Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Lancer - добри и лоши страни


na4о

Препоръчано мнение

Здравейте ма всички,

 

Замислил съм се да се възползвам от промоцията до края на месеца (6 000 лв отстъпка за стар автомобил и нов Лансер), като се надявам и да има и допълнителни отстъпки покрай панаира в Пловдив. Изчетох цялата тема до момента, както и доста допълнителни постове в други теми, та основното ми питане е ако трябва да се съпостави реално и трезво нивият Лансер с новата Корола и Мазда 6 какво е вашетп мнение? Дилемата при мен е доста сериозна и основната ми питанка е дали да е Мазда или Мицубиши (Маздата може да е комби на което ще си спестя ДДС-то, но пък при Митцубиши ми изкупуват старата каручка, която доста километри вярно ми служи - Алфа 156). При Митцубиши ме притеснява и факта че дизела е на VW и съм се насочил към 1.8 + CVT ... И така . Моля ви за съвет.

Ела да те повозя с Наглия и ще разбереш, защо пропуснах Мазда 6 и Субару. Не е есамо заради по-ниската цена, бъди сигурен. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 544
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

И аз като го четох, взех да се чудя за каква кола става въпрос и дали не е сбъркал темата колегата :D

Останалите системи обаче правят голямото недоразумение при Форд, но при Мазда това далеч не е така. Това е един страхотен автомобил и е класи над Лансер.

 

Колега, ти, гледам много плюеш ЛАНСЪРЪТ, ама както и да е - не го караш, както е видно, та да ти четем всеки ден едни и същи постове... А за тази МАЗДА 6 само мога да ти кажа, че съседите ми имаха такава и след като в рамките на 6тия до 10тия месец влизаше периодично в бокса и не можаха да им я оправят, я продадоха/пробутаха/ на някъв балък. Аз до сега не съм чул някой ЛАНСЪР да е отказал... Напротив, ставя ясно, че колата не гори и толкова много, колкото знайни и незнайни войни в началото изтъкваха като огромен минус. :icon_thumbup: Иначе МАЗДА 6 е по-скъпа от нашите коли, а в крайна сметка тук Мицубиша трябва да се сравнява с коли със сходна цена, за да се видят плюсовете и минусите.

Но, нещо, което ужасно ме кефи в мнението на колегите, и което напълно споделям :icon_rock: , е, че излъчването на :mitsu-smiley: ЛАНСЪР в сравнение с МАЗДА 6 и АВЕНСИС е все едно да сравняваш НЕУКРОТИМИЯ с ПАСИВНИЯ.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като ви чета постовете някои са доста пристрастни. Мазда 6 има и за 36 000 лв ако трябва да сравняваме цените на двата автомобила срещу 38 000 за Лансъра (промоцията за панаира в момента) вярно че е топ варианта. Никой от вас обче не споменава другата алтернатива, а именно Корола?! Някои от вас изтъкват неверояното ускорение и скорост. Нека не забравяме, че в момента карам Алфа 156, 2.0 ТС и в интерес на истината при тест драйвчето на Лансер 1.8 точно пък ускорение и скорост не ме впечатлиха. В интерес на истината утре смятам да скокна до панаира в Пловдив и да видя всички възможности накуп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой просто като карат лансър и си мислят, че карат ламборгини.... Тодор е обективен, но няма смисъл защото има някой прекалено пристрастни хора тук които не разбират за какво става дума... Аз и затова спрях да пиша в темата... Все едно да изкарам колта по-добър от ферари... 140 коня как били вървели?! Ми и на 50 000 да стане лансъра все ще е между 9-12 секунди 0-100.... Един колт от старите генерации с 1.8 прави 0-100 под 8 секунди, на това по мога да му кажа вървене... И стига с тая визия бе хора!? Никой не успорва агресията на лансъра. И на мене ми харесва много... А на колегата слееплес ще посъветвам да е по-любезен с останалите "не каращи лансър" и те са хора. Поздрави и радвайте се на новите си придобивки, желая ви го от сърце!

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой просто като карат лансър и си мислят, че карат ламборгини.... Тодор е обективен, но няма смисъл защото има някой прекалено пристрастни хора тук които не разбират за какво става дума... Аз и затова спрях да пиша в темата... Все едно да изкарам колта по-добър от ферари... 140 коня как били вървели?! Ми и на 50 000 да стане лансъра все ще е между 9-12 секунди 0-100.... Един колт от старите генерации с 1.8 прави 0-100 под 8 секунди, на това по мога да му кажа вървене... И стига с тая визия бе хора!? Никой не успорва агресията на лансъра. И на мене ми харесва много... А на колегата слееплес ще посъветвам да е по-любезен с останалите "не каращи лансър" и те са хора. Поздрави и радвайте се на новите си придобивки, желая ви го от сърце!

 

Ами, колега, точно пък аз съм безкрайно толерантен към всички хора по принцип, без значение каква кола карат - нова, стара, най-малкото и аз до вчера карах стара кола. Ама сега, има двама-трима колеги тука... Значи, аз доколкото разбирам, никой не твърди, че Лансърът е няква супермощна и незнам си какво - все пак е кола за работа, за семейство и т.н.; ако някой тук е искал да си взима няква кола 200-300 коня да свири гуми по кръстовищата/и след 50 метра да го снимат и да му взимат книжката/, със сигурност за тези пари е щял да си намери....на старо, разбира се.

Какво е виновна колицата, че изглежда ужасно добре, та вече някой си мисли, че - ето, щом изглежда така, трябва да е 300 коня?!

Аз пак да повторя - този автоматик за тези пари никой, ама никой не го предлагаше, когато взимах колата. Сега не знам как е.

Поздрави и успех на всички

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Друго, което много хора забравят е и поведението на колата на пътя. За мене това беше най-важно като купувах кола, а не толкова мощността. Колата не е много мощна това всички го знаем, аз също не съм впечатлен от вървежа и. Но на пътя седи много добре и който я е карал по завои съм сигурен че ще ме подкрепи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено, тук могат да се прочетат доста"сектантски"мнения. :) Никой не отрича визията на Лансера и никой не твърди ,че е лош автомобил,но мнения като това как "излитал"и едва ли не ще ти счупи врата,как в него се чувстваш жив а другите коли са "пенсионерски" ми се струват малко пресилени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm: Започвам да се чудя дали не съм объркал форума!

Щом в тема за новия Лансер обсъждаме Алфа Ромео, Форд, Мазда, Субару и т.н.

Ще взема да продам Японеца и да си взема един нов Голф или нова Фиеста, че били най-продаваните в Европа.

 

Шегичка!!! :bounce8:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не не е объркал нищо. Аз с CVT го виждам това (на ръчен режим само), след 4000 об/мин все едно пускаш "азота", а колегите с ръчки постоянно са подложени на това изкушение. :plane: .

А пък вижте за какъв разход на гориво става дума, когато се спазват правилата за движение. :icon_thumbup:

http://gallery.lancerix.com/main.php?g2_itemId=5242. Айде сега да ми каже някой, че автомата гори много. :specool:

Васе като бях в Гърция преди 20 дни и спазвах ограниченията Халкидики-Солун ми показа моментен разход 4.00 ще пусна снимки а къде отиваш ти с твойте 5,7

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като ви чета постовете някои са доста пристрастни. Мазда 6 има и за 36 000 лв ако трябва да сравняваме цените на двата автомобила срещу 38 000 за Лансъра (промоцията за панаира в момента) вярно че е топ варианта. Никой от вас обче не споменава другата алтернатива, а именно Корола?! Някои от вас изтъкват неверояното ускорение и скорост. Нека не забравяме, че в момента карам Алфа 156, 2.0 ТС и в интерес на истината при тест драйвчето на Лансер 1.8 точно пък ускорение и скорост не ме впечатлиха. В интерес на истината утре смятам да скокна до панаира в Пловдив и да видя всички възможности накуп.

 

Лансерчето наистина не е много пъргаво , сравнявам го с хондите ни , но има доста качества при нас дилимата беше лансер седан дизел или сивик седан 1.8 , в крайна сметка като видяхме спортбека на живо и направо ни грабна и си го взехме :mitsu-smiley: :icon_blush: . Авенсиса и мазда 6 са по горен клас и за същото обурудване и двигател плащаш повече, а получаваш по тромава и по скъпа кола .

 

Един приятел си взе новия адвенсис и е доволен , преди караше корола и не беше взхитен от нея. Но всичко е въпрос на личен избор и вкус , нас най много ни грабна външния вид и екстрите на лансера , за сръвнение сивика е с по добър вътрешен дизайн по бърза по икономична.

Успех с покупката важното е на теб да ти харесва се пак ти ще си я караш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Васе като бях в Гърция преди 20 дни и спазвах ограниченията Халкидики-Солун ми показа моментен разход 4.00 ще пусна снимки а къде отиваш ти с твойте 5,7

Този разход сигурно е по време на спускане и преди това си анулирал дисплея!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този разход сигурно е по време на спускане и преди това си анулирал дисплея!

Верно е това и аз съм имал ниски разходи по надолнище и вечер .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ето нещо интересно. Все пак хората са аматьори...:)

 

:link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти, гледам много плюеш ЛАНСЪРЪТ, ама както и да е - не го караш, както е видно, та да ти четем всеки ден едни и същи постове... А за тази МАЗДА 6 само мога да ти кажа, че съседите ми имаха такава и след като в рамките на 6тия до 10тия месец влизаше периодично в бокса и не можаха да им я оправят, я продадоха/пробутаха/ на някъв балък. Аз до сега не съм чул някой ЛАНСЪР да е отказал... Напротив, ставя ясно, че колата не гори и толкова много, колкото знайни и незнайни войни в началото изтъкваха като огромен минус. :icon_thumbup: Иначе МАЗДА 6 е по-скъпа от нашите коли, а в крайна сметка тук Мицубиша трябва да се сравнява с коли със сходна цена, за да се видят плюсовете и минусите.

Но, нещо, което ужасно ме кефи в мнението на колегите, и което напълно споделям :icon_rock: , е, че излъчването на :mitsu-smiley: ЛАНСЪР в сравнение с МАЗДА 6 и АВЕНСИС е все едно да сравняваш НЕУКРОТИМИЯ с ПАСИВНИЯ.

Поздрави

Колега не плюя...Никъде не съм написал нещо преднамерено негативно за този автомобил, с цел да омаловажа качествата му .Колата представлява това което е.... визия , прекрасен дизайн и разочарование от страна на повечето истински фенове, след излизането и на пазара ,че в нея най-мощния мотор е едва 143 к.с. Малко е субективно възприятието на всеки по отношение на нея, но помисли, че и ревютата по списанията също се правят от хора, които не притежават автомобила. Не трябва да си го купиш, за да му видиш добрите и лошите страни, понеже тогава вече ще е късно. Трябва малко опит и повече км. зад волана за да види човек добрите и лошите страни на един автомобил. А такъв опит не всеки има и за това са различните гледни точки. Старая се да съм максимално обективен . Но просто репликата шут в гърба от 1.8 атмосферка е повече от несериозна , но пък забавна :D Просто липсата на турбо и принципа на работа на този мотор, е свързана с плавно разгръщане на обороти/к.с , а при наличие на 17"-18" джанти и петстепенна кутия, всичко ми звучи все едно казано от фен на трибуквените немски коли с вечната втора :D .

Поздрави и само приятни моменти с любимата марка !

П.П.: А Маздата случайно, да не е била дизел и да е имала пеоблеми с DPF филтъра ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми писна колегата todor,да натрапва личните си презрения към Лансера ! Колега,ако се поинтересуваш малко,на американския пазар има 2.0l mivec и 2.4l mivec,очаква се и японски дизел..a ако и тези двигатели не са ти достатъчно мощни,има RallyArt и Evo X с няколко специални версии: FQ360 и FQ400...така че,тея приказки за бедната гама от двигатели ги отпиши....Джанти,при дилъра има 16,17 и 18 цолови...да не говорим колко аксесоари има които се предлагат допълнително към интериора и екстериора....Ти изобщо не си в час с новия Лансер ! Аз дори изобщо не разбирам как човек като теб дава крайни мнения като тези,неразбирам,ти мнения ли трупаш или просто си разтоварваш времето с празни приказки....?! Престани да правиш сравнения със необосновано скъпите и скучни мазди 6-ци,толкова омръзналите бмвИЕ-та,алдита и други....тук ние собствениците на Лансер обсъждаме от какво не сме доволни него....а ти,на база на какви проучвания в гугъл,реши да даваш своите крайни мнения.Ти ли караш този автомобил всеки ден,карал ли си изобщо разработен такъв,или както повечето тук,които дават мнения си направил просто един тест-драйв и мислиш,че в сравнение с твоите каляски,тази кола е пълна скука...На мен лично ми писна да ти чета глупостите и хора като теб могат да откажат всеки собственик,да влиза във форума или дори,да притъпят удоволствието му от собствения си Лансер ! Извинявайте колеги,ама направо не се сдържах !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направи си труда следващия път труда да прочетеш цялата тема, преди да пишеш подобни глупости и да даваш квалификации. :icon_blush: Запознат съм доста добре с гамата двигатели и съм подчертал в темата, няколко страници по-назад изрично съжалението си, че не се предлагат в БГ. За джантите и т.н. става въпрос за съвсем друго, че големия диаметър спъва ускорението, но за това също трябва човек да чете малко по-внимателно. Не знам дали късния час означава и известно количество алкохол, но ако беше прочел темата с ясно съзнание щеше да разбереш, че автомобила ми харесва като цяло. А всеки има и право на мнение в крайна сметка и това , че някой е притежател заради хубавите му черти друг не е станал заради лошите. И да, бил съм на тест драйв, но какво...трябваше да си го купя, за да разбера ,че не е моя автомобил ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ПАК.

Айде да помоля най учтиво колегите, които не притежават такава кола да престанат с постовете си тук !!!

И на мене ми писна да чета постове на хора дето не карат тая кола, та дори било то и като служебна !

 

1. Престанете да сравнявате Лансера с коли от по-горен клас. Авенсис, Мондео, Мазда 6 и прочие пенсионерски бангии, които са доста по-скъпи от него и базовите им модели се предлагат с по-малко екстри от базовия Лансер.

 

2. Ако вобще се сравнява с някоя друга кола, то трябва да е нещо от сорта на Корола, Импреса, Сивик, Фокус, Астра, Джета, Мазда 3 или прочие дървета, част от които са по-скъпи, но за сметка на това ПАК предлагат ПО-МАЛКО удобства, а тези на неговата и под неговата цена вобще не стават за сравнения.

 

3. От края на 2007, когато пуснаха Лансера, неговите конкуренти предлагаха базовите си модели с по-малко глезотии за същите или дори малко повече пари. Предлагаха си и ТОП моделите с по-малко глезотии от ТОП модела на Лансер, но съответно за повече пари.

 

Е кажете ми сега как да го сравня с такива?

Ако ще да ми викате и СЕКТАНТ, в което съм убеден, Лансера си остава, най добрия избор за това което предлага и за цената на която се плаща.

 

Темата не е за да се сравнява Лансера с други коли, а за да се напишат проблемите му свързани и породени в периода на експлоатацията, от самите собственици.

 

Да се знае още за колата, че тя НЕ Е ЗА СЪСТЕЗАНИЯ. Но се държи доста спортно по изпъстрени със завои пътища. Тоше повярвай ми, ама с Джага ще хванеш морска болест ако караш както Аз карам от Асеновград до Смолян или подобен пътен участък. А и не е много сигурно, че ако ме следваш със същото темпо, вобще ще стигнеш до точка "Б".

 

Емо, 140 коня са си много добре на това купе. Е верно е, че може и още, ама дайте сега да се спреме. За тплкова пари , толкова, та даже е и в повече.

Ако Лансера тежеше колкото Колта? Не ги смяташ тези работи май а ?

 

И последно, но не по важност.

Колите, които сме карали всички по тест-дайвовете НЕ ВЪРВЯТ. Нямат нищо общо примерно с Наглия или някоя друга, която вече е подминала 30 000км. Моя Наглестин е на 46 000км. Като я купих беше спъната като тестовите (НОВИЧКИТЕ), но сега е мнооооого по-различна в положителна посока.

Смея да твърдя, че като се подгоним с колеги управляващи коли от същия или горният клас с до 170 коня, не мога да усетя каде им са конете в повече от моите?

 

Но да се върнем на темата.

Лошите му страни, които на фона на добрите, може спокойно да преглътнем, но трябва да обсъдим.

 

Моят проблем с потропването отзад в ляво си остана, та даже се и засили това потропване с течение на изминатият пробег. Особенно по черен път, като се движа бавно е ужасно дразнещо. Явно проблема е допуснат при зглобяването на ходовата част.

Но като се има впредвид, че колата я ползвам в по-голямата си част от времето на движение за катане а не за возене, стигам до извода че не е сериозно. Но дразни много.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Васе, за Поста. Не разбирам, що за тема се превърна това тук. Нищо чудно, че много Колеги който преди влизаха тук, сега ги няма. И въобще тона с който се пише в много теми, е ужасен(според мен). Нека тези, който отговарят за Лансер отдела и въобще за целия форум, да се позамислят малко и ако трябва, да се обръща повече внимание на държанието на доста хора. Да, всеки има право на мнение - но зависи как го излага. Няма значение дали е член на клуба или не. Ето защо много хора не са членове.

Васко, още веднъж браво за Поста.

Лек ден.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... а при наличие на 17"-18" джанти и петстепенна кутия, всичко ми звучи все едно казано от фен на трибуквените немски коли с вечната втора ...

Ако си направиш труда да отвориш някой сайт за гуми ще видиш следното:

 

Гума 205/60/16 има диаметър 652 мм, а 215/45/18 - съответно 651 мм.

 

Практически гумата не дава разлика във вървенето на автомобила, защото разликата в диаметрите е 1 мм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В едно съм сигурен - всички, които сега плюят по Лансър след 5 години ще го купуват с охота и ще пишат колко кадърно е направен, колко индивидуален е и как на фона на другите коли предлага страшно много :mitsu-smiley: (отнася се най-вече до господата с Галантите, които тогава ще са доста стари :icon_bye: )А защо след 5 години? Защото ще е станал по-евтин и достъпен като употребяван! Живот и здраве ако излезе нов Галант и той ще бъде "много калпав и несравним със стария" докато не минат няколко години и стане достъпен пак като употребяван.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В едно съм сигурен - всички, които сега плюят по Лансър след 5 години ще го купуват с охота и ще пишат колко кадърно е направен, колко индивидуален е и как на фона на другите коли предлага страшно много :mitsu-smiley: (отнася се най-вече до господата с Галантите, които тогава ще са доста стари :icon_bye: )А защо след 5 години? Защото ще е станал по-евтин и достъпен като употребяван! Живот и здраве ако излезе нов Галант и той ще бъде "много калпав и несравним със стария" докато не минат няколко години и стане достъпен пак като употребяван.

 

Нещо ми намирисва на някакъв спор , ама то няма смисъл , няма как да се сравнява единия модел с другия , така, че кой , кога и как е за в бъдеще, настоящето е друго нещо .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ми намирисва на някакъв спор , ама то няма смисъл , няма как да се сравнява единия модел с другия , така, че кой , кога и как е за в бъдеще, настоящето е друго нещо .

Говоря за нагласата и мисленето на хората, а не за конкретни модели. Лично обожавам Галант след 97-ма :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за нагласата и мисленето на хората, а не за конкретни модели. Лично обожавам Галант след 97-ма :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Ок съгласен съм ..... , но нека се изтъкват "Добрите и лошите страни " на Лансър , а не кво е общото или различно с Галанта .

Двата модела нямат почти нищо общо ....а и са различни поколения .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,покажи ми къде някой е "плюл"Лансера?Лансера е добър автомобил и на мен лично ми харесва.Бих си го купил-да!Но темата е за добри и лоши страни на Лансера,а както всяка друга кола и той си има косури.Не виждам защо се "палите",като някой обърне внимание на тях.

Форумът е да се споделят всякакви мнения,а не няколко души да си хвалите автомобилите.Ако искате да си пишете 5 човека-пращайте си Л.С. и си се хвалете,но това е форум. :)

 

Ники,ако не беще отсъствал от час по физика,щеше да знаеш,че има и други физични сили,които влиаят в случая.Не е само диаметъра. :P

Шегичка... :)

 

С най-добри чувства,поздрави на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Исках да намекна, че колата няма да върви много по-различно с по-големи джанти. Малко ще се подобри ускорението и стабилността в завоите заради по-широката гума. Естествено и спирането ще стане по-добро!

На мен не ми харесва, че няма какво да ръчкам по колата. С предишната все си измислях подобрения, все имаше какво да се ремонтира, а с новата няма какво. Голяма скука по отношение на поддръжката.

Много ми е чудно как с тези нискобюджетни пластмаси все още няма скърцане и потромване. Дори при пълна мощност на музиката не искат да дрънчат пустите пластмаси. Бе голяма скука! Само караш и бензин сипваш! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...