Премини към съдържание

Какъв анти-радар ще ми препоръчате?


valmark

Препоръчано мнение

Здравейте,

От доста време се каня да си купя антирадар. Може ли някои от колегите разбирачи и вече тествали някои модели да препоръчат какъв радар да си купя модел и евентуално от каде?

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За модели не знам, но да е нещо на Кобра, освен това си го поръчай по нета, доста по евтино ще ти излезе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От доста време се каня да си купя антирадар. Може ли някои от колегите разбирачи и вече тествали някои модели да препоръчат какъв радар да си купя модел и евентуално от каде?

Благодаря предварително.

Напиши ЛС на колегата Mitsubishi.Той ще ти помогне :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напиши ЛС на колегата Mitsubishi.Той ще ти помогне :)
А освен това си има и тема по този въпрос, само трябва малко да се потърси......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А освен това си има и тема по този въпрос, само трябва малко да се потърси......

 

Ами аз потърсих из форума, но...има старички теми, пък и не савсем точни.

Поразчетох насам натам и доста различни мнения има. Най-вече се оплакват за така наречените проблеми при "директна стрелба" от полицаите , когато радара стой в пасивен режим и чак когато те видят го включват и засичат. Та някъде пишеше, че новите модели на кобра има ли ефект при такива ситуации и засичали, но искам съвет от някой който е ползвал.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А освен това си има и тема по този въпрос, само трябва малко да се потърси......

 

Колегата не вижда май онази част от форума...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потърси колегата Mitsubishi на лични.Той е представител на моделите Кобра и каквото ти предложи, гарантирано няма да те подведе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата не вижда май онази част от форума...
Извинявав се на колегата, но не видях че е група-потребител......Послушай колегите и се обади на колегата Mitsubishi(Слави), той ще ти обясни кое как......Иначе за предпочитане са ето този модел на Кобра....http://www.dekom.bg/?page=product_details&...46c84d04189b549
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Малко съм нов и ще ме простите че не-пиша,а само разглеждам така добре подредения сайт,макар че от два месеца вече съм собственик на самолет!Та за колегата който търси радар-детектор,понеже търсих за мен и още седем приятели,намерихме в Младост до пътеката на бул.Ал.Малинов в посока Дружба,веднага след ОМВ.Има една сграда,мисля че е на три етажа,та на втория продават COBRA-8200 за 95лв.Мн. добър модел,аз съм с него и съм доволен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако вземете да карате нормално може и да не ви трябва антирадар,а добрите модели определено са от 200 лева нагоре пак на Кобра говоря ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако вземете да карате нормално може и да не ви трябва антирадар,а добрите модели определено са от 200 лева нагоре пак на Кобра говоря ;-)

Че какво му има на 8200 щото не разбрах!Имай-предвид че съм карал и с тези над 200лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам и няма да си купя такъв радар детектор не от 200 а от 20лв ако и да е. Просто караш нормално и нямаш проблеми. А имайте в предвид, че ако вашето устройство смущава радарите на куките то тогава със сигурност ще имате големи неприятнисти с тях. Ще ви дерат поточката за "Възпрепятстване на изпълнение на служебно задължение при акция" а там санкциите са ужасни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо - добрите модели, без ненужни екстри, ще ти струват около 100лв. Няма смисъл от по-скъпи. Аз си взех преди месец от колегата Mitsubishi следния модел: ESD8200, от който съм много доволен! Той е на много прилични пари...

 

А иначе по този ти въпрос:

Най-вече се оплакват за така наречените проблеми при "директна стрелба" от полицаите , когато радара стой в пасивен режим и чак когато те видят го включват и засичат. Та някъде пишеше, че новите модели на кобра има ли ефект при такива ситуации и засичали, но искам съвет от някой който е ползвал.?

На това няма как да имаш какъвто и да било ефект, заради принципа на работа. Това, което правят е следното - стои полицай с изключен радар, който не излъчва никакъв сигнал. В момента, в който види визуално бързо движещ се автомобил, той вдига радара и го пуска. Времето за реакция е около 2сек. В момента, в който го вдигне, при теб ще изпищи, но ефектът ще е нулев, защото полицаят вече ще знае с колко се движиш... ако щеш закови спирачки, пак ще знаят с колко си бил. Няма и как предварително да разбереш дали имат такъв радар, защото той седи в stand by режим докато не го насочи... нищо не излъчва... нищо не предава... тоест - дали има там тостер или радар, твоят "анти-радар" няма как да разбере!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малка корекция.

 

Има разлика дали радара работи в чакащ режим или в ръчен.

При ръчния режим е ясно. Там спасение няма, ако не си видял колата или полицая предварително и да разчиташ на неговата разсеяност в рамките на 2-3 секунди.

Когато радара е в чакащ режим той излъчва сигнал, с който "опипва" пространството пред себе си. При откриване на движещ се обект се включва доплеровия предавател и се прави замерването. Така има шанс Кобрата да засече този предавател (случвало ми се е и става) и ти да реагираш на време. Това обаче става преди да си влязал в 300 метровата зона на отчитане.

На този принцип работи противовъздушната отбрана. С метрови вълни се сканира пространството и като се открие цел се включва станцията на сантиметрови вълни. Ако самолета засече дециметрови вълни, това означава, че вече го гони ракетата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малка корекция.

 

Има разлика дали радара работи в чакащ режим или в ръчен.

При ръчния режим е ясно. Там спасение няма, ако не си видял колата или полицая предварително и да разчиташ на неговата разсеяност в рамките на 2-3 секунди.

Когато радара е в чакащ режим той излъчва сигнал, с който "опипва" пространството пред себе си. При откриване на движещ се обект се включва доплеровия предавател и се прави замерването. Така има шанс Кобрата да засече този предавател (случвало ми се е и става) и ти да реагираш на време. Това обаче става преди да си влязал в 300 метровата зона на отчитане.

На този принцип работи противовъздушната отбрана. С метрови вълни се сканира пространството и като се открие цел се включва станцията на сантиметрови вълни. Ако самолета засече дециметрови вълни, това означава, че вече го гони ракетата.

 

Добре, а твоят радар кои модел точно е? Дето да може да засича този "чакащ режим на радара"?

Аз писах на Mitsubishi, но за момента нямам отговор, та чакам все още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а твоят радар кои модел точно е? Дето да може да засича този "чакащ режим на радара"?

Аз писах на Mitsubishi, но за момента нямам отговор, та чакам все още.

 

Моя е стар и вече не се произвежда, но мисля е от първите модели с такава футкция. За колегата Mitsubishi (който е от родния ми град - Ямбол) ще изчакаш да се прибере довечера, защото човека много работи и пътува. Няма да те пропусне, защото е много точен и отзивчив човек. И консултация ще ти даде и на въпросите ще ти отговори - точно и изчерпателно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя е стар и вече не се произвежда, но мисля е от първите модели с такава футкция. За колегата Mitsubishi (който е от родния ми град - Ямбол) ще изчакаш да се прибере довечера, защото човека много работи и пътува. Няма да те пропусне, защото е много точен и отзивчив човек. И консултация ще ти даде и на въпросите ще ти отговори - точно и изчерпателно.

Препоръка - Кобра 9740, наследник на 9730, какъвто ползвам от около година и половина. Добър радардетектор, но при изключен радар на полицаите и след визуален контакт, последван от включване на радара - шанс нямаш никакъв нито с този, нито с който и друг детектор. Иначе колегата Mitsubishi е почтен и коректен човек, без всякакво съмнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Случайно попаднах не това и искам да попитам колегите дали има някакви отзиви за този радар-дететктор ?

http://aukro.gbg.bg/show_item.php?item=540612577#gallery

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Случайно попаднах не това и искам да попитам колегите дали има някакви отзиви за този радар-дететктор ?

http://aukro.gbg.bg/show_item.php?item=540612577#gallery

Ако ползваш GPS обади се на Велико / Mali / да те светне за един софтуер който показва на GPS-a къде има радари и полицейски патрули .

Много е забавно аз съм го пробвал , а и не пречи на никой и не е забранено както антирадарите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Случайно попаднах не това и искам да попитам колегите дали има някакви отзиви за този радар-дететктор ?

http://aukro.gbg.bg/show_item.php?item=540612577#gallery

 

Според мен е прекалено шарен, за да е истински. Доколкото разбирам, в цитирания сайт се продават употребявани стоки, но може и да греша. За мен има само една марка радардетектори и тя е Кобра. Всички, които съм обзавел с такива радардетектори са много доволни от тях, аз също карам с такъв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Случайно попаднах не това и искам да попитам колегите дали има някакви отзиви за този радар-дететктор ?

http://aukro.gbg.bg/show_item.php?item=540612577#gallery

 

Ей, този радардетектор е страшна работа, чак прави разлика на какъв автомобил се монтира дизел или бензин и то без какъвто и да е кабел :icon_doh:

Даже имал и система за ранно известяване. Ами то ако ще е късно, по добре за тези пари да си купя фотоапарат и да си правя снимки с полицаите.

Колега, не се занимавай с глупости и разни подобни панаирджийски свирки, ами се обади на Слави и си вземай една Кобра. Аз карам с Кобра, закупен от него и съм много доволен. Спасявал ме е няколко пъти и вече си е избил парите. По принцип не карам бързо, но е много гадно когато на прав участък с ограничение 50, започнат да ти чупят стойки, защо си карал със 75 км/ч. Сега ми е мирна главата. Вярно е че веднъж ме "застреляха" без да разбера ама и това се случва... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май наистина са японски, но някаква малка компания, а и дали наистина са произведени там е друг въпрос.

Намерих брошура на производителя Dream Holdings където го има...

 

http://www.dreamholdings.co.jp/dr/rd2.jpg

 

А тук любителски тест, където се вижда че работи колкото и друг качествен кабелен.

 

 

 

Принципно захранване не им трябва кой-знае колко, защото са пасивни и ако си има една добра батерия вътре и се зарежда когато има слънце... защо пък не. От друга страна няма как да го монтираш скрито, а това за мен е особено важно, за да не му служа да го свалям и слагам или да ми се пречка на стъклото, все пак ролята му е доста мижава за такова внимание. Цената също не е ниска. За такава цена има нормални.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Познавам хора, които карат с Мурахама и са доволни. Аз карам с Кобра 9730 и нямам проблеми. До сега не ме е подвеждал и най-полезното нещо е опцията да изключиш ненужните бандове, за да не ти пищи на всичко, дори и на вратите на бензиностанции и т.н. фалшиви обекти. Адски досадно е! Просто -радар-детектор (така е правилно да се нарича) без такава опция не си купувайте. Другото задължително нещо е да има Спектър-1 и Х-банд, ако искате да функционира както трябва и наистина да работи и предупреждава. За съжаление полицаите напоследък "стрелят" , за което сме си виновни ние и многото такива теми за радар -детекторите в интернет пространството. Все пак и те са хора и им позволяват да използват интернет. :D

А истинските радар -детектори са Ескорт и Валентин. Кобра е просто евтино подобие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега с новите радари по пътищата с камери ще е много от полза Анти радар,найстина забранено е,но пък спестява много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...