Премини към съдържание

Летни гуми


Препоръчано мнение

Кристи, да каже кой модел на БиЕф Гудрич си взе, сега лети с по 100 в завойте с иначе не чак толкова стабилния Еклипс. Казва че са добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 125
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

BFGOODRICH G-FORCE PROFILER .Много са стабилни,в завойте колата изобщо не помръдва.Имат много добро сцепление.

Само да предупредя тези,които искат да си купуват размер 225/50/17 изобщо да не обикалят да търсят гуми.На този размер единствените налични са Мишлен за 650 лв/бр. ,Гудрич за 396 лв /бр. и някаква Йокохама май.Ако си намерите 4 еднакви направо сте ударили 6-ца от тотото.

 

Ето го и Гудрича...

post-4102-1239126854.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво намерих.

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f...mp;hilit=parada

Обърнете внимание на 2-рата страница.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що не вземеш мишлен или гудиър. Ако ще по-бюджетно решението - някоя от японските чудеса - йокохама например. Пирели нещо не са много добри напоследък.

 

Aз си взех пирелки миналата година и ще съм с тях сега. Не знам дали са хубави или лоши като сцепление, защото са все едно залепени за пътя, няма как да ги тествам поради това че нямам писта :D . Хубавото им е, че са много тихи и не ми дърпат волана, като едни други стари 17ки. Но вероятно това не е нещо специално за пирели, а просто са новите гуми...

 

Аз не съм претенциозен толкова... По принцип 15ки са достатъчни, но купих Галанта с оригиналните 17ки борбетки... Стига да са истински гумите, здрави, на не повече от 2 години... вършат работа. Останалото е чесане на пръсти по клавиатурата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой купувал ли се е от тях гуми?

Нещо са ми съмнителни :icon_hmm:

 

Чел съм отзиви на купували. Общо взето има забавяне 2-3 седмици, но идват и са добри. Внимавайте обаче - някой цени са по-високи от тукашните. Има и много китайски, към които: двойно внимание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм отзиви на купували. Общо взето има забавяне 2-3 седмици, но идват и са добри. Внимавайте обаче - някой цени са по-високи от тукашните. Има и много китайски, към които: двойно внимание.

 

Давам един пример понеже аз съм с такъва гуми и цената им изобщо не е 704,81 лева, а малко по висока от тази която те са обявили от (426,70 лева) и са 480 лева бройката.

Другото, което ми е интерсно имат ли гаранция и приемали се рекламация?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз съм купувал от този сайт и как да ви кажа, малко съм със смесени чувства.Вярно е че някои модели са с по ниски цени от тези у нас.От друга страна най евтино се предлагат гумите с по стар ДОТ, които са залежавали година две по складовете.За това и посочват разлика в цените и значителни проценти надолу.Иначе гумите с тазгодишен ДОт мисля че са без отстъпка.Лично аз си поръчах зимни Тойо понеже у нас не успях да намеря такива. Гумите пристигнаха на адреса ми наистина с едно забавяне от около две седмици, като докато пристигнат следях пратката ми как обикаля с различните куриери из цяла Европа.Наложи се водя няколко телефонни разговора- в единия от който ме убеждаваха че гумите са ми ги доставили на адреса в нас,но мен ме е нямало, а в същото време пратката се намираше някъде в Белгия.Така или иначе всичко приключи благополучно, като след около двадесет дни получих поръчката си. Добре че поръчах по рано,че иначе щях да изтърва зимата.Другото неприятно нещо е когато установиш че новата гума е с миналогодишен ДОТ, но това се случва много често и в България. Доколкото знам приемат рекламация в двуседмичен срок след получаването им и дават гаранция на гумите една година, но не зная как практически ще се осъществи това, а и дано да не се налага.Все пак съм много доволен от гумите които закупих от този сайт и го препоръчвам с единствена забележка да се запасите с търпение при доставката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнение за тези гуми http://www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=679

Миналата седмица минах през Беклемето и реших да пробвам, дали си заслужават парите. Оказа се, че наистина някой те държи от долу с магнит. "Желязна" гума, не мърда от пътя. Чува се леко присвирване, когато вече си мислиш, че ще изхвърчиш от пътя (на предела на възможностите на окачването), но гумата не мърда и милиметър в страни.

Единствено, като минус е, че са малко шумнички. (Лично мнение)

Бих ги препоръчал на приятел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам дали някой има наблюдение в/у този модел на FALKEN

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам дали някой има наблюдение в/у този модел на FALKEN

Аз много се двоумих между него и http://www.1010tires.com/tire.asp?tirebran...emodel=FK%2D452, но тези които си избрал се водят всесезонни и затова избрах другите. Човек карал с FK-452 сподели, че на мокро се държат учудващо добре и са много комфортни.

Отделно и резюмето им е доста впечатляващо, а и в "Pimp my ride" работят само с Falken.

 

"Conceived by a company whose vision is relentless and developed for the VIP automotive purist; Falken’s new FK series line of Luxury Sports tires is clearly the new benchmark for JDM and European Luxury tuners.

 

FK Series Luxury Sports tires are the product of continual evolution and refinement which occurs at the highest levels of automotive tuning. Micro-Low profile sizes and revolutionary construction specifications provide the foundation for premium import, European, and Domestic full and mid sized vehicle tuning "

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам дали някой има наблюдение в/у този модел на FALKEN

 

Миналото лято в средата на сезона купих Falken Ziex ZE-912 - стандартния за Каризма размер - 185/65/14 86H.

Всъщност, търсех Йокохама с асиметрична шарка, но количествата бяха изчерпани. В един сервиз служител ми каза за Falken като алтернатива - човекът карал с такива. Вслушах се в съвета му и съм доволен от покупката.

Не съм имал проблеми - и на сухо, и на мокро гумите са стабилни при моя стил на каране. Не си спомням и за проблем с аквапланинг, въпреки че от време на време ми се е случвало да връхлитам в локви. Харесва и ми и това, че не са шумни (зимните Wredestein с които карам ме подлудяват на мокра настилка и паваж).

Коментара на todor малко ме обърква - според него са всесезонни. Аз ги купих с мисълта, че са 100% летни. По тях няма никакви означения за всесезонен модел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искам да попитам дали някой знае от къде мога да си закупя Bridgestone Turanza ER30 195/60 R15 88H, във Варна или околността. Откакто съм си закупил колата преди 3 години винаги съм ги имал и съм страшно доволен. По магазините продават само ЕR300, но чесно казано незнам каква е разликата между двете.

С поздрав

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искам да попитам дали някой знае от къде мога да си закупя Bridgestone Turanza ER30 195/60 R15 88H, във Варна или околността. Откакто съм си закупил колата преди 3 години винаги съм ги имал и съм страшно доволен. По магазините продават само ЕR300, но чесно казано незнам каква е разликата между двете.

С поздрав

Колега, провери ако имате център за гуми ДИАНА.

Там имаше (в Пловдив) точно този размер и шарката ми хареса много.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,аз преди няколко дни си взех''САВА-ИНТЕСА''205 60 R15 91V цената беше 132лв.на бр.,а един другар който има магазин за гуми тук във Видин ми ги даде на 90 кинта гумата(след извастна циганиика за отстъпка разбира се),та така за 4 гуми 360 лв.Като ги сложих забелязах че са доста (тихи)гуми и доста устойчиви на пътя.А бях малко скептичен към тая марка но се оказа добра поне за мен!П.П. Надявам се да съм полезен за колегите който още не са си купили ''обувки'' за колите!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми подариха 4бр Бриджстоун Потенца 225/45/18". :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми подариха 4бр Бриджстоун Потенца 225/45/18". :icon_dance:

Кажи на тези добри хора,че скоро ще имам рожден ден.Биха могли много да ме зарадват :happybirth: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми подариха 4бр Бриджстоун Потенца 225/45/18". :icon_dance:

 

Абе Васе, ще тръгне ли лансера с тия гуми :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От седмица съм с НОКИАН И3 и мога да кажа, че са доста добри гуми, спират като луди, тихи са и возията е по- добра с тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери ако имате център за гуми ДИАНА.

Там имаше (в Пловдив) точно този размер и шарката ми хареса много.

Успех!

 

Колега за съжаление във Варна няма още изграден такъв център :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Оригиналният размер на гумите ми е 195/55/15, но много кривех джанти и започнах да я карам с Toyo 185/65/15 (от Радиал ми препоръчаха този размер). Сега видях, че спрямо един калкулатор в интернет това е грешно и трябва да използвам 185/60/15. Има ли някакво значение, защото искам да си взема нови гуми и не знам кой размер да търся.

 

Двоумя се между:

 

TOYO 350 XL 185/65/15

CONTINENTAL Conti Eco Contact 3185/65/15

DUNLOP SP SPORT 01 185/60R15 84T TL

GOODYEAR 185/60R15 84H TL |HYDRAGRIP|

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналният размер на гумите ми е 195/55/15, но много кривех джанти и започнах да я карам с Toyo 185/65/15 (от Радиал ми препоръчаха този размер). Сега видях, че спрямо един калкулатор в интернет това е грешно и трябва да използвам 185/60/15. Има ли някакво значение, защото искам да си взема нови гуми и не знам кой размер да търся.

 

Двоумя се между:

 

TOYO 350 XL 185/65/15

CONTINENTAL Conti Eco Contact 3185/65/15

DUNLOP SP SPORT 01 185/60R15 84T TL

GOODYEAR 185/60R15 84H TL |HYDRAGRIP|

Не знам размера на малко по високата гума да не ти опира някьде като вьртиш волана :icon_hmm: ,аз от 3 месеца сьм сьс сьщия модел на Dunlop отпред,супер са тия гуми,как дьржат в завой :icon_rock: и им дават им пробег 30000км- дано да изкарат толкова :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...