Премини към съдържание

Андроид...


Препоръчано мнение

Аз имам sygic, който стои за бекъп, защото за България си ползвам google navigation. Обаче извън страната е малко крива работа, заради роуминга на интернета..

 

Ако си на мтел,има страшна тарифа за роуминг,не искам да правя реклама,ама за 6 лева на ден ползваш безплатни разговори,смс-и и имаш 500 мб на бързия нет,след това си на бавен и това в целия европейски съюз и още 3 държави. Мисля,ще ти стигнат за гугъла да те навигира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

А не могат ли да се ползват офф-лайн картите, или не е същото и къде е уловката?

Всъщност имам два въпроса - на всеки ли Андроид (примерно 2.3 версия) може да се инсталира... Igo, Sygic и разни други навигации и те всички ли могат да ползват офф-лайн карти или не..?

 

И страничен въпрос - за Windows Mobile 6.5 има ли безплатен магазин въобще, или трябва да търся приложения от други източници?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае читав сервиз за лаптоп със счупена панта и таблет дето нещо не ще да стартира. София?

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм голословен,затова ето ви и линка . Това е план за хора,които ходят на почивка за седмица примерно и искат да си ползват всички екстри,както и в БГ,а ако ще си там месец,много ясно,че ще си купиш и местна карта,капиши ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дори има скрита добра новина.

3-те евро на ден не се начисляват, ако не генерираш трафик.

Приятно съм учуден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка - не е ли по на сметка да си ползвам навигация с офф-лайн карти, а план към Мтел да нямам, а една гола прима(дона)...? :)

У чужбината има баш на всеки ъгъл wi-fi, дори да няма, предпочитам да влезна в някое кафе, да пия един шейк с някоя мадама, само и само да се добера до тоя златен интернет, бре!!! :)

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С мапса е достатъчно да имаш нет само в стартовата точка. Така съм се прибирал през четвърт Европа. ;)

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с линка от по-горните публикации за тарифите на мтел. *Не се препоръчва ползването на навигация, тетъринг, download на филми.Това е текстът със звездичката.

Да не излезе че подходящо само за sms-и и качване на снимки в сорат тефтера?

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....... У чужбината има баш на всеки ъгъл wi-fi, дори да няма, предпочитам да влезна в някое кафе, да пия един шейк с някоя мадама, само и само да се добера до тоя златен интернет, бре!!! :)

 

Нещо си се объркал. У чужбината интернетът е много по- кът, тук сме просто разглезени. У нас нетът е бърз и където да седнеш на кафе, наистина, или кафенето има безплатен нет, или ще хванеш някоя безплатна мрежа. Единственото изключение, което съм виждал лично е в Албена, което ме изненада преди време. Не стига, че беше платен, но и възпиращо скъп.

 

За чужбината- отвори за доказателство booking.com и ще видиш за какво иде реч. Ако някъде има безплатен нет- ще го пише с големи букви :). Тук си има по дифолт на почти всички места.

На мюнхенското летище имаш право на 1/2 часа безплатен нет, но за целта трябва да се регистрираш с кредитна карта. Това автоматично ме отказа.

Във Франция, в европейска верига не скъпи младежки хотели (май Ibis бяха) имаше безплатен нет, но трябваше да се съглася с нещо на френски...:)- като бях на зор, съгласих се, а после 1 седмица търсих какво ми е инсталирано, та не мога да си чеквам мейл сървъра в БГ. Намерих го де :) и го махнах.

Пак във Франция, в частен дом, където се плащат сериозни пари за нет, за 14 дни скоростта не се вдигна над 2.78 за даунлоад и 0.87! за ъплоад. И като накачулихме 3 компа и 2 смартфона- гледай какво става :)

В Холандия, в хотел за по-дълга почивка (т.е. не за командировани за 1 нощ), с големи букви беше написано "безплатен Интернет". Да, ама за 1/2 час на ден за устройство :icon_doh: то вярно, че холандците са стиснати, ама чак пък толкова!

В Германия и в Австрия в хотелите и пансионите, където съм спал (не Хилтън, но и не някои дупки), Интернет- нъц, пък камо ли безплатен.

В Италия, в хотел, който ми се видя скъп (въпрос на лично усещане :))- о радост, 24 безплатен wifi! Но ставаше само за поща и някой сайт, ако си търпелив. YouTube сечеше яко. Не се сетих да чекна скоростта.

Нетът в хотелите, в които съм спал в Скопие не искам да коментирам, в скъп хотел в Охрид- само в лоби бара.

 

Това са лични впечатления от последните 2-3 години и не претендирам за всеобхватност. Но мога да кажа, че у нас Интернетът на публични места е много по- достъпен и по- бърз.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЦЪК1

Публикувано: 30 ноем. 2013, 05:00

ЦЪК2

 

Публикувано: 25.01.2013, 17:50

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си се объркал. У чужбината интернетът е много по- кът, тук сме просто разглезени. У нас нетът е бърз и където да седнеш на кафе, наистина, или кафенето има безплатен нет, или ще хванеш някоя безплатна мрежа. Единственото изключение, което съм виждал лично е в Албена, което ме изненада преди време. Не стига, че беше платен, но и възпиращо скъп.

 

........

Съгласявам се! :). Може и аз да съм се объркал, ходил съм по разни места, големите надписи wi-fi са ми правели впечатление, но можеби не са тъй лесно достъпни както тук. Не ми се е налагало да ги ползвам, нямал съм смартфон. По летища и гари (по-големите) не може да няма интернет, за достъпа до него не знам. Все пак термина "интернет-кафе" мися че произлиза от 'чужбината', макар че в родината се превърна в нещо обичайно. В хотелите примерно, разбира се, че само в лобито ще има нет, не може във всяка стая :). В Хонг Конг нета беше много достъпен... хотели, ресторанти, навсякъде... или поне такива спомени имам, понеже аз пак не се наложи да го ползвам, само наблюдавах. В Европа можеби си го стискат още :).

И все пак предпочитам да рискувам с шейка и дамата, отколкото да се лутам в погрешни завои :)

 

Въпросът ми беше друг - това офф-лайн навигиране само легенда ли е? Ето, Роско каза, че не е, все пак 3 евра са си 3 евра; а той умее разумно да управлява финансовия бюджет! :). И тези 3 евра си мисля, че много лесно могат да станат 30; в договорите е пълно със звездички с малки буквички... :)

Офф-лайн навигиране - навигация, която работи с качени подробни карти на телефона като файлове; отивате в Австрия или Румъния, предварително си качвате картата на телефона от някое нет-хот-спот-място, а програмистите са измислили останалото. Работи или не тази схема?

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми беше друг - това офф-лайн навигиране само легенда ли е?

 

Още когато google пуснаха тестовата версия на navigation, писах, че работи. Изисква интернет само до задаване на маршрута, след това може да работи и само с активен GPS. Това е в случай, че не се отклоняваш много от предложения ти маршрут. На моменти може да има леки неточности, но като цяло се държи. Но както казах, аз си имам и 1 sygic за бекъп - специално за него има и кракнати версии, иначе ако си закупиш европейския вариант е 30 евро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още когато google пуснаха тестовата версия на navigation, писах, че работи. Изисква интернет само до задаване на маршрута, след това може да работи и само с активен GPS. Това е в случай, че не се отклоняваш много от предложения ти маршрут. На моменти може да има леки неточности, но като цяло се държи. Но както казах, аз си имам и 1 sygic за бекъп - специално за него има и кракнати версии, иначе ако си закупиш европейския вариант е 30 евро.

Те това исках да чуя, мерси! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... аз си имам и 1 sygic за бекъп - специално за него има и кракнати версии, иначе ако си закупиш европейския вариант е 30 евро.

 

Аз ползвам MapFactor Navigator - работи както с платени, така и с безплатни карти - OpenStreetMap. Както се споменава из net-а, малко е странно и объркващо в началото, но след като се поразцъка нещата си идват на място. Като за без пари съм доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

 

 

Въпросът ми беше друг - това офф-лайн навигиране само легенда ли е? Ето, Роско каза, че не е, все пак 3 евра са си 3 евра; а той умее разумно да управлява финансовия бюджет! :). И тези 3 евра си мисля, че много лесно могат да станат 30; в договорите е пълно със звездички с малки буквички... :)

Офф-лайн навигиране - навигация, която работи с качени подробни карти на телефона като файлове; отивате в Австрия или Румъния, предварително си качвате картата на телефона от някое нет-хот-спот-място, а програмистите са измислили останалото. Работи или не тази схема?

 

Да повдигна малко темата.

Не, не е легенда. Нали стандартните GPS-и си говорят само с извънземните и нямат нищо общо със земните мобилни кожодери.

Защо повдигам темата? Преди 2 седмици ми изчезна Моторолата (с Андроид 2.3.6) и реших, че при избора на нов апарат ще наблегна на избор на навигация с добра БГ карта. А както по-напред писах, най-подробната и точна е гарминската карта на Геотрейд (карал съм с Нювито през Шипченския проход в гъста мъгла, все едно е ясен ден. Само се молех някой да не се влачи по завоите). Поразтършувах се по форумите и ми хареса варианта "Street pilot", работещ с Андроид 4.1.2. Така че основния ми избор в магазина беше ОС, а не самия апарат. Та сега съм с Galaxy Core и наистина добре работеща навигация.

А за в странство... предварително се качват картите на необходимите държави, че дори могат да се обединяват няколко карти в една.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко темата.

Не, не е легенда. Нали стандартните GPS-и си говорят само с извънземните и нямат нищо общо със земните мобилни кожодери.

Защо повдигам темата? Преди 2 седмици ми изчезна Моторолата (с Андроид 2.3.6) и реших, че при избора на нов апарат ще наблегна на избор на навигация с добра БГ карта. А както по-напред писах, най-подробната и точна е гарминската карта на Геотрейд (карал съм с Нювито през Шипченския проход в гъста мъгла, все едно е ясен ден. Само се молех някой да не се влачи по завоите). Поразтършувах се по форумите и ми хареса варианта "Street pilot", работещ с Андроид 4.1.2. Така че основния ми избор в магазина беше ОС, а не самия апарат. Та сега съм с Galaxy Core и наистина добре работеща навигация.

А за в странство... предварително се качват картите на необходимите държави, че дори могат да се обединяват няколко карти в една.

 

Не знам колко и къде си чел,но вече има версия 2.33 и тя работи на андроид 4.4.2,какъвто е и моя. Така че,избора ти на стар модел телефон със стара версия на андроид,не ми изглежда много правилен,но за всеки влак си има пътници.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има критерии за избор на нещо.

А декларация от типа на "Андроид 4.4.2, какъвто е моя..." ми прозвуча като хвалба за тел. от 1000+ лв.

Това го казвам без лоши чуства :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има критерии за избор на нещо.

А декларация от типа на "Андроид 4.4.2, какъвто е моя..." ми прозвуча като хвалба за тел. от 1000+ лв.

Това го казвам без лоши чуства :drinks:

 

Епа позна от първия път :D,ама и по-евтините устройства са с по-новия андроид,така че не е задължително да е hi-end телефон или таблет за да има този андроид.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се върнем към темата на темата, а именно приложения, които могат да са полезни или ни харесват.

 

За тези които не са го чували, ето едно много cool приложение: waza :icon_rock:

 

Няма смисъл да описвам за какво е, просто го сложете - ще ви хареса гарантирано :first:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах я преди седмица... Картината сечеше, а звука беше с ехо. Това по магистралата между Варна и Девня, на път за работа с интернет на виваком.

Като мнение в гугъл-плея писах, че ако имам wi-fi да гледам телевизия през телефона, то най-вероятно ще съм и край 42" 3D TV.

Друг въпрос е, че въобще не вкл. wi-fi на телефона, а дори и в къщи ползвам мобилния му интернет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Публично wi-fi има на доста места вече и по принцип как си очаквал да гледаш през мобилния изобщо...? Но ако си на работа и искаш да гледаш мача или пък си на почивка само с таблета (някой хора имат и таблети) или висиш да чакаш някъде , е супер приложението...

И последно, мобилния ти хаби около 5 пъти повече батерията от колкото wi-fi то, така че правиш грешка. Аз дори наобратно - за ежедневието съм изключил мобилния, а го карам само на wi-fi .. батерията ми скочи от 2 на 5 дни в резултат .. може да пробваш.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се върнем към темата на темата, а именно приложения, които могат да са полезни или ни харесват.

 

За тези които не са го чували, ето едно много cool приложение: waza :icon_rock:

 

Няма смисъл да описвам за какво е, просто го сложете - ще ви хареса гарантирано :first:

Яко. Хареса ми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте. Идва ми фактурата за телефоните - останах яко изненадан, на щерката(на 10год) сметката е 123лв. Бре, бъркам аз в електронната фактура и гледам има 57 броя "SMS услуги с добавена стойност", на обща цена 114лв :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh: Чета по - нататък, смс-ите са изпратени към номер 087191915, водещи се към някаква УДС - зона 6. :icon_crying:

Детето, естествено не е пращало смс-и към този номер, съответно това е направено от някое приложение, автоматично. Адска измама, предполагам доста са попадали в такава ситуация. Предупреждавам за тези от вас, които не знаят.

Лечението, предприето от мен е кардинално - телефона с ОС андроид се конфискува, заменя се с най - обикновена нокия, дори ще сменя тарифния план и съответно номера. Внимавайте с децата ви, притежаващи смартфони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много голям лимит си оставил,50 или 70 лева,където е възможно е минимума,така че е хубаво да се намали от рано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...