Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Outlander 2,2 Hdi и 2,4 Mivec


Препоръчано мнение

Хахахахаха.... ми насън, къде да ги тестват... Дават им по едно завойче и почват да философстват.... всичката ни такава

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 365
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Това може да го усетиш само при доста висока скорост на хлъзгав път (на границата на сцепление), едва ли някой ще си кара автомобила в такъв режим, все пак пътя не е писта и такива тестове не са едни от най-безопасните, а относно писането, то един път някой да напише и после всички го преписват независимо дали знаят за какво става въпрос, интересно ми е особенно авто-журналистите в България къде ли ги тестват тези автомобили на границата на възможностите (път-автомобил).
Напротив, не е чак толкова трудно да се тества недозавиване или презавиване - достатъчен е участък от пътя без движение и мокра настилка. Ако тестващия има опит, ще усети дори и 5-6 см хлъзгане, а някои от тези тези хора тестват доста автомобили, така че имат достатъчно опит. :icon_dance:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера видях из града един червен Outlander обаче явно е от старите 2.0L или 2.4 L. Честно казано не ми хареса този цвят, но знам че новия 2.2 HDI е с по-различен цвят и чакам с нетарпение да го видя този цвят на живо, ама май само Милен си е поръчал такъв ...... тоест няма да са често срещани.

Гледам те чакаш за колата за Май, аз за Април, но 1 месец по рано трябва да се обадят за документите, а както варви ми се струва, че май ще по закъснеят доставките .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера видях из града един червен Outlander обаче явно е от старите 2.0L или 2.4 L. Честно казано не ми хареса този цвят, но знам че новия 2.2 HDI е с по-различен цвят и чакам с нетарпение да го видя този цвят на живо, ама май само Милен си е поръчал такъв ...... тоест няма да са често срещани.

Гледам те чакаш за колата за Май, аз за Април, но 1 месец по рано трябва да се обадят за документите, а както варви ми се струва, че май ще по закъснеят доставките .....

 

Дано не закъснеят и да ти се обадят скоро, че чакането е убийствено, но си заслужава :rulez:.

На мен и старото червено ми харесва, като цяло за мен японците много добре са подбрали цветовете няма цвят, който да стои лошо на колата само за пример на Ситроена тъмно сивото му стои ужасно.

А за червеното като бях в БС преди 2 -3 седмици дилърът ми каза,че беше продал 4 - 5 червени Outlander-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Извинявайте, че толкова време не съм влизал във форума. Бях зает с опознаването на новата придобивка.

Дидото, колата е 2,2HDI INSTYLE + - версията с навигация и камера.

 

За впечатленията:

Мисля си, че все още е рано за някакви основни изводи - все пак с колата съм изминал едва 270км. Първите ми впечатления са отлични - пъргав и мощен мотор ( в момента имам още два автомобила с дизелови двигатели на Пежо - 2,0ХДИ съответно 90 и 110 к.с. ), сравнително безшумен. Скоростна кутия с къси предавки. И хиляди глезотии - автоматични фарове и чистачки, безключов достъп, круиз контрол ( вече го изпробвах ), блутута работи перфектно, озвучаването е отлично, кожата е изключително приятна на допир. А камерата за обратно виждане за мен е просто върха! Колата идва със заредени карти на цяла Европа до Унгария включително ( Румъния, България, Сърбия ги няма ).

Регистрираният по компютър разход за изминатите километри е 11,5л./100км. Би следвало постепенно да пада.

За първа смяна на масло ме викат на 15000 км. или 1 година ( което настъпи първо ).

 

Колеги, засега съм много доволен от избора! С трупането на километри ( а аз много шофирам ) ще се трупат и още впечатления!

 

Поздрави

 

Емо

 

Емо здравей,

Честито!!

Имам един, два въпроса.

Алармата, която слагат в БС вграждат ли я в дистанционното за безключов достъп на :mitsu-smiley: или е с допълнително дистанционно?

Когато споменаваш за вградени карти в MMCS'a, Гърция има ли я?

Благодаря предварително!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Алармата, която слагат в БС вграждат ли я в дистанционното за безключов достъп на :mitsu-smiley: или е с допълнително дистанционно?

 

То ако е допълнително дистанционно се обесмисля Keyless системата.

Иначе се вгражда в ключа и май беше към 350-400 лв. а ДДС но не съм сигорен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак колеги!

 

Няма второ дистанционно за алармата. Цената е около 380 лв. с ДДС-то. Само към стандартното дистанционно ни е закачено ( като на ключодържател ) едно като мъничко "ключе", с което при нужда се елиминира алармата ( някакъв чип се захваща на предното стъкло и това "ключе" се насочва към него ) - така ми показаха в БС.

За Гърция - трябва да погледна и ще пиша допълнително.

 

А пък аз успях вече да измина 1 500км. Вчера пропътувах разстоянието Варна-Банско-Варна ( по работа). Регистриран среден разход - 8,2л. В района на Банско пробвах и 4х4 - доволен съм ( не че мога да сравня с друга подобна система, де ). Най-хубавото беше, че за първи път се уморих толкова малко!

 

Поздрави

 

Емо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То ако е допълнително дистанционно се обесмисля Keyless системата.

Иначе се вгражда в ключа и май беше към 350-400 лв. а ДДС но не съм сигорен.

 

При мен по документи алармената система е GEMINI ROBO, и струва EUR 163.19 без ДДС-то.

А някой може ли да каже отностно тази аларма колко е надежна или нещо ако знае за нея?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак колеги!

 

Няма второ дистанционно за алармата. Цената е около 380 лв. с ДДС-то. Само към стандартното дистанционно ни е закачено ( като на ключодържател ) едно като мъничко "ключе", с което при нужда се елиминира алармата ( някакъв чип се захваща на предното стъкло и това "ключе" се насочва към него ) - така ми показаха в БС.

За Гърция - трябва да погледна и ще пиша допълнително.

 

А пък аз успях вече да измина 1 500км. Вчера пропътувах разстоянието Варна-Банско-Варна ( по работа). Регистриран среден разход - 8,2л. В района на Банско пробвах и 4х4 - доволен съм ( не че мога да сравня с друга подобна система, де ). Най-хубавото беше, че за първи път се уморих толкова малко!

 

Поздрави

 

Емо

 

 

Този разход от 8.2л до 1500 км си е направо страхотен. За Каптивата знам, че доста доста бавно пада разхода и то едва след 7-8 000 км е към 9-10 л.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този разход от 8.2л до 1500 км си е направо страхотен. За Каптивата знам, че доста доста бавно пада разхода и то едва след 7-8 000 км е към 9-10 л.

 

Ники

Не знам двигателите на Шевролет дали са тяхно производство или ги коват от някой производител. Но този 2,2 мотор на Outlander се слага и Freelander 2 и не ми се вярва от Форд/Ровер да сложат слаб двигател.

А си мисля, че разхода ще е по нисък с около литър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......Имам един, два въпроса.

Алармата, която слагат в БС вграждат ли я в дистанционното за безключов достъп на :mitsu-smiley: или е с допълнително дистанционно?

Когато споменаваш за вградени карти в MMCS'a, Гърция има ли я?

Благодаря предварително!

Поздрави!

:mitsu-smiley: Няма допълнително дистанционно. Има карта на Гърция, доста подробна. А от лятото ще има и карта на България. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още не са се обадили. Първоначално знам, че доставката е за Април и този месец трябва да дойдат документите .....

А сега с този курс на долара, както идват колите от Япония, не трябва ли да и падне цената на Outlander-ите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Няма допълнително дистанционно. Има карта на Гърция, доста подробна. А от лятото ще има и карта на България. :mitsu-smiley:

 

А тази карта ако найстина дойде през лятото, ще може ли да се добави към сегашната навигация? Предполагам всякакви upgrade на навигацията се прави само в сервиза на :mitsu-smiley: и се доплаща?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това за картата ми е малко странно , защото като ходих евентуално да сменя поръчката на INSTYLE +, изрично попитах дали ще има скоро карти на България и ако не се лъжа говорих с шефа на продажби, и човека каза,че скоро няма да има БГ карти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете някой с насрочена доставка за Април за Outlander 2.2L да знае какво става с колите? Все още не са ми се обаждали, а по предварителен договор доставката е за Април и документите за официалния договор трябва да е за този месец (Март).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете някой с насрочена доставка за Април за Outlander 2.2L да знае какво става с колите? Все още не са ми се обаждали, а по предварителен договор доставката е за Април и документите за официалния договор трябва да е за този месец (Март).
:mitsu-smiley: Ние чакаме един за Април. Но това няма как да стане. Най-рано в края на Май според мен. Имахме един за Януари, който го взехме към средата на Март - сам си направи сметката. Когато дойдат - тогава. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ние чакаме един за Април. Но това няма как да стане. Най-рано в края на Май според мен. Имахме един за Януари, който го взехме към средата на Март - сам си направи сметката. Когато дойдат - тогава. :mitsu-smiley:

 

Ужас!!!

По тази логика да не се надявам за края на май :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все още нямат инфо за колите книжата не са пристигнали и май май няма да стане Април амии през Май. Нещо явно немогат да насмогнат с производствата, а и с доставките ....явно се чака по пристанищата ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мойте всичките дойдоха досега съм имал само 6 закъснели автомобила с 3седмици, в повечето случай дори идват по-рано :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, обадете се в Балкан Стар и попитайте, защо има забавяне! :)

Там съм сигурен, че ще получите най-точен отговор...

Общо взето забавянето може да се дължи на специфичността на точно вашата поръчка... Както знаете БГ е малък пазар (много по-малък от руския пазар, примерно) и по тази причина може с БГ поръчките да има забавяне! Знам, че е изнервящо да се чака, още повече такъв автомобил, но трябва да се примирите. Хубавите неща стават бавно, а още по-хубавите още по-бавно! ;)

Спокойно, ще дойде и момента, в който и вашите коли ще стъпят на БГ територия и нежен глас в GSM-а ви ще каже: "Колата Ви пристигна, заповядайте да си получите ключовете!" :) Още повече бъдете сигурни, че от Балкан Стар нямат причина умишлено да ви бавят поръчките... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, обадете се в Балкан Стар и попитайте, защо има забавяне! :)

Там съм сигурен, че ще получите най-точен отговор...

Общо взето забавянето може да се дължи на специфичността на точно вашата поръчка... Както знаете БГ е малък пазар (много по-малък от руския пазар, примерно) и по тази причина може с БГ поръчките да има забавяне! Знам, че е изнервящо да се чака, още повече такъв автомобил, но трябва да се примирите. Хубавите неща стават бавно, а още по-хубавите още по-бавно! ;)

Спокойно, ще дойде и момента, в който и вашите коли ще стъпят на БГ територия и нежен глас в GSM-а ви ще каже: "Колата Ви пристигна, заповядайте да си получите ключовете!" :) Още повече бъдете сигурни, че от Балкан Стар нямат причина умишлено да ви бавят поръчките... :)

Далеч съм от мисълта, че ги бавят умишлено. В края на февруари ми се обадиха, че ще закъснее малко, миналата седмица им се обадих, казаха ми че ще има още малко забавяне... поне се надявам до края на март да дойде. То малко, малко ма вече хич не е малко това забавяне. Цялата партида 1.8 не е дошла, тука не може да си говорим за някаква специфика на поръчката. Това все пак трябва да са първите 1.8 в БГ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...