Премини към съдържание

††† Един обичан Галант се превърна в кошма𠆆†


Estilian

Препоръчано мнение

Не докато е млад, а докато е жив!

НИКОГА не си пускам колата по инерция, при все, че съм с ръчка! Никога не знаеш какво ще ти се случи и как трябва да реагираш! (То крави по магистралите има, как да си изключа колата от скорост?) А и е съмнително това с икономията на гориво> Най-икономичната скорост е постоянната, иначе какво, пускаш по инерция и после трябва да набираш наново?!

Тц, не е за мен това!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5. Пускам на D само в сряло положение и само при натисната спирачка! Преди си позволявах да пускам на дълги трасета колата на N по инерция и после да я връщам на скорост... шокът върху кутията обаче е прекалено голям! Сменям стратегията на дълбоко добре изпитаната ;)

Голяма грешка, ако беше ми казал преди това, щеше да ми спестиш много главоболия, защото си изгубих 2 дни и много нерви да опитам да установя защо така е станало............ чак и дисковете да са износени на "удари".............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито Стилияне, дълги и безаварийни километри от сега ... докато сте заедно!

Реших да споделя една интересна случка от посещението ми в банката. Отивам на гишето, давам парите на касиерката и казвам основанието - За Галанта. За моя най-голяма изненада, касиерката ме изгледа учудено (сигурно заради "колосалната" сума, която внасям) и ме попита най-невинно: "Това ГАЛАНТ някакъв хотел ли е?"

Гледах я една минута втренчено, без да знам как да реагирам. После й се усмихнах вежливо, отговорих: "Може и така да се каже" и й пожелах лек ден.

 

Та така, колеги, светът е пълен с интересни неща, затова не трябва да се изпуска нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е добре, когато свършва добре! А какъв по-добър край, от този, че самолета на Estilian е отново на пътя :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата от вчера е на път... как да го кажа по-иронично - кутията е като нова ;)

 

2. Много по-осезаема смяна на скоростите при намаляване... преди не трепваше докато спира... сега като падат оборотите при намаляване на скоростта, просто се усеща едно леко тък-тък когато мине на долна предавка! Това не знам дали е добре...

3. Най-осезаемата промяна е, че при ускорение, като подам газ, оборотите скачат до определено деление и сякаш се заковават с пирон там! Скоростта се увеличава, докато не достигне определено ниво, след което оборотите пак се качват и пак така! Преди с подаването на газта, стрелката на оборотите варираше спрямо силата на натиск на газта и скоростта... Сега сякаш кара на полусъединител - подавам газ, отива на 1200 оборота и колата постепенно тръгва. После, дум, веднага скача на 1600 оборота и колата пак се ускорява... Това става невероятно плавно - ако не гледаш на таблото няма и да го усетиш! Но е уникално, защото преди никога не ми се беше случвало!

4. При студен двигател, когато оборотите стоят по-високо, около 1200-1000, ако пусна от P на някоя директна предавка, ударът, който се усеща в системата, е много много по-осезаем! В смисъл... чак се чува... И това не знам дали е добре!!! Ако колата не е на високи обороти, това го няма...

 

 

Не съм убеден, че маркираното с червено е поведение на здрава кутия, дано не съм прав. Нито едно от изброените не се наблюдава на два Галанта с автоматик, които наблюдавам много отблизо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... Нито едно от изброените не се наблюдава на два Галанта с автоматик, които наблюдавам много отблизо
Тези, които 'наблюдаваш' отблизо, не са ли с типтроник кутии?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден, че маркираното с червено е поведение на здрава кутия, дано не съм прав. Нито едно от изброените не се наблюдава на два Галанта с автоматик, които наблюдавам много отблизо :)

Скоро така или иначе ще има профилактика за новото масло и гарнитура, така че - една седмица ще следя как се държи, пък после - close look :)

 

Голяма грешка, ако беше ми казал преди това, щеше да ми спестиш много главоболия, защото си изгубих 2 дни и много нерви да опитам да установя защо така е станало............ чак и дисковете да са износени на "удари".............

Ами, Пламене, щях да ти кажа, ако дори и за секунда бях заподозрял, че това е неправилно... Сакън, никъде не бях попадал на тези зловещи неща, които прочетох днес за това да се кара на N! Явно съм допуснал грешката да чета в стил след дъжд качулка... Яд ме е до няма накъде - за нещастие, не мога да върна времето назад, но поне си взех поука!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, Пламене, щях да ти кажа, ако дори и за секунда бях заподозрял, че това е неправилно... Сакън, никъде не бях попадал на тези зловещи неща, които прочетох днес за това да се кара на N! Явно съм допуснал грешката да чета в стил след дъжд качулка... Яд ме е до няма накъде - за нещастие, не мога да върна времето назад, но поне си взех поука!
Сега остава да кажеш, че си дърпал някой закъсал, и че и това не си го знаел..... :icon_crying:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, Пламене, щях да ти кажа, ако дори и за секунда бях заподозрял, че това е неправилно... Сакън, никъде не бях попадал на тези зловещи неща, които прочетох днес за това да се кара на N! Явно съм допуснал грешката да чета в стил след дъжд качулка... Яд ме е до няма накъде - за нещастие, не мога да върна времето назад, но поне си взех поука!

 

Здравей, колега,

Съжалявам за премеждията ти :( и те поздравявам за възстановяването. :)

 

Като четох сега темата и за евентуалната причина за проблемите (карането на N) се сетих, че точно от теб май имаше една тема за галантите... Потърсих я и забелязах, че там на едно-две места всъщност отправяш предупреждения за това каране... а самият ти излиза, че не си му обърнал достатъчно внимание и даже може би си го забравил...

В тази връзка, защо не се закове въпросната тема в секцията Галант, та ако трябва да се препрочита от време на време и да се допълва. Сега е изпаднала на 4-та страница, а има полезна информация...

 

 

Между другото, въпросче за организаторите на подпомагането на колегата - събирането на пари още ли е валидно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видяло се е, че аз скоро няма да се присъединя към вашият клуб колкото и да ми се иска, поне и докато не продам сегашната си кола, но мога пък да помогна за ремонта на един ГАЛАНТ :) Включих се и аз и пожелавам на колегата скорошно и успешно оздравяване на зверчето, че да даде някоя вечер едно кръгче комшии сме :) Хайде със здраве! УСПЕХ КОЛЕГА!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

Съжалявам за премеждията ти :( и те поздравявам за възстановяването. :)

 

Като четох сега темата и за евентуалната причина за проблемите (карането на N) се сетих, че точно от теб май имаше една тема за галантите... Потърсих я и забелязах, че там на едно-две места всъщност отправяш предупреждения за това каране... а самият ти излиза, че не си му обърнал достатъчно внимание и даже може би си го забравил...

В тази връзка, защо не се закове въпросната тема в секцията Галант, та ако трябва да се препрочита от време на време и да се допълва. Сега е изпаднала на 4-та страница, а има полезна информация...

Между другото, въпросче за организаторите на подпомагането на колегата - събирането на пари още ли е валидно?

 

 

Абе не е от това N, ама хайде, все пак трябва да има причина! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

+1

Стиляне, със здраве да си я караш красавицата!!! И аз бая пари пръснах по моята Каризма... и да я продавам мислих... ама накрая го измислих - вечни неща няма!!! Ще си я карам и ще и се радвам :) Сега съм я оставил и моята в сервиз и толкова ми липсва... :( Та нямам търпение да си я взема и пак да и се радвам :) Поне като ги пооправиме и знаем какво караме ;)

Успех!!! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видяло се е, че аз скоро няма да се присъединя към вашият клуб колкото и да ми се иска, поне и докато не продам сегашната си кола, но мога пък да помогна за ремонта на един ГАЛАНТ :) Включих се и аз и пожелавам на колегата скорошно и успешно оздравяване на зверчето, че да даде някоя вечер едно кръгче комшии сме :) Хайде със здраве! УСПЕХ КОЛЕГА!!!

 

Звъниш ми един телефон и ако искаш може и до Пловдив да отскочим, само да се поразработи добре кутията... ;) От мен колата, от теб шофирането ;)

 

Между другото, скоростната кутия започва все по-мазно да работи. Тракането изчезна напълно. Превключването между предавките започва да става все по-плавно. Двигателят работи много равномерно. Единственото, което е без промяна, е шокът при смяна на скорости на студен двигател, както и един доста осезаем шум, който се чува извън колата, когато превключвам. Едно цък-цък... не знам дали трябва да се чува толкова силно!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звъниш ми един телефон и ако искаш може и до Пловдив да отскочим, само да се поразработи добре кутията... ;) От мен колата, от теб шофирането ;)

 

Между другото, скоростната кутия започва все по-мазно да работи. Тракането изчезна напълно. Превключването между предавките започва да става все по-плавно. Двигателят работи много равномерно. Единственото, което е без промяна, е шокът при смяна на скорости на студен двигател, както и един доста осезаем шум, който се чува извън колата, когато превключвам. Едно цък-цък... не знам дали трябва да се чува толкова силно!?

 

Ако е само цък, и тука е чува нещо подобно, като бззт. Все едно звук от робот :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само цък, и тука е чува нещо подобно, като бззт. Все едно звук от робот :D

 

По-скоро е като чукване...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е като чукване...?

Довечера ще го послушам, че като стане диагностиката в Интернет, нещата почти излизат от контрол :icon_thumbup: Вруууум, цук, чууууук, тика-так, така-така, фиууууу (това последното е блоу-оф-а на Лео :icon_thumbup: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях споменавал как вдига обороти моя Галант студен. Изкарвам на задна от гаража и като натисна съединителя да изключа и оборотите се навирват до 1800-1900. Фактически включвам първа при тези обороти. Възможно е това да става при теб + все още студеното масло в кутията. Щом загряла не го прави мисля че е от това.

 

П.С. Мерси за ЛС, ако не се справя ще ти пратя файловете. Комбинирано е - и снимки, и текст. Три файла са по над 100 стр.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звъниш ми един телефон и ако искаш може и до Пловдив да отскочим, само да се поразработи добре кутията... ;) От мен колата, от теб шофирането ;)

 

Между другото, скоростната кутия започва все по-мазно да работи. Тракането изчезна напълно. Превключването между предавките започва да става все по-плавно. Двигателят работи много равномерно.

Шшшшттт, тихо да не развалиш магията бре............... :D

 

Единственото, което е без промяна, е шокът при смяна на скорости на студен двигател, както и един доста осезаем шум, който се чува извън колата, когато превключвам. Едно цък-цък... не знам дали трябва да се чува толкова силно!?

Като сменим маслото да се надявам да изчезне това............. но все пак - пак ще и правя диагностика........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Чувствата все повече препрастват и варират между :icon_n_king: и :icon_blush: ... Хем знам, че си е жив спам да благодаря на всички, но сърце не ми дава да задържам тази емоция само в себе си :) Благодаря ви за жеста, който правите за мен... чест е да бъда обект на подобна инициатива на колегите, като най-отговорно обещавам, че събраните пари, които сега ще бъдат вложени в ремонта, при първа възможност ще дам от себе си за общата инициатива на форума за подкрепа на дома за дечицата...! Тоест - нека никой не се чувства, сякаш е подарил парите на някого или че е участвал в неоправдана кауза... аз ще приема това, което давате за мен и ще го приема за целите, за които е предвидено, но и също така, за да не ми тежи на мен бремето, ще ги дам за кауза, която е Утопия по отношение на грижите! Смятам, че така е най-справедливо... надявам се, че по този начин всички ще бъдат спокойни и доволни от развоя на събитията :)

 

 

Ех, мили спомени! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, мили спомени! :)

Това пък какво общо има ???

С датата ли, с случката ли ?От къде я изрови тази тема...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това пък какво общо има ???

С датата ли, с случката ли ?От къде я изрови тази тема...........

 

 

Археолог съм станала, не знаеше ли? Дали пък наистина няма нещо общо с актуални благотворителни теми? Или пък отношенията и задружността във форума бяха други?:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз поне не знам друг форум, да има честта да се гордее с подобна постъпка... :worthy:

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...