 10км/ч разлика. При по-високи скорости ще е по-голяма, предполагам.

 

Иначе шестака върви прилично и с добрата аеродинамика на Галанта могат да се правят такива постижения. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

по GPS съм мерил и дава разлика с около 5км/ч отклонение от показанието на спидометъра... както и да е, важното е че автомобилчето безапелационно се справя и тези скорости не са му чужди :-D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вдигал максимално 210 км/ч, когато се гоних с едно БМВ 7-ца по магистрала Хемус, но най-накрая БМВ-то ме "изяде", но то беше и от по-новите БМВ-та !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
....Е? Нещо против Галанта някой да каже нещо? :icon_thumbup: ......

 

Смее ли? :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм настъпвала Еклипса до 200.Повече не посмях защото е много чувствителен на неравностите по асфалта.Стига да няма коли за мен най-хубавото място е преди Църна Маца посока центъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С Галанта стария съм превъртял км-тража,а той беше до 240 км./ч. мотора му е 6А12 2000к.см. 24 клапана, но с леки модификации вкл. и в ск. кутия..........

А по принцип с кола - 260км./ч. дори и повече със Сааб 9000 турбо ........с мотор - пак толкова ,около 260 с Хонда ...........

Това разбира се еднократно само за проба.По принцип сега мразя да юркам колата по магистрала ,не повече от 160км./ч. иначе средно с около 140 км./ч. просто няма смисъл.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук се споменават някакви цифри, но къде ги гледате - на километраж или на GPS. При мен с оригиналния размер гуми при 130км/ч има почти 10км/ч разлика. При по-високи скорости ще е по-голяма, предполагам...
Има и голямо значение от гумите. Eдин приятел има джаджа дето се включва в запалката и каза, че със зимните гуми показва по-вярно километражът.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и голямо значение от гумите. Eдин приятел има джаджа дето се включва в запалката и каза, че със зимните гуми показва по-вярно километражът.

При мен не е съвсем така - отклонение има от около 6 км. ч, при 120, засичам с ГПС. Същото е и с 16 цоловите гуми. Зимните ми са 195-60-15, летните 205.55.16 разликата е съвсем същата в отчитането на километража и на джипиеса. Ще видим със 17-ките как е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да се похваля и аз колеги с моя гальо лятото вдигнах 210 на газ и с клима + 4 човека от Стара Загора към София на магистралата, с гуми 225 45 17 :drag: :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пишете с какви скоростни кутии сте.

Аз съм с триптроника и ако съм на D след 215 включва N.

На +/- съм вдигал около 225 стигнах и нямах нерви да опитвам повече, че все някой изкачаше.

Гумите - 205/60/15 Летни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то аз автопилота си го глася на 234, а вие ми говорите за постижения! 210 ми е стандартна скорост! Пътищата и бензина са ни гадни иначе ...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...