Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Колега Rousefff,

 

Благодаря за отговора, ориентировъчно добре изглежда. Но аз конкретно се интересувам от Каризми с 1.8 GDI A/T, защото този двигател няма общо с другите.

И за да ми се изясни картинката, искам да направя сравнение на моя разход с друг 1.8 GDI автоматик.

Поздрави,

Ами сподели твоите мерни единици за колицата ти :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Един пост по-нагоре съм описал подробно разхода ми при последното дълго пътуване.

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, колеги искам само да ви напомня, на тези които карат GDI двигателя - НЕ СЛАГАЙТЕ бензин, в който има добавки, не екстрафорс, не на шел като цяло и така де гледайте само чист бензин, може да е 98, но да е чист. Оповавам се на твърдението на специалисти в областта. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Прочетох цялата тема и всички (над 90%) говорите за разход извън населено място , в населено как върви :) :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Прочетох цялата тема и висчки (над 90%) говорите за разход извън населено място , в населено как върви :) :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Има писано, прочети внимателно. При мен в момента е 9,0/100, а лятото с климатика е 8,6/100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се връщам от търново...и я засякох...(от пълно до пълно).....4 човека+2деца...220 км....11.00 литра което прави 5/100 ! :icon_clap:

карах почти през цялото време с 130 км/ч , а климатроника работеше през 1/3 от целия път..... :specool:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се връщам от търново...и я засякох...(от пълно до пълно).....4 човека+2деца...220 км....11.00 литра което прави 5/100 ! :icon_clap:

карах почти през цялото време с 130 км/ч

Слави, тихо....

Че ще чуе някой колега с еклипс или галант и ще ни завиди... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С моето засичане излезе 123 км със 10 л бензин, което е горе долу 8,1 л/100км

Това е смесен режим 50 км е на дълго с 100-110 км/ч , другото е на къси разстояния от по 3-4 км, с доста ръчкане , 2 проби от 0-100 км , и така.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави, тихо....

Че ще чуе някой колега с еклипс или галант и ще ни завиди... :D

То май и ти ще му завидиш, с тоя "сериозен" разход"......... :lol: .....Добре че не е карал с 80/90 км.ч., че щеше да слезе на 3/100......Да вземеш да си сменяш GDI -то, че да се радваш и ти на такива разходи........ :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То май и ти ще му завидиш, с тоя "сериозен" разход"......... :lol: .....Добре че не е карал с 80/90 км.ч., че щеше да слезе на 3/100......Да вземеш да си сменяш GDI -то, че да се радваш и ти на такива разходи........ :lol:

Вярно... :icon_blush:

Аз под 5.4/100 не съм го докарвал... :icon_n_whistling:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И сега ли.....след ремонта.....а покара ли я така както ти казах.

Тази седмица - градско - до 3000 оборота - студени стартове - от 3 до 5 км. на преход - общо 245 км., компа го даде 8.1/100 средно.

Но разхода не съм го сверявал с пълнене на резервоара.

Ако карам с топъл двигател, предполагам ще падне още градското...

................................

5.4/100 ми даде на Плевен-Орешак + връщане и Плевен-Крушовене и обратно - общо 255 км. Четирима възрастни, с малко багаж и скорост до 130. Като Плевен-Орешак е малко "баирест" път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То май и ти ще му завидиш, с тоя "сериозен" разход"......... :lol: .....Добре че не е карал с 80/90 км.ч., че щеше да слезе на 3/100......Да вземеш да си сменяш GDI -то, че да се радваш и ти на такива разходи........ :lol:

 

Може да се поспори :)

Аз с моята ГДИ-ка си прявя редовно 5л/100 към Стара Загора и обратно към София също :) Да не казвам , че и до 4,9л/100 съм я смъквал с работещ климатроник и с движение от време на време с 180км/час!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата става несериозна, на мен при скорост 240- ми дава 4.2/100 разход....... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата става несериозна, на мен при скорост 240- ми дава 4.2/100 разход....... :icon_thumbup:

 

Kолега , ако си мислите , че ви лъжа , мога да ви го докажа със снимков материал и клипче (от телефона-всичко е документирано) Всеки човек може да разбере ,че снимките и клипа са правени по едно и също време от километража и записа на файловете в паметта на телефона!

А и не виждам защо мислите ,че става несериозна(темата) ,след като много от колегите с този двигател , са посочили подобен разход!

Смятам , че изказването ви е срещу всички които са споделяли мнения , а ако за моят разход имате такова мнение , не знам какво ще кажете за този на колегата Milen_z ,който сподели ,че е смъквал до 4.3 (и аз му вярвам)Както казах и по-напред в темата , аз лично смятам да се опитам за кеф да смъкна до 4л/100 някой слънчев ден!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А и не виждам защо мислите ,че става несериозна(темата) ,
Защото колега Нинов! Да се говори за разход 4.9-при скорост до 180км/ч. и то с включен климатроник, е даже повече от несериозно......И Милен този разход 4.3, дали го е засякъл при такива скорости......Няма нужда да качваш снимки.......То във тази тема си има качена една такава, но виж при каква скорост на движение........http://mitsubishibg.com/forum/uploads/monthly_11_2007/post-982-1194141105.jpg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че никой не ще да признае GDI двигателя за най-технологично развития бензинов двигател........ това е положението.....на всеки му се иска неговата кола да е най-добра.....да ама не.........А сега малко аз да подпаля чергата.......хи хи хи хи хи :icon_dance:

 

 

Аиде да направим така.....избирате си една бензинова кола 1.8 125Нр и тръгваме ......примерно Пловдив Варна и обратно...... Ако ще те с 200км/ч.....ГДИ-то все ще е по-добро....... И Марине ако искаш да направим приказката така......мойта гори 8.5 при 200км/ч айде намери ми аналог на това......няма да го сравняваме при 90км/ч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можем ли да кажем така:

GDI-то гори при 200 км в час - извънградско, толкова колкото и при 50 км в час - градско, тоест 8.5/100 ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-много, Милене, ми хареса следното ти изказване:

"Колкото повече върви - толкова по-малко харчи !" :icon_n_king:

................

А с км в града внимавай... Нали :mitsu-smiley:феновете трябва да дават пример на останалите участници в движението по пътищата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че никой не ще да признае GDI двигателя за най-технологично развития бензинов двигател........ това е положението.....на всеки му се иска неговата кола да е най-добра.....да ама не.........А сега малко аз да подпаля чергата.......хи хи хи хи хи :icon_dance:

Аиде да направим така.....избирате си една бензинова кола 1.8 125Нр и тръгваме ......примерно Пловдив Варна и обратно...... Ако ще те с 200км/ч.....ГДИ-то все ще е по-добро....... И Марине ако искаш да направим приказката така......мойта гори 8.5 при 200км/ч айде намери ми аналог на това......няма да го сравняваме при 90км/ч.

Милене ! Аналози дал господ......Трябваше да дойдеш миналата неделя на теста, да видиш кола която наистина даваше разход4.8-при 180 км/ч., но не беше бензинова.......Аз не казвам че GDI -не са икономични, но според теб може ли при скорост над 160- и то с климатроник, да дава разход под 5 л.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

но според теб може ли при скорост над 160- и то с климатроник, да дава разход под 5 л.......

 

Не неможе, няма начин да го повярвам дори и да го видя.

А относно сравненията не намесвай дизелите, ако ще говорим ще е само за бензин и то с еднакви данни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не неможе, няма начин да го повярвам дори и да го видя.

А относно сравненията не намесвай дизелите, ако ще говорим ще е само за бензин и то с еднакви данни.

То няма и как да го видиш, за да го повярваш.......Аз точно това имах в предвид, като се пише, малко да се понамалява метафората, защото и ние сме карали различни коли, и горе долу знаем кое как гори.......Аз точно заради горенето, съм си избрал дизелите......Благодаря ти за компетентният отговор......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , аз пак да се намеся:

Ако някой си мисли , че лъжа и говоря глупости съм готов да се откажа да пиша повече във форума ,но преди това искам да го кача и да му направя едно показно от София до Стара Загора и да се обеди сам!

И още нещо да отбележа : .. като съм казал 180км/час да виждате някъде да съм споменавал постоянно каране... говорим за 2-3 момента в които съм сметнал , че няма да има опаснот и реших да накажа няколко натегача! А за климатроника - може и от време на време да съм го изключвал , но определено през половината път е бил включен!

А постоянната ми скорост беше 100-110 км /час!

П.С. Не съм споделял разхода на колата си за да ви лъжа или нещо подобно (не съм от рибарите дето се хвалят кои по голяма риба хванал)

П.С.С Имайте предвид ,че този разход е правен по магистрала Тракия!

П.С.С.С Ако някой от колегите които им е чудно и не вярват.. и идват на Пампорово,там мога да им пусна клипче и снимките от телефона ми и ще види ,че са правени в един и същи ден и приблизителен час ... От снимките не се разбира ,че това е засечено в края на пробега от София до Стара Загора , но за това залагам чесната си дума!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А постоянната ми скорост беше 100-110 км /час!
Ей това е вече друго нещо.....При тази скорост, съм съгласен че ще ти даде разход около 5/100.........И не се сърди толкова колега Нинов......Върни се на предишният си пост, и виж сам че тези данни които даваш сега, там липсват.........За това казвам че като се пише, трябва да се дават точни данни, защото иначе е подвеждащо........ :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...