Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Колеги какъв ви е разхода на гориво при зимни условия, особено в градски условия при тези задръствания? :icon_hmm: На мен ми показва на компютъра 10,2 градско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Колеги какъв ви е разхода на гориво при зимни условия, особено в градски условия при тези задръствания? :icon_hmm: На мен ми показва на компютъра 10,2 градско.

В градски условия - 10 е нормално, но в софийски условия ще се радвам ако ми даде 14л/100 км............ :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В градски условия - 10 е нормално, но в софийски условия ще се радвам ако ми даде 14л/100 км............ :icon_censored: :icon_censored:
То и във Варна в последно време здръстванията никак не са малки.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми показва от 9.5 до 10.4 l/100km при градско,но по мои изчисления не по-малко от 10.5 l/100km.Струва ми се,че трябва да се изминат повече от 100 км наведнъж ,за да показва вярно.Засякох я на пробег от 650 км и ми даде грешка 0.1 l/100km :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rusli твоита беше GDI нали? А нещо друго да си забелязал, да прекъсва в движение с постоянна газ. На колко километра ти е колата, извънградско какъв ти е разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха,моята прекъсва при постоянно подадена газ около 3000 об./min.Преди само на пета предавка,вече и на втора,и на трета я забелязах.Какъв е проблема,колеги,сериозен ли е? Помагайте .... :please:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А на загрял двигател, от първия път ли ти пали, на студено как запалва. Само когато поддържаш постоянни обороти ли прекъсва , или като набираш скорост. Проблема може да е въпрос на профилактика, може и да е за ремонт. За това задавам такива въпроси, те ще помогнат да се реши по лесно проблема. А и друг колега може да забележи зачатъци на проблем в автомобила си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пали винаги от първия път,а прекъсването ми го е правила на загрял и на студен двигател.При по-ниските предавки,когато ускорява автомобила "забива" муцуната за секунда и продължава.На пета предавка най-често го е правила-например карам с 90 км/ч и плавно започвам да ускорявам и тогава прекъсва,все едно няма гориво.Незнам дали си въобразявам,но ми се струва "поукоцяла" малко колицата .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледаи си свещите, понеже оригиналните са малко солени, аз затова първо взимам за 1.8 16v MPI. Те са доста по евтини и на GDI-то не карат по много. Но стават за локализиране на проблема. Обърни внимание и на накраиниците (лулите). Наи вероятно проблема ти е някъде там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rusli твоита беше GDI нали? А нещо друго да си забелязал, да прекъсва в движение с постоянна газ. На колко километра ти е колата, извънградско какъв ти е разхода.
Да моята е с GDI на 130000 км до колкото може да се вярва ( все пак е копувана от салон в България ), извън градско ми даде разход 6,1 при средна скорост 120 км/ч, а градско през лятото беше 9,3 с климатика, сега е 10,3. Засега не съм забелязал да ми прекъсва.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами при тези разходи (основно извънградско), какво да ти кажа...... може да се изстиска още малко, но засега няма нужда. Предвид трафика разхода ми се струва нормален. Ами пробваи, като я запалиш преди да тръгнеш да поработи 3-4мин. на място да видим дали ще има отражение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами при тези разходи (основно извънградско), какво да ти кажа...... може да се изстиска още малко, но засега няма нужда. Предвид трафика разхода ми се струва нормален. Ами пробваи, като я запалиш преди да тръгнеш да поработи 3-4мин. на място да видим дали ще има отражение.

Като поработи 3-4 мин. върху какво трябва да има отражение ( върху разхода ли ? ). Благодаря за информацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

Да си кажа и аз за разхода, значи като тръгнах лятото на море и занулих разхода, като се прибах след 1500 км. показваше 7.2 л/100км, което не включва почти никъде градско, но пък магистралите, тъй като за първи път я карах на по-дълъг път, се движех със 140-180 км. А на скоро я занулих в градски условия и се закова на 9.2 л/100км, Благоевград може да не е София като трафик, но и тука ако хванеш погрешното време си е мини София. :icon_censored: Наводнило се е с коли :icon_censored:

П.С.: Веднъж като карах до София, пък се тествах колко нисък може да е разхода, което включваше каране до 100 км максимум или 80-90 км по-често, тогава ми даде за тези 250 км (с градското са толкова) 5.7 л/100км и бях доволен доста.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе на мен май и градско и извънградско ми гори все едно и също количество...

Е, не ругайте, де, извънградско на магистрала... Като я лепна и стигам Стара Загора за 1ч и 40 мин. И гори 13-14 газ. Дори някога градско пада по-малко. Иначе (ама много рядко) ми гори (с тъщата, жената и детето) от Търново насам при скорост до 120 около 10-10.5, което ми се струва ама много нормално! все пак колата е голяма, не може да гори 6. пък и не мога да я пробвам със скорост до 100км. опитвах се, но нещо не успях.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Позрави и от мен.

Моята колица е GDI 1800 и е на 250 000/със сигурност, а не както при повечето автосалони ги връткат на 150 хил./ и Слава БОГУ съм прекалено доволен относно разход (5,5-6,5 л/100км извънгр. и лятото в градско 8-9,5л/100км градско), возия и темперамент на пътя, а съм минал само 20 000км. с нея за 5-6 месеца. Може би съм изкарал късмет, че е била поддържана и е в безупречно състояние до момента - от ХОЛАНДИЯ си я вкарах.

:icon_rock: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре би било да се посочва годината на производство на каризма GDI, защото произведените до 2000г и тези след нея имат разлика в разхода на гориво ( по-нисък до 2000г ).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята 1.6 16v 96г.на 190 000 км. харчи около 5.5 извънградско и около 8-8.5 градско, наистина колите от Холандия са в отлично състояние :specool:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да си споделя разхода на моето :mitsu-smiley: Каризма 1.8 ГДИ 98'ма. 140 000 км. Извънградско ми дава 5.3/100 ,като си карам със 100-120 а Софийско около 8/100, но успявам да избягвам донякъде задръстванията защото не ми се налага да пресичм центъра. Минала седмица смених свещите,предполагам това ще се отрази на разхода. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Среден разход на гориво 4,2л/100км при изминати 222 км ( скорост 80-90 км/ч по магистралата и 50-60 в населените места ) посока Русе, като нулирах показанията при излизане от София.

post-982-1194141105.jpg

post-982-1194141428.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Среден разход на гориво 4,2л/100км при изминати 222 км ( скорост 80-90 км/ч по магистралата и 50-60 в населените места ) посока Русе, като нулирах показанията при излизане от София.

 

Колегата е поставил национален рекорд :icon_clap: Да не казвам световен

Вижда ми се доста оптимистично

при мен най ниския разход (при подобно шофиране - 100 - 110км/ч) беше 5,2л/100км на пробек около 300 км. но не в България и не с български бензин

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спускането на Витиня е доста километри на 5-та почти без газ, след което е дунавската равнина.... А колкото до рекорда, не е мой! Big Boss е постигнал 5,3л/100 км при скорост 160 км/ч

".....което е атестат за свръх икономия (лично проверено по магистралата Истанбул - Анкара, когато колата при 160 даваше разход 5.3/100!)........ "

 

Справка съобщение №19: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...t=0&start=0

 

Руснаците твърдят, че може да падне разхода и под 4/100. "......Послойное смесеобразование позволяет мотору работать на обедненных смесях, снижая вредные выбросы и расход бензина - при движении по шоссе он может быть меньше четырех литров на сотню......."

 

Статията:http://www.zr.ru/articles/40029/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора кави са тия безумно ниски разходи бре?

Аз направо незнам какво да кажа.

 

 

То и аз ако карам с 90км/ч и обороти около 2500, тук там и малко попътен вятър и разхода ще е сигурно към 4/100. Ама с такава скорост изтрайва ли се. Но за идеята мога да пробвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...