Премини към съдържание

Mitsubishi Galant 2.5, 163k.c.


vladi87

Препоръчано мнение

хАХАХ. За 1100-1200км аз сипах на моята 93 литра а Ванката за същия пробег сипа около 130 :icon_angel:

 

 

Май не сте карали много бавно :icon_dance:

А то на Ванката с колко коня е колата, че да яде толкова много или и Галанта е 4х4?

То да не ви разтройвам ама сега продавам една дизелова количка, която ако я караш до към 120 км/ч тези 1200 можеш и с един резервоар да ги миниш :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 133
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

То на Ванката и Лупо -ТДИ, зъс заводски разход 3.5/100 , да му дадеш, е способен да го докара до 10/100.......... :drive: .... :hysterical:

:hysterical: :hysterical: :hysterical: Ако му дадеш Лупо ТДИ на Ванката,просто няма да може да го докара до София защото двигателя ще му даде фира на 100-ния км :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май не сте карали много бавно :icon_dance:

А то на Ванката с колко коня е колата, че да яде толкова много или и Галанта е 4х4?

То да не ви разтройвам ама сега продавам една дизелова количка, която ако я караш до към 120 км/ч тези 1200 можеш и с един резервоар да ги миниш :D

Не е 4х4 . Най-обикновен галант 2.5 V6 163кс :mitsu-smiley: :icon_thumbup: А аз бях с 2.0 V6 170кс но не :mitsu-smiley: :icon_blush:

 

А за карането ..... Емии не беше бавничко. 3 часа Равда - София :icon_blush:

 

И все пак смятам ,че за един и същ клас автомобили 30-40 литра гориво си е голяма разлика!!! Имал съм галант V6 е като и да съм го карал 11-12/100 извънграда не ми е давал!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, не се ядвай колега, айде да не се хвалим на кой колко харчи, че аз ще избия рибата!

Само за сравнение при средна скорост от 170км/като карам м/у 160 и 200/ми дава разход към 13/100 извънградско. В града също съм рекордьор м/у 14/100 до 20/100. И аз зареждам само на едни и същи бензиностанции, но май нещо маганят гадовете, защото с различни литри минавам различни километри. Например с първото деление на километража понякога минавам 200км/градско/, понякога минавам само 100км/градско/ при относително еднакво каране. Но може и да ми е развален бензиномера, защото първото деление пада много бавно, ноооооооо после на 10 километра пада с по 5-6 милиметра стрелката.

Та както се казва ''проблема може да е в моят телевизор''. Обслужих всичко по колата, което може да влияе на разхода и го посвалих/първоначално минималният градски разход ми започваше от 17/100 и нагоре, сега падна до 14/100/ :icon_crying: Май остана само катализатора да сменя или по-скоро да го махна ако е възможно, и може още да сваля, ако проблема е в него! :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса не е в това. Такива като тоя имат сериозен принос за задръстванията в София. Побърквам се когато на светофар, който свети 30 сек. зелено, минават точно 4 автомобила.

Ама това си е манталитет, ще се повторя за 100-тен път, сигурно. Българина е такъв - когато трябва да се кара бързо, той се влачи като сопол, когато е необходимо да се спазват скоростните ограничения, той се размазва в първото дърво.

 

Би ли се въздържал от коментари, без дори да си се качвал в колата на тоя?!?! Съжалявам за тона, но наистина побеснявам когато някой започне да си прави изводи само защото е прочел два-три реда, в които, не знам на кого не му стана ясно, но се шегуваме, преувеличавайки нещата... :icon_censored: Като си имаш брилянтно мнение, задръж си го за себе си и перфектното си шофиране, не сме се събрали тук да обсъждаме това!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде, за да посмекча тона да споделя разхода на гориво на галантерията за около 1200 км. Общо изгори 9,3 л. на сто с постоянна скорос 150 на магистралата и относително агресивно каране извън нея. С непрекъснато включен климатик, двама души и половина в колата и един много тежък, но все пак един куфар. Бензин - ОМВ - карера, субективното ми усещане е, че колата върви по-добре с него, отколкото с В пауър на шел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде, за да посмекча тона да споделя разхода на гориво на галантерията за около 1200 км. Общо изгори 9,3 л. на сто с постоянна скорос 150 на магистралата и относително агресивно каране извън нея. С непрекъснато включен климатик, двама души и половина в колата и един много тежък, но все пак един куфар. Бензин - ОМВ - карера, субективното ми усещане е, че колата върви по-добре с него, отколкото с В пауър на шел.

Звучи обнадеждаващо... значи градско можеш да очакваш към 11/100, което е много добре! Газ ще слагаш ли, че не помня да си го споменавал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звучи обнадеждаващо... значи градско можеш да очакваш към 11/100, което е много добре! Газ ще слагаш ли, че не помня да си го споменавал?

Не съм го споменавал :rolleyes: и не мисля на този етап да слагам газ. Всъщност освен мицуто имам на разположение и други автомобили, включително служебни коли, та градският разход е приемлив. Не съм сигурен дали ще направя на галанта повече от 15 к тая година, та по тази причина не смятам да се газифицирам в близко бъдеще... Определено мога да споделя, че акорда ми 2,0 ВИТЕК, 147 коня като да гореше повече от мицуто в града... Но нека не забравяме, че понеже галанта е сравнително отскоро, вероятно съм мааалко по-благосклонен към него откъм ръчкане и тип каране... Ще пожевеем и ще видим..

ПП. Стилияне, погледнах блога ти, откъдето разбрах, че си ПР по призвание.... Аз също с тоя занаят се препитавам, но на следващата среща ще имама възможност, надявам се, да го обсъдим по-обстойно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, просто ми става смешно :icon_doh:

Галанта е голяма кола, от горният клас. По книжка на 2.0 му дават 11.7 градско. В София моя дава точно толкова. Карам така както ми се кара. Т.е. не мисля за разхода, но не се и състезавам - вписвам се в трафика.

Според мен неможем да очакваме по-малък разход от кола с такива характеристики, особенно пък граадско.

Извън града съм съгласен, че може да се докара разход от 7/100 до 18/100. Пускаш автопилата на 120км/ч и си икономичен или без резки подавания на газ пак с тази скорост. Но в града гореспоменатите разходи са абсурдни или поне са коствали много нерви на водача. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: :hysterical: :hysterical: Ако му дадеш Лупо ТДИ на Ванката,просто няма да може да го докара до София защото двигателя ще му даде фира на 100-ния км :icon_angel:

 

 

 

Абе да ви кажа има нещо вярно, аз имах "страшен" Голф III 1.4, 75 коня на който за 3 дни откакто го бях купил му гръмнах двигателя с 190 км/ч на магистралата! Последствията бяха: колянов вал, бутало, блок, биела и т.н. :rolleyes: И.....сега ми е смешно ама тогава........а да не говорим колко го бях купил и колко ми стъпи......като в последствие излизаха все нови и нови изненадки - сменям накладки оказват се за IV :icon_dance: ......примерно и още мн. други! Хората ми викаха "купи си едно голф-че за 100 лв ремонт на предница му се прави" - да да..... :icon_doh:

Повече такава грешка - НИКОГА! :icon_bye: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, Галанта при мен е така:

 

 

Равномерно, макс. 120км/ч на магистралата, разхода е 7.5, това е "абсолютната нула" на моя.

 

Равномерно, макс. 150км/ч на магистралата, разхода е 8-9.

 

Изпреварване, чести ускорения, гъзария и тарикатлъци - 10, 12

 

Подържане равномерно над 200км/ч - разхода е над 15

 

Ако се комбинира гъзария с макс. скорост, разхода е около 20.

 

 

Което аз особено ценя в Галанта: Способен е да харчи около 8 и да върви нормално.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да я тествам тази рецепта!
А имаш ли такива нерви, да караш с 120- на магистрала ???
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли такива нерви, да караш с 120- на магистрала ???

Има разбира се. Само ако е заспал в колата докато е на магистралата :hysterical: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици - София-Бургас-Обзор-Варна-Велико Търново-София , среден разход 8.11 л/100км,

като през южната част на България (магистрала Тракия) поддържах 140-150 км/ч и на места 160-190км/ч ,

с 4 човека и много багаж, това е разход на газ с обикновена газова на прастария ми галант 2.4 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз да се включа, както някои от вас вече знаят и аз се присъединих към вас с моят галантец. та за разхода става въпрос. при пребирането ми от германия ми даде разход 6.6/100 при средна скорост 100, от няколко дена го карам в бг и ми даде разход 20/100 градско при каране почти на max.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз да се включа, както някои от вас вече знаят и аз се присъединих към вас с моят галантец. та за разхода става въпрос. при пребирането ми от германия ми даде разход 6.6/100 при средна скорост 100, от няколко дена го карам в бг и ми даде разход 20/100 градско при каране почти на max.

Почти на макси какво ще рече :icon_hmm: - в червения сектор ли? Понеже аз един ден пробвах да видя как се движи колата, ако си като състезател и да видя разхода и мога да ти кажа, че едно 17/100 си гълта като стой та гледай, а пък не съм качвал повече от 5000 оборота. Иначе в момента градското ми е към 10-11/100 и извън е около 6.5/100, но в града повече от 1500 оборота не дигам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почти на макси какво ще рече :icon_hmm: - в червения сектор ли? Понеже аз един ден пробвах да видя как се движи колата, ако си като състезател и да видя разхода и мога да ти кажа, че едно 17/100 си гълта като стой та гледай, а пък не съм качвал повече от 5000 оборота. Иначе в момента градското ми е към 10-11/100 и извън е около 6.5/100, но в града повече от 1500 оборота не дигам.

:mitsu-smiley: Е не постоянно в червеното , но приблизително почти постоянно над 4000-4500 оборота, замен това ми се струва множко, но но то неможе да искаме да караме коли с големи двигатели и да се оплакваме че горят много , :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евото ми вдига 130, а и да спя cruise ще ми е на 200 ;))) Това с разхода си зависи основно от горивото като гледам! Действително в БГ колите харчат повече, как ви се струва това!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евото ми вдига 130, а и да спя cruise ще ми е на 200 ;))) Това с разхода си зависи основно от горивото като гледам! Действително в БГ колите харчат повече, как ви се струва това!?

Като кръщаване на горивото :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евото ми вдига 130, а и да спя cruise ще ми е на 200 ;))) Това с разхода си зависи основно от горивото като гледам! Действително в БГ колите харчат повече, как ви се струва това!?

 

По-скоро лъжат в количеството! И то много... най-вече го виждам на коли с бордови компютър, който показва с точност до милилитри колко имаш в резервоара... винаги има отклонение!!! А ако си мислиш, че са ти сипали 60литра, а всъщност са 56, то няма начин да не ти излезе сметката с разхода!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро лъжат в количеството! И то много... най-вече го виждам на коли с бордови компютър, който показва с точност до милилитри колко имаш в резервоара... винаги има отклонение!!! А ако си мислиш, че са ти сипали 60литра, а всъщност са 56, то няма начин да не ти излезе сметката с разхода!

 

А това с различното количество гориво на кои бензиностанции си го засичал?

Такива неприятности съм имал само на Лукоил :icon_censored: и те вече са ми в черният списък "от къде да не зареждам".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това с различното количество гориво на кои бензиностанции си го засичал?

Такива неприятности съм имал само на Лукоил :icon_censored: и те вече са ми в черният списък "от къде да не зареждам".

Именно оттам :) Както и на Шел + най-вече Петрол!

 

Коректните на 100% до този момент са B plus... OMV само веднъж даде отклонение. Не сме опитвали други.

 

Интересното е, че лъжат най-вече на определени горива. На първо място при дизела! На второ при газта и най-малко при бензина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...