Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Какъв анти-радар ще ми препоръчате?


valmark

Препоръчано мнение

Кой други модели имат възможност да спират определени чистоти? Всъщност как се казва тази функция (ако я има изброена), че да потърся такива, които я имат?

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Cobra може би всичките /не съм сигурен/ има да се спират честотите една по една, само на Ka обхвата няма и именно тя пищи на бензиностанции, автоматични врати и т.н. и това е основното, което ме дразни...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Аз карам с Кобра 9730 и нямам проблеми. До сега не ме е подвеждал и най-полезното нещо е опцията да изключиш ненужните бандове, за да не ти пищи на всичко, дори и на вратите на бензиностанции и т.н. фалшиви обекти. Адски досадно е! Просто -радар-детектор (така е правилно да се нарича) без такава опция не си купувайте. Другото задължително нещо е да има Спектър-1 и Х-банд, ако искате да функционира както трябва и наистина да работи и предупреждава.......

А истинските радар -детектори са Ескорт и Валентин. Кобра е просто евтино подобие.

Аз просто четох тодор какво е писал. Явно на неговия може да се изключва Ка :). На моя не може да се изключва нито една чистота. Аз за това питах, защото мислих да го сменям ама не знам с какъв.. въпреки че вече съм су свикнал на фалшивите тревоги пак ме дразни особено Ка-то :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз просто четох тодор какво е писал. Явно на неговия може да се изключва Ка :). На моя не може да се изключва нито една чистота. Аз за това питах, защото мислих да го сменям ама не знам с какъв.. въпреки че вече съм су свикнал на фалшивите тревоги пак ме дразни особено Ка-то :)

Не и при мен "Ка" си остава включено с Х банда , но това са камерите. Изключват се всички останали , които предупреждават и за автоматични врати , антени и т.н. На почти всички видове радар-детектори е така и Ка няма възможност да се спира. На Цариградско и на места с наличие на такива си предупреждава постояно .Като се превключи на градски режим, обаче е по-поносимо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз просто съм твърде чувствителен към всякакви дразнители :)) Да го гледам постоянно или да го цъкам или да ми пиука или да го вземам с мен като оставям колата... просто няма да стане. Вещта е да ти служи, не ти на нея.

 

При моя му хванах цаката минимално да ми досажда с функцията за следене на оборотите. Оставил съм го на магистрален режим за максимална чувствителност, но има да му зададаеш над колко оборота да пиука. При мен го направих някъде 2200, което в града рядко стигам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не и при мен "Ка" си остава включено с Х банда , но това са камерите. Изключват се всички останали , които предупреждават и за автоматични врати , антени и т.н. На почти всички видове радар-детектори е така и Ка няма възможност да се спира. На Цариградско и на места с наличие на такива си предупреждава постояно .Като се превключи на градски режим, обаче е по-поносимо.

 

Искаш да кажеш, че камерите работят на Ka банд? По-скоро детекторът засича вратите именнно на Ка банда, а камерите, както и редовите радари на полицаите на Х. Между другото, някой беше споменал, че е получил честитка от АМ "Тракия". Знаете ли дали наистина там има стационарна радарна установка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че имаше най-малкото на 2 или 3 места камери по цялата магистрала, не съм ги виждал, но не съм и минавал скоро от там.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз получих честитка, но да знаете - ако в акта ви пише че сте засечен с ТФР1-М, то той

не е регистриран в Българския Институт по Метрология , което автоматично изключва възможността да ви вземат книжката :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз не съм си проверявал пощата от половин година :icon_blush:

А какъв е този и кои са регистрирани? За ТР4 ясно, други?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е мобилна система за видеоконтрол TFR1-M, към която по принцип се свързва външен радар (TR4 например),

но може и да се ползва само тя , със собствения си радар, но той не е одобрен от БИМ :)

За други радари незнам , мисля че има още 1-2 регистрирани които се ползват .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това инфо има ли го някъде изнесено.. как може да се провери със сигурност кои са регистирани. Принципно тази информация е много полезна и добра, но за да поискам акта да отпадне надали довода "прочетох в интернет форум ,че въпросния радар не е редистиран към БИМ" звучи най-малкото достоверен :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.bim.government.bg/index.php?lang=bg&itmid=34

Административни услуги -> Справка от регистъра на одобрените за използване средства за измерване.

Попълваш молбата и я изпращаш по пощата/факса за устройството което те интересува , след това прилагаш

тяхното писмо-отговор на твоята молба като документ когато обжалваш ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че камерите работят на Ka банд? По-скоро детекторът засича вратите именнно на Ка банда, а камерите, както и редовите радари на полицаите на Х. Между другото, някой беше споменал, че е получил честитка от АМ "Тракия". Знаете ли дали наистина там има стационарна радарна установка?

На ихтиман на мотела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ихтиман на мотела.

Вярно е, че там почти винаги пищи Ка банда, но винаги съм си мислел, че е от вратите на Лукойл и някакви магазини има. Също съм ги виждал камерите, монтирани на моста, но дали работят и като радари?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че там почти винаги пищи Ка банда, но винаги съм си мислел, че е от вратите на Лукойл и някакви магазини има. Също съм ги виждал камерите, монтирани на моста, но дали работят и като радари?

НА мен също ми пищи, когато минавам от там, значи и най-евтиния модел на Кобра върши работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НА мен също ми пищи, когато минавам от там, значи и най-евтиния модел на Кобра върши работа.

 

Въпросът не е само да пищи ами и да го прави рано и съответно да не пищи пък когато не трябва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май е най-добре да се имаш с катаджиите, камерите е известно къде се намират. Въпросните си имат начини да те хванат и с радар-детектор. Според мен основното предимство на тези машинки е намаляването на стреса, чрез избягване на неучакваните срещи с униформените. Тези ограничения на скоростта не са сложени в повечето пъти безпречинно. Днес обсъждахме въпросните ограничения с един приятел, докато минавахме през мястото, където го бяха спрели със 160, на маитап каза, че тогава трябвало да ги излъже че като е тъмно видял вместо 60 - 160. После видяхме новопоставената "надгробна" плоча на следващия завой. Тук идва въпроса - Трябва ли да заменим пътните знаци с "надгробни" плочи, за да спазваме ограниченията и нужно ли е това?

 

P.S. Видяхме и една катастрофа после.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз всеки път като тръгна на някъде си казвам, че ще спазвам ограниченията. Обикновено на 3-4та лъжливо поставена табела се отказвам: отбивка за бензиностанция, "хлъзгав път" през слънчев ден през лятото, мост на магистрала, "ремонт" без да има ремонт.... Ако знам, че като видя ограничение значи наистина там има някаква опасност или проблем тогава мисля, че бих ги спазвал. Забрана за изпреварване обикновено е смислена и гледам да я спазвам например...

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес катастрофата беше на точно такова място, бяха отнесли един вартбург. Повечето такива отбивки имат лоша видимост. Не мисля че е добре да те блъсне странично кола с над 90км/ч при ограничение 50. може и да греша. По бензиностанциите има доста хора, които правят забранен ляв завой. Представи си една такава кола със 60литра бензин вътре да я нацелят пак странично, точно пред бензиностанцията. Определено има смисъл от тези ограничения, но е факт, че има и такива без ясно установима причина да са там. Обикновено нашите хора чакат там скрити в храстите с надежда да препечалят и те нещо за семейството...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има много безумни ограничения,който така накъсват и бездруго тежкия трафик,че създават още повече предпоставки за ПТП и рекет от страна на кукерите!!!Често карам в Гърция и Турция и съм на мнение че там ограниченията са много по адекватни и трафика равномерен!тТук при нас на хубав широк път изведнъж ти набиват ограничение 40 и след 50 метра изкачат като сърнички от храстите нашите "приятели".Освен това шофьорите са много агресивни и едните карат с 60 , а другите с 160 вместо равномерно с 90км/ч.Заради тез неудобства и аз искам антирадар!

П.С. от сайта www.usa2bg.com ми се обадиха и казаха че след две седмици ще пристигне 9730 Кобра за 179 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поради това има първокласна, второкласна и т.н. пътна мрежа.

Само че у нас условията не се изпълняват и затова много от колегите роптаят. Не е допустимо първокласен път да минава през населени места. Още повече международен път от Европейската мрежа. За 20 години една магистрала неможаха да направят от край до край. Е как тогава искаме да харчат колите 5-6 на 100 като през максимум 10 км трябва да намаляваш от 90 на 40-50, заради села с 1000 жители.

По магистралите (до колкото ги имаме) също е трагедия. Ако уцелиш момент, в който няма ремонти и стеснение на пътя или затваряне на тунел(и) трябва да тичаш да пускаш тото, защото си бил късметлия. Да не говорим, че и 2 км не можеш да минеш без да ти се изпречи TIR движещ се с 100, изпреварващ друг TIR движещ се с 90. Никой не спазва ограничения и маркировка и мрем като мухи по пътищата. В Цяла Европа движението на камиони в Събота и Неделя е забранено, само у нас и Румъния не е. Дори ограничението да не се движат камиони с тегло над 20 тона при над 35 градуса не се спазва. Затова и пътищата ни са в такова състояние.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има много безумни ограничения,който така накъсват и бездруго тежкия трафик,че създават още повече предпоставки за ПТП и рекет от страна на кукерите!!!Често карам в Гърция и Турция и съм на мнение че там ограниченията са много по адекватни и трафика равномерен!тТук при нас на хубав широк път изведнъж ти набиват ограничение 40 и след 50 метра изкачат като сърнички от храстите нашите "приятели".Освен това шофьорите са много агресивни и едните карат с 60 , а другите с 160 вместо равномерно с 90км/ч.Заради тез неудобства и аз искам антирадар!

П.С. от сайта www.usa2bg.com ми се обадиха и казаха че след две седмици ще пристигне 9730 Кобра за 179 лв.

 

КОлега,

 

Сподели като пристигне сподели как се държи, че ми подариха един 9675 и за нищо не става :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете някъде в София дали има стационарен радар, който е ясно къде е и излъчва постоянно Х, за да мога да отида и от далече да сравня няколко антирадара, защото чуденето и при мен е голямо.

Някъде по Цариградско ми даваше Х вчера, но слаб сигнал...

 

А за по-скъпите /Ескорт/ какви страхотии четох... едва ли не през 6 месеца на сервиз.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете някъде в София дали има стационарен радар, който е ясно къде е и излъчва постоянно Х, за да мога да отида и от далече да сравня няколко антирадара, защото чуденето и при мен е голямо.

Някъде по Цариградско ми даваше Х вчера, но слаб сигнал...

 

А за по-скъпите /Ескорт/ какви страхотии четох... едва ли не през 6 месеца на сервиз.

 

На входа на тунела от Люлин към центъра има свтеща табела която ти показва с каква скорост си.

Имаше още един такъв знак но скоро не съм минавал от там, намира от ул. гоце делчев покрай южния парк към хладилника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...