Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Outlander 2,2 Hdi и 2,4 Mivec


Препоръчано мнение

Милене с навигация ли си? Ако си с нея си сменяй запаметените станции от екрана много е яко, а пък мисля, че от волана само се сменят на станциите без запаметените (режим търсене).

Това от 60 км/ч до 120 и нагоре на 6-та без да сменяш скороста е яко, само дизела може да го направи. Ти гледа ли оборотомера при тази ситуация, сигурно не се движи много ами ползва макс. въртяш момент?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 365
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Милене с навигация ли си? Ако си с нея си сменяй запаметените станции от екрана много е яко, а пък мисля, че от волана само се сменят на станциите без запаметените (режим търсене).

Това от 60 км/ч до 120 и нагоре на 6-та без да сменяш скороста е яко, само дизела може да го направи. Ти гледа ли оборотомера при тази ситуация, сигурно не се движи много ами ползва макс. въртяш момент?

 

Не е с навигация. Не ми харесва, как седи на таблото.

Обороти повече от 2250 (така предполагам позицията между 2000 и 2500) не съм качвал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ух.. така като ви "слушам" .. нямам търпение да дойде и моето дзверче :))

 

много безаварийни километри.

 

за често срещани проблеми и въпроси можете да поровите на:

http://townhall-talk.edmunds.com/WebX?ed_d...model=Outlander

 

макар че там в голямата си част става реч за американските модели.. беше споменато това за радиото , както и за някаквъ шум откъм дясното странично огледало

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес в ранни часове на деня не издържах на изкушението и си направих един среднощен круиз.

Няма да описвам возията на право всички знаем как е. Обаче, минавайки покрай отбивката за Бистрица на околовръстното нещо в мен трепна. Карам :mitsu-smiley: което е 4х4, а нагоре по пътя има няколко доста остри завоя и просто не издържах на изкушението. В началото на 4WD не усетих разлика, но както дойдоха завоите усещането беше невероятно. Първо благодарение на GPS-а, който показваше завоя влизах доста бързо в завоите и колата просто беше залепнала за пътя :icon_n_king: И тъй като изживяването беше прекрасно и исках да се уверя, че нещо не съм се заблудил, а и да си призная исках още в огромни количества остри завои се сетих за пътя към Копито. Както се досещате и там всичко се повтори.

До тук впечатленията от колата са следните:

"+"

- прекрасен автомобил, леко твърда возия, но изключително приятна

- много стабилен в завои, както казаха в едно ТВ предаване просто в завоите те кара да натискаш газта

- двигателят, оооооо двигателят описва се с една дума перфектен

- музиката, в един сайт четох дискотека на колела и не са били далеч от истината

"-"

за съжаление си ги има и поне до момента е само един скърцащите пластмаси. И тук проблема е чисто принципен, не може след като даваш толкова пари за кола тя да има такъв проблем. Но за момента това минусче бледнее пред плюсовете, а и като пуснеш малко по силно музиката този недостатък просто изчезва :icon_thumbup:

 

За момента това е от мен.

За в бъдеще след днешното изпълнение вече съм убеден, че ще има и един лекичък офф роад, нa който предполагам, че ще се представи перфектно.

 

И в заключение за тази кола бих чакал и 10 месеца :rulez:

 

 

ПП: забравих (просто като си спомня какво беше и ....) относно шумоизолацията, на много места казват, че няма и е слаба е да (обаче ако се сравнява с GL 420 CDI), иначе шумоизолацията си е на достатъчно висока ниво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ъъъъъ GPS...? ъъъ нима вече има карта и на БГ.. или си с допълнителна навигация?

 

ох това скърцане.. последната ми кола (роувър 75) се носеше безшумно и абсолютно без всякакво потракване и поскърцване и при най-лошата настилка.. (хем беше накрая на 7 год, от които 5 мои из бг) сигурен съм, че такива шумове мнооого ще ме дразнят.. не е ли лечимо с някакви спрейчета.. или нещо подобно.. няма да оставя такова нещо току-така..

 

Аз лично слушам силна музика макс 15-20 мин, после обичам да се плъзгам тихо с часове, само на звука на двигателя :)

 

Ох.. още малко :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

GPS си е отделен на Garmin.

Относно скърцането, то не идва от пантите на вратите, а от самата сглобка на пластмасата и не знам дали има спрей за пластмаса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм аз.

Два поста по нагоре забравих да добавя една недомислица, която си ме ядосва. Става въпрос за следното Японските инженери са сложили на долната част на задните седалки лампи, да ги пита човек за какво са ми? Но на контролерите за ел. стъклата (всичките освен един, включително и на останалите врати), за огледалата и за заключването на вратите и прозорците не се сложили никаква светлинки :icon_n_furious:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми май като сгънеш седалките и тогава да ти светят за да можеш да подредиш багажа.

А аз да питам, някой консултирал ли се е тови 2.2 HDI с какво масло се кара и други консумативи, че пише само за двигателя на VW в книжката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам, като си регистрирахте колите в КАТ, за данните за изгорелите газови коя стойност ви вземаха? При мен тая патка за СО2 ми взема градско, а не трябва ли да се вземе комбиниран разход?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам, като си регистрирахте колите в КАТ, за данните за изгорелите газови коя стойност ви вземаха? При мен тая патка за СО2 ми взема градско, а не трябва ли да се вземе комбиниран разход?

 

По спомен СО2 бяха за джанти 16" 192 г/км, а за 18" 194-196 г/км поне не съм виждал други каталожни данни.

 

А аз да питам, някой консултирал ли се е тови 2.2 HDI с какво масло се кара и други консумативи, че пише само за двигателя на VW в книжката?

 

Мисля, че ще стане всякакво хубаво масло за дизели, само за помпа дюза беше някакво по особено масло, с което двигателя гореше по - малко масло. Ако те интересува, какво беше точно кажи ми и утре ще видя какво беше точно (шкодата ми е с такова).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако си го видял във вторник или сряда на първа позиция да се прибира, значи е бил нашия.

От носно двигателя ако не качваш повече от 2500 оборота няма проблем. Разработването на HDi (поне на баничарката) беше първите 1000 км. (според дилъра), но аз си се подсигурих и му врътнах още 500 по - спокойно.

Относно круиз контрола, докато не му хванах цаката го бях отписал :icon_doh: голяма грешка. Много ми хареса какво до ускорение има мотора :icon_thumbup:, един голфър ме засече и скоростта падна на 60 на 6, от там до 130 с бутона за ускорение на круиза направо залепнах за седалката :icon_clap: и едвам се спрях да не продължа да му образувам комплекси на голфъра.

 

ПП: Сега да попитам нещо по същество. Свързано е с радиото, значи задавам си радио станциите запомням си ги на съответните позиции и решавам да си ги сменя от волана, обаче не става, започва да търси нови честоти, а не ми сменя на следващата запомнена. Някой да се е сблъсквал с този проблем? И как го е решил?

А и музика е убийствена :icon_thumbup:

Относно радиото, аз съм с навигация и запаметените станции могат да се сменят от волана (както и от екрана).

Оф топик: Вчера ти видях Аутлендъра срещу ресторант "под липите" цвета е много готин!

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно радиото, аз съм с навигация и запаметените станции могат да се сменят от волана (както и от екрана).

Оф топик: Вчера ти видях Аутлендъра срещу ресторант "под липите" цвета е много готин!

Поздрави

 

 

Явно при моделите с навигация я има тази опция да се сменят запомнениете радио станции от волана.

 

Ами не е бил нашият, но пак цвета си остава трепач :icon_thumbup:

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен мисалта ми е ако се наложи да доливам какво масло да долея, иначе при смяна си е на сервиз.

За VW двигател в книжката си пише, че 1 литър се долива на 1000 км, но за французина за сега 400 км (само) не е мръднало маслото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като чета за разхода на 1.8 CVT на лансера, чак се плаша какво да очаквам за разхода на дългоочаквания ми аутландер 2.4 CVT. :)

 

75цата ми (2.0 V6 автоматик ) харчеше под 8/100 при 140 км/ч по магистрала и макс към 9 с изпреварвания. Май ще ми липсва :)

 

надявам се с аутландера да докарам поне 9/100 извънградско.. с моето каране..

 

нека споделят колегите със CVT как вървят нещата с разхода засега :).. надявам се съвсем скоро и аз да мога да рапортувам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

днес нещо странно ми направи впечатление.

Колата на 2WD на 2 предавка даже май и на 3 ми превърта гумите в движение. Всичко това се случва на сух асфалт. Случайно още някой да го е изпитвал?

Другото, което днес констатирах, е че май на 4WD колата е по тромава от 2WD. Но затова не съм сигурен и предстоят още тестове :tok:

 

 

Поздрави

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другото, което днес констатирах, е че май на 4WD колата е по тромава от 2WD. Но затова не съм сигурен и предстоят още тестове :tok:

Това си е нормално ;) Като се замисля, като си в режим 2WD целият въртящ момент се разпределя само на 2-те колела, докато при 4WD се намесват още диференциали и се губи част от въртящия момент, но пък печелиш още 2 колела. Следователно 2WD по-добро ускорение, 4WD по-добър тракшън в завоите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

днес нещо странно ми направи впечатление.

Колата на 2WD на 2 предавка даже май и на 3 ми превърта гумите в движение. Всичко това се случва на сух асфалт. Случайно още някой да го е изпитвал?

Другото, което днес констатирах, е че май на 4WD колата е по тромава от 2WD. Но затова не съм сигурен и предстоят още тестове :tok:

Поздрави

 

:rulez:

Здравей,

Аз бях писал за това. При мен също се получава при по-рязко подаване на газ на втора, а и на трета има превъртане - в режим 2WD. При 4WD не се получава, но наистина май колата е по-тромава.

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като чета за разхода на 1.8 CVT на лансера, чак се плаша какво да очаквам за разхода на дългоочаквания ми аутландер 2.4 CVT. :)

 

75цата ми (2.0 V6 автоматик ) харчеше под 8/100 при 140 км/ч по магистрала и макс към 9 с изпреварвания. Май ще ми липсва :)

 

надявам се с аутландера да докарам поне 9/100 извънградско.. с моето каране..

 

нека споделят колегите със CVT как вървят нещата с разхода засега :).. надявам се съвсем скоро и аз да мога да рапортувам :)[/quot]

 

 

Чак толкова нисък не е, но е в рамките на нормалното при каране без много натискане

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега forever,

беше споменал разход от 20/100 градско, който направо ме шокира и искам да те попитам това моментен или постоянен разход ти е било?

А също и при какви условия се е получил, примерно зимата с надуто парно или лятото с надут климатик, също дали си я карал в 4х4 режим, а и разбира се дали десният ти крак е бил от олово :icon_thumbup:

За момента 2,2 дизела дава разход към 8 - 8,5 градско.

 

Поздрави

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги , искам да попитам някой има ли представа защо става следното:

когато запаля двигателя и съм на положение паркинг Оutlander 2.4 Mivec показва на скалата на компютъра за разхода на гориво 20 л/100 и съответно двигателя работи малко по-силно,шумно и на по-високи обороти!

Когато включа на скорост двигателя става по-тих и падат оборотите!

може ли да обясни някой защо е така и така ли трябва да е(предимно за разхода)?

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От моя опит с автоматици, е нормално когато си натиснал спирачка и минеш от паркинг на директна или задна, да ти падната малко оборотите.

Както е нормално и обратното.. като включиш на неутрална или паркинг, оборотите да са по-високи от колкото на място на скорост.

 

Тва 20/100 да не те притеснява.. когато не се движи, колата няма как да изчисли литри / 100 км, щото много ясно.. не изминава никакви км. :)

Различните коли показват различно в това положение. Тогава реално може да се показват само литри на час, но нали се сещате, че на никой не му се занимава да слагат и такова показание на борд комютър само за празния ход на място :).

 

Броя дните.. :)

Някой да знае нещо за юнските?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги , искам да попитам някой има ли представа защо става следното:

когато запаля двигателя и съм на положение паркинг Оutlander 2.4 Mivec показва на скалата на компютъра за разхода на гориво 20 л/100 и съответно двигателя работи малко по-силно,шумно и на по-високи обороти!

Когато включа на скорост двигателя става по-тих и падат оборотите!

може ли да обясни някой защо е така и така ли трябва да е(предимно за разхода)?

Благодаря!

Ами нормално е всичко ,нема се шашкаш............. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За юнските датата която знам е 5 юни, че ще бъдат на пристанището в Истанбул. След това около 10 дни за да дойдат и до 1 седмица за да мине регистрацията, лизинги и да ти я предадат. Така че, най-добре се заредни с търпение, пък дай боже да те зарадват, че са готови по-рано :)

 

Успех на всички чакащи! ... и ние тръпнем в очакване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да.. ама не

 

днес ми сервираха, че доставката се забавя и се очакват на 5-6 ЮЛИ на Истанбул...

 

просто съм бесен.. нямам думи. Чудя се дали са ме прецакали и някой ме е прередил или цялата юнска доставка се забавя.

заявих им, че искам да ми осигурят тест кола заради забавянето иначе ще размахвам договори пред съдилища.. никакви компенсации не ме устройват... искам кола, че съм като инвалид без такава.. :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да.. ама не

 

днес ми сервираха, че доставката се забавя и се очакват на 5-6 ЮЛИ на Истанбул...

 

просто съм бесен.. нямам думи. Чудя се дали са ме прецакали и някой ме е прередил или цялата юнска доставка се забавя.

заявих им, че искам да ми осигурят тест кола заради забавянето иначе ще размахвам договори пред съдилища.. никакви компенсации не ме устройват... искам кола, че съм като инвалид без такава.. :(

 

Много неприятна ситуация, мисля, че и априлските закъсняха с месец :icon_box:

Много ми е странно, защо някои доставки закъсняват толкова, а други си идват на време та даже и по - рано. Относно съдилищата по - добре не си давай парите на вятъра, а пък и колко нерви ще изхабиш и накрая като ти дойде колата изобщо няма да и се кефиш.

 

Поздрави и да ти дойде по - рано колата :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...