Премини към съдържание

Outlander 2,2 Hdi и 2,4 Mivec


Препоръчано мнение

ммм.. ще си търся аз своето.. не ми е проблем.

Не ми е за сладкото просто.. колата ми е жизнено необходима следващия месец...

само дето избързах да си продам старата онзи ден :(

 

поздрави на всички.. ще дойда на морската среща с някое от другите :mitsu-smiley: в семейството.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 365
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ох. много добре разбирам за какво става дума като се забавят. И аз точно това питах дали мога да разчитам на тази кола в рамките на месеца. Увериха ме, че всичко е наред и ще мога да я ползвам. Дано стане така, защото ще ми бъде много неприятно от към плановете ми за юли ако не дойде сега. Не искам да мисля за това.

 

Та дано не стане наистина така, че да чакаме до юли месец. Един приятел, който заведох в Балканстар след като поръчахме си хареса Митсубиши и имаше късмета да получи веднага колата (в рамките на 1 седмица). Верно не този цвят който искаше... но я има .... и я ползва. Мисля си дали следващия път изобщо да откажа да купя кола която ще чакам. Като че ли е по-добре да я има налична и/или наблизо. Омръзна ми да чакам толкова време.

 

И аз си продадох колата преди месец и половина и нямата идея, как се чувствам. ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, ще ви задам един много тъп въпрос: Аджеба що си продавате колите, преди да са ви дошли новите :mitsu-smiley: ?

Като знам колко съм се сраснал с колата направо ми е жал за вас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този разговор е малко безпредметен в тази си форма. Чакаме си колите и това е. Иначе сам знаеш, че като имаш клиент е по-добре да продадеш една кола вместо да чакаш след това маса време. Разбира се ако няма какво да караш през това време и не можеш без кола си е проблем. Но моят случай не е точно този. Все нещо се намира, а и не ми е чак толкова голям проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги , искам да попитам някой има ли представа защо става следното:

когато запаля двигателя и съм на положение паркинг Оutlander 2.4 Mivec показва на скалата на компютъра за разхода на гориво 20 л/100 и съответно двигателя работи малко по-силно,шумно и на по-високи обороти!

Когато включа на скорост двигателя става по-тих и падат оборотите!

може ли да обясни някой защо е така и така ли трябва да е(предимно за разхода)?

Благодаря!

 

 

Моя Outlander като му пусна за разходка на екрана на навигацията го виждам съвсем точен до десети и моментен също. Когато един път е пуснах на свободна с около 40 км/ч моментния ми разход го засичасе около 2.5 л/100км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

NIKKEI,

колко и' навъртя и какви са ти до момента впечатленията?

Мене само малко ме дразни скърцащата пластмаса, но го преживявам.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се ядосвайте толкова много, че Ви се бавят доставките. Радвайте се, че идват от Япония! Иначе след август-септември ще идват по-бърво но ще са холандски сглобките ...... което не е в полза на качеството. По добре да чакаш отколкото набързо сглобен SUV. Априлските също се забвиха с цял месец...но всичко зависи от Японците, от времето ...а все пак някой път и за минаване на Суецкия канал може да се чака повече и от седмица ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно при моделите с навигация я има тази опция да се сменят запомнениете радио станции от волана.

 

 

:rulez:

 

Сменят се радиата от запаметените от волана, обаче когато търся нови трябва да натискам touch screen-a. Но пък е много яко като си запаметиш някое радио (примерно Фреш) и като си в друг град то автоматично си търси Фреш-а на коя честота е :icon_thumbup:

 

Още на навигацията като дам инфо за околната среда надморската височина ми е дава през 50 метра не може по точно да я дава....

 

А някой който е въвеждал номера от GSM-a си само с гласов контрол ли може .... цял час си приказвах с компютъра докато въведа номерата и после като седна в колата и се регна с телефона иска веднага да набера някой номер иначе не ме оставя на мира и слухти за това което му кажа и нищо като не му кажа си набира 112. Някой да знае как да се оправя с това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

NIKKEI,

колко и' навъртя и какви са ти до момента впечатленията?

Мене само малко ме дразни скърцащата пластмаса, но го преживявам.

 

Поздрави

 

 

Ами сега е едва на 800 км. Не съм чул да скърца нищо за сега. Аз си я карам нормално минах през Шипка тези дни и няма никакви проблеми с изкачванията и завойте. Средно ми гори около 6.7 за сега (с ОМВ Премиум). Доста от рано ми даде, че свърши нафтата а реално на бензиностанцията успях само 51 литра да и налея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега е едва на 800 км. Не съм чул да скърца нищо за сега. Аз си я карам нормално минах през Шипка тези дни и няма никакви проблеми с изкачванията и завойте. Средно ми гори около 6.7 за сега (с ОМВ Премиум). Доста от рано ми даде, че свърши нафтата а реално на бензиностанцията успях само 51 литра да и налея.

 

6,7 как успяваш да го докараш този разход? В София около 9 - 10, извън градско е около 7 - 7,5.

И аз като зареждам сипвам около 48 - 50 литра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменят се радиата от запаметените от волана, обаче когато търся нови трябва да натискам touch screen-a. Но пък е много яко като си запаметиш някое радио (примерно Фреш) и като си в друг град то автоматично си търси Фреш-а на коя честота е :icon_thumbup:

 

Още на навигацията като дам инфо за околната среда надморската височина ми е дава през 50 метра не може по точно да я дава....

 

А някой който е въвеждал номера от GSM-a си само с гласов контрол ли може .... цял час си приказвах с компютъра докато въведа номерата и после като седна в колата и се регна с телефона иска веднага да набера някой номер иначе не ме оставя на мира и слухти за това което му кажа и нищо като не му кажа си набира 112. Някой да знае как да се оправя с това?

За съжаление телефонните номера се въвеждат само гласово :icon_crying:

При мен, когато в номера има две поредни двойки, компютъра не ме разбира и ми предлага други цифри. Има някакво обучение на компютъра, но не съм го правил т.е. да ти свикне с гласа и да те разбира правилно. Иначе при мен всичко е нормално и не ми иска никакъв номер... Не знам защо се получава така при теб. Това от самото начало ли е, или се появи в последствие?

 

P.S. Аз също имам 6.7 - 6.8/100 при извънградско (90 - 130 km/h).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя разход от 6.7 е комбиниран. Все пак не го карам в София, този разход е от градовете Габрово, Търново, Стара Загора. Почти половината от карането съм ползвал климатроника. Не сам я товарил с резки ускорения, карам я до към 110 - 120 км/ч.

Най-интересното е, че борд компютъра в първите 100 км си ми отчете както е нормално да се ходи на сервиз след 12 месеца и 19 900км. Сега като навъртях 800 км ми дава, че трябва да отида на сервиз след 24 месеца или 39 200 км.

 

Аз използвах командата Voice Ttraining но ми дава само да повтарям като папагал след компютъра но не и да използва някакво адаптиране към моя говор. Още от самото начало ми дава, че иска да се обажда и така всеки път.... кофтито е, че регнах 2 GSM-a и като изгасиш двигателя после ти регва мастер телефона отново.

Разхода извънградско не сам го засичал точно но ми пада и под 6.5. Все още не сам ползвал круиз контрола. Не сам я карал по магистрали....

 

Най-много ме безпокой слабия акумулатор, малко Аh, а тази огромна електроника консумира доста и при спрял двигател да не се заиграя много с навигацията и аудиото, че може и да падне акумулатора ......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя разход от 6.7 е комбиниран. Все пак не го карам в София, този разход е от градовете Габрово, Търново, Стара Загора. Почти половината от карането съм ползвал климатроника. Не сам я товарил с резки ускорения, карам я до към 110 - 120 км/ч.

 

P.S. Аз също имам 6.7 - 6.8/100 при извънградско (90 - 130 km/h).

 

:icon_doh:

Колеги вие просто ме убихте :icon_dance:

На мен на магистралата с 120 - 130 (с включен круиз) ми дава 7 - 7,5 даже клони към 7,5. Явно трябва да спра да си играя с бутона за ускорение :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз да споделя разхода , с тази разлика ,че караме 2.4 Mivec: 8-8,3 л/100 извънградско и малко стряскащите за момента 15-16 л/100 градско!

Така ,че не се оплаквайте :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско добре.. ама с каква скорост и каране..?

 

А за града.. не се очудвам все пак е тежка кола. Автоматик, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Много отдавна не съм се включвал, ама много работа бе ............

Аз явно най си "юркам" машината, ама такава ми е работата. Най-късно до 10 дни ще правя и първа смяна на масло - вече минах около 13 500 км. ( това от 29.02 до сега ). Та с 2 думи - мноооого съм доволен ( заслужаваше си 5 месечното чакане! )- все още абсолютно нищо не ми скърца в колата, мирише си на новичко и най-важното - чувствам се абсолютно сигурен с нея :icon_thumbup: . Гледам - коментирали сте темата с разхода - признавам си, че аз въобще не мога да го докарам под 7,4 - 7,5 :icon_blush: . Само един пример от миналата седмица : Варна - София - 4ч.30мин. с 20 мин. спиране във В.Търново и скорост на магистрала около 150 - 160 км/ч - 3 човека + климатроник - 8,2 л/100км. Ама как се кара тая кола по-бавно като сама си върви като луда??????? Дори и жената вече я "гони" здраво и се чуди, че отначало май по-малко харчела!!!!! :icon_crying: Иначе, ако по се жали, разхода пада драстично! И в града над 8,5 не съм качвал! А да - зареждам нафта само на Лукойл!

 

Милене,

в София на няколко пъти засякох един и същ червен :mitsu-smiley: , та виках на жената, че сигурно си ти!!! Ма то много Outlander-и в Софията бе, във Варна по-рядко се срещат!!!!

 

Айде чао от мен!

 

Утре ще намина пак!

 

Емо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък много се кефя.

Хем си гледам Европейското хем от време на време виждам рекламата на едни хубави :mitsu-smiley: муцуни :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз да споделя разхода , с тази разлика ,че караме 2.4 Mivec: 8-8,3 л/100 извънградско и малко стряскащите за момента 15-16 л/100 градско!

Така ,че не се оплаквайте :)

 

Това 15-16 л/100 км градско е убийствено, гледам пишеш Ст.Загора да не би там да си го засичал? Стара Загора, не е чак такова голямо движението?

Бензиновия двигател си харчи повечко няма как, пък и щом е автоматик ........

В моя град има 4 Аутлендъри за сега ..... а от 2.2Л е само моя май....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега NIKKEI ,да в Стара Загора е засичан този разход-той там се кара джипа! Може да е още този разход ,защото не е много разработена колата! Относно бройките в Стара Загора-доста повече от 4 са ,може би 20-тина , но по мои наблюдения в момента сме единствените с черен 2.4Mivec с бежова кожа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес видях един C-Crosser и много се възмутих. Ситроена имаше една хромирана лайсна под стъклата, която стоеше невероятно добре. И съм решил ако се продава и седи добре (не прекалено натруфено) да взема да сложа на :mitsu-smiley: една.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

днес получих писмо от БС, с което ме викат в сервиза за "извършване на задължително обновяване на софтуера на електронния блок за управление на двигателя, тъй като съществува вероятност от изгасването му по време на работа при определени условия" :icon_crying: . До сега не съм имал никакви проблеми с колата и доста се учудих. Смятам по-късно днес да отида до БС и да си запиша час. Като проуча как стоят нещата ще ви информирам допълнително!

 

 

Поздрави

 

Емо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

днес получих писмо от БС, с което ме викат в сервиза за "извършване на задължително обновяване на софтуера на електронния блок за управление на двигателя, тъй като съществува вероятност от изгасването му по време на работа при определени условия" :icon_crying: . До сега не съм имал никакви проблеми с колата и доста се учудих. Смятам по-късно днес да отида до БС и да си запиша час. Като проуча как стоят нещата ще ви информирам допълнително!

Поздрави

 

Емо

Здравей,

аз също бях на обновяване на софтуеъра (преди месец) - сега няма никаква разлика от преди. Не съм имал и проблеми, но се надявам всичко това да е за добро :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак колеги!

 

Та - обновяването ще обхване всички машини с двигател на Пежо - 2,2 HDI, дори и тези, които ще пристигнат този месец - това ми дадоха като инфо от БС. Аз се записах за вторник - тогава ще сменям и масло.

 

Поздрави

 

Емо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно ще трябва да се обяда до БС да видим какво правим.

А колеги ще може ли да дадете малко повече информация за това обновяване какво точно представлява и колко време отнема?

Какъв може да е проблема с това изгасване на ЕКО-то?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...