Премини към съдържание

Летни гуми


Препоръчано мнение

Дойде време за летните обувки. С какво да обуя моята Каризмичка?

Доктора по принцип предписва 185/65 R14 H86... Ама каква марка и модел? :icon_hmm:

 

Можете ли да ме ориентирате малко в цени и модели?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 125
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Търсих, търсих и най-прясната тема за летни гуми е от 4.2007. За 2 години може да се е променило нещо...

 

Купи си Континентал Премиум контакт 2. Асиметрична шарка, много ниско ниво на шум и хубав каучук!

 

Йокохама е също хубава гума в горе - долу същият клас, но за нея нямам пряко впечатление.

 

Успех! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година се преобух с Тойо от Радиал на моста Чавдар - дори 15% за член на клуба ми дадоха... И съм доволен. Смятам да сложа още 2 тази година - пак от същите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То първо е добре да кажеш какъв ти е бюджета за гумите, защото вариантите са много.

 

ами нямам фиксиран бюджет, но както всяка друга стока гледам кривата цена/производителност и купувам от моделите дето са в частта където цената все още не расте супер много за сметка на супер малка производителност...

 

така като гледам ценоразписите и че цените за моя размер са от 50 до към 150-200 лв значи аз съм някъде за 110 :)

 

ама ако кажете, че за тия пари нищо свястно няма и повече ще дам къде да ходя...

 

П.С. тия отстъпки под моста Чавдар не важат за "прости" членове като мен нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop,Bridgestone,Bfgoodrich,Pirelli,Yokohama.

За континентал не искам да чувам,преди години направих много тежка катастрофа заради тези смешни гуми!Точно за премиум контач говорим!

 

Ето това е гумата от коята съм наи доволен до сега Dunlop SP 01.Купувах ги по 112 лв. броиката!185/65/15

http://img259.imageshack.us/img259/426/39864498.jpg

http://www.dunlop-tires.com/dunlop_bgbg//t...er/sp_sport_01/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос и на стил на каране. Летните ми гуми са дънлоп, ето ТЕЗИ но аз лично обичам по-агресивно каране и по-високи скорости. Затова е важно да са от надежден производител и съобразни с темперамента ти. Дънлоп е чудесен избор - същото се отнася до Континентал, по-нискобюджетни варианти са японските, които според мен отстъпват в качество - тойо, йокохама и кумхо. За твоя размер няма особено значение какво ще купиш...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос и на стил на каране......

....... по-нискобюджетни варианти са японските, които според мен отстъпват в качество - тойо, йокохама и кумхо. За твоя размер няма особено значение какво ще купиш...

 

Темата за гуми се разгаря и до като приключи на всяка марка ще има фаворит сигурно. Аз ще си кажа за Тойо, не че съм специалист по гуми но нещо дето ме е трогнало.

 

Значи става дума за всесезонните Toyo Vario V1, тъкмо бях си ги взел преди две години пролетта или лятото. Случи ми се да влезна в доста сериозна яма с около 90 км/час., при това колата пълна с 5 човека. Сърцето да те заболи направо. След като пристигнахме след десетина минути, тогава гледам джантата на предната гума /ударената/, толкова се е изкривила и имаше сериозна хорда и ръба на гумата едвам се крепеше да не изкочи. Дори не беше спаднала. След един часов престой и преди да потеглим отново, вече гумата беше на земята издъхнала. Бях я отписал щото допусках, че при такъв удар сигурно е опасно наранена или да се е срязала.

После ходих на гумаджия да ми изправя сериозно покривената джанта и на гумата нищо и няма. Карам си ги още де, на изживявяне и скоро ще ги сменям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз натам съм се засилил.... да взема 2 всесезонни за отзад, че ми писна да се разправям по смени на гуми... Ще си ги закова отзад и ще е туй-то. Отпред засега ще ги връткам, а като се има предвид, че имаше 5 дни със сняг тази година - може и напълно да мина на всесезонни.... Тойо. По съвет от приятел.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз натам съм се засилил.... да взема 2 всесезонни за отзад, че ми писна да се разправям по смени на гуми... Ще си ги закова отзад и ще е туй-то. Отпред засега ще ги връткам, а като се има предвид, че имаше 5 дни със сняг тази година - може и напълно да мина на всесезонни.... Тойо. По съвет от приятел.....

Желателно е 4-те гуми да са еднакви, особено на хлъзгаво.

А при 4х4 това е просто задължително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата за гуми се разгаря и до като приключи на всяка марка ще има фаворит сигурно. Аз ще си кажа за Тойо, не че съм специалист по гуми но нещо дето ме е трогнало.

 

Значи става дума за всесезонните Toyo Vario V1....

 

 

На старият Галант(Е33А, 1.8i DOHC 16v) изкарах 3 години и ~58000км s Toyo Vario V1 и имаха ресурс за още поне 1 година - много доволен съм от поведението на гумата- миналата зима се прибирах при 20см нечистен сняг, 250км от Видин до София> Колата стеше перфектно на пътя. Много добро поведение на мокър асфалт пролетно/есенно време. Малко шумна на горещт асфалт в разгара на летните жеги, особено при висока скорост в завоите. Отличен компромис цена/качество и спестяване на мъките/разходите по качване/сваляне(монтаж/демонтаж) пролет и есен; още повече, че вече има и Vario V2... :icon_thumbup: По мое скромно мнение разбива стереотипа, че няма такова животно като всесезонна гума, особено при нашите климатични условия през последните години.

Естествено избора на гуми зависи много от стила на шофиране и ако обичате високите скорости, особено пролетно-летно-ранно есенния сезон е хубаво да ползвате съответните гуми. т.е. нископрофилни високоскоростни летни и съответните зимни гуми, особено ако районът е планински и има ясно изразена зима.

Немаловажен е и факта, че качесвтвата и на най-добрата гума се променят/губят с годините и една гума след 3-4 години вече не е със същите параметри, макар и много малко километри...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с Континентал Премиум Контакт, ама май беше 1, защото го даваха по-добър от 2, обаче не съм много доволен, хлъзга се доста. Мен ако питаш си вземи нещо Бриджстоун, Мишлен, Toyo. Абе гуми много :), за парите които си си приговил и за този размер, ще си вземеш хубави гуми без никакъв проблем. Хвърли един поглед на Адак преди да се спреш на нещо, но не робувай на нещата, които пише там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм с Дънлоуп,Вредещаин,Континентал,Бриджстоун и най много съм доволен от Мишелина, така че за лятото бих сложил Мишелин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи и по колко км. навърташ лятото. Колкото по-малко караш, толкова по не си заслужава да вземаш скъпи гуми. И ниския и висок клас ще се опекат на колата лятото и след 3 лета ще почнат да пързалят на мокро, че даже и на по хладена настилка. Ако караш агресивно обаче, е по-добре да вземаш висок клас гуми и независимо че не са с изтекал ресурс да сменяш ако са се втвърдили. Кефа цена няма, ама това не значи да не си плащаш за безопасността. Иначе марки много. Качеството от гледна точка на дебаланс, балони, кривене и др. дефекти свързани с производството вече са рядкост. Разликата е в спирачен път, комфорт на возене, шум, големина на пробег при запазване на останалите параметри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де: Тук

 

А седемнайските са:тук примерно.

 

Или този сайт лъжат нещо?

 

П.П Видях ги и тея от 400 като се поразрових B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,сега се поразрових за летни гуми .Почти не намирам от моя размер.На Goodyear намерих само едни и те не са модела,който ми трябва.Ще ви помоля,търсейки си летни гуми ,ако попаднете на Мишелин или Гудиар с размер 225/50/17 ,да ми пуснете линк.

Предварително благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз да питам някои случайно няма ли отстъпка в Диана или някой друг център за гуми, че да ми спести някой лев, че гуми 16 цола нови не са хич евтинки от моя гледна точка :rolleyes: :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,сега се поразрових за летни гуми .Почти не намирам от моя размер.На Goodyear намерих само едни и те не са модела,който ми трябва.Ще ви помоля,търсейки си летни гуми ,ако попаднете на Мишелин или Гудиар с размер 225/50/17 ,да ми пуснете линк.

Предварително благодаря.

Виж тук дано свърши работа , аз съм купувал от тази фирма и съм доволен : http://www.gumi-europa.com/index.php?cat=0...ask=gumiresults

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук дано свърши работа , аз съм купувал от тази фирма и съм доволен : http://www.gumi-europa.com/index.php?cat=0...ask=gumiresults

Мерси Иво.То от там си взех и зимните,обаче не се сетих как се казва автоцентъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Иво.То от там си взех и зимните,обаче не се сетих как се казва автоцентъра.

 

Цъ-цъ-цъ и не се сети да ме питаш :P

Приемам го лично :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...