Премини към съдържание

За цените на горивата


Препоръчано мнение

Добре де Роско,питаш колко плащал немеца за ремонта и колко българина,а защо ние плащаме за литър гориво колкото немеца А.

За дизела - питай правителството. Сметката я правих пролетта, че хем имаме най-ниските акцизи на горивата, хем са най-ниски заплатите по бензиностанциите и в рафинерията, а цената му е висока. Не е най-високата, но е висока. Цялата работа е в нелиберализираните доставки - изисквания за митнически складове, държавата прехвърли част от отговорностите си на частници, да поддържат рискови запаси, което не всеки собственик на бензиностанции (дори големите вериги) може да си позволи. Не съм пътувал скоро към Благоевград, но на пролет цените там бяха по-ниски от цените в Сливен и Бургас - дето са направо на кранчето на рафинерията. Разликите в цените на отделните вериги са мах. 1-2 стотинки, като по магистралите цените са доста по-нагоре. Например назапад има "бензиностанции от селски тип", на самообслужване, където цената на горивото е чувствително по-ниска, за сметка на удобствата - тук цените са едни и същи. Няма значение дали сипваш на лъскава бензиностанция, или се плескаш сам - няма разлика. Оттам и съжденията ми за картелно споразумение, нерегулирано от никой. Комисия за защита на потребителите, комисия за защита на конкуренцията.... спят.... Да не говорим за монопола, предоставен на ЛУКОЙЛ. Да не говорим, че извиха ръцете на дребните собственици да монтират не знам си какви уреди, а на големите - простиха.....

Рибата е вмирисана (както обикновено) откъм главата. Нашата глава е голяма, съдейки по прякора и, да не говорим за правешката връзка и.... ще си плащаме.

Ама това да е само.... Газпром намали цените на газта с 10% на Италия, Германия, Франция...... Полша ги погна на арбитраж в Париж, че се опъват да им свалят на тях цената.... Тук нещо такова да се чува? Тц.... Булгаргаз щели да вдигат цената с 27%...

 

Ей това е съществената разлика между България и Германия. Че има пазар, има конкуренция в Германия, имат закони, има и кой да ги брани. Захарта е два пъти по-скъпа тук. Ще си позволят ли подобно нещо там? А кой го допуска????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 210
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Може би най евтиния...........в Турция е 4.20-4.25 лв./л.,в Гърция е почти 4 лв/л., а последно в Испания преди около 10-14 дни беше 1.55Е/л.........а тук е 2.69 лв./л......питам къде е най евтин???

Еми така го дадоха по БТВ бре,аз от де да знам колко е нафтата в Турция или на друго място..............

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Всички са от един дол дренки" е байганьовски лаф. И е само частично верен.

Истината е,че не всички са "един дол дренки", а само тези, които ни се предлагат като реална възможност да ни управляват.

Обикновено тези, дето не са дренки от същия дол, нямат никакви шансове да бъдат управляващи, освен в ултракризисно положение. Някой ще каже: "Ама то нали сме в такова", но това не е вярно. Има още доста до дъното.

"Един дол дренки" са управляващите навсякъде по света. Просто сортовете дренки са различни.

Виж ти, веднъж да сме на едно мнение!

Само с едно не мога да се съглася напълно - за дъното. Никога няма дъно. Макар и да се опитваме в момента да го стигнем с пълна сила. Винаги има и по-лошо.

Като втори мандат, напрмер :-) Дори е ясно, че ще го има, дори е чсен и коалиционният Му партньор.....

Ама за едно е прав - слаб е мат'риЯла...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми така го дадоха по БТВ бре,аз от де да знам колко е нафтата в Турция или на друго място..............

Еми не Вервай на ТВ-то за всичко.........през последната година имах възможност лично на място да се запозная с цените им..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми така го дадоха по БТВ бре,аз от де да знам колко е нафтата в Турция или на друго място..............

Не им вярвай много на БТВ-то. Макар че казаха, че е най-скъпа в съотношение дизел/бензин. Съотношението било най-фрапиращо.

А лятото къмът ми прави обиколка на Сицилия с мотор, цената на газта там била 50 цента (под лев), а тук не падна под 1,25.... Колко са 25%, казваш.... Няма и толкова....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не им вярвай много на БТВ-то. Макар че казаха, че е най-скъпа в съотношение дизел/бензин. Съотношението било най-фрапиращо.

А лятото къмът ми прави обиколка на Сицилия с мотор, цената на газта там била 50 цента (под лев), а тук не падна под 1,25.... Колко са 25%, казваш.... Няма и толкова....

Брех, тоз мотор на пропан ли е??? :icon_hmm:

Всичко се регулира от търсенето и предлагането, в Италия повечето коли са дизели ( около 65%),други 30 примерно ( не знам точно колко- но са доста ) си ги карат на бензин.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е на пропан, с реактивен двигател е :-)

А що се отнася до търсенето и предлагането - има и регулации, които изкривяват търсенето и предлагането, ограничават свободната конкуренция. Създадени изисквания, на които отговарят само 2 компании в България. Които да диктуват всичко на пазара. Дори и това да пренебрегнем - от Нова Година - правителството пак вдигна акциза на горивата.

Алилуя!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато няма производство, няма продажби вътре,няма износ ,няма свежи пари,и реално няма икономика,парите за държавата трябва да влязат от някъде, съетветно те идват по този начин - с вдигане на акцизи, данъци и т.н............за да има ,то трябва държаваа да създаде добър бизнес климат,да има добра инфраструктура,да съдейства своевременнно на инвеститорите и т.н. за да може да привлече тези инвестиции и инвеститори........... защо няма производство се сърди на по-по предишните,попредишните и предишните господа......

А цените на горивата все още са доста ниски в сравнение с други европейски страни,въпреки високите акцизи,които налага държавата.....ако ти е известно, в Германия,Франция и някои други страни държавата намали техния си дял/процент от акциза и данъците само и само да задържат скока на петрола/горивата и да задържат цените ..........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато няма производство, няма продажби вътре,няма износ ,няма свежи пари,и реално няма икономика,парите за държавата трябва да влязат от някъде, съетветно те идват по този начин - с вдигане на акцизи, данъци и т.н............за да има ,то трябва държаваа да създаде добър бизнес климат,да има добра инфраструктура,да съдейства своевременнно на инвеститорите и т.н. за да може да привлече тези инвестиции и инвеститори........... защо няма производство се сърди на по-по предишните,попредишните и предишните господа......

А цените на горивата все още са доста ниски в сравнение с други европейски страни,въпреки високите акцизи,които налага държавата.....ако ти е известно, в Германия,Франция и някои други страни държавата намали техния си дял/процент от акциза и данъците само и само да задържат скока на петрола/горивата и да задържат цените ..........

 

Съгласен съм с това :good:

 

Според мен, докато избираме зло, колкото и да е малко, ще потъваме все повече. Относно избора на управляващи - добре ще е да имат право да гласуват само тези, които си плащат дължимото на държавата и т.н., а останалите - черни, бели, жълти, зелени - по-далече от урните...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно избора на управляващи - добре ще е да имат право да гласуват само тези, които си плащат дължимото на държавата и т.н., а останалите - черни, бели, жълти, зелени - по-далече от урните...

То вече е така, отрязаха турците,които идваха в Бг само за да гласуват за стария нов вожд Доган.......без грам ясна представа за какво става въпрос......обаче когато ги отрязаха,се вдигна вой до луната,как ннарушили правата им, как бил рекет това и т.н.А това че един двулелнтов 22 км. път струвал на държавата 220 млн.лв........че и искали още за да го довършат......... и то къде? те това се казва източване на хазната.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми така го дадоха по БТВ бре,аз от де да знам колко е нафтата в Турция или на друго място..............

 

За мен пък това, което си чул е правилно. Хората правилно са го казали, защото са направили съотношение м/у цена на гориво и заплата, която взима човек.

 

Казвате колко струвал дизела в Турция, Гърция, Испания... Ама какви пари получават те - сигурно не 500-600лв = ~250-300 eвро, нали? Скоро бях в Турция (Истанбул) и на въпрос зададен към екскурзовода, колко пари взимат средно турците (визираха примерно учител), той отговори 750-800 долара. Да не говорим за заплатите на Гърци и Испанци, защото аз ако взимах заплата 1500 - 2000лв нямаше колата ми да стои в гаража, да прашлясва и да се пъна да пиша в една друга тема "Как да си поддържаме акумулатора?"

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде да ви "зарадвам" от сутринта дето се вика : http://fakti.bg/bulgaria/31802-gorivata-shte-poskapnat-s-oshte-20-25-stotinki-na-litar

Явно премиерът и всички търтей в парламента са си поставили за основна цел да принудят всички българи или да имигрират или да пукнат от мизерия . На 26-ти ще има протест , но ефекта е ясен какъв ще е . Просто държавата като институция се стреми да ни изтреби като нация .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добре.. нафтата като стане 3лв. ще се смята по-лесно. Ако има все още кой да смята :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

за да има ,то трябва държаваа да създаде добър бизнес климат,да има добра инфраструктура,да съдейства своевременнно на инвеститорите и т.н. за да може да привлече тези инвестиции и инвеститори........... защо няма производство се сърди на по-по предишните,попредишните и предишните господа......

Това с по-по-по предишните вече мисля, че се изтърка. 3 години на власт, най-ниските данъци имаме в Европа, най-ниските осигуровки за сметка на работодателя, най-ниските заплати - на хартия го докарваме за добър бизнес климат и така е от години. Ако погледнем тези параметри - излиза, че сме много привлекателна страна за инвестиции, а те все не идват и все не идват. Дори по изследванията за бизнес-климат в Европа сме към последните места.

Причините да ги изброявам ли?

Като се почне от монополите, фаворизирането на определени компании, липсата на правила и срокове, корупцията на всички нива..... Колкото и предните и така до Аспарух назад да са криви - за 3 години - нищо не се е променило. Което идва да рече, че и сегашните са същите. Е, няколко идеи по-прости, но резултатите са същите - никакви......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен пък това, което си чул е правилно. Хората правилно са го казали, защото са направили съотношение м/у цена на гориво и заплата, която взима човек.

 

Казвате колко струвал дизела в Турция, Гърция, Испания... Ама какви пари получават те - сигурно не 500-600лв = ~250-300 eвро, нали? Скоро бях в Турция (Истанбул) и на въпрос зададен към екскурзовода, колко пари взимат средно турците (визираха примерно учител), той отговори 750-800 долара. Да не говорим за заплатите на Гърци и Испанци, защото аз ако взимах заплата 1500 - 2000лв нямаше колата ми да стои в гаража, да прашлясва и да се пъна да пиша в една друга тема "Как да си поддържаме акумулатора?"

Тук не си прав, защо не зададе ? кои са най скъпите неща там? Щеше да ти каже че данъците са 3 пъти по високи от нашите,транспорта е 3 пъти по скъп,ако пък си си купил жилище от 80 кв. м,трябва да плащаш по около 400$ месечна вноска в банката, да не говорим за застраховките ............тези неща в цял свят са скъпи.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с по-по-по предишните вече мисля, че се изтърка. 3 години на власт, най-ниските данъци имаме в Европа, най-ниските осигуровки за сметка на работодателя, най-ниските заплати - на хартия го докарваме за добър бизнес климат и така е от години. Ако погледнем тези параметри - излиза, че сме много привлекателна страна за инвестиции, а те все не идват и все не идват. Дори по изследванията за бизнес-климат в Европа сме към последните места.

Причините да ги изброявам ли?

Като се почне от монополите, фаворизирането на определени компании, липсата на правила и срокове, корупцията на всички нива..... Колкото и предните и така до Аспарух назад да са криви - за 3 години - нищо не се е променило. Което идва да рече, че и сегашните са същите. Е, няколко идеи по-прости, но резултатите са същите - никакви......

Като ги създаде Костов и никой не се намеси вече 15 години,ти искаш за 3 години да се промени нещо............кой е казал че не идват.......я виж къв завод са спретнали китайците?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде да ви "зарадвам" от сутринта дето се вика : http://fakti.bg/bulgaria/31802-gorivata-shte-poskapnat-s-oshte-20-25-stotinki-na-litar

 

Мда....много неприятна новина! Колега от работата винаги зарежда по 10 лв бензин. Казва влизат все по-малко и по-малко литри за тези пари! Вчера се засякохме даже на бензиностанция от 2-те страни на колонката. Служителя (образно казано) като снайперист почна да убира свободният ход на спусъка - страх го бе да не прескокне сумата. И това повишаване на цените е в момент, когато е студено и колите харчат страшно много. Преди ако с един цял резервоар до светване на резервата минавах 645 км, вчера още на 500км пробег лампата ми се "озъби" от таблото. Вторичният удар от бумеранга съвсем скоро ще се усети, когато всички останали цени с или без предлог, че зависят от горивото скокнат нагоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук не си прав, защо не зададе ? кои са най скъпите неща там? Щеше да ти каже че данъците са 3 пъти по високи от нашите,транспорта е 3 пъти по скъп,ако пък си си купил жилище от 80 кв. м,трябва да плащаш по около 400$ месечна вноска в банката, да не говорим за застраховките ............тези неща в цял свят са скъпи.........

 

Не искам да споря с никои. Да, не разбирам със сигурност, но от малкото, което съм виждал и с което съм се сблъсквал мога да твърдя, че цените/заплатите в останалия свят са по-добри. Да изредя няколко неща:

- дрехите са им по-евтини (за това и всички все повече и повече пазаруваме по интернет - да не изброявам веригите магазини);

- храната в супермаркетите им е по-евтина (тук мога да твърдя за Англия със сигурност);

- техниката им е една идея по-евтина от тук;

и т.н.

Ние тук за 80кв.м. апартамент също плащаме по 400$ месечни вноски.

Няма да отварям думи за инфраструктури и т.н. , понеже въпроса беше за цените.

 

И пак казвам - ако нормалните ни заплати станат по 1500-2000лв(гръцките пенсионери взимат по 700евро пенсия ) мисля, че никой от нас няма да се оплаква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

И пак казвам - ако нормалните ни заплати станат по 1500-2000лв(гръцките пенсионери взимат по 700евро пенсия ) мисля, че никой от нас няма да се оплаква.

Естествено че са по добре, ама Турция, както и Гърция си произвеждат всичко,а ние купуваме от тях.......защо не произвеждаме? Сърдете се на маймунарника,адреса е ясен на всички - срещу пл. Независимост.......последните май правят изключение, колкото и прости да са........

 

Тогава си ги изкарай с труд......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След 5 г. Гърция ще изглежда като България, защото в момента положението там е трагично"- Симеон Дянков

 

И това ако не е подигравка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След 5 г. Гърция ще изглежда като България, защото в момента положението там е трагично"- Симеон Дянков

 

И това ако не е подигравка

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: Тея наистина имат фрази, достойни за нобелова награда, само дето не е смешно :icon_censored:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук не си прав, защо не зададе ? кои са най скъпите неща там? Щеше да ти каже че данъците са 3 пъти по високи от нашите,транспорта е 3 пъти по скъп,ако пък си си купил жилище от 80 кв. м,трябва да плащаш по около 400$ месечна вноска в банката, да не говорим за застраховките ............тези неща в цял свят са скъпи.........

 

 

Не искам да споря с никои. Да, не разбирам със сигурност, но от малкото, което съм виждал и с което съм се сблъсквал мога да твърдя, че цените/заплатите в останалия свят са по-добри. Да изредя няколко неща:

- дрехите са им по-евтини (за това и всички все повече и повече пазаруваме по интернет - да не изброявам веригите магазини);

- храната в супермаркетите им е по-евтина (тук мога да твърдя за Англия със сигурност);

- техниката им е една идея по-евтина от тук;

и т.н.

Ние тук за 80кв.м. апартамент също плащаме по 400$ месечни вноски.

Няма да отварям думи за инфраструктури и т.н. , понеже въпроса беше за цените.

 

И пак казвам - ако нормалните ни заплати станат по 1500-2000лв(гръцките пенсионери взимат по 700евро пенсия ) мисля, че никой от нас няма да се оплаква.

 

...Срещат се президентите на Франция, САЩ и България.

Саркози: – При нас заплатата е 4000 евро, данъците като се извадят, получават се 3500. За живеене са нужни 2000. Къде отиват другите 1500 не ни интересува!

Обама: – При нас заплатата е 6000 долара, данъците като се извадят, получават се 5500. За живеене трябват 3000. Къде отиват другите 2500 нас не ни интересува. …

Българския президент: – При нас заплатата е 600 лева, данъците като се извадят, получават се 500. За живеене трябват 1000. Откъде взимат другите 500, нас не ни интересува!

 

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/dntknw.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/dntknw.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/dntknw.gif

Редактирано от dinamitko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че са по добре, ама Турция, както и Гърция си произвеждат всичко,а ние купуваме от тях.......защо не произвеждаме? Сърдете се на маймунарника,адреса е ясен на всички - срещу пл. Независимост.......последните май правят изключение, колкото и прости да са........

 

Тогава си ги изкарай с труд......

Много ти се чудя на акъла, ама щом си ги харесваш - дерзай. Само не се сетих кой ти разказа играта със сервитута на парцела...... Май Боко беше кмет по онова време......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дата: 2012-02-23 08:01:07

Държава А95 А98 Дизел

BulgariaBGN 2.61 2.77 2.70 :icon_doh: :argue:

Редактирано от Steven Gerrard
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...