Премини към съдържание

Outlander 2,2 Hdi и 2,4 Mivec


Препоръчано мнение

Не знам дали има общо, но в работата ми разказаха една история как 1 колега с нов Ситроен С4 тръгва да изпреварва на магистрала с 140-150, включва му се някаква защита и колата изгасва, цялото табло угасва. Не искам да ви плаша, но това "изгасването му по време на работа при определени условия" ми звучи доста подобно на този случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 365
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

В писмото пишеше, че има опасност да изгасне двигателя при превключване към нисходяща предавка. От БС казаха, че подмяната на софтуеъра ще отнеме 1/2 час, но тъй като бях от първите - поне така казаха от БС - и не са на ясно точно как се прави, колата стоя половин ден в сервиза. Сега може би го правят по-бързо...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

някой има ли някакъв напредък с намирането на карти на България за навигацията?

 

Колега,

не мисля, че скоро ще можеш да си ползваш навигацията по същество, но дано бъркам. От Автомотор (Ситроен) твърдят, че имат работеща навигация за C-Crosser/Outlander, но за тях работа е да ти показва къде е колата няма я опцията да ти казва накъде да караш, освен това има само големите улици малките просто не съществуват, поне за София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека да похваля още малко Японските инженери.

До днес не очаквах, че кола с 20см. клиеренс и нормално окачване(не въздушно) ще е толкова стабилна при 200км/ч та даже исках да видя колко ще вдигне, но ми свърши правата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека да похваля още малко Японските инженери.

До днес не очаквах, че кола с 20см. клиеренс и нормално окачване(не въздушно) ще е толкова стабилна при 200км/ч та даже исках да видя колко ще вдигне, но ми свърши правата

 

Аз не мога да разбера, как ги карете тези коли.............

Или имате частна бензиностанция и не ви пука за разхода на гориво, или прекалено рискувате този нов и все още неразработен двигател.

Но.... всеки си знае.

 

Жалко за френския двигател. Явно са бързали да го пуснат на пазара и не е доизпипан софтуера му.

Това ми напомня за кръпките на лЮбимата на всички операционна система Уиндоус.

Дано да греша с това сравнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера, как ги карете тези коли.............

Или имате частна бензиностанция и не ви пука за разхода на гориво, или прекалено рискувате този нов и все още неразработен двигател.

Но.... всеки си знае.

 

Колега спокойно двигателят вече е готов, а относно разхода КЕФА ЦЕНА НЯМА :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега спокойно двигателят вече е готов, а относно разхода КЕФА ЦЕНА НЯМА :icon_clap:

 

 

Милене на колко км стана :mitsu-smiley: ?

Той двигателя си е ок, ама проблема, си е чисто софтуер явно. Аз все още нямам писмо.

Но при мен колата е вече на 1000км а борд компютъра ми даде да ходя на сервиз на 39 000км, но ми казаха от БС, че трябва да се отиде на 1 год или 20000км......

Иначе този ъпдейт на софтуера в София ли го правят само или във всеки БС център?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прощавай колега,

 

ама колата за Юни ли беше, и от Балкан стар директно или от някой друг??

 

защото и моята се предполагаше да дойде този месец ама ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз. Току що си взех Outlander-a. МНОГО съм доволен. 2.4 бенз. CVT, Instyle

 

Колега,

да ти е честито новото :mitsu-smiley: само да те радва и да ходиш до сервиза само за смяна на масалце и някое друго филтърче :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

earendil,

чакам скоро са се похвалиш, че ти е дошло :mitsu-smiley:

 

Направо като знам на мен, какво ми беше докато дойде колата УЖАС, но после беше много сладко :icon_n_king:

 

 

Поздрави и малко ти остана

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

earendil,

чакам скоро са се похвалиш, че ти е дошло :mitsu-smiley:

 

Направо като знам на мен, какво ми беше докато дойде колата УЖАС, но после беше много сладко :icon_n_king:

Поздрави и малко ти остана

 

 

Мерси за съчувствието. Като ми казаха за 1 м. закъснение и бях готов да се откажа ама ще изтрая..

Обещаха да дадат заместваща кола на 1ви (защото тогава им изтича срока по договора).. та поне ще е по-леко чакането.., но ми е мн интересно колегата от коя пратка и от кой дилър е взел колата, защото и аз чакам същата но Instyle +.

 

Иначе и аз го поздравявам с новата придобивка.

 

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата я получих от Балканстар в София. От пратката за месец юни е. Поръчахме 2 еднакви коли. Едната дойде миналият вторник в София, а другата този вторник. Бавят се, не разбирам защо :(

 

Ако имаш въпроси питай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Понеже имам намерението да поръчам един Оутлендър за съпругата си, реших да се обърна към Вас и да запитам някои неща, а и за съвет разбира се:

 

1. Понеже съм почитател на бензина. Спрял съм се на 2.4 Mivec. Та мисълта ми беше не е ли по-изгодно да се купи Оутлендъра от САЩ ? Защото при дилърите им цената му с всички екстри DVD навигация + телевизор с ДВД за задните седалки излиза към 26000 долара. Знам за митата и транспорта, но все пак излиза по-евтино... Та какви са предимствата да се купи от БС ? Разликата идва към 10 хиляди лева... Питам го защото едва ли съм най-големия тарикат, който се е сетил за внос от САЩ и исках да знам какви са причините ви да поръчате колата от БС...

2. Не се ли предлага по-мощен ДВГ с 3.0 литра например, защото в сайта на БС има само 2.4 бензин като най-голям?

3. Не стават ли картите за България от навигацията на други автомобили като например от Ауди или Хюндай? Или трябва да е само за Оутлендъра?

 

Предварително благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Понеже имам намерението да поръчам един Оутлендър за съпругата си, реших да се обърна към Вас и да запитам някои неща, а и за съвет разбира се:

 

1. Понеже съм почитател на бензина. Спрял съм се на 2.4 Mivec. Та мисълта ми беше не е ли по-изгодно да се купи Оутлендъра от САЩ ? Защото при дилърите им цената му с всички екстри DVD навигация + телевизор с ДВД за задните седалки излиза към 26000 долара. Знам за митата и транспорта, но все пак излиза по-евтино... Та какви са предимствата да се купи от БС ? Разликата идва към 10 хиляди лева... Питам го защото едва ли съм най-големия тарикат, който се е сетил за внос от САЩ и исках да знам какви са причините ви да поръчате колата от БС...

2. Не се ли предлага по-мощен ДВГ с 3.0 литра например, защото в сайта на БС има само 2.4 бензин като най-голям?

3. Не стават ли картите за България от навигацията на други автомобили като например от Ауди или Хюндай? Или трябва да е само за Оутлендъра?

 

Предварително благодаря!

 

Здравей,

Първо трябва да знаеш, че има разлика в маските на моделите в САЩ и Европа.

Относно първа точка, проблема, е че ако я внесеш от Америка нямаш гаранция.

За Европейски пазар 3,0 литров двигател не се предлага. Ако искаш можеш да погледнеш, как стоят нещата в Русия. Там модела е с Европейската маска и пак е по - евтин, но си мисля, че пак ти отпада гаранцията.

За навигацията тя е на Митсубиши и от други марки няма да стане, картата трябва да е на :mitsu-smiley: Но преди няколко месеца дилърите на Ситроен ми твърдяха, че навигацията на C-Crosser (който е :mitsu-smiley: с друга маска) работи в България, но колата я нямаше да ми я демострират.

 

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хаиде подред и аз да отговоря:

 

1. според мен можеш да си го внесеш, но има рискове, които е добре да отчетеш. И аз смятах разни варианти и накрая реших да си го купя от тук и толкова.

2. В България не се предлага 3.0 двигател. Гледах че в Русия се продава. Малко ме притеснява там разхода му вече. 2.4 двигателя ми изглежда много приемлив като разход. Дизела е доста по-скъп и ако не го караш много незнам дали си струва. (много за мен е поне 30-40 000 годишно).

3. Навигацията все още няма карти. Мултимедиината система с която се предлага е готина. Има разни функции + камера. Но ти трябва да прецениш дали ти се дават още 3000лв. В момента в който се появят карти (до 1-2 години според мен, а след това още 1-2 години за да станат достатъчно добри с добро покритие и извън София), ще бъде голяма далавера. До тогава съм скептичен. Ако толкова искаш за няколко стотин лева можеш да купиш навигация за да видиш какво е.

 

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорилите. Наистина не бях обърнал внимание на разликите в маската. А това си е кофти... европейската маска е по-готина от американската... Преди малко звъннах на БС да видя за навигацията... казаха, че картите от други автомобили не е съвместима, а за МЦ-то карта ще излезе към края на годината... Чудя се картата от С-Crosser също ли няма да стане, нали всичките уж са еднакви... и софтуера ли е различен... И не може ли за навигацията да се смени софтуера примерно с този от Ауди и да се позлва картата от Аудито ??? Това фатално ли е за гаранцията?? или за нещо в електрониката за другите функции на автомобила??? За поръчката на автомобила с навигацията съм сигурен.

И някой с 2.4 автоматик ще може ли да напише отзиви за двигателя: шум при високи и ниски обороти/мощност/набира ли добре при изпреварване...

Иначе може другата седмица да заведа жената на тест-драйв (макар че по-скоро аз ще го тествам на пътя за да съм сигурен в кво ще вози децата ми). Видях навсякъде, че колата си заслужавала чакането с месеци, но повече ме интересува заслужава ли си цената от 67 хиляди??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорилите. Наистина не бях обърнал внимание на разликите в маската. А това си е кофти... европейската маска е по-готина от американската... Преди малко звъннах на БС да видя за навигацията... казаха, че картите от други автомобили не е съвместима, а за МЦ-то карта ще излезе към края на годината... Чудя се картата от С-Crosser също ли няма да стане, нали всичките уж са еднакви... и софтуера ли е различен... И не може ли за навигацията да се смени софтуера примерно с този от Ауди и да се позлва картата от Аудито ??? Това фатално ли е за гаранцията?? или за нещо в електрониката за другите функции на автомобила??? За поръчката на автомобила с навигацията съм сигурен.

И някой с 2.4 автоматик ще може ли да напише отзиви за двигателя: шум при високи и ниски обороти/мощност/набира ли добре при изпреварване...

Иначе може другата седмица да заведа жената на тест-драйв (макар че по-скоро аз ще го тествам на пътя за да съм сигурен в кво ще вози децата ми). Видях навсякъде, че колата си заслужавала чакането с месеци, но повече ме интересува заслужава ли си цената от 67 хиляди??

 

Цената си заслужава и при това е доста добра.

Имай впредвид, че отстъпва съвсем малко на BMW X3 и е горе - долу на нивота на Freelander-a.

Не знам дали можеш да смениш софтуера на навигацията и си мисля, че няма да успееш, но ако успееш, мисля, че ще си изгубиш гаранцията.

Относно сигорността и идея си нямаш, колко е стабилна колата. С 200 км/ч нито скоростта се усеща нито има някакви външни шумове, в завои удоволствието е пълно, колата е захапала пътя и него пуска, колкото и газ да даваш.

За 2,4 двигателя само хубави неща се чуват, набира с рев (по думите на Ивайло) шумоизолацията е добра, но най - добре го покарай и сам ще видиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отзивите звучат много обещаващо... Не мога да сравнявам с BMW X3 понеже в един от предаванията на TOP GEAR така бяха наплюли БМВ-то относно характеристики, дизайна и цената, че заключението им беше, че "трябва да си се събудил сутринта и си решил, че си морков, за да си купиш Х3...". А техните предавания и коментари ми харесват, щото независят от продавачите на автомобилите, които тестват... Защото като гледаш тъпото предаване по Нова "Мотор Шоу", там човека не смее да каже нищо лошо за иначе кофти автомобил, който тества... Като под думата "кофти" подразбирам, че автомобила не отговаря на това "как го хвалят" и на цената си...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... BMW X3 понеже в един от предаванията на TOP GEAR така бяха наплюли БМВ-то относно характеристики, дизайна и цената, че заключението им беше, че "трябва да си се събудил сутринта и си решил, че си морков, за да си купиш Х3..."...
Не го слушай Джеръми Кларксън, Х3 не е направено за оф-, а за он-роъд - има същия активен диференциал като :mitsu-smiley: Ево.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не го слушай Джеръми Кларксън, Х3 не е направено за оф-, а за он-роъд - има същия активен диференциал като :mitsu-smiley: Ево.

 

Така е, но не това разправят в магазина на БМВ у нас... А и съм сигурен, че Джереми е решил да провери офроуд качествата на Х3, понеже и на него са му казали същото като у нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Натъкнах се на интересни клипче при руския дилър на Митсубиши http://www.mitsubishi-motors.ru/ru/auto_ca...&auto29=329

Има клипчета на стария и новия Оутлендър, за офроуд качествата им... Интересно е да се види

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж тези клипчета:

едно

трето

 

То съм си наумил да му тествам офф роад възможностите, но чакам още малко да се по разработи един Freelander (2,2 дизел), че и на офф роад да го бия :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...