Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Какъв анти-радар ще ми препоръчате?


valmark

Препоръчано мнение

А те на X ли работят?

 

А тези?

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=166967

 

Моят детектор никога досега не е реагирал на светещи табели, което е хм... странно. Тези новите сименси нищо чудно и да не се засичат от детекторите. Което превръща карането с превишена скорост в доста кофти занимание вече. Щем не щем ще се дисциплинираме. В статията, която Божо пусна се признава че на АМ Тракия до Ихтиман (сигурно на мостчето до бензиностанцията??) вече има камери. Там моят детектор отчита Ка банд. Също пише, че има на магистралата до Пловдив. Допускам, че за част от локациите полицаите лъжат и реално няма там камери, ама стиска ли му на човек да експериментира... Сега се замислям, че преди няколко седмици ходих до Пловдив бързичко- със средна скорост 170-180 по цялата магистрала. Сигурно ще дойдат честитки...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де.

Някой има ли логично обяснение как тези радар детектори ще засичат стационарните камери, след като те снимат задният номер?

Според мен няма спасение от тези камери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де.

Някой има ли логично обяснение как тези радар детектори ще засичат стационарните камери, след като те снимат задният номер?

Според мен няма спасение от тези камери.

Да, няма, само дето масово се карат коли с немски номера - вече има услуга да ти регистрират ес класата на немски клон на БГ фирма и да ти дадат пълномощно. Даже се и рекламира- "не ти пука от камери". Няма акциз, няма и камери. И това също е плод на българската изобретателност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ако е както го пишат тази камера няма да я засичат радар детекторите, защото май няма радар. До колкото прочетох камерата е с компютър и обработва снимките които прави постоянно. От няколко снимки спрямо преместването определя скоростта, също така различава различните видове превозни средства и може да избере дали да ги снима ако има някакво ограничение само за тях или са в неправилната лента. Дори и да е така тези камери са стационарни, пък и кутиите им ще се виждат от далеч. Един GPS и проблема със стационарните камери е решен, така поне правят на запад, където е пълно с такива. Има десетки сайтове с положенията на радарите (на запад). Тук в темата за навигациите има линк към информацията за местонахождението на камерите, може да се качи на почти всякакъв вид GPS навигация.

Даже се и рекламира- "не ти пука от камери". Няма акциз, няма и камери. И това също е плод на българската изобретателност.

 

Е що да няма? Те ще го измислят - например пращат ти снимката в Германия и получаваш немска глоба, която да те задължат да платиш в някакъв срок в страна членка на ЕС или да не може да напуснеш страната, докато глобата не е платена. Ще го измислят, няма за какво да се безпокоим.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хъм то аз си мисля, че дори и да е насочен в обратна посока радара пак се засича...

 

Големия проблем е, че камерите по магистралите по европата, предполагам, че и въпросните нови, които са внесли за .бг, работят без радар, а с камера, която следи за колко време минаваш предварително дефинирано разстояние. Това няма как да бъде засечено от никой радар детектор. Все едно да засечеш, фотоапарата на съседа. Хубавото обаче е, че повечето такива камери са стационарни, т.е. могат да се вкарат в навигацията и пак сме решили проблема.

 

Някъде назад в тази тема има линк към базата данни за .бг. Мисля си, че с един ТомТом и тази база данни ще е по-подобре отколкото с някой радар детектор дето ще ми пиука на всяка бензиностанция.

 

По въпроса за номерата... от преди няколко месеца се строи общоевропейска система, която ще реши проблема с въпросните глоби за чужди номера. До година сигурно и тая врътка няма да е възможна. А иначе на теория и сега трябва глоби над 50 евро да се търсят и извън страната.

 

Моя опит е, че в германия не си получавам глобите за неправилно паркиране (10-15 евро) заради българските номера. НО това е до момента в който не ти дигнат колата с паяк (ако си спрял до пожарен кран примерно), тогава си събират всички глоби, които са ти се натрупали в системата ;) Едно приятелче плати 300 евра за паяка, вместо стандартните 100 поради тая причина. :).

 

едит: а врътката с номерата не е заради камерите, а заради акциза.

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналия Петък, като се прибирах от София, след Враца в посока Монтана, имаше цивилен автомобил на ограничението 60 с някаква камера вътре в колата и двама униформени. Радар-детектора въобще не реагира, а обикновенно, когато подмина радар ми сигнализира още поне 1 км. след това.

Тези черните квадратни радари засичат и в двете посоки.

На входа на Видин от много време има камери, но от преди 2 месеца явно има и радар, защото изделието свири. Любопитното е, че свирва едва на 5 метра преди знака 60.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смятам че вече няма нужда от така познатите ни "антирадари " ,пък да не говорим че изобщо няма нужда от радар детектори............карайте си разумно и по ограниченията и си свиркайте.......... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналия Петък, като се прибирах от София, след Враца в посока Монтана, имаше цивилен автомобил на ограничението 60 с някаква камера вътре в колата и двама униформени. Радар-детектора въобще не реагира, а обикновенно, когато подмина радар ми сигнализира още поне 1 км. след това.

 

Имат от тези новите камери, НО въпросните не са сертифицирани или поне до скоро не бяха. За да не отпадне акта ги ползват паралелно с радар ТР-4...

 

Оооо.... Ама то имало цял форум за тия бъгни:

http://www.radar-express.com/forum/viewfor...75a0f672704c55e

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имат от тези новите камери, НО въпросните не са сертифицирани или поне до скоро не бяха. За да не отпадне акта ги ползват паралелно с радар ТР-4...

 

Оооо.... Ама то имало цял форум за тия бъгни:

http://www.radar-express.com/forum/viewfor...75a0f672704c55e

 

То мненията много стари там!

Но разбрах нещо много полезно - защо не моят радар детектор засича от 5м само!

И отговорът е защото стъклата са ми атермични!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но разбрах нещо много полезно - защо не моят радар детектор засича от 5м само!

И отговорът е защото стъклата са ми атермични!

Ако не ти е жал за антирадара, може да му измислиш нещо за външна антена... :D

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз гледах нещо като

http://www.radar-express.com/product.php?iid=152

или

http://www.radar-express.com/product.php?iid=221

като този втория нещо не ми изглежда външното тяло да е предвидено да е изложено на външните атмосферни влияния ....

 

Чудя се и как да подходя с монтажа - дали във фирменния сервиз ще се навият да направят монтаж на такова нещо за да не се окаже че след това имам проблем с гаранцията или пък да съжелявам че някой "майстор" е рязал неща по колата които е било по-добре да не се пипат - всички знаем колко дразнят шумове в купето ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо се хвърляте на скъпите модели радардетектори, при положение, че за в България те вършат същата работа като най-евтините. Аз съм с Cobra ESD8200 и вчера пътувайки за София по магистралата започна да ме предупреждава за радар още на завоя преди правата за караулката на входа на София, нарочно засякох разстоянието - малко над 6 км. За мен е повече от достатъчно. Всички изписани думи за засичане на полицейските радари в чакаш режим са ала-бала и приказки от 1001 нощ. 100% защита няма и не може да има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо се хвърляте на скъпите модели радардетектори, при положение, че за в България те вършат същата работа като най-евтините. Аз съм с Cobra ESD8200 и вчера пътувайки за София по магистралата започна да ме предупреждава за радар още на завоя преди правата за караулката на входа на София, нарочно засякох разстоянието - малко над 6 км. За мен е повече от достатъчно. Всички изписани думи за засичане на полицейските радари в чакаш режим са ала-бала и приказки от 1001 нощ. 100% защита няма и не може да има.

Слави, точно в средата на предпоследния лек десен завой на магистралата преди да започне изкачването, последвано от големия четирилентов път на входа на София винаги пищи, но на Ка банд. Иначе стационарните радари на Църна маца, на караулката си работят на Х-банд и се засичат около 600 м. преди тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А вече има и нови камери и скоро ще има и нови радари, така че покупка на евтин радар-детектор, означава скоро да стане безполезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави, точно в средата на предпоследния лек десен завой на магистралата преди да започне изкачването, последвано от големия четирилентов път на входа на София винаги пищи, но на Ка банд. Иначе стационарните радари на Църна маца, на караулката си работят на Х-банд и се засичат около 600 м. преди тях.

 

Точно за същото място и аз говоря, дори още преди да навляза в споменатия от теб завой започва да ми пищи точно на Х-банда и колкото повече приближавам, толкова по-често писука докато накрая звука е непрекъснат. Не вярвам само моя радардетектор да е толкова много чувствителен.

Днес минах покрай една полицейска кола с радар, интересно ми е защо ми записука едновременно и на Х и на Ка банд?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А вече има и нови камери и скоро ще има и нови радари, така че покупка на евтин радар-детектор, означава скоро да стане безполезен.

Еми те ако пряват снимки... 2-3-4 в рамните на секунда и по тях само ти смята скоростта, к'во значение има радар-детектора колко е скъп като към колата не идва никакъв сигнал :)

 

Днес минах покрай една полицейска кола с радар, интересно ми е защо ми записука едновременно и на Х и на Ка банд?

При мен като съм далече е Х и като съм вече много близо до тях става Ка ...това ми се случва вече десетина пъти за последните 6 месеца :) Преди май не беше така.. само Х сякаш пищеше.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....

Еми те ако пряват снимки... 2-3-4 в рамните на секунда и по тях само ти смята скоростта

......

Това скоро няма да се случи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хич не бъди толкова сигурен, вече има ок. 40 такива камери в страната, аз знам само 4 от тях.

2 са преди и след Търново и 2 по пътя София - Благоевград. А другите 36 дебнат!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 4та страница в тази тема пише за тях.. ето го линка пак: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=166967 :)

15тина дена остават до "Голямото снимане и глобяване започва с настъпването на август" така че да видим какво ще стане. Аз ще пътувам на 8-10ти и ще гледам да спазвам с особено внимание всеки знам щото около Стара-Нова загора гледам в описанието ще има доста папарашки изделия на Сименс :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги препоръчвам да се обърнете към следната фирма занимаваща се с охранителни системи за автомобили, фолио за автомобили 3М, и са представител официален на COBRA много дълго време са на пазара и са страхотни професионалисти. http://www.jandjco-bg.com

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...