Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Outlander 2,2 Hdi и 2,4 Mivec


Препоръчано мнение

Изпревари ме колегата.

 

Днес си мислех като седна на ПЦ-то да предложа да се смени името на темата на нещо от рода на: "Новия Otlander" или "Otlander 2007-2008"

 

:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 365
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Изпревари ме колегата.

 

Днес си мислех като седна на ПЦ-то да предложа да се смени името на темата на нещо от рода на: "Новия Otlander" или "Otlander 2007-2008"

 

:)

 

 

Името на темата е сменено! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен доставките ще се забавят, ето утре е 1-ви Април, а моята кола я чакам за Април, а 1-месец преди това трябва да дойдат документите й, а те ги няма още, което означава, че от Април датата се место в месец Май. Така, че май и вашите Майски коли, ще са за Юни.....

Моята също, че е с бежов салон, ама ще има голямо чиестене на кожите, предполагам доста се цапат....някакви идей за подходящ препарат за почистване?

 

А отностно златистия цвят на колата, какво е вашето мнение, на мен ми изглежда цвета малко странно, в сравнение със златистия цвят на останалите модели като Land Cruiser и други ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не му се плашете на 4х4-то толкова де... не е от кашкавал все пак. Че чак толкова леко да го карате, аз този Рав4 който карам сега... какво съм го правил... Тези в Toyota ако знаеха, щяха сигурно да му отнемат гаранциата. :icon_rock: Пълна аграрщина... а в какви калища съм го завирал даже съм очуден, че изобщо го изкарах от там. Бих казал, че колкото и да ме дразни и да ми гаден вече има добра ходова част и други тестове е преживял, като се ходи до Боровец с него по завойте няма завой в който да не му накарам маратонките да пищят :icon_rock: . А все си мисля, че Оutlander-a е по-добър от него... Но когато взема лансер-а

ще сложа край на suv идилията в моя живот...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак колеги!

 

Да не ви отчайвам, ама моя Outlander вместо в началото на Януари дойде в средата ня Февруари и със зор успях да си го взема на 29.02 - останалите коли от автовоза ги регистрираха след празниците по 3-ти март. Всеки случай чакането си заслужаваше!

 

Ние вече навършихме 1 месец и изминахме 3 500км. :rolleyes: Много съм доволен. На смесен цикъл разхода е около 8,8, извънградско - 8,2 ( жената, която кара доста по-спокойно от мен, достигна среден разход Варна-Албена-Варна при средна скорост 85км/ч - 7,2/100 :icon_hmm: ). Все още нищо не скърца, не дрънка и си мирише на хубава кожа ( в колата не се пуши, де ) :icon_clap: . Много съм доволен!!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак колеги!

 

Да не ви отчайвам, ама моя Outlander вместо в началото на Януари дойде в средата ня Февруари и със зор успях да си го взема на 29.02 - останалите коли от автовоза ги регистрираха след празниците по 3-ти март. Всеки случай чакането си заслужаваше!

 

Ние вече навършихме 1 месец и изминахме 3 500км. :rolleyes: Много съм доволен. На смесен цикъл разхода е около 8,8, извънградско - 8,2 ( жената, която кара доста по-спокойно от мен, достигна среден разход Варна-Албена-Варна при средна скорост 85км/ч - 7,2/100 :icon_hmm: ). Все още нищо не скърца, не дрънка и си мирише на хубава кожа ( в колата не се пуши, де ) :icon_clap: . Много съм доволен!!!!!

Батенце, тва 7,2 само една жена може го постигна...... Дори моята не може толкова малко ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Батенце, тва 7,2 само една жена може го постигна...... Дори моята не може толкова малко ;-)

 

Според мен даже и още трябва да слезе средния разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен доставките ще се забавят, ето утре е 1-ви Април, а моята кола я чакам за Април, а 1-месец преди това трябва да дойдат документите й, а те ги няма още, което означава, че от Април датата се место в месец Май. Така, че май и вашите Майски коли, ще са за Юни.....

Моята също, че е с бежов салон, ама ще има голямо чиестене на кожите, предполагам доста се цапат....някакви идей за подходящ препарат за почистване?

 

А отностно златистия цвят на колата, какво е вашето мнение, на мен ми изглежда цвета малко странно, в сравнение със златистия цвят на останалите модели като Land Cruiser и други ....

 

Здрасти,

честно казано много му се чудих на този слатист цвят и наистина на пръв погледн изглежда странно. Има го в по-голям план на единия каталог и там не е зле.. просто исках светъл салон, а другия свободен със светъл за юни е пак черен.. като майския.. имал съм черна кола.. колкото и добре да изглежда, няма да си купя пак такава. Повече от 2 дена чиста не стои дори и в слънчево и сухо време.. не искам да кисна през ден на автомивка.. (лично мнение разбира се). Иначе признавам, че в черно изглежда най-добре. Златистия ще ви го покажа на 1вата клубна среща след като го взема :) :) :)

 

Относно светлия салон - крам вече 5та година кола със същия бежов цвят. ПОлзвам едни мокри кърпички за кожа дето ги продават по бензиностанциите (тъмнозелена опаковка), дето са за обувки и кожени салони. Много добре почиства и предпазва кожата.. малко по-трдно е със светлата пластмаса и мокет долу около вратите, но ако се чисти своевременно - няма проблеми.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен от началото имаше 3 цвята тъмно сив, светло сив и златист. Като го видях на живо златистия някак си не ни грабна, светло сивото изглежда добре ама е малко безлично, а за тъмно сивото решихме, че втора тъмно сива кола ще дойде малко множко, а и като видяхме червения LANCER :first: . Та накрая червен диамант.

А относно светлата кожа, само едно не ми хареса, рязката разлика с черното табло, просто много се набива.

 

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно светлия салон - направо супер! Вярно е, че ще се зацапва по-лесно ,но пък отваря много колата по отношение на интериор!Вътре се чувстваш по-просторно и някакси светлото ти въздейства по-добре на психиката! Таблото не ме притеснява ,че има контраст със салона!

Earendil ,казваш , че с тези мокри кърпички добре се изчиства кожата ,така ли? Да не ме е страх да пробвам? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно светлия салон - направо супер! Вярно е, че ще се зацапва по-лесно ,но пък отваря много колата по отношение на интериор!Вътре се чувстваш по-просторно и някакси светлото ти въздейства по-добре на психиката! Таблото не ме притеснява ,че има контраст със салона!

Earendil ,казваш , че с тези мокри кърпички добре се изчиства кожата ,така ли? Да не ме е страх да пробвам? :)

 

А отностно спрей за почистване на кожата какво ви е мнението? Дали химията в по продължително време вреди на кожата?

И според мен има контраст между таблото и салона, за бежовия салон е можело малко да променят цвета на таблото .....

А отностно черната кола или тъмен цвят наистина пада голямо чистене, ако искаш да ти е чиста колата. Червения цвят стой просто фантастично, но лично аз най-новата червена цветова гама сам я виждал само на снимка ....стария червен цвят не е много забележителен.

 

Ето това ако е новият червен цвят е върха!

post-1923-1207037655.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милене, аз мисля, че цвета е въщият, като на моята снимка е при по-слаба светлина, а тази която ти си качил е по светла. И пак си изглежда жестоко :icon_rock: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От известно време гледам да си харесам едни 16" джанти за зимата, обаче това което ми хваща окото само 18". А и ако видя Outlander с 16" е не са като 18",но за зимата си е по добре по висока гума и ако някой знае сайт или магазин в София с по приличен избор, ще му бъда благодарен ако го сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Outlander-ите за Април ще бъдат към 20-ти Април на Истанбул. Което означава, че може би в началото ма Май или края на Април да си ги вземем :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега тук не се пише на латиница!

Стенли е нов член на форума и ще се научи. Важна е информацията, която подава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стенли е нов член на форума и ще се научи. Важна е информацията, която подава.

 

Само погледни последният пост на NIKKEI :icon_angel:

 

PS: а и аз не го упреквам, а само му казвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се похваля.

От 2 седмици му се кефя. За Outlander Instyle+ (2.2 HDI) става дума. С много добри впечатления съм до момента. Разходих се по магистралата, за да пробвам Cruise Control-a (110 км/ч на 6-та предавка - 2000 оборота), иначе за съжаление само в задръстването в София. Тъй като навигационната система предлага следене на много параметри към настоящия момент ми отчита среден разход на гориво 10,8/100 км - смесено (градско и извънградско), средна скорост в града - 15 км/ч. Двигателят е достатъчно мощен и при подаване на малко (не много)повече газ на 2-ра предавка на режим 2wd превъртат предните гуми. Днес сутринта в дъжда му включих 4wd auto и умишлено дадох повече газ, но ефектът с превъртането липсваше. Нямам достатъчно впечатления, за да ви пиша с подробности. Може би след време.

 

Пластмасите по таблото и вратите са малко под необходимото ниво, но това май е единствения недостатък забележим, поне на този етап. Както споменах не съм имал време да го покарам като хората. Иначе като цяло :mitsu-smiley: е супер.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миро,много благодаря!

Обаче не можах да намеря какъв максимален въртящ момент може да предаде.

Искам да попитам още нещо при мултитроника на Ауди дочух, че въпросният ремък е силиконов (което доста ме озадачи), а при Митсубиши е стоманен и този на Ауди издържа на въртящ момент около и малко над 400 Nm, случайно някой да знае нещо повече?

 

ПП:Още нещо в google намерих една статия където със малко рисунки бе обяснено, че без степенните трансмисии предават движението посредством конуси по които се движи ремъка. Това вярно ли е? Ако е вярно може ли някой да даде малко по подробна информация?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПП:Още нещо в google намерих една статия където със малко рисунки бе обяснено, че без степенните трансмисии предават движението посредством конуси по които се движи ремъка. Това вярно ли е? Ако е вярно може ли някой да даде малко по подробна информация?

Така е, това е принципа на работа на CVT. Имаш 2 конуса (pulleys) и между тях верига или ремък (belt). Идеята е, че конусите са с променлива геометрия и по този начин се получават различни радиуси на въртене при 2-та конуса и от тук различни предавателни числа. Понеже се променя плавно диаметъра се получава и безстепенния режим на работа ;)

 

http://auto.howstuffworks.com/cvt2.htm - тука може да видиш повече инфо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледах в мобиле бг, във Велико Търново се продава (май от представител на :mitsu-smiley: ) един Outlander 2,2 с малко странно оборудване. Демек не това което се предлага в сайта на БС.

Ето обявата

Някой знае ли откъде се появява тази разлика в оборудването? Нали БС са официалният вносител и те поръчват колите за цялата страна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...