Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Аз не съм доволен от Нокиан.На старата ми кола Тойота ван 2,4 бях взел след много хвалби Нокиан,уж финландска зимна гума,но все едно бях сложил ски на колата.От Ласата ,която преди това бех купувал бях по-доволен.Смених Нокиана с Кумхо,много доволен останах,до вкъщи имаме едно баирче ,което с Нокиана не можех да изка4а,а с Ласата и Кумхото без проблем.За Лансера се колебаех между Кумхо и Йокохама,взех Йокохама и съм много доволен-втора зима с тях ще карам,вече ги и сложих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

И аз от днес съм със зимни гуми и както ми каза гумаджията - "Само Японски гуми, особено на Японска кола!". :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ми то го дават по 12 - 13 градуса още не са паднали градусите май май тая година рано ще ги слагаме зимните :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте изтъквали определени марки без да споменавате конкретни модели, понеже всяка марка има различни разновидности зимни гуми, които много се различават по шарката и това ги определя като предимно за сняг ,асфалт или смесена употреба...Дори широчината на гумата , височината и тегловния и скоростен индекс имат значение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Вторник през прохода Петрохан минаваха мои роднини и казаха, че е валяло доста сняг и около пътя имало ок. 1 пръст заснежено :) Така че не е късно за зимни гуми особено и на фона на опашките дето ще станат след 2-3 седмици. Аз моите ги слагам тази Събота. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тука вече заваля първия сняг. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее ами Васе очакваше се :D

Пусни някоя снимка в тема Зимна приказка да видим колко е заваляло B)

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, за зимата по-добре 16" с по-висока гума, още повече, че се намират стоманени джанти 16" 5 х 114.3 по 77 лв. + Nokian WR G2

195/55R16 91H TL WR G2 XL по 145.00 лв. (гуми.бг) + декоративни капаци по 17.00 лв = 956 лв. Отделно за монтаж и баланс = около 1000 лв. ОБЩО!Това е моят план, мисля, че е приемлив :icon_thumbup:

Редактирано от Slow'n'easy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при вас как е времето, но тук във Варна си е рано за зимни чипици... Като падне под 10-12 градуса температурата тогава :)

 

Препоръчвам на всички да прочетат тази статия :link:

Добре, че ме светна, щях да си умра прост по въпросите на зимната гумоупотреба :icon_clap: Благодаря, имаш бира от мен следващия път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, за зимата по-добре 16" с по-висока гума, още повече, че се намират стоманени джанти 16" 5 х 114.3 по 77 лв. + Nokian WR G2

195/55R16 91H TL WR G2 XL по 145.00 лв. (гуми.бг) + декоративни капаци по 17.00 лв = 956 лв. Отделно за монтаж и баланс = около 1000 лв. ОБЩО!Това е моят план, мисля, че е приемлив :icon_thumbup:

Малко коментарче относно гуми.бг:

Нокиан 185/65R14 TL WR G2 XL - цена на сайта 106лв.

В отговор на запитване от магазина на Мотоексперт в Горубляне(фирмата е една и съща) - цена 101лв.

 

:icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко коментарче относно гуми.бг:

Нокиан 185/65R14 TL WR G2 XL - цена на сайта 106лв.

В отговор на запитване от магазина на Мотоексперт в Горубляне(фирмата е една и съща) - цена 101лв.

 

:icon_box:

Хммм, може и да не съм прав, но мисля, че има около 5 лв. такса за доставка на гума, особено за тези от нас, които не са от София...както и да е, все пак благодаря! :good:

П.С. А знае ли някой, дали при покупка онлайн правят отстъпка за 4 джанти + 4 гуми?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, може и да не съм прав, но мисля, че има около 5 лв. такса за доставка на гума, особено за тези от нас, които не са от София...както и да е, все пак благодаря! :good:

П.С. А знае ли някой, дали при покупка онлайн правят отстъпка за 4 джанти + 4 гуми?

 

Каква марка зимни гуми препоръчвате?

 

Аз си взех Гудиърки. Миналогодишните такива на другата кола бяха перфектни на снега (улицата ми е под наклон и дори едногодишни гуми имат проблем там зимата) и много тихи на асфалт. Стабилни на мокро.

 

Колебах се дали да не взема Vredestein, били най-добрите за сняг, но ми се сториха на вид шумни с тази тракторна шарка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, може и да не съм прав, но мисля, че има около 5 лв. такса за доставка на гума, особено за тези от нас, които не са от София...както и да е, все пак благодаря! :good:

П.С. А знае ли някой, дали при покупка онлайн правят отстъпка за 4 джанти + 4 гуми?

 

Не правят - аз току що си направих поръчката и платих. В крайна сметка се спрях на Kristall Supremo Fulda и малко по-скъпи алуминиеви джанти, утре отивам за монтаж. Изуми ме, че ми звъняха да ме питат с колко болта са ми оригиналните джанти - като ми знаят каква е колата не могат ли да си отговорят сами на този въпрос?! :icon_blush: Да видим какви изненади ме очакват на място...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не правят - аз току що си направих поръчката и платих. В крайна сметка се спрях на Kristall Supremo Fulda и малко по-скъпи алуминиеви джанти, утре отивам за монтаж. Изуми ме, че ми звъняха да ме питат с колко болта са ми оригиналните джанти - като ми знаят каква е колата не могат ли да си отговорят сами на този въпрос?! :icon_blush: Да видим какви изненади ме очакват на място...

Олеее, като минеш през тази процедура веднага да споделиш! Да видим има ли изненади :icon_hmm: Благодаря и стискаме палци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Олеее, като минеш през тази процедура веднага да споделиш! Да видим има ли изненади :icon_hmm: Благодаря и стискаме палци.

 

Задължително! По принцип имам неприятен опит с онлайн поръчки от български доставчици, но все се надявам, че това време ще свърши и ще можем да си вършим работата така с плащания по интернет, вместо да се налага обикаляне като хамав и плащане с трите вида плащания: кеш, в брой и на ръка. ;) Тия ужким имали сервиз, с който работят и там щели да ми направят монатажа... да ги видим колко струват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така, сложих новите джанти и зимни гуми и да споделя опит - страшно съм доволен от обслужването на Фулда България, джантите въпреки че ги избирах само на картинка са много добро попадение, ако съм имал някакви опасения, че могат да се пробват при такава онлайн поръчка да ми пробутат стари гуми се опровергаха напълно, когато видях, че са произведени преди 3 седмици. Монтажа го правят в един сервиз до Кауфланд, не му знам името, обслужиха колата за нула време.

 

Относно гумите дали са добро попадение ще мога да кажа едва след като ги карам в зимни условия.

 

Малко странно ми изглежда колата с 16-ки, но определено се опасявах, че ще е по-зле:

 

http://img70.imageshack.us/img70/4042/16102009.jpg

 

http://img63.imageshack.us/img63/3985/16102009001.jpg

 

ПъСъ: Извинявам се за мръсната колица. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фулдите ги дават 'условно препоръчителни", не са най-добрите за сняг и мокро. Нокиан и те са в долната част на класацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фулдите ги дават 'условно препоръчителни", не са най-добрите за сняг и мокро. Нокиан и те са в долната част на класацията.

 

Точно така е, аз прецених, че ще карам сравнително малко на сняг и затова се опитах да си избера гуми, които компромисно дават нелоши резултати като grip и при спиране на сняг, мокро и сухо. До колко е бил удачен избора ми тепърва ще се разбере.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих Континентал някакъв "Зимен контакт".

Параметрите на мокро, сняг, шум и разход са добри. Размера 205/55/16 го избрах, защото намерих вериги за този размер. Иначе ми се струват малко ниски. Дано не съм се прецакал, но ще се види на Пролет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е, аз прецених, че ще карам сравнително малко на сняг и затова се опитах да си избера гуми, които компромисно дават нелоши резултати като grip и при спиране на сняг, мокро и сухо. До колко е бил удачен избора ми тепърва ще се разбере.

 

 

 

Да Колега именно понеже в София снега не е кой знае колко много пък и да вали се чисти затова и аз миналия сезон когато ми бе първа зима сложих Фулда и да споделя ми допадат с добро поведение са на пътя , че дори и горе на Витоша в сняг съм нямал проблем.Дано и при теб е така

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така, сложих новите джанти и зимни гуми и да споделя опит - страшно съм доволен от обслужването на Фулда България, джантите въпреки че ги избирах само на картинка са много добро попадение, ако съм имал някакви опасения, че могат да се пробват при такава онлайн поръчка да ми пробутат стари гуми се опровергаха напълно, когато видях, че са произведени преди 3 седмици. Монтажа го правят в един сервиз до Кауфланд, не му знам името, обслужиха колата за нула време.

 

Относно гумите дали са добро попадение ще мога да кажа едва след като ги карам в зимни условия.

 

Малко странно ми изглежда колата с 16-ки, но определено се опасявах, че ще е по-зле:

 

ПъСъ: Извинявам се за мръсната колица. :icon_blush:

Честито, колега, колата ти изглежда мнг. добре. надявам се и да се държи добре на пътя в традиционната варненска киша :good: Като падне първия сняг да кажеш как е :drive: И да не забравиш да си вземеш гумени стелки :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли да ползвам болтовете от алуминиевите джанти на железни джанти.

Четох, някъде, че за алуминиеви и железни джанти болтовете се различават.

Благодаря Ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли да ползвам болтовете от алуминиевите джанти на железни джанти.

Четох, някъде, че за алуминиеви и железни джанти болтовете се различават.

Благодаря Ви!

Моите оригинални гайки не станаха на новите джанти, но зависи от самата джанта!

Ако в комплекта нови джанти няма гайки, трябва ду купиш и тях. Цената им е между 2 до 5лв. на гайка.

Редактирано от Pavkata JPN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тук му е мястото и аз да попитам . Може ли болтовете който са от оригиналните митсу алуминиеви джанти да станат на други алуминиеви джанти който ги ползвам за зимни.Оф малко тъпо го зададох въпроса ама не ми се слагат болтовете който бяха в комплект с алуминиевите джанти като ги взимах / не са така качествено наоравени като оригиналните /.Мисля си , че не би имало проблем ама знам ли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...