Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Намерих наскоро една статия относно няколкогодишно изследване на GDI двигателите от международен комитет. Не съм я прочел още задълбочено, но има много информация, данни и снимки...

http://www.crcao.com/reports/recentstudies...t%20rev%201.pdf

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Много интересна стана темата, опитах се да прочета и тая статия на BAlexandrov, но това чудо много обемисто, пък и е за по-специалисти.

Мога само като допълнение да кажа, че с всяка кола може човек да постигне невероятен разход. Примерно предишната ми омега 2.0 115 к.с. '87г. тежаща само 1280 кг, мерих я и останах много учуден (разбих мита на много хора че омегата е 2 т кола). Та с това чудо на немското машиностроене, със собствените си ръце изцедих разход 5.4 за около 250 км (пак до София и обратно на мен това ми е мярката) :D Нищо чудно каризмата да изкара 4.2/100. Обаче такова шофиране включва - скорост не по-голяма от 90км/ч и на връщане, където имаше възможност за инерция се възползвах максимално. На отиване борд компютъра показваше 5.8/100, а с инерциите на връщане паднах на 5.4/100.

За съжаление, още не ми е дошъл момента, да се подложа на такова изтормозяващо каране с Каризмата, не е дошъл момента... :D

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То и аз ако карам с 90км/ч и обороти около 2500, тук там и малко попътен вятър и разхода ще е сигурно към 4/100. Ама с такава скорост изтрайва ли се. Но за идеята мога да пробвам.

бе имам я тая идея и аз откога, ама що ли не ми се получава? :plane:

иначе потвърждавам разход - до 120, мах 130 - 10л/100км газ. последно засичане в неделя вечер

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих наскоро една статия относно няколкогодишно изследване на GDI двигателите от международен комитет. Не съм я прочел още задълбочено, но има много информация, данни и снимки...
Ако се зачете човек в тази статия излиза, че 'специално произведен' за теста двигател 4G93 подложен на тест (очевидно на стенд) дава следните разходи: при 40км/ч - 1.5л/ч или 3.75 л/100км; при 70км/ч - 3л/ч или 4.28 л/100км; при 140км/ч - 11л/ч или 7.8 л/100км. Значи е възможно да гори 4.2 л/100км при скорост от порядъка на 70 км/ч, но дали това е приложимо в нормални условия малко ме съмнява - въртящия момент при теста е само 45.8 Нм.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се зачете човек в тази статия излиза, че 'специално произведен' за теста двигател 4G93 подложен на тест (очевидно на стенд) дава следните разходи: при 40км/ч - 1.5л/ч или 3.75 л/100км; при 70км/ч - 3л/ч или 4.28 л/100км; при 140км/ч - 11л/ч или 7.8 л/100км. Значи е възможно да гори 4.2 л/100км при скорост от порядъка на 70 км/ч, но дали това е приложимо в нормални условия малко ме съмнява - въртящия момент при теста е само 45.8 Нм.

бе колеги, 4G93 не е ли моя двигател? чакайте, че се обърках тотално! и получавам разни ЛС с въпроси за газ.... а и не мисля, поне никъде дотук не съм срещал колата ми да е GDI... или има 4G93 GDI.... и като гледам разхода на гориво - съвсем не се доближавам до него.. извинявайте за въпроса, ама направо се шашнах, просветлете ме, моля ви

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

бе колеги, 4G93 не е ли моя двигател? чакайте, че се обърках тотално! и получавам разни ЛС с въпроси за газ.... а и не мисля, поне никъде дотук не съм срещал колата ми да е GDI... или има 4G93 GDI.... и като гледам разхода на гориво - съвсем не се доближавам до него.. извинявайте за въпроса, ама направо се шашнах, просветлете ме, моля ви

Да и моя :) Но не са GDI. Има 4G93 GDI и 4G93 MPI и 4G93 Carburetor :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

карбуратор не е. има си хас да са различни частите на тези двигатели - аз се чудя що ми дават какви ли не.... божеее

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

карбуратор не е. има си хас да са различни частите на тези двигатели - аз се чудя що ми дават какви ли не.... божеее

Щото продавачите са олигофрени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

недей, недей, писах по темата преди десетина дни, не ми напомняй! още ме е яд за прахосаните 2 дни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

бе колеги, 4G93 не е ли моя двигател? чакайте, че се обърках тотално! и получавам разни ЛС с въпроси за газ.... а и не мисля, поне никъде дотук не съм срещал колата ми да е GDI... или има 4G93 GDI.... и като гледам разхода на гориво - съвсем не се доближавам до него.. извинявайте за въпроса, ама направо се шашнах, просветлете ме, моля ви

4G93 е твоя мотор, но има както GDI ,така и ECI-Multi..........твоя е втория .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4G93 е твоя мотор, но има както GDI ,така и ECI-Multi..........твоя е втория .........

благодаря, DJ! все си е друго да знае човек повече неща за любимата си!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аиде пак в тази тема ще надраскам това онова. Днес ходих в един сервиз при мои познати. Те правят и годишни технически прегледи и с тях разглеждахме наредбата за прегледите. Куриоза в случая е че двигател GDI, според нашите умни управници не може да мине преглед в България. Понеже в наредбата е написано ясно, че параметър Ламбда по показанието на газанализатора трябва да е "1".... обаче GDI-то на празен ход работи в режим на бедна смес тогава ламбдата е 3,5 а съотношението на гориво въздух достига до 40:1, т.е. двигателя е много по икономичен и екологичен, а не може да мине преглед....

Как така колите с този двигател не минават ли преглед и ако минават как става?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Палиш чакаш 5мин. да смени режимите после малко форсираш да поиздуха свещите и се нареждаш на опашката. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Палиш чакаш 5мин. да смени режимите после малко форсираш да поиздуха свещите и се нареждаш на опашката. :icon_dance:

 

:good: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Милене, искам само да направя едно кратко съобщение.... пак започнаха да ми играят оборотите и разхода веднага ми се повиши. От 10.4-8/100 na 11.5-12.2/100 :( а най-лошото, е че нямам финансовата възможност да дойда, за да направиме онази профилактика за която говорихме :(

 

И един въпрос... как се превключва на спортна..... само с форсиране на двигателя или просто трябва по рязко да натискам педала на газта, защото един G-man (Голфаджия) само ми лази по нервите и съм решил да го скусам следващият път!!! :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да се надяваме че другата събота или неделя ще мога да се докарам до София, и там на място ще я погледнем. А относно гамена с Голфа, не се занимаваи с глупости, гледаи с усмивка на нещата това е наи добрия начин. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не се занимавай с глупусти, колкото по-малко нерви на пътя толкова по-добре и ако Голфа е GTI просто нямаш шанс, освен това твоя автомобил не е направен за гонки (не че не върви), така че карай си го и се наслаждавай на живота.

 

Знам колега, просто има моменти, в които не мога да ги понасям.....те са си тъпи голфаджий и като ме видят с очила и...... абе на кратко лазят ми по нервите :( Колкото до GTI ...не е важно колко коня имаш под капака в градски условия....важното е колко акъл имаш :icon_rock: разигравал сум S500 ....направо го направих смешен :icon_dance: а бях със Nissan Sunny 1.4 75k.c. Надявам се да ме разбереш...понякога просто ми късат нервите.... и им отвръщам :rijden: :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мене .. все нямах време да заседна на пц-то .. моята разхода и е 6.5 със скорост 110 км без клима .. с клима 7.1 :) извънградско .. градско 10 .. говоря за газ .. на безнзин не съм я засичал .. от относно състезатела със Нисанчето .. :) по някога ми става весело не ми се обиждай ама да нарпавиш смешен С500 .. :icon_hmm: поздрави :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз съм правил разни изпълнения из града, ама тоз Мерцедес барне ли права улица и..... гледаи си работата, щото иначе и номера му неможеш видя. Ама виж един познат има S420 от старите автоматик, е няма шанс. Ама туи са щуротии, няма смисъл да ги обсъждаме. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мене .. все нямах време да заседна на пц-то .. моята разхода и е 6.5 със скорост 110 км без клима .. с клима 7.1 :) извънградско .. градско 10 .. говоря за газ .. на безнзин не съм я засичал .. от относно състезатела със Нисанчето .. :) по някога ми става весело не ми се обиждай ама да нарпавиш смешен С500 .. :icon_hmm: поздрави :icon_thumbup:

 

 

Колега, познавам трасето като тялото си :icon_dance: а голямия проблем на повечето "шофери" е че си мислят че крайна лява е скоростна лента... в София скоростната лента е крайна дясна.... защото 90% от "ШОФЕРИТЕ" се срамуват едва ли не да карат там...което е абсолютно ...... глупаво.... Някой път ако се видиме живот и здраве ще те повозя... да се посмеем заедно и да разбереш за какво ти говоря :))) Тодор Александров е МОЯ булевард :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

по тодор александров незнайно защо всички се тълпят в средната лента... в дясната не искат да карат заради кошовете, в лявата - заради завищите, които са 4 за цял ден... а народът е във средната... та според случая - аз съм в някоя от крайните - както дойде.... НО - предпочитам лявата, защото при десен завой има забавяне заради пешеходците и по мои наблюдения става по-бавно там. на ботев съм в крайна дясна винаги, оттам до опълченска съм минал в крайна лява и така газ - до кино арена, преди което завивам на светофара пак вляво. (в случаите, когато не е спечено движението давам газ, иначе - където и да караш - все е тая)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
разигравал сум S500 ....направо го направих смешен :icon_dance: а бях със Nissan Sunny 1.4 75k.c. Надявам се да ме разбереш...понякога просто ми късат нервите.... и им отвръщам :rijden: :first:

 

 

Който си е купил кола като S500 надали би се подвел да се състезава. За мнозина състезанията по улиците не са приоритет в живота. Това е също и проява на добър вкус и признак за зрялост. Който иска да се състезава, си взима съответната кола и го прави на съответното място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

До Плевен, само на 5-та, по всички правила на икономичното шофиране, но без изключване на двигателя. В населени места-50-60км/ч, извън-80-85км/ч. Разхода е подтвърден при зареждане след няколко километра от посочените данни.

post-982-1197188491.jpg

post-982-1197188495.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Варна - София с климатик през цялото време и малко понастъпване на магистралага среден разход 6,5 l

Копривщица - Казанлък /през Старосел/ без климатик скорост между 80 и 120 км/h - 5,5 l

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...