Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Малииии.....Вие от най нисък разход, го обърнахте на най евтини поддръжки........Е в такъв случай и двамата не сте прави......Най евтино е с колело, и на автостоп...... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Аз моя разход не съм го засичал с точност, но по груби сметки БГ до UK към 11/100, каране само по магистрала със скорост 130-150 на някой места до 180. В сметките съм включил 15км задръстване пълзейки с 10-15км/ч и 4 часа работа на място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако погледнете данните за разход на хибриди като "приус", ще видите, че извън града целия кяр се губи. Ефект има, ако от точка "А" до точка "Б" се спира 30 пъти и се регенерира част от енергията при движение. И не забравяйте, че всяка 1 клетка ще виси като камък на шията на бегачката при дълги разстояния.

Откровенно мисля, че трябва преди всичко да се промени манталитета и стила на шофиране. Като начало е добре да не ходим до бакалията на ъгъла с колата и да се гордеем с това, по-малко да ползваме колите и да не ги ползваме излишно. Ако се остави всичко на пазарен принцип, всички течни горива рано или късно ще станат толкова скъпи, че средната класа няма да има това удобство, дори и много да държи на това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От тук: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...c=6944&st=0 виж пост №20 :icon_thumbup:

 

Не всички имат достъп до този подфорум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не всички имат достъп до този подфорум.

Вярно..Извинявам се..

Ето поста, с малки съкращения:

Тръгнах към морето. Заредих до откат на ЕКО-Плевен с 100 октана. Пет човека, с около 80 кг багаж или общо 530-550 кг товар. Маршрут: Плевен, Бяла, Попово, Търговище, Шумен, Варна, Обзор, срещата в "Ханска шатра" и обратно. С повече от 140 не съм карал. Общо 856 км, от които около 50 градско - в Плевен, Варна и Обзор. На връщане, на 40 км от Плевен, ми светна резервата. До Плевен карах на резерва. Тук, в Плевен напълних пак до козирката, пак в ЕКО, на същата колонка. Събра точно 52.420 литра.

Средно ми излезе 6.12л/100км.

Друг е въпроса, че на дисплея на таблото компа го сметна на 6.7л/100км.

Явява се една разлика от приблизително пет литра...

Но съм доволен - щом ми харчи по-малко....

Казано иначе, Каризмата ми гори 15 ст на км.

Дали да не стана таксиджия, май има хляб в тая работа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Средно ми излезе 6.12л/100км.

Друг е въпроса, че на дисплея на таблото компа го сметна на 6.7л/100км.

Явява се една разлика от приблизително пет литра...

6.7l/100 разход ти е дало последните 100 км! Спомни си как си карал ! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

6.7l/100 разход ти е дало последните 100 км! Спомни си как си карал ! :)

Считах, че компа смята усреднените показания за целия период на отчитане, докато не го нулираш... :icon_refuse:

Отделно има моментен разход...

Ти някаква друга информация ли имаш? :119:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моята Каризма минавам 700км. с 30л. петролски дизел.

От тях 120км. са магистрала.

Ако някой невярва да заповяда с мен. Другата седмица ще правя същия преход и ще се увери с очите си!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моята Каризма минавам 700км. с 30л. петролски дизел.

От тях 120км. са магистрала.

Ако някой невярва да заповяда с мен. Другата седмица ще правя същия преход и ще се увери с очите си!

Аааа, поплавъка ти не е наред............ :D Ако си спомняш как го оправи.......... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моята Каризма минавам 700км. с 30л. петролски дизел.

От тях 120км. са магистрала.

Ако някой невярва да заповяда с мен. Другата седмица ще правя същия преход и ще се увери с очите си!

Аз ти вярвам напълно, защото с по тежка кола(Галант) със по малък мотор (1.8 ТДИ) със 45-литра резервоар си правя 870-900км.......И със парите от икономията (дето трябваше да ги дам за ремонти) си купих друг Галант 2.0-ТДИ, но него под 6/100 не успях да го сваля, и го продадох с прилична печалба..... :icon_dance:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моята Каризма минавам 700км. с 30л. петролски дизел.

От тях 120км. са магистрала.

Ако някой невярва да заповяда с мен. Другата седмица ще правя същия преход и ще се увери с очите си!

 

Cop ти с тези твоите постижения направо ..трудно е за вярване. Ясно е че ще става дума за много нежно каране, ама я сподели по подробно къде си я карал - примерно само извън градско ли и с какъв маршрут, каква скорост. Това е 4.285 литра на сто и ако това постижение не е от майсторско шофиране, то другите възможни варианти са - или в Чирпан да има по вече попътен вятър :D или петролския дизел да е много добър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моята Каризма минавам 700км. с 30л. петролски дизел.

От тях 120км. са магистрала.

Ако някой невярва да заповяда с мен. Другата седмица ще правя същия преход и ще се увери с очите си!

 

 

 

Колеги тоя дизел не беше ли френски (Рено)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Моята гори 5,5 извънградско със скорост между 80 - 110 , 6.1 - ми изгоря на магистралата Пловдив - София при скорост между 110 - 150 , а в градски условия ми гори 9.5.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , моята GDI-ка ми гори 4,9-5,1 извън градско при скорост 100-110 км/ч ,при 120-150 като на колегата 6 л (около,+- 100мл) , а при 160км/ч постоянна скорост 8л ! Това всичко говорим за извънградско горене!

И сега интересното: Аз съм от Стара Загора , но уча и работя в София и разхода градско е следния-съответно 7,5 (Ст.З.) и 10л (София) :) Много интересно нали... виждаме за какво движение става въпрос в София :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Здравейте колеги.Аз моята не съм я засичал, колата е Каризма 1.8 116hp 96г. на 180 000км вече,навъртях и за 2 месеца 16 000км.Незнам колко ми гори не съм влизал в такива подробности,но знам,че ми е по джоба.А и съм правил някакви следни прости математически изчисления от сорта на . Троян Пловдив 135км. Зареждам за 50лв.При бензин 2.31лв. Отивам,въртя към 45-50 км в Пловдив и се връщам,пак до Троян без да зареждам повече,като се изма в предвид,че преминаването през Троянския проход си е натоварен участък през лятото и изкачванията не са най-полегати,значи колата ми гори добре и ми е по джобчето.На море ходих с нея,заредих 120лв и минах общо 800км с това зареждане.Пак незнам колко ми гори,но държа да кажа,че до Пловдив,с тея пари ходя разумно,а за морето само на отиване съм карал 110-140км.А на връщане имах дори 200 след Бургас,че имаше там едно недоразумение със един Пежак :) За мен разхода на гориво е като яденето,всеки път ядеш различно количество,защото всеки път нуждите ти са различни,така съм и аз с моята кола :)Разхода е според настроението ми :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Plam, най-добре е първо да си засечеш разхода и тогава да ни го споделиш, защото доста нелогично звучи 50лв-185км и 120лв-800км, не мислиш ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо да е нелогично??!!!??Каризмата ми е със същият двигател и със скорост от 100/120 направи разход от 7.2 на 100 км. Варна-Провадия по магистрала и междуселищни пътеща ,установих го чрез метода "до-горе,след 100 км. пак до горе" :).Не смятай разхода в лева,цените се сменят всеки ден!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Plam, най-добре е първо да си засечеш разхода и тогава да ни го споделиш, защото доста нелогично звучи 50лв-185км и 120лв-800км, не мислиш ли?

С 50-те лева (21.65 литра) не е минал 185 а 310 км. :)

Писал е че ходи от Троян до Пловдив (130км. в 1-та посока) и се връща като там върти градско.

Приблизителен разход 7/100 по груби изчисления.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, по-важното е да сме живи и здрави и да изкарваме левчета за горивото, а не само да го мерим/разхода/...

Пък колко харчи автомобила е относително...

Един колега тръгнал за Балкана/има вила там/ с жена си и тъща си, нещо се скарали, жените се съюзили срещу него и той карал от Плевен до Бели Осъм все на трета...Беше докарал разхода до 21 на 100. :bang:

После сам се чудеше на себе си, как не е чул двигателя как реве :icon_doh:

Ма явно бая шумна караница е била.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...и той карал от Плевен до Бели Осъм все на трета...Беше докарал разхода до 21 на 100...

Предложи му да си вземе автоматик :icon_thumbup:

 

Като че ли на мен Галанта ми дава висок разход, на дълго (БГ-Англия) 11.5-12.0 на 100, скорост не повече от 140км/ч :icon_hmm: Градско към 16-17 на 100, но го карам само на къси разстояния и все студен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: Тук бях написал,един пост,но модератор ме уведоми ,че едва ли не съм неграмотен и го е изтрил с лека ръка.Друг път първо ме предупреди да си го поправя,пък после го търкай.Най лесно е да го махнеш.Благодарности все пак за радикалните мерки който предприемате.Дано не съм изложил форума пред световната глобална интернет мрежа. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: Тук бях написал,един пост,но модератор ме уведоми ,че едва ли не съм неграмотен и го е изтрил с лека ръка.Друг път първо ме предупреди да си го поправя,пък после го търкай.Най лесно е да го махнеш.Благодарности все пак за радикалните мерки който предприемате.Дано не съм изложил форума пред световната глобална интернет мрежа. :good:

 

Колега, аз изтрих поста Ви, в съответствие с Правилата на форума.

Тъй като относително отскоро Ви виждам в нашия форум, счетох за колегиално да Ви уведомя за действията си и за причините, които са породили тези действия.

 

Можете сам да се досетите, че няколко Модератора не могат да смогнат да уведомяват персонално всеки от хилядата регистрирани Потребителя, поради което неграмотните постове просто се изтриват. Това са правилата на Клуба и всички трябва да се съобразяваме с тях.

 

Нямаме за цел да се докарваме пред "световната глобална интернет мрежа", а да не допуснем Форумът ни за заприлича на многото неграмотни форуми в упоменатото от Вас място.

 

Ваше задължение е, да редактирате текста си, преди да го публикувате. Това важи и за всички останали!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...