Премини към съдържание

Андроид...


Препоръчано мнение

Гледам във форума на Опел колегите масово са си инсталирали приложения на Андроидите,и си следят моментния разход на колите.

Някой пробвал ли е на :mitsu-smiley: дали ще тръгне такова приложение?

 

Няма да тръгне,не си играй напразно.

С кой Андроид си Сунай ? Ако е 4.1.1 или 4.1.2 има много добра Гарминска навигация,за съжаление на по-нови версии не тръгва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

На мен потребителя. mgalant ми ръгна една навигация на гармин, казва се navigon, много съм доволен, да му благодаря и тук. Инак имам. map of bulgaria от гугъл магазина, но е само за родината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

На мен потребителя. mgalant ми ръгна една навигация на гармин, казва се navigon, много съм доволен, да му благодаря и тук. Инак имам. map of bulgaria от гугъл магазина, но е само за родината.

 

Имам navigon на телефона и в Сърбия ми свърши чудесна работа, че в Белград се оплетох доста... :wacko:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май не се правям с качването на снимка, и ъплоудите от тапаталка са с малки размери. По-късно може да пробвам да кача към снимка бг и да дам линк.

Сега се сещам, че в темата за продаване на система за измиване на фарове снимките са правени с телефон, но днес незайно защо не успях да кача снимка от тапаталка.

 

Sent from my ZP980+ using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ползващите HTC ONE и неговите разновидности, след Май месец се очаква Сенс 6.0.

 

Колкото до навигациите, ползвал съм Sygic за мен една от най-добрите. Само че я ползвах като си бях ханкнал iPhone-a. Тука не съм правил такива неща за сега.

 

Тук има нещо полезно, ако някой има нужда от флаш, ето как става:

 

http://www.androidbg.com/forum/post1120482.html#p1120482

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
:icon_blush:Като чета коментарите ви и ревютата на телефоните имам усещнето че не съм излязъл от прединдустриалната епоха. Аз все още ползвам телефона само за разговори :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......

 

Ако си харесаш нещо, погледни и темите в секцията форум. Машинките са добри, но страдат от софтуерна подръжка, но има и алтернативни софтуери. В скоро време бих сменил софтуера на телефона ако се наложи, че за сега ми е достатъчен.

 

П.П. Доставката се изпраща от Италия и пристига на адреса ти и нямаш разправии с митници.

Благодаря за информацията колега. По описание звучат доста добре, но аз малко съм резервиран спрямо репликите точно поради факта, който си посочил, че в много отношение куцат от към поддръжка.

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Не че HP-то с което съм в момента има подръжка де :) Официалните сервизи все още не са виждали този телефон, въпреки че компанията го спря от производство 9 месеца след като го пуснаха .... смятай за колко успешен марков продукт говорим :hysterical:

Ако е за 150-200 лв бих ги прежалил за едната проба, но да дам 3 пъти повече за нещо, което само прилича на нещо друго малко ми е... така да се каже некомфортно ;). Като показатели обаче не отстъпват по нищо на скъпите телефони, че в много отношения дори ги задминават, само дето табелата им не е на някаква марка.... само толкова. То не че Iphone-те за по 1500-600 лв и те не идват от Китай, но там поне има камери в заводите да наблюдават как китайчетата ги сглобяват ;)

Но явно Android е правилната операционна система като гледам колко много функционални приложения има за нея. Ако Nokia не бяха вързани с Microsoft може би щях да заложа на тази марка, но докато не поемат по "правилния път", ще им ползвам обикновените апаратчета, на които батериите държат по 10 дни и забравям къде е зарядното.

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....... но аз малко съм резервиран спрямо репликите точно поради факта, който си посочил, че в много отношение куцат от към поддръжка.

.....Ако е за 150-200 лв бих ги прежалил за едната проба, но да дам 3 пъти повече за нещо, което само прилича на нещо друго малко ми е... така да се каже некомфортно ;). ...

 

Само да поясня, че не сък казвал че е реплика, а че съм срещал в нета да се пише така.

 

Освен да ти пожелая успех в намирането на подходящия за теб телефон. :)

 

Иначе за топ известните марки (Самсунг, Айфон и др.), мисля че цената им е прекалено преувеличена, затова за мен си избрах другия алтернативен вариант (бюджетен).

 

За заинтересованите http://www.chinaphonereview.com/

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да поясня, че не сък казвал че е реплика, а че съм срещал в нета да се пише така.

 

Освен да ти пожелая успех в намирането на подходящия за теб телефон. :)

 

Иначе за топ известните марки (Самсунг, Айфон и др.), мисля че цената им е прекалено преувеличена, затова за мен си избрах другия алтернативен вариант (бюджетен).

 

За заинтересованите http://www.chinaphonereview.com/

Колега, до вчера дори не бях чувал за този телефон, но откакто разгледах страницата, която си пуснал започна много да ме блазни :) Това нещичко слага в малкия си джоб известните марки а и изглежда доста красиво :). Минавам на лични за да ми кажеш как точно стои въпроса с доставките. Благодаря за информацията :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, кви китайци, кви 5 лева, като Moto G е около 300лв, а си е Гугълски телефон с 4.4 КитКат, и то чист.. :icon_crying:

П.С> Наскоро излезе и в dual sim вариант ..

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Аз имам много неприятен опит с китайски таблет, просто е изкопирано от някъде, но няма кой да пипне билда на софтуера за конкретното изпълнение.. В резултат примерно не правеше deep sleep и гълташе батерията за ден, независимо дали го ползваш или не. Ъпдейт забрави на ОС, пълен с бъгни и т.н. и т.н. . Така че съм "не, мерси" в момента - както и прекрасно да изглеждат на хартия, последстващият съпорт е под голям въпрос.

 

Sent from my КютюкPC using 2-3 пръста

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, кви китайци, кви 5 лева, като Moto G е около 300лв, а си е Гугълски телефон с 4.4 КитКат, и то чист.. :icon_crying:

П.С> Наскоро излезе и в dual sim вариант ..

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Аз имам много неприятен опит с китайски таблет, просто е изкопирано от някъде, но няма кой да пипне билда на софтуера за конкретното изпълнение.. В резултат примерно не правеше deep sleep и гълташе батерията за ден, независимо дали го ползваш или не. Ъпдейт забрави на ОС, пълен с бъгни и т.н. и т.н. . Така че съм "не, мерси" в момента - както и прекрасно да изглеждат на хартия, последстващият съпорт е под голям въпрос.

 

Sent from my КютюкPC using 2-3 пръста

Аз съм на същото мнение, минал съм през няколко китайци, включително и уж с 8 адрен процесор, дрън-дрън, нито камерата отговаря нито процесор , за рам да не говорим,по същата схема имам и доста познати които си купиха и не евтини такива за по 300-400 $.За екран и камера даже и не ми се коментира ... Като ги сравня с S2 са си като изработени в дърводелски цех.Затова се отказах от всичко което не е следено и произведено под контрол.

Ето и не обятната шир на ментаците :)

http://www.aliexpress.com/category/5090301/mobile-phones.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Момци, какво ще кажете за марката LG? Скоро мисля да им стана абонат с едно смартфонче от по-старите модели. Нарочно задавам въпроса по-абстрактно, без да посочвам модел, защото не съм решил твърдо, освен това ще е в по-далечно бъдеще. Просто ме интересуват някакви отзиви за самата марка, ако сте минали през нея случайно. Моделът няма да е най-нисък клас, от порядъка на 100-150лв втора ръка :). При тях ми харесва, че дори в най-ниския клас предлагат завидни характеристики, и за разлика от другите производители, слагат мощни батерии. Освен това нали те са измислили технологията на дисплея IPS, която е по-добра от TFT...? Айде да кажа модела - L4 E440, 3.8 инча с 1700 батерия, друго всичко си го има - ЦЪК
Извинете за спам-а
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

{style_images_url}/offtop.gif

 

Имат и дървени модели.. но също така имаше един модел, който го правеха по заявка на google. Ако вземеш такъв, мисля, че ще останеш доволен. Идеята беше, че google тогава казваха какво искат и контролираха работата по модела. Имам приятел, който работата му е свързана с мобилни устройства и говорихме преди време с него за тези неща, ако искаш мога да го попитам, за кой модел ставаше въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те не го ли правят все още? Мисля че НЕКСУС е модел на ГУУГЪЛ, произвеждан от LG и до ден днешен?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моделът няма да е най-нисък клас, от порядъка на 100-150лв втора ръка - L4 E440, 3.8 инча с 1700 батерия

 

 

Какви 150лв втора ръка, той почти толкова е нов :icon_doh:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те не го ли правят все още? Мисля че НЕКСУС е модел на ГУУГЪЛ, произвеждан от LG и до ден днешен?

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

 

Е тъй де, аз точно за него питах в по-горен пост сравнявайки го с Galaxy S3. Само че аз питах за nexus 4 а не за 5, че последния според мен си доста пари а получаваш батерия 2300, което не знам с всичките джвъчки дали ще изкара от изргев до залез склънце ;)

Между другото Самсунг също правиха модел на Nexus, само че малко позастаряха вече и не си заслужава. :icon_hmm:

Аз пък като фен на :mitsu-smiley: мисля да си взема едно такова Има си вградена камера и IR порт ;) притеснява ме само фактът че няма хронометър :icon_crying:

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой да ме насочи към читав NAVIGON? Все попадам на версии наблъскани с троянци и компютъра ми се сърди.

 

Чети тук: http://www.androidbg.com/forum/forum33-gps.html, но трябва да се регнеш, иначе не се вижда секцията. Навигона е страхотна offline навигация - 2 пътувания в Гърция ми служеше повече от добре.

 

mmotors, радвам се че ти върши работа навигона!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно купуването на евтини китайски или бюджетни модели на известните марки - хора, уви евтино и хубаво са 2 различни неща. За съжаление добрите модели са наистина прекалено скъпи за нашия джоб, но е далеч по-добре да вземеш нещо над средния клас, за да не го разбиеш в стената след 2 месеца нервене.

 

Някой по-горе спомена бюджетните LG-ta - да бяга далеч от тях, както от бюджетните Samsung-зи и HTC-та. Не е нужно да вземаш флагмана, но на LG (Nexus 4 или 5), Samsung Galaxy S4 mini, S3 (стария флагман), HTC One Mini (че не минито е една кола пари), HTC Desire 500-600-700 са телефони, заслужаващи внимание и парите си. Двата Nexus-а ги слагам в началото, защото са с чист Андроид, ще получавате регулярно обновления на OS-а и няма да имате инсталирани 100 излишни приложенийца, които никога няма да ви потрябват, но пък за сметка на това няма да можете да махнете (без да си root-нете телефона). Sony XPeria Z1 и Z1 mini са прекрасни машинки, ама и цената им е прекрасна.

Какъвто и да сте решили да го вземете по мое мнение апарат с по-малко от 1GB RAM и 4GB Storage е безсмислен и е хвърляне на пари на вятъра. За моделите с 4 или 8 GB Storage слота за карта е задължителен, че от от тях поне 1,5 - 2 ГБ ще изчезнат само от системния ROM. Един Навигон - 600 МБ, един Need for Speed, 1.25 GB и хайде чао на паметта :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят критерий за телефон е следния:

1. Обичам да го изпускам, неумишлено, небрежно и без да искам... Следователно трябва да е такъв, че много да не ми е жал за него след изпускането. До момента съм имал все нокии с корави батерии - след падане им пада клавиатурата, задния капак, понякога и батерията; след събирането им в едно продължава да бъде телефон.

2. Да има корава батерия - не се сещам много често да си зареждам телефона, понякога и гасне и чак тогава го ръгам в тока.

3. Като цяло телефона го ползвам рядко - не говоря често, не го бъзикам постоянно...

4. Искам смартфон защото: като отида на някоя гара и трябва да видя разписание, не да вадя лаптопа и да сърфирам из нета, а да го направя на телефона (т.е. ползване на нет само при нужда); или да го ползвам като офлайн навигация само при нужда.

5. Да не е скъп. Не че не мога да си купя телефон за 500лв, но това ще бъде най-голямата грешка в живота ми :)

При тези критерии, мисля че телефон нисък клас ще ми върши работа... Нямал съм досега смартфон, не съм ползвал и Андроид, затова се допитвам до по-опитните от мен. Иначе се съгласявам с колегата mGalant, знам какво е да отворя хиляда приложения и да ми изпише "out of memory" :). Но телефони като Нексус4,5... освен ако не са под 200лв, е абсурд да си позволя.

 

Препоръчайте някой бюджетен телефон, досега се захласвам по Sony experia Tipo, LG L3 E430, L4 E440... Asus не помня модел, най-евтиния. Самсунг не долюбвам... Всичките са с 512РАМ, 4ГБ памет, Андроид последни версии (не знам какво значи това), 1ГХ процесор, екран 3.2-3.8 инча, батерия 1500-1700.

:)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чети тук: http://www.androidbg...orum33-gps.html, но трябва да се регнеш, иначе не се вижда секцията. Навигона е страхотна offline навигация - 2 пътувания в Гърция ми служеше повече от добре.

 

mmotors, радвам се че ти върши работа навигона!

 

 

 

Каква версия на Навигон ползваш..? При мен нещо куца... първият път в гр. Раднево така ме опъти, че направих 2 кръгчета край центъра за да стигна до адрес близо до центъра... както и да е . А като казваш за Гърция - през кой ГКПП минаваш..? Този на Маказа не ми го показва.. Ползвам и IGo .. и при нея не ми показва Маказа.., но повече се доверявам за навигиране.

или не откривам последния ъпдейт на картите.

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква версия на Навигон ползваш..? При мен нещо куца... първият път в гр. Раднево така ме опъти, че направих 2 кръгчета край центъра за да стигна до адрес близо до центъра... както и да е . А като казваш за Гърция - през кой ГКПП минаваш..? Този на Маказа не ми го показва.. Ползвам и IGo .. и при нея не ми показва Маказа.., но повече се доверявам за навигиране.

или не откривам последния ъпдейт на картите.

Благодаря!

 

Product Information and Copyright:

Garmin Wurzburg GmbH Version 5.2.0

 

Излизал съм през Кулата - Промахон и през Илинден - Ексохи в посоки към Тасос, Солун, ръкавите на Халкидики. През Маказа не съм минавал никога :) Те не го ли отвориха миналото лято този ГКПП? Ако да - то нормално е навигона да не се оправя с него - предполагам картата на България не му е много нова. Да - сега разгледах файла на България и вътре откривам [iNFO] 09/11/12 16:32:07 running NetCompiler version 3.4.5-build 21, така че данните са поне от ноември 2012 :)

 

Не е виновен навигона като софтуер, а данните в картата - трябва да се търси по-нова нейна версия.

 

А иначе за доверието - доверявай се на навигационния софтуер, ама с мярка! Четенето на табелите и знаците помага доста :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...