Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За цените на горивата


Препоръчано мнение

Сгрешил съм, 97 октановият е бил към 5 лв. Сега ми се досвидя.:icon_thumbup: Не са на второ място по икономика, въпреки че съм впечатлен за хиляден път от отношението, уважението, коректността и работливостта на тоя народ.

 

 

http://world.actualno.com/news_371209.html

А на кое е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 210
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Все едно федерер да е на първо място два поредни месец,Гришо да мръдне с 1 място напред и да го водим за най- добър тенесист в света:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
  • Admin

От преди няколко дена снимка правена от мен в Германия на бензиностанция Арал.

 

http://www.picvalley.net/u/2145/3078785399708147991347397815Q7KdVt88fuMW2mpTpHB3.JPG

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От преди няколко дена снимка правена от мен в Германия на бензиностанция Арал.

 

http://www.picvalley.net/u/2145/3078785399708147991347397815Q7KdVt88fuMW2mpTpHB3.JPG

 

1.44€ вчера заредих на Шел.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

1.44€ вчера заредих на Шел.

 

Намалили ли са го, или на Шел е по-евтино?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Снимка от преди няколко дена правена във Венесуела:

 

http://imageshack.us/a/img534/2860/2b45ae2a79450f04fc7f25c.jpg

 

 

http://fakti.bg/mnenia/49037-palen-rezervoar-za-60-evrocenta

 

Един мъж пристига с огромен Шевролет Каприз и наблюдава брояча на бензиноколонката - за 87 литра супер той плаща 8,49 боливара. По курса на Централната банка това са 1,51 евро, а според обичайния курс на черния пазар - 60 цента. "Истински подарък", казва шофьорът. В Каракас един литър супер 91 октана струва 0,07 боливара, което по неофициалния курс съответства на 0,005 евро.
Шофьорът на Шевролета, когото срещнахме на бензиностанцията в Каракас, дори не знае колко харчи осемцилиндровата му машина. "Благодарение на Чавес можем да се къпем в бензин", казва той.

:icon_hmm:

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Владимиров,не ни сравнявай със страната с най-евтини горива поддържани по изкуствен начин. Тези цени поддържат мира в тази бедна страна,ако са по-високи народа ще се бунтува.Пробвали са да ги увеличат с 30 процента мисля,че беше и е започнала малка революция,в крайна сметка нищо не се е повишило.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези цени поддържат мира в тази бедна страна,ако са по-високи народа ще се бунтува.Пробвали са да ги увеличат с 30 процента мисля,че беше и е започнала малка революция

 

То и тук трябва така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Владимиров,не ни сравнявай със страната с най-евтини горива поддържани по изкуствен начин. Тези цени поддържат мира в тази бедна страна,ако са по-високи народа ще се бунтува.Пробвали са да ги увеличат с 30 процента мисля,че беше и е започнала малка революция,в крайна сметка нищо не се е повишило.

 

 

Е, то ако е на въпрос, сегашните наши цени също са "изкуствени".

По това си приличаме с чавесите, ама лошото е, че при нас са изкуствено завишени.

Дет' казват "великите" експерти: пазарът определя цените..

Дрън-дрън.

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коментара оставам на вас от тази статия :)

ТУК

А защо не им завиждаме за липсата на вода.

Уго Чавес преди повече от 2 години призова народа да пести вода с думите: "Къпя се само три минути и не мириша!"

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм и подозирал за съществуването на толкова ниска "цена" за литър. Хм, освен да ходим да направим рафинерия там и да им произвеждаме бензин от петрола :icon_doh: .

Според мен това е огромно разхищение. Могат да направят друга политика - тон бензин за тон изворна вода от нас. Трябва да произведем няколко кораба с размерите на танкер, но да съхраняват вода. Тръгва кораб с вода и по него друг празен танкер. Прибират водата и наливат бензина в другия и двата пътуват обратно. По обратния път се разминават с още пет чифта такива кораби... Ехехехе, яко, а?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един малко страничен въпрос относно снимката от Арал-а. Този бензин Е10, който съдържал 10% биодобавка безопасен ли е за използване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Един малко страничен въпрос относно снимката от Арал-а. Този бензин Е10, който съдържал 10% биодобавка безопасен ли е за използване?

 

В Германия информацията е, че този бензин е за автомобили над 10 години. В какъв смисъл дали е безопасен? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами дали може спокойно да се сипва от него при пътуване в Германия или трябва от малко по-скъпия 95? За коли под 10 години не се ли използва?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ами дали може спокойно да се сипва от него при пътуване в Германия или трябва от малко по-скъпия 95? За коли под 10 години не се ли използва?

 

Може да се сипва, но за няколко цента не си заслужава, да се сипва редовно. В Германия има коли, които са по-старички и долколкото разбрах са пуснали този бензин за известно време,

за да обхванат целия автомобилен парк. Аз лично съм сипвал от този бензин на 7 годишна кола за проба и не намирам разлика от нормал 95.

Иначе за редовно ползване най-добре си е 95 нормал според мен. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:4453a72ec1 Я вижте самолета тук на какво върви. :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

 

Даже от нашия край тоз самолет, чак ми стана драго :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже от нашия край тоз самолет, чак ми стана драго :icon_blush:

 

Еми как. Ако беше в София нямаше да върви с тази "смеска". :D Но тук колите са закалени - и с вода вървят. :plane:

Редактирано от mav4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:4453a72ec1 Я вижте самолета тук на какво върви. :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Човека каза ,че слага и още нещо ,но какво точно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези миксове би следвало да прецакват помпата и дюзите. Трябва да се набавят няколко здрави помпи втора употреба, няколко комплекта дюзи и да можеш да си ги сменяш/ремонтираш сам. Тогава е голямата далавера с "космически микс" какъвто и да е той.

15000 км. да изкара до ремонт, това са 900 литра гориво при среден разход 6/100. Това в редовна нафта прави ~2500 лева. Ако литъра ти излиза на 1 лев, икономисваш 1600 лева.

Има и вариант с под 1 лв/л. Има и без пари даже. Например ако си намериш трансформаторно масло. Мисля че периодично се сменя в трафопостовете, прецежда се и може да се кара с него. В маслените радиатори има по около 15 литра от него. Обаче трябват помпи и дюзи да са под ръка, че не се знае кога ще приключат. За комън рейл и помпа-дюза не става. Много боли после.

Харчи малко повече с него и не върви колкото с нафта, ама ...

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и без пари даже. Например ако си намериш трансформаторно масло.

А аз се чудя защо на 13.07.2012 г. - Петък в Царево останахме без ток от 22 часа до 9 часа на 14 Юли. :icon_doh:

Явно са източили маслото на трансформатора в трафопоста и затова се е запалил! :icon_hmm: :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че разбирам от ценообразуването на петрола,но на фона наТази Информация,не ми стана ясно защо тази сутрин осъмнахме с 5 ст поскъпване на скапаната ни газ?

Някой ще каже,че цената на пропан-бутана не се влияе от цената на петрола-добре,но защо тогава предното й поскъпвана се оправдаваше именно с тези високи нива на "черното злато"?

Явно има неща които не разбираме!? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...