Премини към съдържание

Какъв анти-радар ще ми препоръчате?


valmark

Препоръчано мнение

Сега с новите радари по пътищата с камери ще е много от полза Анти радар,найстина забранено е,но пък спестява много.

Я цитирай члена от ЗДП или ППЗДП, където ги забраняват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я цитирай члена от ЗДП или ППЗДП, където ги забраняват.

Бъркаш радар-детектор с анти -радар.

Съгласен съм с Поли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е че съм се заблудил. Просто в разговорния език наричаме антирадар точно радардетектора.

Може би съм единствения във форума, който някога (преди 16-17 години) е правил опит да направи точно антирадар по американска схема.

В статията специално бе записано, че в САЩ глобата е 10 000$. Проблема бе в 3 много бързи и прецизни интегрални схеми производство на фирмата "Плеси", които на времето нямаше как да се внесат, въпреки сравнително ниската им цена от 8 лири.

По мое мнение много лесно може да се забие един полицейски радар, като го облъчиш с неговата честота. Системата му за АРУ ще затвори входа на приемника (поради пъти по-голямата сила на директния сигнал) и той няма да има сигнал, с който на направи сравнение. От тук няма да има честота на "биене", която е пропорционална на скоростта и няма да има отчитане и съответно задействане на фотоапарата.

За целта е необходим вълновод с рупор за 3 см дължина на вълната един излъчващ СВЧ диод и една проста електроника, която за раздвижва честотата в диапазона 10-10.3 GHz. Но това е само на теория. На практика е малко трудно поради липсата на достъп до СВЧ лаборатория, за да се калибрира устройството. Да не говорим, че като минеш край летище ще лъснеш на екрана на радара като пътнически самолет и ще създадеш доста паника, ако е военно.

Ако се направи такова устройство с магнетрон - на летище София ще те виждат още щом качиш "Витиня" или "Петрохан". Ако се качиш на вр.Ботев ще те виждат из цяла България. Все пак това са към 100 000 вата импулсна мощност. А на служителите на КАТ може и косата да им окапе като минеш край тях.

Изчакайте да мине Април, когато се очакват последните промени в ЗДП и тогава си купувайте. Имаме колега и мой градски, който може да ви направи предложение, на което няма да можете да устоите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се направи такова устройство с магнетрон - на летище София ще те виждат още щом качиш "Витиня" или "Петрохан". Ако се качиш на вр.Ботев ще те виждат из цяла България. Все пак това са към 100 000 вата импулсна мощност. А на служителите на КАТ може и косата да им окапе като минеш край тях.

Изчакайте да мине Април, когато се очакват последните промени в ЗДП и тогава си купувайте. Имаме колега и мой градски, който може да ви направи предложение, на което няма да можете да устоите.

Стига такива неща не се пишат по форумите, агентурата не спи... :D

Виж, ако можеш да измислиш някаква стелт технология...тогава ще сме супер. :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Кобра 9730 и нямам проблеми. До сега не ме е подвеждал и най-полезното нещо е опцията да изключиш ненужните бандове, за да не ти пищи на всичко, дори и на вратите на бензиностанции и т.н. фалшиви обекти. Адски досадно е! Просто -радар-детектор (така е правилно да се нарича) без такава опция не си купувайте. Другото задължително нещо е да има Спектър-1 и Х-банд, ако искате да функционира както трябва и наистина да работи и предупреждава.

 

Това е абсолютно вярно! Аз имам ESD7000 и много се дразня, че пищи за всичко! Не знам има ли начин да се изключат ненужните бандове (всичко освен Спектър-1 и Х-банд). Estilian, ти знаеш ли нещо по въпроса, гледам пишеш, че имаш подобен?:

 

Аз си взех преди месец от колегата Mitsubishi следния модел: ESD8200, от който съм много доволен!

 

Другата пънкария - режим City не се включва по подразбиране и всеки път трябва да се натиска копчето, като запалиш колата. Перфектно, ако живееш в някоя ферма, но в града хич не е добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 17 години един колега, който бе завършил висше и аспирантура в Япония си бе донесъл антирадар във вид на вътрешно огледало за задно виждане от там. Тогава по пътищата се ползваха радари във формата на фар и това устройство ги засичаше от 10 км разстояния благодарение на двойния начин на работа. Имаше две антени. Едната бе процеп и позволяваше засичане на 180 градуса по хоризонтала, а другата бе рупор с хетеродинен приемник и засичаше и най-слабите сигнали. За тези, които не са на ясно, хетеродинния приемник притежава генератор настроен на приеманата честота с около 10 пъти по голяма амплитуда. При смесването с сигнала от антената се получава разликата от двете честоти (от честотата на по-мощния сигнал се изважда честотата на по-слабия) и така получената по-ниска честота може да се усили по-лесно без да се усилват шумовете. На този принцип работят всички радио, телевизионни и сателитни приемници.

При радиоприемниците след смесването се получава 468кНz (за ДВ СВ и КВ) или 10.7МНz (за УКВ), при телевизорите 38 МHz, а при сателитната 950-2150MHz. По този начин се увеличава в пъти чуствителността на приемника. Същия метод се прилага и по-нататък като така се получава и втора междинна честота и съответно по-голямо усилване. Лошото е, че наличието на генератор в устройството го прави в известен смисъл и излъчвател. С други думи смущаващо устройство.

 

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%...%B4%D0%B8%D0%BD

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

В помощ на колегите, списък и местоположение на повечето известни радари в страната:

:link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се сложи линка и в темата за навигациите.

Най-добре си е антирадара,(нямате си на идея на какви места се крият и къде се навират*) но някъде скрито монтиран, да не се вижда, не изтупкан на предното стъкло.

 

*Имаше една патрулка изкопали и място в една пряспа и ако не карах с 40 полицая дето изкочи от нищото, не ми се мисли ако изкочи така на някой който няма да може да спре...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се сложи линка и в темата за навигациите.

Най-добре си е антирадара,(нямате си на идея на какви места се крият и къде се навират*) но някъде скрито монтиран, да не се вижда, не изтупкан на предното стъкло.

 

*Имаше една патрулка изкопали и място в една пряспа и ако не карах с 40 полицая дето изкочи от нищото, не ми се мисли ако изкочи така на някой който няма да може да спре...

Трябва да поограничиш спама...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв спам не виждам, казвам че се навират на всякакви странни места и само антирадара може да намали частично въпросните стресови ситуации, и че този линк с местата на радарите трябва и е най-добре да го има в темата за навигациите.

 

P.S. Ако по ваша преценка написаното от мен минава за спам го трийте, никой няма да ви се сърди..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Някой да знае какво е положението с радар детекторите в Турция.Много често пътувам до там и за около 15 хил. км не съм имал никакви проблеми,до последния път когато ми набиха глоба от около 150 долара!!!Аз си бях виновен защото се бях залепил зад една по бързо караща кола,като очаквах да я засекат първо нея,но за съжаление ни глобиха и двамата!Опитвах с наште номера''нямаме пари,дай да се разберем,имам само50 евро'' но не минаха.На границата си платих глобата ,защото там ако я платиш до 15 дни я намаляват с 25 процента!!Далавера :icon_crying: .От прочетеното дотук избрах радар детектора на Тодор''кобра 9730'',незнам обаче ако я видят в Турция как ще реагират!За Гърция съм чувал че е страшно около 300 евро глоба и много разправии!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такъв 9740 http://www.inesauto.com/product.php?iid=2302&so=1 , но на практика не го ползвам. За 200 лв бих се разделил :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как може нещо, което се продава на дребно (с доставката) за 170лв, в .бг да му искат 290лв.. :icon_hmm: справка: ebay

 

@БАлександров: извинявам се за подбиването на цената... :icon_blush: нищо лично

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то на тая цена по добре да си платя 5 акта, от колкото да го купя това. Как стои въпроса с по-евтините моделчета?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм верно поевтинял, може да коригирам леко цената.

За върешене на работа върши, но просто не ми се е случило да хване полицаи и заради него да намаля и да си "заработи парите". Или не карам бързо, или ме предупреждават.

А последния акт който платих беше 100 лв + точки...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то на тая цена по добре да си платя 5 акта, от колкото да го купя това. Как стои въпроса с по-евтините моделчета?

 

Какви 5 акта? С над 40 км. над ограничението оставаш без книжка. Актовете са по 100 лв. вече. Дори само два пъти да ти спаси задника детекторчето, си струва. Моят също е 9370 - 12 бандов, ползвам го от 2 години и вече е икономисал около 500 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е то на тая цена по добре да си платя 5 акта, от колкото да го купя това. Как стои въпроса с по-евтините моделчета?

Направо питай дали не можеш да внесеш депозит... :D А по-евтините моделчета са чиста самозаблуда и пари на вятъра. Пищят на всичко и не можеш да разбереш кое е истина кое не. Тогава ще дадеш пари и за радар и за актове...

 

Какви 5 акта? С над 40 км. над ограничението оставаш без книжка. Актовете са по 100 лв. вече. Дори само два пъти да ти спаси задника детекторчето, си струва. Моят също е 9370 - 12 бандов, ползвам го от 2 години и вече е икономисал около 500 лв.

Имаш предвид 9730 предполагам...

 

На мен ми е спестил и месеци без свидетелство и доста пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да за 9730 става дума,щом ти си доволен от него!!Надявам се да мога сам да му изключа тия опции за които ти си писал,ако не ще помагаш :icon_angel: Мисля че цена от 179 лв е добра,ако някои е намерил по добра да пише/за София/.Един мой приятел му го скриха в плафона над огледалото ,но оттам се затрудни достъпа до антирадара и не можеш да сменяш режими и тн.Пуска се с копчето на плафона и само можеш да го рестартираш!!Скрито е но е мн неудобно,някой правил ли е това???Мерси на Тодор за инфото!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената на 9730 е наистина уникална, ако е за 179 лева. Аз съм дилър на Кобра, но и моята цена е по-висока. Между другото този модел е изчерпан при вносителя преди повече от 6 месеца и явно това са някакви останали бройки, които са на разпродажба. Въпреки това ви съветвам да попитате за крайната цена, за да не останете неприятно изненадани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да за 9730 става дума,щом ти си доволен от него!!Надявам се да мога сам да му изключа тия опции за които ти си писал,ако не ще помагаш :icon_angel: Мисля че цена от 179 лв е добра,ако някои е намерил по добра да пише/за София/.Един мой приятел му го скриха в плафона над огледалото ,но оттам се затрудни достъпа до антирадара и не можеш да сменяш режими и тн.Пуска се с копчето на плафона и само можеш да го рестартираш!!Скрито е но е мн неудобно,някой правил ли е това???Мерси на Тодор за инфото!!

Защо трябва да го криеш?

В закона ясно е казано, че се санкционират само водачи с устройства, които влияят на уредите използвани от КАТ. Разбирай - антирадари/устройства, смущаващи дейноста на радарите/.

Кобра не е антирадар, а радар-детектор. Тоест, машинката само ти сигнализира, ако си под обстрела на радар/8 диапазона/ или лазер/4 диапазона/. И е свободна за употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А по-евтините моделчета са чиста самозаблуда и пари на вятъра. Пищят на всичко и не можеш да разбереш кое е истина кое не. Тогава ще дадеш пари и за радар и за актове...

 

Ами това не е вярно. Като си взех Галанта от Mitsubishi, от него си взех и радар-детектор Cobra (не ми се рови сега точно за модел), но беше всичко на всичко 100 лв. Не съм го и гледал в ebay колко върви, но си ми върши перфектна работа. Това че ми писка и на бензиностанции не ме притеснява ни най-малко тъй като покрай тях така или иначе намалявам скороста. Другата фалшива тревога са някои некадърно поставени СОТ-ове и някои по мощни bluetooth адаптери, от тия дето си говориш направо в купето на колата без handsfree. Нооооо тия пък фалшиви тревоги си имат различно означение на екранчето на радара отзад и само едно погледче и веднага се ориентираш .. така че нека да не хвърляме хората в излишни преразходи като и по евтините варианти вършат същата работа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да за 9730 става дума,щом ти си доволен от него!!Надявам се да мога сам да му изключа тия опции за които ти си писал,ако не ще помагаш :icon_angel: Мисля че цена от 179 лв е добра,ако някои е намерил по добра да пише/за София/.Един мой приятел му го скриха в плафона над огледалото ,но оттам се затрудни достъпа до антирадара и не можеш да сменяш режими и тн.Пуска се с копчето на плафона и само можеш да го рестартираш!!Скрито е но е мн неудобно,някой правил ли е това???Мерси на Тодор за инфото!!

Вземи този на Божо , по-нов модел е , а това че е ползван не му пречи. Няма какво да му стане...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо питай дали не можеш да внесеш депозит... :D А по-евтините моделчета са чиста самозаблуда и пари на вятъра. Пищят на всичко и не можеш да разбереш кое е истина кое не. Тогава ще дадеш пари и за радар и за актове...

 

 

Имаш предвид 9730 предполагам...

 

На мен ми е спестил и месеци без свидетелство и доста пари.

 

Да, за 9730 става дума. Служи ми вярно и хваща отдалече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...