Премини към съдържание

Монтираха ми газов инжекцион на Галанта


dan

Препоръчано мнение

Колега нищо лошо не искам да кажа за Армянов (той ми слага на Колта газовата), но явно с газовия инжекцион не се е справил добре и трябва да се донастрои. С моя Галант с газовия инжекцион съм вдигал 235 по Тракия без повече усилия отколкото на бензин. Който смята че преувеличавам нека се обади и веднага правим показно .. живея в Дружба 2 така че Тракия и околовръстното са ми на 1 крачка. До 150 разхода е някаде 12 газ .. нагоре расте брутално ..

@dan - забелязвам следните неща - монтирали са ти инжекционите отстрани на двигателя без да ти свалят кората което е добре

не ми харесва че са ти дупчили таблото да ти сложат някакъв мизерен датчик - има си място най-вляво за такива неща, пък и твоя датчик не личи да показва колко газ ти е останала ..

...и аз се загледах в инжекторите от ляво, но не е ли редно те да са с възможно най-къси тръбички? - незнам ако греша поправете ме!

Така както са от страни в ляво ми изглежда да са с доста удължени маркучи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте ,

 

Dan , газовият ти инжекцион определно има нужда от донастройка. От моя скромен опит ....на газ спокойно минавам 200 км/ч , макар и до ден днешен да не съм давал газ до ламарината, за да разбера колко точно ще вдигне , било то на газ или бензин.

Както каза Silveria, харча наистина става брутален над 150-160 км/ч (поне при мен е така) ....имам спомен от миналата година , че преминах 20/100 по сръбската магистрала, но това е друга тема.

Иначе инжекторите наистина има странно разположение. Доколкото знам би трябвало да са максимално близо до колекторите или както каза колегата s01o - да са максимално къси маркучетата. Другото , за което се сещам е, че дюзите може да нямат достатъчен "дебит" ....и затова да се държи така.

 

Успех ! Дано я донастроят като хората :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Градско харчи около 13,4 л. /100 км. газ (при бавно каране - до 2000 оборота), аз звъннах на Арамянов и сигурно ще закарам колата за пренастройване следващата седмица, но той каза, че отново ще пусне автоматичната настройка през компютъра. А аз се чудя ако се оправи газовата и подава повече газ над 4500 оборота (т.е. над 160 км/ч) дали няма да се увеличи и разхода при ниските обороти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Градско харчи около 13,4 л. /100 км. газ (при бавно каране - до 2000 оборота), аз звъннах на Арамянов и сигурно ще закарам колата за пренастройване следващата седмица, но той каза, че отново ще пусне автоматичната настройка през компютъра. А аз се чудя ако се оправи газовата и подава повече газ над 4500 оборота (т.е. над 160 км/ч) дали няма да се увеличи и разхода при ниските обороти?

 

След истинска настройка , би трябвало да се намали разхода и на ниските обороти. 13.4/100 при каране до 2000 об/мин. ми се види повече, но то има градско и градско .....ако си го засичал през деня ...в бесните задръствания ....и средна скорост 13 км/ч ....е нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при такъв лош монтаж не очаквай нищо хубаво дори и след донастройка. Работниците толкова ги е мързяло,

че сигурно не са ти сваляли и колекторите, маркучите най-вероятно са различни и доста дълги, което е много грешно.

Миналата седмица монтирахме газова на такъв, стана перфектно, разлика между газ и бензин нямаше на тест драйва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях при Арамянов, и очаквах само да пуснат настройката на компютъра отново, но ми монтираха допълнително някаква джаджа, която да подава повече газ при нужда! Твърдят че не само ще върви добре при високи скорости, но и ще свали разхода на гориво (когато се кара много бързо). Още не съм я тествал на ръчка да видя дали е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...аз малко извън темата но да си кажа щот ми иде от вътре!

 

Днес си засекох разхода на ГАЗ в градски условия.

Та значи както следва:

 

Galant 1996г. 1.8i 4G93 / E52A

 

39 литра

435 км пробег

 

(Да кажа ако се чудите - не карам кат пенсионер все-пак ) :icon_thumbup:

 

...та сметките са:

 

39:435*100=8,9655172413793103448275862068966 -> това е без пускан климатик!!!

 

Исключително съм доволен! 9 литра ГАЗ си е постижение за София градско всеки ден каране!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

здравеите колеги!

след 2 мазди един Хюндай купе (опел омега и аз незнам защо???) и аз стигнах до мицубиши Галант 2.5 шестак автоматик :-)))

Та по темата за газовите инжекциони искам да споделя ,че утре ще монтирам и аз.Спях се на полския Зенит АГ,като сената с монтажа и бутилка на мястото на гумата е 1500лв.Карам го от 2 седмици и ми даде смесен разход 9л/100км?!?!?!?,Като изминах 80 км в София(без да влизам в големи задръствания) и 80 по планините,направо гледам и не вярвам на ушите си :-),като покарам на газ ще споделя за разхода и работата.Надявам се да остана доволен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Понеже сте на "газова"вълна, реших да споделя нещо за опита ми (макар и от скоро) с газовия инжекцион на Галанта (комби, 97 г., двигател 4G63). Инжекциона е Бардолини компютър (произведен в България от BSM) и Томасето изпарител (италиански). Като цяло съм доволен от вървенето, за разхода ще се произнеса по-нататък, че сега го засичам още (ей, някои газ-станции са големи гешефтари - лъжат ме в количеството, но това за друг път). Проблемът: като карам на газ и мина 3500 оборота, колата сама обръща на бензин. След ръчното връщане на газ няма проблеми - върви си на газ, но това с оборотите много ме озадачава. Да спомена, че липсата на гориво или неговото свършване не е причина - зареждам газ и на права отсечка, при току що заредена бутилка, но не "до горе", засилвам колата до тези обороти. От 3 опита - 3 превклювания, отделно първоначалните случки. Явно ме бива в тази дисциплина. :icon_n_king:

Та, ако някой има впечатления и може да сподели опит - предварително благодаря. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиди до сервиза където са ти го монтирали за да го погледнат, има нещо нередно...я сензор я хлабав кабел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези газови компютри имат опцията да преминават на бензин над определени обороти, ако е включена точно така ще се получава.

Имам 2 предположения по случая - 1. Не са настроили добре системата над 3000 оборота и са решили да ти включва на бензин над 3500.

2.Не стига достатъчно газ (полузапушени клапани, филтър или прегъната тръба/маркуч) и над тези обороти пада много налягането на газта в рейката

и превключва аварийно на бензин (все едно е свършила газта). Ако си от София пиши едно лично, ще оправим нещата ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колеги, ако е обикновена газовата уредба, разхода на бензин се умножава по 1.2 . Ако е газов инжекцион, разхода се умножава по 1.1 !!! Това са параметрите. На гоз с Лансера - 1,5 се движа със 180 км/ч 5 000 оборота с 3 ма души. На бензин - почти 170 !!! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колеги, ако е обикновена газовата уредба, разхода на бензин се умножава по 1.2 . Ако е газов инжекцион, разхода се умножава по 1.1 !!! Това са параметрите. На гоз с Лансера - 1,5 се движа със 180 км/ч 5 000 оборота с 3 ма души. На бензин - почти 170 !!! :icon_dance:

 

Според мен е по-голяма разликата (на разхода на газ спрямо бензин) между инжекциона и обикновената ГУ и много зависи от скоростта, при мен след като ми монтираха допълнителната джаджа, разходът ми на газ е около 10 л./100 при скорост 140-180 км./ч, докато при един приятел със Астра със обикновена ГУ, при 140-170 км./ч му е над 15 л./100, докато при ниски скорости му е почти двойно по-нисък разхода на газ и това отнесено към разхода на бензин дава различни числа.

А в неделя един тулуп на една от бензиностанциите на Петрол в Ст. Загора, когато зареждаше колата, натъпка 2 л. газ допълнително, след като клапана на бутилката беше почнал да щрака. И след 100 км., след едно междинно спиране, колата не иска да превключи на газ. И от Пловдив до София - на бензин! А движението по-претоварено не е било никога - ни да караш бързо, ни бавно, ни умерено! На другия ден тръгвам към Арамянов да прегледа колата, но тя взе, че включи на газ след тръгването ?!?! И се оказа, че просто не е трябвало да се претъпква бутилката, защото някакъв клапан за газ блокирвал от висото налягане! И ми обясниха как да го "разблокирам". Та ще следя вече когато разни смешници по бензиностанциите зареждат колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

такаааааааааааааа,след две денонощия мъки и аз се сдобих с газова инжекция :-))).първи впечатления от зенит-а са ,че върви като на бензин,за разхода като покарам(утре ще я пробвам до Австрия :icon_rock: .Дали има газ по бензиностанциите в сръбско и хърватско?

Дан като гледам снимките на Твойта откривам съществена разлика с монтажа на мойта,а тя е че на мене ми навряха задната рейка под колекторите,а другита е пред тях....така маркучетата са само 13 см,а дюзите са буквално монтирани на 4-5 см от клапаните(за това беше и зора двудневен).Разпробиха ми дюзите на 2,7 мм и за друго съюествено май не се сещам :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги ако има някой с галант 2000 с ги нека да си сподели разхода искам да го сравня с моя ,моята е с обикновена газова :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Аз съм с 2000 кубиков галант и ГИ. Значи градско с 20 лв газ минавам около 170 км, но това е си е постоянно каране с около 90-100 в града (е където може де) :) иначе като ми сложиха ГИ, минах 200 км със 17л газ при 140 на магистралата. Общо взето съм много доволен, като се има предвид, че почти не слизам от колата, с 20 лв зареждане се возя около 3-4 дена. Дано съм бил полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо имам чувството, че когато говорите за разход на газ, пропускате един мнооогооооо съществен момент - колата в "тежките" си мигове работи на бензин... Някой да го калкулира и него? Защото и на бензин ако имаше някакво алтернативно гориво, което да замества в определен диапазон на натоварване на двигателя, повярвайте ми, щеше да ви падне неимоверно разходът :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги ако има някой с галант 2000 с ги нека да си сподели разхода искам да го сравня с моя ,моята е с обикновена газова :icon_rock:

При мен разходът е 10/100 извънградско при каране 110-120 км/ч и 14/100 градско (като гледам да избявам задръстванията) с включен климатик. При това карам нормално (не агресивно). Зареждам газ от бензиностанция Еко на Ботевградско шосе. Може би този разход трябва малко да се намали, тъй като съм с по-големи гуми (205/60/16). Обиколката на последните е по-голяма/дълга със 7% от стандартната. Колата е 97 г. 2000 cc, комби (ЕА2W), с LPI. Предполагам, че по-високият разход, спрямо този на някои от колегите се дължи и на по-широките гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо пробвай някоя друга бензиностанция, защото точно от това ЕКО на мен ми дава по-голям разход. Например някое ОМВ, да кажем по-надолу на Ботевградско или на моста Чавдар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо пробвай някоя друга бензиностанция, защото точно от това ЕКО на мен ми дава по-голям разход. Например някое ОМВ, да кажем по-надолу на Ботевградско или на моста Чавдар.

А аз с моята звезда ми дава същия разход както при вашия обем двигатели - 12/100 газ градско. Дали да си сменя бензиностанцията /ЕКО/ и да пробвам на ОМВ или на ЛУК-а. Този разход ми се вижда множко-дали щото е автоматик ли, по-голямо съпротивление ли има? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз с моята звезда ми дава същия разход както при вашия обем двигатели - 12/100 газ градско. Дали да си сменя бензиностанцията /ЕКО/ и да пробвам на ОМВ или на ЛУК-а. Този разход ми се вижда множко-дали щото е автоматик ли, по-голямо съпротивление ли има? :mitsu-smiley:

Аз ЕКО-то ги смених отдавна, - от както ги купи некав скапан грък ми се струва, че прецакаха и ГАЗ и све!

Започнах да зареждам само на OMV - за момента съм доволен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз най-съм си доволен от ОПЕТ, сега ще видим, като ги купиха Еко.... Иначе дотук сипвах 75% при тях..........

Относно Еко - зависи кое, Еко Елада в началото тръгнаха много добре, после тотално се скапаха, сега пак пооправиха качеството, дано е задълго!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо пробвай някоя друга бензиностанция, защото точно от това ЕКО на мен ми дава по-голям разход. Например някое ОМВ, да кажем по-надолу на Ботевградско или на моста Чавдар.

Благодаря!

Ще пробвам на други газстанции.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...