Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Ето и една снимка със стоманените джанти, не е много красива но толкова .... :rolleyes:

 

Цък

 

 

Определено е грозничко, но може да се поозърташ за хубави тасове поне да замажат малко положението. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Сезона и без това е кишав и кален, според мен избора ти с тия железни джанти е мн. добър!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Този път една снимка като е измита колата - не е толкова страшно :)

 

Тук

 

Успех на всички с избора за зимата :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера най-накрая монтираха моите джанти с гуми(16"LEGUE и MARANGONI 205/60/16).Ще пусна снимки в понеделник

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Този път една снимка като е измита колата - не е толкова страшно :)

 

Тук

 

Успех на всички с избора за зимата :drinks:

За бога, пич, сложи й някакви тасове, мноооого те моля! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За бога, пич, сложи й някакви тасове, мноооого те моля! :D

... и ги вържи със свински опашки :icon_thumbup:

 

Много си е добре така колата ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За бога, пич, сложи й някакви тасове, мноооого те моля! :D

 

идеята е че така ще се радвам повече на 18-те на пролет :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм за тасове. Има доста ефектни, а и пазят от снега през зимата. От биндер ленти няма нужда, моите тасове на 13-ките щракват здраво и не мърдат. Само не знам как стои въпроса с намирането на тасове за такъв цолаж. Масовите са за 13" и 14" и чат пат за 15". И все пак ако държиш да си я караш така и да има малко по-добра визия, може да боядисаш джантите в цвета на колата или какъвто на теб ти харесва. Пък и така да си я караш, важното е че си подготвен за зимата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

идеята е че така ще се радвам повече на 18-те на пролет :D

Taka e! Не ме слушай мен. На мен ми дай гумени стелки и свински опашки... :icon_rock: Важното е ти да си я харесваш и да ти е безопасно шофирането. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След дълго звънене по телефони, търсене и избиране - ето какво измислих за зимата:

Джанти: HRS H-408 FP

Гуми: Michelin Primacy Alpin A3

:icon_thumbup:

 

Ето и малко снимки:

http://img257.imageshack.us/img257/239/dsc00578wx.jpg

http://img257.imageshack.us/img257/7366/dsc00576bb.jpg

http://img257.imageshack.us/img257/3180/dsc00580fp.jpg

http://img257.imageshack.us/img257/9452/dsc00577.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги!

Искам и аз да споделя мнение от около седмица съм с Michelin Alpine A3 и сум много доволен от стабилноста на колата :) Вече като тругвам с повечко газ рядко се вижда жълтата кола на дисплея :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Искам и аз да споделя мнение от около седмица съм с Michelin Alpine A3 и сум много доволен от стабилноста на колата :) Вече като тругвам с повечко газ рядко се вижда жълтата кола на дисплея :icon_clap:

И при мен с "нокиан-а" жълтата кола вече се вижда по рядко , преди с оригиналния "дънлоп" при всяко потегляне въртях гуми .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Vredestein Snowtrak 3 и нямам търпение да се заснежи мъничко и да се накатеря по планините да покарам ски и да се кефя с колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, най-после и аз се сдобих с зимни гуми и джанти. Понеже съм в Русе избора е по-свит от София и след дълго търсене се спрях Kleber Kristalp H2 205/55/16 и алуминиеви джанти HRS...

Като я измия ще направя, няколко снимки и ще ги кача. Иначе фасата и с тези джанти не е по-малко хубава от оригиналните 18-ки.

Поздрави! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

И аз съм готов за зимата вече.

 

Джанти: MMS AZARO

Гуми: GOODYEAR ULTRA GRIP 7+

 

Стана красиво. Ще постна смимки тези дни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е, аз прецених, че ще карам сравнително малко на сняг и затова се опитах да си избера гуми, които компромисно дават нелоши резултати като grip и при спиране на сняг, мокро и сухо. До колко е бил удачен избора ми тепърва ще се разбере.

 

Днес във Варна падна първия сняг и въпреки, че е едва ли повече от 5 сантиметра настана тотален хаос заради всички малоумници, решили да минат метър и да изкарат сезона с летните си галоши.

 

Длъжен съм обаче да споделя, че съм изключително разочарован от собствения си избор на гуми. Колкото и да е популярна по нашите географски ширини максимата "Мойто си е най-хубаво", подчертано съм адски неприятно изненадан от гумите на Фулда при първото стъпване на сняг с тях. При всяко изкачване (колкото и да няма такива във Варна) колкото и бавно да карам превъртат гумите, включва се тракшън контрола, а за капак като се прибирах от офиса в прав текст си и закъсах по уличката пред вкъщи. Със сигурност мога да кажа, че в момента карам най-лошо държащата се кола на сняг за целия си опит като шофьор.

Редактирано от Maranello
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес във Варна падна първия сняг и въпреки, че е едва ли повече от 5 сантиметра настана тотален хаос заради всички малоумници, решили да минат метър и да изкарат сезона с летните си галоши.

 

Длъжен съм обаче да споделя, че съм изключително разочарован от собствения си избор на гуми. Колкото и да е популярна по нашите географски ширини максимата "Мойто си е най-хубаво", подчертано съм адски неприятно изненадан от гумите на Фулда при първото стъпване на сняг с тях. При всяко изкачване (колкото и да няма такива във Варна) колкото и бавно да карам превъртат гумите, включва се тракшън контрола, а за капак като се прибирах от офиса в прав текст си и закъсах по уличката пред вкъщи. Със сигурност мога да кажа, че в момента карам най-лошо държащата се кола на сняг за целия си опит като шофьор.

 

В последния брой на Аутобилд 4х4 имаше класация на няколко популярни марки зимни гуми за 4х4, след направените тестове, по-лошо на сняг от модела на Фулда Кристал се държаха само някакви летни гуми, сложени в теста за сравнение... Единствено на суха настилка дават, че са добри.

 

Аз съм с Nokian WR G2 и за тях не дават много ласкави оценки, но на сняг пишат, че са ок, слабото им място е мократа настилка.

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В последния брой на Аутобилд 4х4 имаше класация на няколко популярни марки зимни гуми за 4х4, след направените тестове, по-лошо на сняг от модела на Фулда Кристал се държаха само някакви летни гуми, сложени в теста за сравнение... Единствено на суха настилка дават, че са добри.

 

Аз съм с Nokian WR G2 и за тях не дават много ласкави оценки, но на сняг пишат, че са ок, слабото им място е мократа настилка.

Колега има ли я тази класация някъде в интернет ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак подчертавам, че става дума за 4х4. Тестовият автомобил е VW Tiguan, размерът е 235/55/17. Дадени са отлични оценки на Dunlop SP Winter Sport 3D и Pirelli W210 Sottozero, добри на Vredestein Wintrac 4 Extreme, задоволителни на Michelin Pilot Alpin Pa3, Toyo Open Country W/T, Nokian WR G2, Fulda Kristall 4x4, като Фулдата е по-слаба по всичко показатели, единствено е по-добра от Toyo на сухо. Класацията не е голяма, тук можеш да видиш по-голяма и подробна от към марки - http://www.avtogumi.bg/oscommerce/tests.php/cPath/5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес с моето мини-паджеро правих много келешлъци. Драпам като 4х4 с клеберите :) Преди малко ходих да вземам жената от работа и едно момче с едно ново и лъскаво БМВ беше окъсало на главната улица, а хората го подминаваха без грам жал. Спрях и се опитах да я бутна тая голяма гимия, но се хлъзгах на леда... Исках да го изтегля с дзвера, но след 10 мин. оглед и чудене констатирахме че бавареца няма кука за теглич (скандал).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В последния брой на Аутобилд 4х4 имаше класация на няколко популярни марки зимни гуми за 4х4, след направените тестове, по-лошо на сняг от модела на Фулда Кристал се държаха само някакви летни гуми, сложени в теста за сравнение... Единствено на суха настилка дават, че са добри.

 

Аз съм с Nokian WR G2 и за тях не дават много ласкави оценки, но на сняг пишат, че са ок, слабото им място е мократа настилка.

 

Гледах какви ли не пърформанс тестове на гуми и така взех решението. Явно или не съм гледал на правилните места, или хората, давали оценки там са карали при някакви други условия. Фактите са, че Мицубишито особено в нагорнище се държи отвратително с тези гуми. Голям гаф...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес с моето мини-паджеро правих много келешлъци. Драпам като 4х4 с клеберите :) Преди малко ходих да вземам жената от работа и едно момче с едно ново и лъскаво БМВ беше окъсало на главната улица, а хората го подминаваха без грам жал. Спрях и се опитах да я бутна тая голяма гимия, но се хлъзгах на леда... Исках да го изтегля с дзвера, но след 10 мин. оглед и чудене констатирахме че бавареца няма кука за теглич (скандал).

 

Ако е със задно предаване е извънредна глупост да излезеш в такова време с колата, особено ако не е подготвена. За жалост много хора в желанието си да карат БВМ (по моето мнение само да харесваш такава кола е грехота, трябва да я обожаваш ;) ги карат като конвенционални автомобили дори зимата. Колата със задно е за удоволствие и трябва зимата да се "вдигне на трупчета", това е моето мнение. Порстичък пример също от днес - на Смирненски, почти до кръстовището на Кауфланд един пич се опитваше на равното да потегли с прекрасен Мустанг и за малко да ме отнесе когато колата тръгна да се върти около оста си. Слязох, бутнахме, тръгна... но си е живо самоубисйтво това. Аз самият съм ги товрил такива бози.

Редактирано от Maranello
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледах какви ли не пърформанс тестове на гуми и така взех решението. Явно или не съм гледал на правилните места, или хората, давали оценки там са карали при някакви други условия. Фактите са, че Мицубишито особено в нагорнище се държи отвратително с тези гуми. Голям гаф...

 

Аз просто взех най-евтината маркова гума и в случая беше Нокиана - 160лв за 215/60/16. Не съм гледал класации, като я покарам ще разбера колко и дали съм се прецакал. На Вектрата ми бях сложил Дебица Фриго, голямо хвалене беше навсякъде, колко били добри за евтина зимна гума, истината беше, че си бяха пълен т@ш@к и не мога да кажа нищо хубаво за тях освен цената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...