Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Моята гори 5,5 извънградско със скорост между 80 - 110 , 6.1 - ми изгоря на магистралата Пловдив - София при скорост между 110 - 150 , а в градски условия ми гори 9.5.

 

 

Днес ми се наложи да пътувам до Смолян , заредих до горе на "LUKOIL" в Хасково и тръгнах Хасково - Асеновград - Пампорово - Смолян и обратно и прилагам снимки. ( през цялото ми пътуване климатроника ми работеше ) за срванение с предната ми кола w polo която имах за много икономична - разликата в финикийски знаци е точно 5.50 лв с ДДС !!!

 

post-3834-1222452879.jpg post-3834-1222452903.jpg

 

 

311.5км - 6.0 л/100

 

:mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Колеги,

 

Аз искам да попитам дали някой от вас кара 1.8 GDI с атоматични скорости и ако "ДА", какъв разход ви дава колата. Все още не мога да установя средните стойности на моето зверче, а и наскоро отстраних един проблем по горивната система.

Ако някой има инфо ще се радвам да го видя тук.

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , моята GDI-ка ми гори 4,9-5,1 извън градско при скорост 100-110 км/ч ,при 120-150 като на колегата 6 л (около,+- 100мл) , а при 160км/ч постоянна скорост 8л ! Това всичко говорим за извънградско горене!

И сега интересното: Аз съм от Стара Загора , но уча и работя в София и разхода градско е следния-съответно 7,5 (Ст.З.) и 10л (София) :) Много интересно нали... виждаме за какво движение става въпрос в София :)

Това е абсолютно вярно, на мен ми е заковал компютъра на 7.5/100 градско, все пак София е гъчканица голяма. Вече предпочитам с автобус да пътувам до София отколкото да се мъкна като охлюв, с автобуса пак се мъкна като охлюв, но поне не ми пука.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Аз искам да попитам дали някой от вас кара 1.8 GDI с атоматични скорости и ако "ДА", какъв разход ви дава колата. Все още не мога да установя средните стойности на моето зверче, а и наскоро отстраних един проблем по горивната система.

Ако някой има инфо ще се радвам да го видя тук.

 

Поздрави,

Аз съм с автомат, но Спейс Стар 1.6 . Извън градско ми гори 7.5 л бензин/9-9.5 л газ/, а градско 10л бензин/12 л газ/ , т.е. с 1литър скача заради автомата. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Rousefff,

 

Благодаря за отговора, ориентировъчно добре изглежда. Но аз конкретно се интересувам от Каризми с 1.8 GDI A/T, защото този двигател няма общо с другите.

И за да ми се изясни картинката, искам да направя сравнение на моя разход с друг 1.8 GDI автоматик.

 

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да споделя отново разхода на моята Каризма 1.8 ГДИ '99 с вас:

1. София - Стара Загора , при движение със 100-110 (120)км/час -разход 5/100 - СУПЕР (много съм доволен за пореден път)

2. Тук имам и запитване : Стара Загора - София ,при движение със 120-140(малко 150) - разход 7.5/100 (но това не е нормално,друг път ми дава 6.5)! На отиване си бях със 15' (195/55/15-с което запазвам оригиналния размер-височина), но на връщане вече с оригиналния размер 185/65/14 с чисто нови зимни гуми (закупени тази събота) ми даде този разход.Запитването ми е следното :възможно ли е да става объркване на компютъра заради чисто новия 1см грайфер на гумата , това нормално ли е ... и сякаш колата беше малко по-тромава от колкото с предните ми износени зимни гуми? БЛАГОДАРЯ предварително на отзовалите се с отговор на запитването ми!

 

П.С. Имаше и силен вятър (колата на моменти я удържах яко)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такава разлика от гумите трудно...По вероятно е вятъра да е проблема, особенно ако е бил насрещен. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поне 0.5 л/100 го отдавам на гумите! В авиацията обаче вятъра също трябва да се взема под внимание :) Пак на гумите го отдавам, че на Ивайло колата трудно се е удържала - с твърда смеска се води далеч по-добре и прецизно... на сухо.

Учудващо е все пак защо по-тесния размер пак бие по джоба. Предполагам като се окарат ламелите нещата ще се оправят!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И от двете е.

Когато е по-висока гумата показва по-малко километри със същото количество гориво. А и вятърът беше излкючително кошмарен, разбира се, че има голямо значение и от него! Почти насрещен бурен вятър дава много по-голямо съпротивление! Този разход не си го брой изобщо, не е коректен. Те производителите не напразно дават минимален разход, но при идеални условия, вчерашните бяха мнооооого далеч от такива!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И от двете е.
И аз мисля че е от двете, но не от вятъра и гумите, а от вятъра и от горивото........Ако е зареждал на връщане колегата от някоя "хубава" бензиностанция, най вероятно и това е помогнало за по високият разход.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В събота бях в Пловдив при Милен/Миленски :worthy: /, да ми подкове конете. :D

После, с нощно преминаване през Беклемето, Пловдив-Плевен, за 190 км GDI-ката ми даде среден разход 5.9/100

Считам това, за много добро постижение.... Само да отбележа, че прохода е дълъг 40 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че е от двете, но не от вятъра и гумите, а от вятъра и от горивото........Ако е зареждал на връщане колегата от някоя "хубава" бензиностанция, най вероятно и това е помогнало за по високият разход.....

 

Не мисля ,че е от горивото - зареждах на Лук Ойл преди Пловдив .За справка до там карах с Лук Ойл-ски бензин ,зареден след караулката,в посока Пловдив (където всеки път се събираме за път) и както разбрахте със летните 15-ки направих 5/100!

Аз определено го отдавам на новите зимни гуми (заради високоя още неразработен грайфер) и на много силния ватър, но мисля ,4е 7.5/100 си е доста над това което правя обикновенно!

Та мисълта ми е,може ли компа да отчита грешно все още (заради по-високата още гума) и това може ли да доведе до някакви грешки в него ,от които да заработи колата не като хората?

П.С. Благодаря за бързите отговори - успокоих се малко все пак :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се обърка. По-високата гума показва по-малко километри, за изминаването на които е нужно едикакво си количество гориво. Засечи си го следващия път на магистралата - на Църна маца точно занули и виж колко ще ти даде до кръговото на Стара Загора. Разтоянието е 210 км.. И ще се ориентираш. Но това не може да ти обърка компа по никакъв начин! Никакъв! Карай си и това е, а вятърът беше наистина кошмарен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, гумата в неговия случай не е особено по-висока. Между 195/55/15 и 185/65/14 разликата е нулева. Да кажем, че едната е останала без грам грайфер, а другата е с 1 см, то значи, че разликата в диаметъра е 2*3,14*0,01 = 0,0628 м. Обиколката на старата гума е 1,84 м, значи разликата е 3,4%. Това е и разликата, която ще е в изминатия път, респективно в разхода. За неговия разход това прави около 0,2 л. Ако всичко останало е същото, то вятърът ще да е основната причина - не забравяйте, че челното съпротивление расте с квадрата на скоростта на въздушния поток.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

spass много добро и подробно математическо обяснение! Колата си е същата и нищо и няма! Явно вятъра е в оснвата на всичко!!!

П.С. Диамеръра е същия (понеже съм се интересувал достатъчно) , но да не забравяме ,че зимната гума е мека гума,а и водата (по магистралата) не се изхвърля сигурно добре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята каризма явно не може да ми сметне сама средния разход , имам стойност А и стойност В, но не и AVG . Но всяка седмица пътувам Варна - Шумен и засичам, че с 20 лева 95 бензин(9 litra) минавам ~130км (от светване на лампата до повторно светване)

Последно сложих 30лв 185км, от които 110км магистрала = 7.3л/100км смесено

 

Така ако ви кажа, че може и на 3л/100км да го направя разхода , няма да ми повярвате нали ? :)

 

Гледах онзи ден как се намаля реазхода с до 40%, което ми звучеше невероятно. Идеята е като се качиш на магистралата, да караш плътно зад камион - хаха. На три метра от него ефекта е 40% , ако е по-близо разлика няма, даже се дига с малко заради нервния педал на гаста. Но и при по-далечно каране зад камион, разхода спада. Явно е защо нали ... Както казва вуйчо ми преди да предприема изпреварване : .. давай настъпи, доближи са още , влез му във ВЪЗДУШНАТА СТРУЯ " - хахаха.

Но явно наистина има ефект, само дето никой няма нерви да го направи и е много опасно защото при скорост 100км на три метра разстояние, времето на реакция за шофьора отзад е 1/10 от секундата. ,

:plane: :aero:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

3l/100 разход не знам колега , но аз твърдо съм решил лятото да се опитам да направя 4-4,5 л /100 разход(на моята дистанция София-Стара Загора) и то с 15-те джанти- ей така за базик! Знам , че много хора сега ще ме критикуват , но аз го казвам просто за да си докажа и да се пробвам дали наистина може! (като ще спазвам всички ограничения и за бавнодвижещи се :) :) :) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-ниско съм я свалял до 4.2/100 извънградско, в 3.00 през ноща със скорост до 90-100км/ч. Ако мислиш за магистралата, няма да я докараш на 4-4.5/100. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На магистралата съм я правил 4,9л/100 (точно за този маршрут) и то със скорост 100-110км/час , като на 3 момента се изкушавах да наказвам разни баровци и карах със 180! После ме бе много яд , понеже си развалих опита :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С моята хубавица като се прибирах от Пловдив, не карах "икономично"...в Шипка се влачих с 20 км/ч ....и през цялото време климатроника беше пуснат.....даде ми разход 5.8/100 ...мисля че е добре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звучи си много добре (и нормално)...... Колеги , сега като си препрочитам на ново темата ми става забавно :):) :) ... някой колега от друг форум ако влезне и почне да чете наистина ще си помисли ,че GDI означава дизел :hysterical: .... какво да се прави..икономични са ни колиците :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звучи си много добре (и нормално)...... Колеги , сега като си препрочитам на ново темата ми става забавно :):) :) ... някой колега от друг форум ако влезне и почне да чете наистина ще си помисли ,че GDI означава дизел :hysterical: .... какво да се прави..икономични са ни колиците :)

Че са икономични - това е целта...............и аз тук напоследък само GDI-чета при мен, а пък и те с много тропащи повдигачи и като някой съсед или познат мине и си мисли, че е дизел, при това съвременен дизел.......... :icon_angel: аз пък един така го бъзикнах, че той се шашна............отворих му капачката на резервоара и му казах че е Бифуел .........в момента е на бензин, като го изразходвам, ще му сложа дизел.............. :D Ония го гледа, гледа и примигва на парцали............ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Егати разходите имате... аз ако кажа на моята... то си е сбор от няколко ваши :icon_blush: Но все пак е с доста агресивно каране, рядко в ниски обороти и все в задръствания. Дано до Дупница да покаже нещо по-реално, че направо ме плаши :mega_shok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Да отбележа моя разход, вече на дълъг път. Маршрута беше 16-17.10.2008:

16.10.2008: Смолян-Пловдив–Пазарджик-София

17.10.2008: София-Ихтиман-Костенец-Белово-Септември-Паталеница-Пазарджик-Асеновград-Смолян

Общо минато разстояние: 610км, от които 50км. в Софийски задръствания от по 1.5 часа. Сами се сещате там какъв разход дава.

Среден разход по компа в края на маршрута: 7.7л./100км. Каране: динамично, с резки изпреварвания, на магистралата 140-150км./час

Държа да отбележа че Асеновград-Смолян беше с агресивно каране и заради един мноооооооооооогггггооооооооо слаб шофьор на едно мноооооггггооооо мощно Audi Allroad разхода ми се вдигна сигурно с два литра на този маршрут. Какво имам предвид - същия този водач го настигам поне 15 пъти и му се залепям за задницата. В опитите си да го изпреваря не ми позволяваше. Все пак разполага с доста мощен двигател, но задкормилното устройство :drive: много зле, ама много. И в завоите супер слаб, само спирачки, яко губене на инерция и скорост, съответно последващи сериозни ускорявания и повишен разход. Добре че на Проглед продължи през Рожен, та видях малко хаир в участъка Проглед-Пампорово-Смолян.

На магистралата с постоянна скорост от 130-140км/час компа показа моментен разход м/у 5 и 6.2л. В идеални условия с равномерна скорост тия GDI двигатели са страшни.

Предполагам, че средния ми разход можеше да бъде и по-нисък, но имам запушена тръбичка на картерните газове, което естествено води до завишен разход. Днес ще я почиствам и при следващия дълъг път пак ще ви драсна какъв е разхода на :plane: .

 

Поздрави на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте,колеги!Някой да е зареждал от толкова рекламирания 96 еxtra force и по-точно гди?Нека сподели как се държи колата и какъв разход дава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...