Премини към съдържание

Ще сменям колата....


Препоръчано мнение

Колеги, пред голяма дилема съм. Ще сменям работата си и покрай нея май ще ми се наложи да сменя и колата...Сега вече ще работя в идеалният център и там положението хич не е розово. Трудно се намира място за паркиране и т.н. Отделно и моята машина е с по-ниско окачване и трудно паркирам на бордюр.

Та в този ред на мисли, съм решил да сменя Галанта с нещо по-малко, икономично и неангажиращо. Защото, ако някой профан ми закачи Галанта в тесните улички на центъра ще ходя почервенял сигурно седмица :icon_blush:

Как мислите, ако скоча от Галант, в примерно Колт, дали няма да е голям шока? Знам че има колеги, които са направили обратното и сигурно могат да дадът мнение...

Мислех и за Лансер или Спейс Стар.....Каризмата не ми харесва (лично мнение) Просто искам пак да карам Митцубиши и съм наясно, че удоволсвието няма да е същото като с Галанта, но няма как, ситуацията го изисква :icon_crying:

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колта е голямата малка кола и за класа си е добър. :mitsu-smiley:

Защо не направиш тест-драйв и да видиш как е.

Единствената забележка е малкият багажник (ако бутнеш задната седалка става достатъчно голям).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колта е голямата малка кола и за класа си е добър. :mitsu-smiley:

Защо не направиш тест-драйв и да видиш как е.

Единствената забележка е малкият багажник (ако бутнеш задната седалка става достатъчно голям).

 

Колта е наистина хубав, карал съм такъв малко и няма никакъв шок - съвсем приятна колица. Само не взимай 1.1 че бръмчи много.

Шока беше като седнах в Голф Плюс 5 - почувствах се като на първи ден по кормуване, с чувство за несигурност. Колта е приятелски настроена кола!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колта е добър вариант , а относно Каризма-та , и без това искаш по-малка кола, така че ... :) Каризма-та не е много малка! И аз знам какво е всеки ден да и търся място в центъра!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай си Галанта и да не ти пука...Ако си мислиш ,че с по-малка кола ще се имунизираш от одрасквания и други проблеми, си в голяма грешка. Разходи се по центъра и виж дали има една кола без забележки, та ако ще и Смарт да е. Колт , не е с по-високо окачване и дори и да има предимство при паркиране, то ще изпиташ негативните страни, всеки път когато ти се наложи да тръгнеш някъде надалеч. А удоволствието да караш Галант, вярвай ми ще ти липсва всеки ден, в който няма да може да се качиш в него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По добре си остави Галанта, ако си мислиш, че като вземеш по - малка кола ще паркираш по лесно грешиш просто трябва да ходиш малко по - рано в центъра и няма да имаш проблем с паркирането.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега! Дигни си окачването и си карай Галанта.......От кон на магаре трудно се свиква....... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди карах опел комбо (баничарка)...Не беше моя но седеше на съхранение близо година при мен и я ползвах...Слагах си колелото отзад и отивах на центъра, там паркирах в двора където живеят нашите, а той е с бариери, и от там с колелото ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди карах опел комбо (баничарка)...Не беше моя но седеше на съхранение близо година при мен и я ползвах...Слагах си колелото отзад и отивах на центъра, там паркирах в двора където живеят нашите, а той е с бариери, и от там с колелото ;)

 

Една еретична идея: ако все пак се налага да го сменяш, може би спейс ... (а сега де, вагон или рънър?) е по-добра алтернатива от Колт. По-висок клиренс и доста по-добра видимост, което си е важно при паркиране на кофти място.

 

Като знам първите 3 дена какъв зор видях докато свикна с лансерчо... с шатъла въобще не съм се съобразявал къде паркирам - бордюри, дупки, все тая. На лансера за първите 2 дена 2 пъти ударих картера докато свикна, че ми липсват 5 сантиметра отдолу... а по центъра на СФ май единствените незаети места са тези, на който друг му е досвидяла колата да се навре :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега не си сменяй Галанта! Аз работя в центъра, колегата до мене и той с Галант, има още няколко колеги от форума около нас с Галанти. Както казваме кефа цена нема!!! Проблема тук за паркирането е огромен, но няма много голямо значение с каква кола си, или има място или няма. Аз работя срещу Медицинска академия в уличките. Сутрин съм от 8 на работа, но понякога обикалям по 15-20 мин да си търся място, защото някой от ''гостите'' на болницата не му се плаща левче за синя зона, и се намърда пред офиса :icon_censored: . И аз често се замислям за едно Паджеро , за да ги лашкам всички пред блока, но като се замисля, тези 15-20 мин. в обикаляне за място ми доставят огромен каф да си карам Галантчето! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм с Галант... и да не казвам тежка дума, но по-тежко от моето няма - моят офис е на Дондуков, до Пица Хът... понякога ми отнема наистина до половин час да го паркирам, но това е нормално и този проблем ще го имаш с която и да било друга кола. За пример - шефката в офиса кара Смарт! Мога да ти кажа, че понякога влизам на места, от които тя се отказва! Единственото, което трябва да направиш, е да я повдигнеш малко, за да лазиш по по-високи места... иначе ще я съсипеш.

 

Пример за човек от форума, който мина от Галант на по-малка кола е Йонко (ipj). Нека той си каже мнението, но само заради габаритите не е повод да се отказваш от колата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пример за човек от форума, който мина от Галант на по-малка кола е Йонко (ipj). Нека той си каже мнението, но само заради габаритите не е повод да се отказваш от колата!

Виждам,че ме намесихте и мен, та да си кажа и аз мнението .

Като цяло идеята ми беше да си карам Галанта извън града, а въпросната малка кола за работа ,центъра и т.н.На практика стана доло горе така, наистина върпосните "50см" сега са ми по =малко и паркирането е по лесно,но пък си има доста минуси, по шумна е ,по твърда и т.н., няма нищо общо с Галанта :(, така, че ти си прецени,на мен за сега ми върши работа и съм доволен , но немога да кажа, че на 100% си заслужаваше .

 

П.П. Аз все пак си запазих и Галанта и мога винаги да си го карам и него , всичко е въпрос на лична преценка :icon_hmm: , така ,че успех с решението на казуса !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мерси за отзивчивостта!

Галанта ми е като дете, ако нещо му има и на мен ми личи - приятелите винаги познават ако колата ми не е наред - ставам неконтактен, раздразнителен и т.н :icon_blush: . Една мания имам в живота и това са колите. Предполагам, че ако взема Колт и някой го задере, пак ще пощраклея :rolleyes: , но за Галанта съм сигурен - обичам я тая кола!

За сега няма да бързам да я сменям. Имам на море да ходя, а за него си трябва Галант! :icon_thumbup: Дано скоро има среща на клуба, та да пробвам някой колтче - чесно казано, гледах няколко в мобилето, бели и доста ми допадат :icon_thumbup:

Най-добрият вариант е Галант и Колт, но за две коли ще ми трябват и две работи.... :icon_blush:

За сега си оставам със :plane: , пък времето ще покаже!

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е Галант и Колт,

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Най добрият вариант е два Галанта, но в твоя случай , и това е добро решение.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал Галант :icon_blush: но и Колта е доста нисък така че едва ли ще има кой знае каква разлика -освен в габаритите :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...