Премини към съдържание

Андроид...


Препоръчано мнение

От споменатите приложения в темата, вчера сложих Series guide и Антирадар. Много добри приложения.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Моят критерий за телефон е следния:

1. Обичам да го изпускам, неумишлено, небрежно и без да искам... Следователно трябва да е такъв, че много да не ми е жал за него след изпускането. До момента съм имал все нокии с корави батерии - след падане им пада клавиатурата, задния капак, понякога и батерията; след събирането им в едно продължава да бъде телефон.

2. Да има корава батерия - не се сещам много често да си зареждам телефона, понякога и гасне и чак тогава го ръгам в тока.

3. Като цяло телефона го ползвам рядко - не говоря често, не го бъзикам постоянно...

4. Искам смартфон защото: като отида на някоя гара и трябва да видя разписание, не да вадя лаптопа и да сърфирам из нета, а да го направя на телефона (т.е. ползване на нет само при нужда); или да го ползвам като офлайн навигация само при нужда.

5. Да не е скъп. Не че не мога да си купя телефон за 500лв, но това ще бъде най-голямата грешка в живота ми :)

При тези критерии, мисля че телефон нисък клас ще ми върши работа... Нямал съм досега смартфон, не съм ползвал и Андроид, затова се допитвам до по-опитните от мен. Иначе се съгласявам с колегата mGalant, знам какво е да отворя хиляда приложения и да ми изпише "out of memory" :). Но телефони като Нексус4,5... освен ако не са под 200лв, е абсурд да си позволя.

 

Препоръчайте някой бюджетен телефон, досега се захласвам по Sony experia Tipo, LG L3 E430, L4 E440... Asus не помня модел, най-евтиния. Самсунг не долюбвам... Всичките са с 512РАМ, 4ГБ памет, Андроид последни версии (не знам какво значи това), 1ГХ процесор, екран 3.2-3.8 инча, батерия 1500-1700.

:)

Прегледай и моделите на Prestigio. С 2 карти са повечето. Бюджетни са и доколкото чувам не са лоши. Но вземеш ли смартфон, забрави за зарегдане 1,2 пъти в седмицата. Какъвто и да е модела, изкарва максимум 2 дни.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай и моделите на Prestigio. С 2 карти са повечето. Бюджетни са и доколкото чувам не са лоши. Но вземеш ли смартфон, забрави за зарегдане 1,2 пъти в седмицата. Какъвто и да е модела, изкарва максимум 2 дни.

 

Може и повече да изкара батерията, зависи какво прави с него, защото може и за часове да я стопи. При мен при нормално ползване предимно за разговори изкарва 3-4 дни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен,

бих посъветвал да се въздържате от "моделите на Prestigio"....

Използват нашите услуги за връщане за сервизни дейности... доста често се налага. Може и да въпрос на късмет, но все пак не мисля че е добра идея да си вземеш нещо евтино , а да ти седи често в сервиза , без да си го ползвал...

Лично ползвам Самсунг Галакси Кор - 2 сим карти... доволно за сега :-)

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Архитект Пътко мога да ти дам идея за бюджетен Смартфон - Samsung Galaxy Young , нищо че недолюбваш Samsung , тези са много добри за парите си, разгледай оферти, евтин е, добре се работи с него и мисля отговаря на техническите изисквания които си описал, само минус е, че камерата няма светкавица но на светло прави прилични снимки. Друг подобен като идея е htc desire c . А в случай че намериш запазен стар или на оферта нов Iphone 4 пак става, даже най-добре. Ъпдейтваш с последният ios 7.1 и си имаш супер телефон. За здравина има кълъфи дето предпазват добре, иначе ако търсиш тел дето да държи на тормоз има , но не са с touch screen.

Поздрави

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и моите 5 ст...

до скоро ползвах тел. само за разговори но искам не искам ми се наложи нещо на което да върви TeamViewer. Та гледах доста и се спрях на Sony Xperia GO - водоустойчив, ударо и прахоустойчив.Което за мен е много важно - не искам нещо което при първото изтърване да ме остави. Карам го вече 2 седмици - бива, тестван на изтървания, не е голяма паламарка но с достатъчен по големина екран. Архитекта може да погледне и Xperia Active - с малко по малък екран но още по здрав :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря за предложенията. Ще ги карам наред, разрових ги всичките и стигнах до следните изводи:

Samsung Young - добри параметри, но слаба батерия, по спомен 1300 с дисплей 3.2 срещу 1500 с дисплей 3.2 на LG L3, 1700 с дисплей 3.8 на LG L4. Между двата предпочитам ЛГ Л4.

HTC Desire C - абсолютно същото като Самсунга, освен това по спомен май отстъпваше по параметри. Иначе ми харесва като дизайн.

Iphone 4 - много ми харесва, но първо - хубав струва над 200лв на старо. А на старо най-малкото не се знае батерията колко ще държи. А дококото разбрах, тя е вградена. И като се прецака, какво правя - фъргам тела? А да се прецака има вероятност... :) Паметта също е вградена, но да речем ми стигат 16ГБ. Но засега отпада заради цената.

Престижо - добри са по параметри, но и аз съм чувал протиоречиви мнения за тях (май са руска марка :)), освен това пак са със слаби батерии, на старо са рискована покупка спрямо другите, мисля.

Гледах телефони на Леново - да речем, че те предлагат тел. само виЖ пилотаж... Харесват ми като цяло, но и те вървят към 200 кинта... Някакви отзиви за Леново от вас?

........

За моя бюджет (под и до 100лв) гледах:

LG L4 (фаворит засега) - добри параметри, добра батерия, нов модел, т.е. ще го взема на старо, но не много ползван.

Sony Tipo - добри параметри, добра батерия.

Motorola Flipout - този доста ми харесва заради екстравагнтната си концепция. Иначе не ми харесва, че е с по-стар Андроид и със слаба батерия. Ако се сещате за добър тел. на Моторола, предложете. Моторола ми е слабост като марка :).

Nokia E72 - този също ми допада заради ред причини - метален корпус, бизнес клас и т.н., но ми се струва леко отживелица/демоде... особено като параметри и малкия си дисплей/липсата на тъч. Батерията е солидна. Има го и с тъч-дисплей (Е60), но.. пак е малък, само 2.4 инча.

На Леново един, по-евтин - Lenovo 269 - с по-слаби параметри е (памет, андроид, батерия).

Засега фаворит ми е ЛГ Л4, ще поразгледам още на Моторола... Предложенията на Милен също стават :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От личното ми впечатление за Samsung Young Duos - батерията се държи мисля че прилично, при ползване на толкова екстри не мисля че ще държи повече- Wi-Fi, GPS, а и аз говоря доста по двете карти. Преди 2 месеца ми подариха Galaxy Core - 2 сим карти също. Бих казал че дори по-често зареждам батерията, но и го ползвам все пак. И все още не съм се разделил с Young-а. за момента ми е резервен, ама май няма да ми се наложи резервен за сега.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря за предложенията. Ще ги карам наред, разрових ги всичките и стигнах до следните изводи:

Samsung Young - добри параметри, но слаба батерия, по спомен 1300 с дисплей 3.2 срещу 1500 с дисплей 3.2 на LG L3, 1700 с дисплей 3.8 на LG L4. Между двата предпочитам ЛГ Л4.

HTC Desire C - абсолютно същото като Самсунга, освен това по спомен май отстъпваше по параметри. Иначе ми харесва като дизайн.

Iphone 4 - много ми харесва, но първо - хубав струва над 200лв на старо. А на старо най-малкото не се знае батерията колко ще държи. А дококото разбрах, тя е вградена. И като се прецака, какво правя - фъргам тела? А да се прецака има вероятност... :) Паметта също е вградена, но да речем ми стигат 16ГБ. Но засега отпада заради цената.

Престижо - добри са по параметри, но и аз съм чувал протиоречиви мнения за тях (май са руска марка :)), освен това пак са със слаби батерии, на старо са рискована покупка спрямо другите, мисля.

Гледах телефони на Леново - да речем, че те предлагат тел. само виЖ пилотаж... Харесват ми като цяло, но и те вървят към 200 кинта... Някакви отзиви за Леново от вас?

........

За моя бюджет (под и до 100лв) гледах:

LG L4 (фаворит засега) - добри параметри, добра батерия, нов модел, т.е. ще го взема на старо, но не много ползван.

Sony Tipo - добри параметри, добра батерия.

Motorola Flipout - този доста ми харесва заради екстравагнтната си концепция. Иначе не ми харесва, че е с по-стар Андроид и със слаба батерия. Ако се сещате за добър тел. на Моторола, предложете. Моторола ми е слабост като марка :).

Nokia E72 - този също ми допада заради ред причини - метален корпус, бизнес клас и т.н., но ми се струва леко отживелица/демоде... особено като параметри и малкия си дисплей/липсата на тъч. Батерията е солидна. Има го и с тъч-дисплей (Е60), но.. пак е малък, само 2.4 инча.

На Леново един, по-евтин - Lenovo 269 - с по-слаби параметри е (памет, андроид, батерия).

Засега фаворит ми е ЛГ Л4, ще поразгледам още на Моторола... Предложенията на Милен също стават :)

Виж този ;

http://www.emag.bg/mobilen-telefon-allview-dual-sim-cheren-a4-duo/pd/DLVLJBBBM/

Имам един такъв, който ползвах един месец и сега си стои с гаранция ,че и кожен калъф :)

Ако имаш интерес пиши ми налични да ти дам повече инфо .

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят критерий за телефон е следния:

1. Обичам да го изпускам, неумишлено, небрежно и без да искам... Следователно трябва да е такъв, че много да не ми е жал за него след изпускането. До момента съм имал все нокии с корави батерии - след падане им пада клавиатурата, задния капак, понякога и батерията; след събирането им в едно продължава да бъде телефон.

2. Да има корава батерия - не се сещам много често да си зареждам телефона, понякога и гасне и чак тогава го ръгам в тока.

3. Като цяло телефона го ползвам рядко - не говоря често, не го бъзикам постоянно...

4. Искам смартфон защото: като отида на някоя гара и трябва да видя разписание, не да вадя лаптопа и да сърфирам из нета, а да го направя на телефона (т.е. ползване на нет само при нужда); или да го ползвам като офлайн навигация само при нужда.

5. Да не е скъп. Не че не мога да си купя телефон за 500лв, но това ще бъде най-голямата грешка в живота ми :)

При тези критерии, мисля че телефон нисък клас ще ми върши работа... Нямал съм досега смартфон, не съм ползвал и Андроид, затова се допитвам до по-опитните от мен. Иначе се съгласявам с колегата mGalant, знам какво е да отворя хиляда приложения и да ми изпише "out of memory" :). Но телефони като Нексус4,5... освен ако не са под 200лв, е абсурд да си позволя.

 

Препоръчайте някой бюджетен телефон, досега се захласвам по Sony experia Tipo, LG L3 E430, L4 E440... Asus не помня модел, най-евтиния. Самсунг не долюбвам... Всичките са с 512РАМ, 4ГБ памет, Андроид последни версии (не знам какво значи това), 1ГХ процесор, екран 3.2-3.8 инча, батерия 1500-1700.

:)

 

Sony не са лоши телефони, но от евтините модели които ти търсиш аз бих заложил на samsung, за LG идея нямам, а до колкото неизвестните марки от Китай са същото както и с гумите, мой познат си поръчва какво ли не от eBay и всичките му неща са одвратителни и неизползваеми, събират прах на тавана, но всеки си има различни вкусове и предпочитания. Една идея ако може да съм ти полезен:

Отваряш YouTube и пишеш модела тел и ревю за всеки има по нещо и много полезно инфо.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Lenovo е добра марка. Най-големия китайски производител на компютърна техника са и май напоследък и най-големия в света. Проблема с телефоните Lenovo е, че няма официален внос в България, така че няма и сервиз и т.н. Ако ти се наложи да си вземеш аксесоар, само през нета. Голяма част от тях са рутнати (говоря за втората употреба). Не че е проблем ако е направен читаво, ама знаеш ли? Ако си заявиш има голяма вероятност да се наложи да го рутнеш, преинсталираш и доинсталираш софтуер за да работи тук и да е с менюта на познат за тебе език. Имам познати които си ги заявиха от онлайн магазини и са доволни.

За Prestigio. Имам 3-ма колеги с такива и не са се оплаквали или не съм чувал да се оплакват по-точно. Ама си ги купиха нови от 5-та серия (най-високата). Но 3 телефона не са извадка и не мога да твърдя ще всичко е наред. Особено за втора употреба.

А не забравяй, че за да имаш интернет по гари, автогари, площади и т.н. освен телефон ти трябва и читав договор с включен интернет. Иначе дейтата излиза златна, а безжичния свободен достъп обикновено го има навсякъде където не ти трябва (закона на Мърфи е безотказен)

Редактирано от Ivo Ru
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво се случи с основната идея на темата?! :otkrivam:

Аз съм сложил:

 

phonelocator - опция ако си изгубите телефона или го откраднат

AirPush Detector - когато сметката е голяма от смс-и (2лв. или 5лв. бр.) и се втурнете да обвинявате оператора

swissArmy - конвертор ( всякакъв ), фенер, хронометър....

CamScanner - снимката я прави в пдф формат (като сканирана)

mtel protect - опция ако си изгубите телефона или го откраднат

mtel contacts - виртуално копие на контактите

shell motorist - близки бензиностанции (Шел), напомняния за плащания свързани с колата

 

Това се сещам за момента! :Rotated_Mitsubishi_Avatar:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо много интересно.

 

:link:

:icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

С това бързо зареждане няма ли да батерията да замине по бързо ?

Иначе добре :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

:icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

С това бързо зареждане няма ли да батерията да замине по бързо ?

Иначе добре :)

 

Нямам идея...:rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми дойде Моторолата Moto G, двусимов вариант - трябва да ви кажа, че съм очарован от телефона. Много солидна изработка, стои супер в ръката, КитКат 4.4.2 хвърчи, батерията след 24 часа с около час разговори и пуснат нет е на 73%, което мисля че е перфектно! Прекрасен екран с висока резолюция, за бюджетен телефон (около 300 и малко лв) е без конкуренция, препоръчвам и обръщам внимание отново.

 

Искам да благодаря на колегата me4о, който открехна за swift клавиатурата, наистина е идеална за телефон. Hackers-a за който казах по-напред в темата е за таблети, на телефон не е добре.

 

Поздрави.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега по-конкретно по темата мога да пиша. Относно навигациите Sygic или Navigon, препоръчвам Navigon. Отделих и на двете доста време и Navigon много по-добре се справя в задачите да търси адреси в града и да не ме праща за зелен хайвер, както Sygic направи.

 

Други програми които ползвам:

 

1.Swiftkey

2.TeamViewer

3.Chrome (отскоро преди ползвах Dolphin)

4.Ulysse Speedometer

5.FuelLog

6.Cinexio

7.Quick Remote, ако имате IR на телефона. Телефона става много удобно дистанционно, с което може да загасиш 12 телевизора на Самсунг в Техномаркет само с няколко клика. :D

8.Car Performance

9.Антирадар

10.НАвигон

11.Емулатор на Нинтендо за игри, John NES Lite

12. 8 Ball Pool

13.Ebook reader - любимата ми апликация стига да ми остане време да чета. Чете всичко.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вече и аз съм в отбора на Андроид :). Взех си Nexus 4 и чета това което сте описали като удачни приложения,само че не разбирам кои точно пруложения теглите, тъй като има по няколко с еднакви имена. Някои от тях са платени например Навигона е 78 лв. Всички ли плащате такива цифри за навигации? Какви версии ползвате?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вече и аз съм в отбора на Андроид :). Взех си Nexus 4 и чета това което сте описали като удачни приложения,само че не разбирам кои точно пруложения теглите, тъй като има по няколко с еднакви имена. Някои от тях са платени например Навигона е 78 лв. Всички ли плащате такива цифри за навигации? Какви версии ползвате?

 

Аз лично ползвам Гармин устройство, но ако не го нося си ползвам Google Maps, безплатна, доста подробна и навигира добре... недосатък -> картите са on-line, което в БГ е поносимо, заради безкрайното 3G, но неизползваемо в чужбина. (може би имаше някаква опция за офлайн карти, но не съм се занимавал).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вече и аз съм в отбора на Андроид :). Взех си Nexus 4 и чета това което сте описали като удачни приложения,само че не разбирам кои точно пруложения теглите, тъй като има по няколко с еднакви имена. Някои от тях са платени например Навигона е 78 лв. Всички ли плащате такива цифри за навигации? Какви версии ползвате?

 

Чети по-нагоре има линкове към андроид форума. Там всичко си е обяснено. Аз лично съм си купувал приложения с цена на кутия цигари, но предимно безплатни използвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Ако нямате нищо против ще вдигна отново темата. Става въпрос за sygic v14.0.0 Забелязах че на картата която имам, не е нанесен участъкът на магистрала Тракия от Карнобат до Ямбол. Не че има къде да се обърка човек, но бърка разстоянията и времето когато изчислява. Има ли колеги с тази версия и как е при вас?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И за IGO е така. За България няма подробни навигационни карти за андроид приложения.

Засега единствената точна и подробна карта е на Геотрейд за Гармин , но там пък има други проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам sygic, който стои за бекъп, защото за България си ползвам google navigation. Обаче извън страната е малко крива работа, заради роуминга на интернета..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си избрах ЛГ Л70, благодаря на варненското джудже за съветите и съм доволен. Батерията изкарва 2 дена, но без много ровичкане. Като за без пари - толкоз, че дадоха башка и една нокия по обикновена😄

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...