Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

А бе то, аз писах в тази тема за това и пак ще пиша.

Аз пък с пълна кола до Солун и обратно изкарах 4,6/100 л. А мога и 9/100 л. да и направя. Наистина важен е момента дали трафика е натоварен и колко често от 50-60 км/ч. си ускорил до 120-130 км/ч. Ако е постоянна скоростта, на моментен разход вади някакви смешни цифри от сорта на 3,4 - 3,6/100 л. до 6,4-6,6 л., ако дойде малко баирче. Говоря за скорост между 90-120 км/ч. Най-определящия фактор за разхода на колата е този, който настъпва педала, а не колко човека са били, защото и аз хора возя не перца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обобщение на темата:

Гледам, че и другите колеги от форума/които не карат каризми/, си разискват разхода...

Но нашият раздел/каризма/, се явява най-икономичният, като показания - относно общата бройка :mitsu-smiley: потребители.

Независимо дизел или бензин....

...................

Да се поздравим, колеги, за добрият избор, който сме направили :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обобщение на темата:

Гледам, че и другите колеги от форума/които не карат каризми/, си разискват разхода...

Но нашият раздел/каризма/, се явява най-икономичният, като показания - относно общата бройка :mitsu-smiley: потребители.

Независимо дизел или бензин....

...................

Да се поздравим, колеги, за добрият избор, който сме направили :icon_clap:

Особено с GDI-ките :icon_clap: :icon_dance: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...................

Да се поздравим, колеги, за добрият избор, който сме направили :icon_clap:

 

 

Особено с GDI-ките :icon_clap: :icon_dance: :icon_thumbup:

Какъв добър избор бре ??? :icon_crying: ....То се оказа че 1.6-16V-е по добрият избор....... :icon_hmm: ..... :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв добър избор бре ??? :icon_crying: ....То се оказа че 1.6-16V-е по добрият избор....... :icon_hmm: ..... :tooth:

 

 

Да при скорост от 30км/ч......ГДИ-то хич не го бива тогава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да при скорост от 30км/ч......ГДИ-то хич не го бива тогава.

Ама то може ли с 30 км ? :icon_hmm:

Да, вярно- при изкарване от гаража :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да при скорост от 30км/ч......ГДИ-то хич не го бива тогава.
Не при 30 бе Милене......При 130-и с 4-човека, и с пуснат климатик........ :icon_crying: ....Явно не четеш темата...... :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........по нанадонище. Аиде аз съм навит.....макар че моита кола е развалена в момента. Е Вальо може да потвърди, че си смених здравия компютър за да оправя неговата. Колегата DELL от Варна ...и за неговата свалих части пак от мойта си кола..... И пак ще дам по-нисък разход от която и да е друга. Единственното условие е да карат след мен. Аз водя колоната а другите да си засичат разхода......Тези глупости с 4 човека, климатик и каравана.....и 4/100, от сега да ви кажа ....ще имате да вземате по моя начин.....Аиде кой е навит.

 

Ще се види колко гори ГДИ-то при 200, само дано 1.6-то да може да ме следва...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........по нанадонище. Тези глупости с 4 човека, климатик и каравана.....и 4/100, от сега да ви кажа ....ще имате да вземате по моя начин.....Аиде кой е навит.

 

Ще се види колко гори ГДИ-то при 200, само дано 1.6-то да може да ме следва...........

:good: ....... :hi: ...... :bowi:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама то може ли с 30 км ? :icon_hmm:

Да, вярно- при изкарване от гаража :)

Оооооооох, може....... Аз като вдигна 60 в Сф и направо летя! Вярно, че за секунди става, ама рядкоооооооо! Аман от селяни като мен, задръстили този град!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа в ролята на модератор. Искам да помоля да обърнете внимание на заглавието на темата. Моля колегите да споделят за разхода на автомобилите, стига сме превръщали всяка тема в чат стая. За целата има горе до "Гараж" бутон "Чат".

 

Благодаря за разбирането.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

такаааааааааа......след "скандалното" ми засичане което даде резултат 5/100.....минах още 90 км. ....и реших да видя как е градския разход.....отидох (отново на същата безиностанция , със същия наклон).....и този път събра 14 литра....за 90 км.......значи сега е времето да се извиня....това показва че предния път не съм налял нещо като хората.....и онова 5/100....не е вярно (щото ако е вярно се оказва че градко разхода ми е 20/100)

 

....срамота...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

такаааааааааа......след "скандалното" ми засичане което даде резултат 5/100.....минах още 90 км. ....и реших да видя как е градския разход.....отидох (отново на същата безиностанция , със същия наклон).....и този път събра 14 литра....за 90 км.......значи сега е времето да се извиня....това показва че предния път не съм налал нещо като хората.....и онова 5/100....не е вярно (щото ако е вярно се оказва че градко разхода ми е 20/100)

 

....срамота...

Аз ти казах още тогава, че всичко е свързано с наклона на терена......Просто като си излизал от Русе, си напълнил резервоара при един наклон, после на връщане колата ти е била под обратен наклон, и за това ти е събрала само 11-литра.......Но ти прави чест, че си признаваш, защото колеги със същите коли като твоята, може да тръгнат да си "ремонтират" техните, именно заради разхода......Просто няма такава кола, която при скорост 130-140км/ч., да гори 5/100-освен дизела разбира се........Аз точно за това си карам тракторчето, иначе и мене ми се кара резачка, ама пустата световна финансова криза, какво ли не ни кара да правиме....... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти казах още тогава, че всичко е свързано с наклона на терена......Просто като си излизал от Русе, си напълнил резервоара при един наклон, после на връщане колата ти е била под обратен наклон, и за това ти е събрала само 11-литра.......Но ти прави чест, че си признаваш, защото колеги със същите коли като твоята, може да тръгнат да си "ремонтират" техните, именно заради разхода......Просто няма такава кола, която при скорост 130-140км/ч., да гори 5/100-освен дизела разбира се........Аз точно за това си карам тракторчето, иначе и мене ми се кара резачка, ама пустата световна финансова криза, какво ли не ни кара да правиме....... :icon_thumbup:

 

Да...но като си я купих от Пловдив....ми беше първото засичане....и минах Шипка....тогава ми даде 5.8/100... :icon_blush: ....как да я засека най-правилно ? ....а и един въпрос към техничарите: моето табло е от тези с електронния дисплей...а нивото ми на оборудване е такова че с натискане на черния бутон ми изрежда само километражи А и В...може ли да се добавят липсващите датчици за да ми показва и моментен разход и каквото там още си има като екстра "по-луксозния" клас ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен на борд компютъра си ми изписва средния разход, първото ми дълго каране с колата беше 1500 км. Изчистх го на 1 вата бензиностанция, която заредих като тръгнах и като се прибрах ми показваше 7.2 / 100 л. А като се има предвид, че ми беше първо каране на колата съм карал по магистралите със 150-180, а извън тях 120-150.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Отново да споделя разхода на моята Каризма Gdi!

Засичането стана сега на път за срещата на Пампорово.В София нулирах броячите...до Пловдив се движех със 100км/час (постоянно) и даде разход 4.1/100. От там до Пампорово и горе бях на 5.5 л/100! След като се върнах отново в София , разхода си остана 5.5/100 (като този път се движих със 110-120км/час)

Супер доволен съм :)

П.С. ЗАБЕЛЕЖКА : Разхода е даден с двама човека+2 чанти и да се има предвид ,че навръщане има естествено към 70км спускане!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4.1 ти е било заради вятъра :) Аз като карах срещу него от Зарата ми се разказа играта... Хич не съм си играл да засичам. Компа ми сметна 6.2 среден разход, като тръгнах на 8 след като 2 седмици не бях изкарвал от града.

Съгласете се, че след толкова време рулиране из пистата, машинката трябва да се пришпори малко.

5.5 някъде е разхода, ама ако имаше 20 см. сняг, 2-ра балканска и индиянска нишка от джогани щеше да има дубъл....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На път за Пампорово, от Плевен до Лукойл преди Пловдив, през Беклемето, 183 км - с 10.700 литра 95. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как успявате да карате толкова бавно ? Това със сигурност е със скорост под 120...само зад някой камион преди да го изпреваря съм под 120 :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, ГДИ мотора не върви колкото Галанта ти. При все това почва да се чувства малка експлозия ако и се зададе от 120 км/ч нагоре. Тънкия момент е, че преди "смачкването" компа показва 6 - 6.3, а към 180 - без да ускоряваш повече - под 10.

И най-готиното е, че ако искаш - може и доста повече. Така карам само на пълнолуние и като няма куки, иначе съм с овча кожа и без компликации с т.н. контролни органи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа моите наблюдения за разхода Литва-Българиа (2500км) 6.5л на 100км. Разходи от сорта на 4 литра може да се постигнат по терен с големи наклони, за да може да ползваш принудителния празен ход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си до 4 не може да падне. Ама и недей по твоя автомобил да съдиш за разхода, не е редно. Да ти кажа...... малко да пресрочиш момента за смяна на свещите и разхода ти е литър отгоре, без да подозираш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да ви призная моята CARISMA 1.9Td прави 5.9 при 130км/ч. -140км/ч, и съм изключително доволен. 920km и изразходвани 55 литра. Според мен е добре. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...