Премини към съдържание

Къде зареждате гориво?


ozmo

Препоръчано мнение

на коя/кои бензиностанции сте сипвали и сте доволни и от кои не сте?

аз зареждам съм от ЛукОйл и съм адски доволен като разход и вървене на колата - Галант 2.0 16v

95 и 98 бензина им е хубав и газта също, никога повече няма да сипя каквото и да е било на OMV колата ми губи мощност и неработи както си е нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Леле... това си е наказание според мен :)

До колкото съм информирана Членовете на Клуба получават карта за Отстъпка в "Опет" или "Еко", но горивото в "Ром Петрол" също е хубаво :)

:icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на коя/кои бензиностанции сте сипвали и сте доволни и от кои не сте?

аз зареждам съм от ЛукОйл и съм адски доволен като разход и вървене на колата - Галант 2.0 16v

95 и 98 бензина им е хубав и газта също, никога повече няма да сипя каквото и да е било на OMV колата ми губи мощност и неработи както си е нормално.

Продължавай си с Лукойл......И аз само от там си зареждам и съм доволен.....Последният път си напълних резервоара догоре от прехваленото ЕКО(на магистралата Сф.-Пв.) Успяха да ми налеят 42 литра в резервоара, при наличието на още 12-13 вътре, а той е 45 литра....Като си сипвам на Лукойл, точно толкова си събира от резервата до горе.....Резултата-100км по-малко преход.... :argue:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си зареждам предимно от Петрол и Газком но си мисля че навсякъде го разреждат и общо взето е въпрос на късмет на колко разреден ще попаднеш. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение, че това от къде зареждаш е без значение, Галанта съм го пойл от какви ли не бензиностанции (из цяла Европа вкл. БГ) и все едно и също гори и върви.

П.С. С изключение на Унгария :D :D :D много им е евтин бензина там :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Основно на ЛукОйл и ОМВ, като Карера 95 обикновено ми вози малко по-добре от чистия 95 на ЛукОйл. Иначе на други дори не съм се замислял да сипвам. Евентуално на В+ бензиностанции, но са прекалено малко и започнаха да слагат някакви добавки гадни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на коя/кои бензиностанции сте сипвали и сте доволни и от кои не сте?

аз зареждам съм от ЛукОйл и съм адски доволен като разход и вървене на колата - Галант 2.0 16v

95 и 98 бензина им е хубав и газта също, никога повече няма да сипя каквото и да е било на OMV колата ми губи мощност и неработи както си е нормално.

 

От както съм я купил , само от Петрол /Бургас до Технополис/ съм зареждал , нямам забележки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е бистрена и преди във форума...

Ще има много противоречиви отговори, защото от бензиностанция до бензиностанция дори от една верига има голяма разлика, така че кой къде сипва и дали е доволен или не е субективно мнение. ЛукОйла в Бургас и Лукойла в София могат да нямат нищо общо като гориво... както и ОМВ и ШЕЛ. Всяка бензиностанция по собствен критерий разваля качеството и на без това лошото качество на БГ горивата, а и от партида до партида може да има разлика... :)

България-страна без контрол и традиции в горивопродаването! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Dani MG е прав.И аз зареждам само на Лукойл - 95,

но имам чувството че има разлики между бензиностанциите им(говоря за чистия Лукойл, не за Петрол).

Дори ми се е случвало да зареждам от бензиностанции на 200 м. една от друга(бул.Константин Величков-София) и различно ми гори самолета при еднакво каране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Галанта ли е 45 литра? :)
Да .... Резервоара ми е от Лансер......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми незнам за Вас, но аз от OMV съм крайно недоволен напоследък, особено от Карера-та им! Работил съм на бензиностанция Шел и знам как стояха работите с бензина там. Казвам ТАМ, защото бензиностанцията на която работех е на пътят между Плевен и Ловеч. V-Power Racing 99+ /поне до тогава, преди 5 г, но мисля и сега/ е единствения бензин който се кара в това му състояние директно от Австрия, а там имаха по това време 100+ ако не се лъжа. V-Power 95 е чист 95, но при наливането на пр. 4 тона гориво в цистерната се изсипваха 4 лирта от една добавака която вече не помня как се казваше в метални туби на Шел, и така се получаваше V-Power 95! Всяка сутрин, когато се сменяха смените новата смяна беше задължена да прави проба на бензина от всяка колконка. Точи се в един спец. буркан 1 л. от даденото гориво и се прави тест за вода и механични примеси с паста на принципа на лакнуса. Ако имаше нещо пастата моментално се оццветяваше цялата в червено /правил съм си експерименти ако капна вода :)/. Пак казвам това беше преди 5 год и незнам дали е още така, но аз когато сипя обикновен 95 от Лукойл и V-Power 95 не виждам никаква разлика! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сипвам само на ОМВ и то или смес от 1/2 95 и 1/2 Супер 100 или 2/3 към 1/3, според зависи. А газ сипвам от Петрол - Блуфорс газ. Откакво на Шел сипах Ви-Пауър 95 и колата не щеше да върви, на Шел не съм стъпвал!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

абе бензини какво да кажа... :icon_doh:

 

до скоро карах WV Vento 2.0 TD и съм му слагал трансформаторно масло в резервара и вървеше мамка му ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на коя/кои бензиностанции сте сипвали и сте доволни и от кои не сте?

аз зареждам съм от ЛукОйл и съм адски доволен като разход и вървене на колата - Галант 2.0 16v

95 и 98 бензина им е хубав и газта също, никога повече няма да сипя каквото и да е било на OMV колата ми губи мощност и неработи както си е нормално.

Пробвай на Еко-то и ще останеш още по доволен.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Отдавна се каня да поставя точно тази тема исъм благодарен на колегата ozmo, че го направи. Както всикчи знаем, динамиката на съвременния живот е много голяма. Даже прекалено голяма, за да може човек да каже, че едно нещо е съощото както преди 1, 2, 3 или повече години (естествено, с някои изключения сред които качеството и чара на нашите Мицунета :rolleyes: ). В този дух съм съгласен с Dani MG и Toranaga и предлагам всеки да сподели личните си впечатления от КОНКРЕТНИ бензиностанции в страната - все пак имаме тези прекрасни коли да ги караме, поради което няма да е излишно като кръстосваме насам-натам, да имаме поне проверена информация, и от от първа ръка, за качеството на горивата на конкретни бензиностанции/газстанции.

Тук мога да споделя следния личен опит: карам Галант, мотор 2.0, с ГИ. Карам го основно на газ. За наколкото месеца съвместни километри съм доволен от качеството на газта на ОМВ в София, Младост-1 (тази до Мото-Пфое), Газком в Младост-3, както и от Лукойл в Плевен, на изхода за София. Констатирах, че на Лукойл до бизнес-парка в Младост-4 има шашма при газта - или газта е с лошо качество , или сипват по-малко отколкото показва броячът в действителкност (поради което резултатът и в двата случая е по-голям разход).

Мисля, че ще е полезно всеки да сподели подобни впечатления за конкретни места за почерпка на нашите :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разговарял съм с един от управителите на една бензиностанция на Шел. Той ми обясни следното: V-Power 95 е обикновен 95 с добавки, които почиствали нагара по клапаните и и незнам си още къде и по този начин клапана лягал по-добре, оттам по - добро горене, икономия и т.н. Но ефекта от тази добавка се усещал чак след 5 резервоара. Така го били изчислили в лабораториите на Шел. Така че някой ако си мисли, че с гориво за 20 лв от Шел ще усети разлика.....едва ли. Разбира се ако е вярно това, което ми каза,

Иначе аз си зареждам само от Лукойл по 2 причини. Първо никога съм нямал проблеми с горивото им за разлика от други бензиностанции. И второ цената им е с 1-2 ст по-ниска, а и като добавим отстъпката, която имам от 5 ст стават 6-7 ст......Не че е много, но си е друго да знаеш, че спестяваш за 2 пакетчета дъвки :)

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм от газта на (за София):

- Еко бензинoстанацията срещу Балкан Стар (кв. Хаджи Димитър);

- OMV до моста Чавдар (източния край).

 

Не съм доволен от газта на (за София):

- Еко в началото на Ботевградско шосе в посока към околовръстното, след железопътния мост. Мисля, че сипват по-малко;

- OMV на Ботевградско шосе в посока околовръстен път, на около километър преди разклонението за Кремиковци - двигателят стана доста по-шумен и тромав.

 

Колегата по-горе е прав, че е по-добре да говорим за конкретни бензоностанции, вместо за вериги такива. Явно е, че контролът е различен независимо от писаните процедури. Крайно време е шефовете на бензиностанциите да разберат, че при наличие на конкуренция, качеството (а не 1-2 стотинки разлика в цената) е това, което може да увеличи оборота им. За съжаление в интернет не съм виждал място, където всички потребители могат да споделят мненията си за всички бензиностанции - така шефовете от централите ще могат да виждат обектите си през погледите на потребителите.

 

П.П. Мисля, че горното е важно и заради "страничните" ефекти, породени от наличието на обратна връзка: качеството на услугите зависи и от качеството на персонала, а последното - от нивата на заплатите/условията на работа ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм най-вече от Лукойл-а на бул"Константин Величков" и бул"Тодор Александров"- София.

Добре са и Еко-то в кв."Гео Милев"-на бул."Шипченски проход", а също и Лукойл-а също там.

"Опет"(аркадашлар) в Сливен - на изхода за Нова Загора също ми харесва.

 

Недоволен съм от Шел-а на бул.Сливница и Лукойл-а на бул."Константин Величков" и бул."Възкресение"

На този Ликойл миналата година като карах една Вектра 1.8i и и купувах добавка за инжекцион"Redex" : от

изложените 10-ина шишенца- 4 баха празни и запечатани отново!Стана си панаир!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа е горивото и Дани е много прав.

НА 1 и съща верига бензиностанции горивото в различните клонове се различава.

Пример Еко в Пловдив и Еко в София има огромна разлика, да не казвам и чудовищна в полза на Софийските.

С Лукойлското гориво е по същия начин в Бургаските ми дава доста економия за разлика от останалите.

Аз карам на газ.

Гастрейд също са ми направили добро впечатления.

Отново повтарям за газ говоря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз и друг път съм споменавал - не намирам никаква разлика в горивата, между българските бензиностанции (зареждал съм от почти всички), и тези в други страни... Не знам как така хващате някаква разлика, във возенето на колата :D :D А имайте предвид че аз съм много взискателен и претенциозен... :D Нито на Каризма, нито на Галанта има забележима разлика... Ако става дума за това доколко е "полезен" за мотора БГ бензина, за това не мога да кажа нищо... Може би германският бензин е по-вреден заради етанола, който изяжда гумените рингове... Така че, мисля че става дума за масова психоза :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен само между пловдивските Еко-та има разлика. И аз съм на мнение, че всяка бензиностанция си прави каквото си иска, но мисля, че най-голямо постоянство в качеството на горивата в различните си бензиностанции поддържат ОМВ-итата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В София зареждах само на Опет на 4-ти км, но в Бургас положението е различно - по-спънат кон няма от моето :mitsu-smiley: когато заредя на Опет в "Комлука". Минах на вариант на РомПетрол. Като съм в София зареждам на тази в Дружба на Цв. Лазаров, а в Бургас на 7-км. За сега съм доволен от Ромските бензиностанции.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...