Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Какъв анти-радар ще ми препоръчате?


valmark

Препоръчано мнение

Има ли някой възможност и желание минавайки покрай Ямбол да донесе един радар детектор , че аз скоро няма да имам път натам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Я колегата с Maruhama да сподели повече, че нещо съм го загледал на последък, а и мямам намерение да давам 1 чифт гуми за радар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги,включвам се малко късно в темата,но тя е винаги актуална.Държа да заостря отново вниманието на всички,че до момента все още са забранени САМО т.н."антирадари"-това са устройствата,които смущават работата на радара /така е записано и в Закона/.Такива устройства не се продават официално.Масовите устройства,които се продават, са"радар детектори"-те по никакъв начин не смущават радарите.На практика,ако ченгетата се заядат, че твоето устройство е забранено, има два начина за реагиране:

Първият:Да демонстрират при пуснат техен радар и включен твой детектор как твоя пречи на техният - повярвайте,НЯМАТ ШАНС да ви излъжат.

Вторият: Ако продължават да се правят на интересни, нека да пишат акта, но искайте ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да впишат вида и серийния № на вашият детектор-акта пада моментално в съда,даже и без адвокат-само с техническото описание на модела./ОБЕЗАТЕЛНО им обяснете за това/.

Аз използвам споменатия по-долу радар-детектор "Кобра XRS-9955" от най-ново поколение-просто е безгрешен и невероятен.Пускам му характеристиките,а за снимки-през Гугъл-напишете само модела...

 

Описание, детайли - Cobra Радарен Детектор Cobra XRS-9955

XRS-9955 осигурява пълна защита и спокойствие с технологията "Xtreme Range Superheterodyne® ", която засича всичките 15 радарни/лазерни честоти. Модела предлага допълнителен обхват и най-доброто възможно предупреждение дори и за най-бързите "POP" радарни пистолети. Другите екстри включват, ExtremeBright DataGrafix® II Display", 8 точков електронен компас, дисплей за волтажа на акумулатора и др.

System Ready Prompt - Уведомява собственика че радарния детектор е приключил самостоятелния тест и е готов за работа

Spectre I Undetectable - Осигурява пълен имунитет към Спектър I детектори на радарни детектори.

Car Battery Voltage Display/Low Car Battery Warning ( Показване на волтажа на акумулатора/Предупреждение за изтощен акумулатор - Показва приблизителния волтаж на акумулатора Ви и предупреждава собственика когато волтажа падне под 11.9 волта

15-Band Detection(Засичане на 15 честоти) - Засича 7 радарни, 6 лазерни и 2 сигнала за сигурност. Радарните сигнали са: X Band, K Band, Ka Superwide, Ku Band, VG-2, Spectre I and Spectre IV+. Лазерните сигнали са: LTI 20-20, Ultra Lyte, ProLaser, ProLaser III, Stalker LIDAR and Speedlaser. Сигналите за безопастност са: Safety Alert® and Strobe Alert®.

Spectre Alert I/IV+ - предупреждава водача когато е под наблюдение от Spectre I/IV+ детектори на Радарни детектори

IntelliMute® Pro - Автоматична автоизключваща система която засича относителната скорост и прави радарния Ви детектор неоткриваем за съществуващите в момента детектори на радарни детектори

VG-2 Undetectable - Предоставя пълен имунитет на водача когато е под наблюдение от VG-2 детектори на Радарни детектори

S-XRS Maximum Performance Technology - Нова и подобрена Super-Xtreme Range Superheterodyne (S-XRS) технология за засичане осигурява максимален обхват и най-доброто предупреждение дори срещу най бързите POP радарни пистолети

Full Color Extreme Bright DataGrafix II Display - 1.5" OLED дисплей осигурява подобрено показване на информацията и лесно различими ярки цветове. Позволява на собственика да избере измежду 5 цветови схеми.

POP Mode Radar Gun Detection - засича най-новите POP Mode Радари ( в режим Super-fast Instant-on Mode)

Ku Band Detection (Засичане на Ku честота) - Засича Ku честотен пистолетен радар използван в момента в Европа.

LaserEye®(Лазерно око) - 360 градусово засичане на лазерни сигнали

Voice Alert (Гласово предупреждение) - Предупреждава водача със специфичен звук за отделните засечени сигнали

VG-2 Alert® - предупреждава собственика когато е под наблюдение от VG-2 детектори на радарни детектори

Strobe Alert® - осигурява по навременно предупреждени за присъствието и/или приближаването на автомобили със специален режим на движение, линейки, пожарни и др.

Safety Alert® (Сигнал за опастност) - Предупреждава водача за присъствието или приближаването на МПС-та със специален режим на движение, железопътни прелези, и опасности по пътя оборудвани с трансмитери за предупеждение на COBRA

Auto Mute - Автоматично заглушава предупредителните сигнали за по голямо удобство на водача

IntelliMute® - Автоматична заглушаваща система която засича относителната скорост и практически елиминира фалшивите предупреждения

IntelliShield® False Signal Rejection - 3 - степенен градски режим осигурява най-доброто отхвърляне на фалшиви сигнали в градски и извънградски райони

Digital Signal Strength Meter( Цифров измервател на силата на сигнала) - Оказва на водача относителната близост до целта като използва 5-степенен цифров измервател на силата на сигнала

SmartPower - автоматично изключва радарния детектор когато автомобила е изключен

City/Highway Modes( Градски/Магистрален режим) - Мигновенно превключване от един от предварително зададените градски режими към магистрален режим

Dim Mode - Позволява на водача да потъмни дисплея на радарния детектор за до подобри видимостта при нощно каране

EasySet® Programming Menu ( Програмно меню за лесна настройка ) - Избиране на настройки/режими с визуално упътване за улеснение на потребителя

Stay Set Electronic Memory - Електронно запаметява настройките на радарния детектор за неопредлен период от време дори когато е изключен от захранването

8 - точков електронен компас - автоматично показва посоката на движение

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Някой да има представа какъв модел ще са тези радари ?

 

 

Източник в-к "Сега" : :link:

 

 

Нови 400 радара ще дебнат шофьорите по пътищата

 

 

Нови 400 радари се очаква да получи полицията, за да засича скоростта на движение на автомобилите, и по този начин да предотвратява пътните инциденти, съобщи вчера вътрешният министър Цветан Цветанов по време на парламентарен контрол. По думите му основната причина за инцидентите е високата скорост на водачите.

 

"В момента имаме 15 стационарни радари, идеята е те да станат 400", коментира Цветанов. Устройствата са по линия на холандски проект, който МВР изпълнява. Само за месец - от 19 февруари до 19 март са констатирани 28 206 нарушения в диапазона над 31 км. Вътрешният министър съобщи, че се подготвят законодателни промени, които предвиждат по-високи глоби за превишаване на допустимата скорост. По думите му целта е да се повиши събираемостта, а средствата от глобите да бъдат инвестирани в обучение на деца или в закупуване на камери. "Нарушителите трябва да станат инвеститори на проектите, свързани с контрола по пътищата", коментира той.

 

МВР шефът вчера увери, че акциите на полицията вече дават своя резултат. По последната - "Далаверата", били задържани 5-има служители от агенция "Митници".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И по-надолу:

"........тези радари не са минали през института по метрология. И са фактически само апаратчета за снимки за спомен.

В момента се водят няколко дела по този повод."

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Я колегата с Maruhama да сподели повече, че нещо съм го загледал на последък, а и мямам намерение да давам 1 чифт гуми за радар.

И аз съм с марухама, настроил съм само X, K, laser бандовете(има още Ка и Ku), не мога да разбера, обаче защо не ми писука срещу тези радари, които са в патрулките, с прикрепена камера към тях...няколко пъти се разминавам с такива и не мога да разбера, дали са ги включили или просто аз не съм пуснал нужният банд :icon_hmm:

Иначе съм много доволен от него, сам се включва, сам изключва, никакви кабели :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

които са в патрулките, с прикрепена камера към тях.

 

Ако са ТР-4 трябва да пищи. Може и да са някакви нови, които да изчисляват скоростта по данни от камерата, трябва повече информация.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал, нещо което не е радар детектор, GPS е, ползвам същото по обясними причини, мъжа на брадчедката започна да ги внася от съвсем, съвсем скоро, ако някой го заинтригува, бих се радвал да разкажа, какво представлява, само ще кажа, че като пътувах до Арбанаси ме спаси от няколко камери, които не знаех:

 

http://www.gpsinforad.co.uk/default.asp

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли това нещо детектор? Също така, ако става на въпрос, горе-долу за същите пари има китайски PNA навигацийки може би е по-подходящо решение за статичните камери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо няма детектор, само GPS е, като можеш сам разбира се да си слагаш места на камерите и си има софт за пц-то, през който си управляваш кой карти искаш, дали само на камери, дали само на патрули, за коя държава, по-малкото което е като юесби на него не можеш да си слагаш сам координати /това става с натискане на едно копче и после задаване на км от пц-то/. Не знам ти за какво говориш и каква му е цената, това е 135лв /това което можеш сам да си маркираш GPS точките/ и някъде около 90лв по-малко. Върши супер работа и е елементарно за ползване, както си има сървър през, който можеш да си го ъпдейтваш, там всеки който си е маркирал някоя камера я взимаш и ти. Много е удобно, не защото му правя реклама, просто върши доста добра работа, а и са събрани всички камери към този момент и общо взето вс места на които обикновено има патрули, свети в разл цветове според това за което предупреждава, издава звук само ако си над ограничението, знам че КОБРА имат такъв РАДАР ДЕТЕКТОР с тези функции, но цената е над 600лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Предложете някакъв сравнително евтин модел с възможност да работи селективно на 34GHz в POP режим и ако е възможно и в двете посоки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 9 години ...

Здравейте колеги реших да изтупаме темата от праха, защото техниката се осъвременява, а последното мнение тук е от преди доста години. Разбира се имам предвид радар-детектори, а не антирадари, както е в заглавието на темата, защото вторите са забранени от закона.

Никога не съм имал радар детектор, но наскоро останах впечатлен от стар, поне 5 годишен модел Кобра на мой приятел. Докато пътувахме сигнализираше доста преди да има радар, дори и той да беше насочен към насрещното движение. За съжаление не срещнахме тринога, но той твърди че сигнализира и при наличието на такава. Понеже в медиите много хвалиха модерните лазерни камери, а и много видове се навъдиха, си мислех, че радар детекторите са отживелица и не дават достатъчно време за реакция и че не ловят лазерните камери. Взех да се ровя и гледам, че дори китайски евтинджоси от по 20 долара имат възможността да засичат лазерни радари или поне така се твърди. Повече от ясно ми е, че ако се инвестира в такова нещо, то по-добре да е марково, например уислър или кобра. От друга страна скъпоструващите с ненужно много екстри модели, не са за предпочитане, поне от мен. Именно затова се интересувам от ефективна машинка среден ценови диапазон, доказала се и пред най-модерните радари. Ако някой има информация или най-добре лични наблюдения за марка и модел, които си заслужават, моля да сподели своя опит. Благодаря.

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ние сме обиколили почти цяла Европа с модела Whistler XTR-265.

Работи абсолютно безупречно и срещу триноги.

Тъй като са ме глобявали на места, където скоростта е буквално абсурдно ниска, а глобите твърде солени решихме да се доверим на този модел.

Купихме го от Равена преди време. Сега не знам дали го има наличен. :link:

Моето мнение, е че трябва да търсиш средния диапазон на доказали се фирми. Тя е около 120-160 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах един японски радар - детектор със соларна батерия, цък

Бях доволен от него, но ми разбиха колата на подуене и фръкна...

Сега си плащам фото фишове като поп. Май ще се преориентирам и аз пак към такава покупка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирайте си Waze в телефоните, лазерните триноги са фокусирани ниско до пътното платно и няма мърдане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Срещу най-новите радари няма спасение.

Там засичането е като се броят кадрите м/у две точки, и така се изчислява скоростта, и няма пилотен сигнал, който радардетектора да засече, или ако има, е твърде късно. :)

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа, ще трябва да караме невидим Stealth (може и 3000 GT) :D

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марухамата е трепач,един колега си купи и съм я ползвал няколко пъти и си е фащачка.

Много и се навих и започнах да я търся,но се оказа че не се внасят отдавна(е,това беше преди години).

Онзи ден майстора дето ми прави колите ми подари неговата Кобра(не и помня модела,но беше над 400пари).

На отиване към Паничище ме спаси на Българене,бяха се скрили в една пресечка.Майсторчето ми каза,че хващала и новата,руската тринога,но не и унгарските.

Пуснал съм я на Х,Ка и Ку обхвати и хваща на тировете радиостанциите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...