Премини към съдържание

За цените на горивата


Препоръчано мнение

Да видим тези дето не са с робско мислене дали ще излязат на протест или само ще мрънкат как "сме свикнали да ни тъпчат" :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 210
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Много ти се чудя на акъла, ама щом си ги харесваш - дерзай. Само не се сетих кой ти разказа играта със сервитута на парцела...... Май Боко беше кмет по онова време......

Един кмет не решава проблема колега, всичко се диктуваше отгоре..........моя проблем се реши когато той стана МП и вкара почти всички отрепки- протежета на по-по-предишните, по-предишните и предишните лайнари.........не че го подкрепям, просто му симпатизирам малко.........това не означава обаче нищо............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да видим тези дето не са с робско мислене дали ще излязат на протест или само ще мрънкат как "сме свикнали да ни тъпчат" :icon_blush:

Аз няма да изляза, аз ще работя през това време............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не се залъгваме, че проблемите в държавата са от последните няколко години...

Разграбването и унищожаването на България започна 1989 година, като върха беше по времето на Иван Костов.

Всички курвенски правителства докараха масовия Българин до просешка тояга, за да стане евтина робска работна ръка за европейски робовладелски фирми.

Италиански, Гръцки и Турски фирми с рушвети придобиха фабрики на 1/50-та от стойността заради рушвети на правилното място.

След няколко години експлоатация и разрушаване на граденото с десетилетия те си тръгват и оставят един гол...........................бастун.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не се залъгваме, че проблемите в държавата са от последните няколко години...

Разграбването и унищожаването на България започна 1989 година, като върха беше по времето на Иван Костов.

Всички курвенски правителства докараха масовия Българин до просешка тояга, за да стане евтина робска работна ръка за европейски робовладелски фирми.

Италиански, Гръцки и Турски фирми с рушвети придобиха фабрики на 1/50-та от стойността заради рушвети на правилното място.

След няколко години експлоатация и разрушаване на граденото с десетилетия те си тръгват и оставят един гол...........................бастун.

:good: :good: :good:

Ето за това става въпрос........ :good:

Сърдете се на ония,а не на тия..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един кмет не решава проблема колега, всичко се диктуваше отгоре..........моя проблем се реши когато той стана МП и вкара почти всички отрепки- протежета на по-по-предишните, по-предишните и предишните лайнари.........не че го подкрепям, просто му симпатизирам малко.........това не означава обаче нищо............

Ми това говори за административната култура на населението като цяло, и за симпатизантите - в частност. Нима от общината и кадастъра не ти дойдоха проблемите? Оттам дойдоха.

 

А, щях да забравя да те питам кой и къде вкара, че не разбрах.... Трети мандат му е в политиката - един като шеф на милиционерите, един и половина като кмет, повече от половин като МП и ти ми твърдиш, че е ОК? Ми нали и той е от по-по-предишните? Нали би трябвало като топ-милиционер да им знае бакиите? Нали като топ-мачо досега би трябвало да ги е изловил и прибрал?

 

Ох, извинявай, той съдът ги пуска..... Само дето никой не ги хваща.....

 

Спори се с разумни хора с позиция и доводи. По-по-по предишните и всички тези по реда са приказки за бабите на село..... Симпатизирайте им.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми това говори за административната култура на населението като цяло, и за симпатизантите - в частност. Нима от общината и кадастъра не ти дойдоха проблемите? Оттам дойдоха.

 

А, щях да забравя да те питам кой и къде вкара, че не разбрах.... Трети мандат му е в политиката - един като шеф на милиционерите, един и половина като кмет, повече от половин като МП и ти ми твърдиш, че е ОК? Ми нали и той е от по-по-предишните? Нали би трябвало като топ-милиционер да им знае бакиите? Нали като топ-мачо досега би трябвало да ги е изловил и прибрал?

 

Ох, извинявай, той съдът ги пуска..... Само дето никой не ги хваща.....

 

Спори се с разумни хора с позиция и доводи. По-по-по предишните и всички тези по реда са приказки за бабите на село..... Симпатизирайте им.

Роско ,остави разумните хора да решават кой какво,що..........

Аз да те питам ти на кои симпатизираш или по скоро гледам че яростно си привърженик на някои ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес като видях поредното поскъпване на газта до 1,37лв., се сетих за размислите си по коледа и нова година, че празничната промоция на горивата ще ни излезе после през носа.:icon_censored:

Поне да не ни лъжеха в качеството и количеството мам:icon_censored: им и мръсници.

 

Днес вече е 1,44. До кога ли ще расте. Моята е на бензин (който също главоломно расте), но имам уреди на газ и уви...

И все пак протестът в София последно на 26ти директно пред парламента ли започва в 3ч.

Редактирано от KAMIKADZE
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/417985_2603444416372_1562708830_31880000_1570234475_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/429080_2579750464038_1562708830_31874581_1241418349_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/403315_3376798739642_1259567764_33486798_1575109134_n.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се спори и да се карате. Всички споделяме общата съдба да сме работници на фирма "България" ООД. Нека гледаме на случващото се от тази позиция - ние сме от един отбор, по дяволите!

Управлението на тази Фирма по същество не се различава от управлението на която и да е фирма, значи за да просперира нашата Фирма, трябва за главен мениджър да се назначи някой успял в бизнеса. Доказал се с лични качества човек, който умее да планира, прогнозира и ръководи.

Ако има някой служител на Фирмата да е наясно за кой точно е гласувал, те па на. Искал си да гласуваш за Б. Б. Добре, но запознат ли си кой още ще взима решения от неговата парламентарна група? А поне имената им знаеш ли, лице Х, м?

 

Преди няколко дни vladimirov ми прати линк да разгледам средната работна заплата за няколко десетки европейски държави. Забелязах обща тенденция на икономическо развитие по региони - ние и държавите около нас сме горе-долу на едно ниво; Литва, Латвия и Естония се различават в още по-малка степен; Германия, Франция, Люксембург, Белгия... там е направо друг свят.

Знаещите и можещите бягали на Запад. Защо? Защото там им се плащало по-добре. Ок, съгласен съм, това си е тяхно право. Обаче от утре искам такива хора да се задържат в нашата Фирма и да работят за нея. Аз съм съгласен да получавам по-малко за да получават те колкото им се полага по западноевропейски стандарт. Искам да инвестирам в такива хора - ще дойде време когато Фирмата ще заработи благодарение на тях и това ще се усети от всички нейни служители и работници, на всички нива.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Анди, съгласен съм с твърдението ти.. но това няма как да се случи в България. Ще опиша ситуацията в страната по следния начин: "Преяло куче, което лежи да си пази кокала".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Януари 2013 г. "България" ООД ще трябва да плати 2 млрд. лева по външния си дълг и ще са нужни още 1 милиард за покриване на дефицита. Да не вземе да напуснете, ей? Оставете куфарите :)

Намирам идеята на Синята коалиция за добра, а именно да се емитират държавни ценни книжа за 2 милиарда лева и да се предложи лихва за тях 6,50%.

30 млрд. българска пара ДРЕМЕ в банките под формата на различни видове депозити. Ако от 2 млрд. от тях се пренасочат за финансиране на Фирмата ще е много по-добре от това да се търси източник за финансиране. Тегленето на кредит за да се плати дължимото на падежа по друг кредит не води до нищо добро и до нищо ново. Просто се отлага неизбежното.

В инвестиционната теория доходността от ДЦК най-често се взима за пример като безрискова инвестиция и всички вложения (други форми на инвестиции) се сравняват с точно тази доходност. Да, не е много 6,5%, но и рискът е никакъв. Плюс това доходността при различните "продукти" на банките (видовете депозити - с растяща лихва, с теглене, с довнасяне, срочен, безрочен, промоционален 12-месечен в евро, стандартен ... и не знам си какво) и около тази стойност. Само че "инвеститорът" по депозит печели само за себе си, а тук печели Фирмата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Знаещите и можещите бягали на Запад. Защо? Защото там им се плащало по-добре. Ок, съгласен съм, това си е тяхно право. Обаче от утре искам такива хора да се задържат в нашата Фирма и да работят за нея. Аз съм съгласен да получавам по-малко за да получават те колкото им се полага по западноевропейски стандарт. Искам да инвестирам в такива хора - ще дойде време когато Фирмата ще заработи благодарение на тях и това ще се усети от всички нейни служители и работници, на всички нива.

 

Ами то имаше едни дето се върнаха, но се оказа, че повече милееха за английските си господари, отколкото за собствената си родина. Визирам точно тях: Милен Велчев; Хари Потър...аааа Ники Василев и сие. А да не споменавам и онзи богаташ с веригата от 2 магазина, царя. Защото той дори не е и българин, а е рода с Елизабет II и белгийския крал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......... защото са направили съотношение м/у цена на гориво и заплата, която взима човек.

 

Казвате колко струвал дизела в Турция, Гърция, Испания... Ама какви пари получават те - сигурно не 500-600лв = ~250-300 eвро, нали? Скоро бях в Турция (Истанбул) и на въпрос зададен към екскурзовода, колко пари взимат средно турците (визираха примерно учител), той отговори 750-800 долара. Да не говорим за заплатите на Гърци и Испанци, защото аз ако взимах заплата 1500 - 2000лв нямаше колата ми да стои в гаража, да прашлясва и да се пъна да пиша в една друга тема "Как да си поддържаме акумулатора?"

 

 

 

Ето и едно интересно сравнение на средната брутна заплата за България и страните от Европа + САЩ , по данни на Евростат за Януари 2012. Показана е и цената на бензина в евро към момента за съответните държави, както и количеството бензин, което може да се закупи със съответната заплата. :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying:

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/link.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно интересно сравнение на средната брутна заплата за България и страните от Европа + САЩ , по данни на Евростат за Януари 2012. Показана е и цената на бензина в евро към момента за съответните държави, както и количеството бензин, което може да се закупи със съответната заплата. :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying:

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/link.gif

Вие само бензин ли купувате с тези заплати..........???

В Живота има много други неща, които са доста по скъпи от бензина на други места а тук са доста по евтини...........

Според мен трябва да се стачкува не за високите цени, а за по високо възнаграждение.......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вие само бензин ли купувате с тези заплати..........???

 

 

Не, но цената на горивата се калкулира във цените на всички стоки и услуги свързани с транспорт. И от там какво следва?...

Да. Евтини са ни услугите.

Например за гума с гвоздей в нея, преди 2 год. в Хановер ми искаха 25 евра за един фитил, та тогава ми досвидяха (те гумите на колата не струваха толкова) и си купих 4 броя чисто нови зимни гуми за по 40 евра едната и чак с монтажа (12,50 Е/бр.) цената им се изравни с тази в БГ.

В Дюселдорф преподавателя ни в Готвалд разказа случка, как закърпване на кожено яке в Германия струва 170 евро, самото яке около 120+сантименталната стойност, а при една командировка в Украйна го закърпили за 10.

Но нали така се движи икономика, да се купува ново, а не да се преправя старо.

3 седмици бях в Германия и 3 седмици бях в депресия, че основните за нашето съществуване неща са по-евтини отколкото тук.

И аз съм съгласен, че не цените са високи, а заплатите ниски!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, и защо решихте, че са ниски заплатите в България?

 

Не смятам, че заплати от 2000 - 3000 лева са ниски. Освен това, държавата е предвидила и допълнително материално стимулиране под формата на бонуси, премии, бордове и други. Виждате, навсякъде се раздават пари. И хората казват - "Да, моят труд струва толкова".

 

Ами работете бе. Виждате, че може.

 

И стига сте плакали за пари.Я четете тук!

Когато на хората не им стигат парите - те протестират. Справка - останалите нормални европейски държави,които толкова обичате да давате за пример. Тука също протестираме - за АСТА, за шистов газ, за пенсионна възраст, но не и за ПАРИ.

Навсякъде по света има групи неудачници,аутсайдери, които не могат да изкарат пари, и затова са бедни.

 

Лошото е, че в България тази група сме къде 6 000 000.

 

 

P.S. Сега слушам по TV Европа анкета "Ще се намали ли корупцията сред чиновниците, ако им се увеличат заплатите?"

Ми то е все едно да попиташ дали ще намалеят педофилите, ако свалят възрастта за секс с деца на 10 години :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Е, няма толкова тъпа държава

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В края на миналата година трябваше са извърша едни манипулации с устройства на една от големите вериги в България.

В крайна сметка успях да разбера приблизителния оборот на магазина във Видин. Според данните на всеки един жител се падат по 900-1000 лв. на година дадени в този магазин, но иначе се водим най-бедните в ЕС.

За статистиката през миналата година в семейството ни не е влязъл нито един артикул от този магазин. Не си мислете, че румънците ги правят тези обороти!

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники, ако направим статистика в нашия квартален магазин, Лидъл и Кауфланд - ще се получи, че на годината моето семейство оставя в тях много над 7-8 000 лева. И? Това да не ни прави богати? Не.

Разходите ни са сведени до храна, все по-малко горива, карта за метрото, наем, сметки и туй то. И чак се радваме, когато бюджетът занули.....

А на хората, които предлагат да протестираме за по-високи заплати им предлагам следния вариант - Страната да се присъедини към пакта за стабилност, да дадем сега едни милиони за спасяването на Гърция, а след това да започнем да теглим кредити, държавата да вдигне минималната работна заплата на 800 лв, пенсиите - поне тройно, а след 2 години - светът да ни помогне и спаси като гърците.

 

Анди, хубаво си го написал, разбираш ги нещата. Само дето в постовете след твоя, където си обяснил за 2 млрд плащания по дълга и 1 млрд дефицит - хората искат увеличение на заплатите..... Нали можеш да направиш връзката? Аз мога, те не могат. И как не ти беше неудобно да подкрепяш предложението на Костов? Ти не разбра ли, че той е виновен за всичко в тази страна и няма как да бъде прав! Хахахахахахахаха.... Виж, разумните хора, за които говори Пламен - така ги решават нещата, че става все по-зле. Все е било, ама от това беше по-зле само при Виденов. И всички предни правителства постигаха ръст, излишъци, а това само ни забива надолу и надолу! Опука оставеното от предните, сега иска да харчи и т.нар. "Сребърен фонд"..... А както се чува, че следващият мандат се гласят да управляват с Кунева - просто нищо няма да остане тук....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники, ако направим статистика в нашия квартален магазин, Лидъл и Кауфланд - ще се получи, че на годината моето семейство оставя в тях много над 7-8 000 лева. И? Това да не ни прави богати? Не.

Разходите ни са сведени до храна, все по-малко горива, карта за метрото, наем, сметки и туй то. И чак се радваме, когато бюджетът занули.....

А на хората, които предлагат да протестираме за по-високи заплати им предлагам следния вариант - Страната да се присъедини към пакта за стабилност, да дадем сега едни милиони за спасяването на Гърция, а след това да започнем да теглим кредити, държавата да вдигне минималната работна заплата на 800 лв, пенсиите - поне тройно, а след 2 години - светът да ни помогне и спаси като гърците.

 

Анди, хубаво си го написал, разбираш ги нещата. Само дето в постовете след твоя, където си обяснил за 2 млрд плащания по дълга и 1 млрд дефицит - хората искат увеличение на заплатите..... Нали можеш да направиш връзката? Аз мога, те не могат. И как не ти беше неудобно да подкрепяш предложението на Костов? Ти не разбра ли, че той е виновен за всичко в тази страна и няма как да бъде прав! Хахахахахахахаха.... Виж, разумните хора, за които говори Пламен - така ги решават нещата, че става все по-зле. Все е било, ама от това беше по-зле само при Виденов. И всички предни правителства постигаха ръст, излишъци, а това само ни забива надолу и надолу! Опука оставеното от предните, сега иска да харчи и т.нар. "Сребърен фонд"..... А както се чува, че следващият мандат се гласят да управляват с Кунева - просто нищо няма да остане тук....

Всяка една държава има дефицит,даже в някои умишлено го държат, но .............там работят и произвеждат конкурентни стоки, които полсе продават на други като нас,а ние им ги купуваме със скътаните пари и все не оставя за "глезене".........Когато имаха излишъци, защо не построиха нещо??? Една магистрала да бяха направили поне, но надали???Просто излишъка си го поделиха групички с екзотични и астрологични имена като Орион и т.н. и за нас нищо........а това бяха наши пари........

При Виденов умишлено и изкуствено помпаха цените за да стане метежа.........от това се възползваха сегашните милионери,някои от тчх вече в отвъдното..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, защо не произвежаме? Преди 3 страници сигурно в темата те питах същото - данъците ни най-ниски, осигуровките ни най-ниски, заплатите и тока ни най-ниски, горивата ни и те така (според теб), а никой не иска да идва да произвежда в РъБъ.......

Защо? Ей това ми отговори......

Поне според теб, как ги виждаш нещата? Ще се радвам да чуя експертоното ти мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато имаха излишъци, защо не построиха нещо??? Една магистрала да бяха направили поне, но надали???

Пламене, ще ме прощаваш, но да те попитам нещо конкретно - с какви пари строи твоят Лидер? Нещо не ти се връзва теорията - хем има дефицит, хем не стигат парите, хем строи..... Откъде ги взе тези пари за строителството? Искам да ми отговориш на този въпрос, директно, без да го осукваш астрологически.

 

С какви пари строи Бойко магистралите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С какви пари строи Бойко магистралите?

 

Е аз ще ви отговоря,в момента правителството харчи резерва на България и както са я подкарали той ще стане на минус скоро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, ще ме прощаваш, но да те попитам нещо конкретно - с какви пари строи твоят Лидер? Нещо не ти се връзва теорията - хем има дефицит, хем не стигат парите, хем строи..... Откъде ги взе тези пари за строителството? Искам да ми отговориш на този въпрос, директно, без да го осукваш астрологически.

 

С какви пари строи Бойко магистралите?

Първо ,не е мой лидер, ама въобще............второ,когато си спечелил доверието на Европа, ще строи, щото миналите ама въобще не искаха да печелят това доверие и съответно те не дават пари........просто си поделяха парите от т.н. излишък........ако не е така, ти ми обясни как е?

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...