Премини към съдържание

Сложихте ли летните гуми


Препоръчано мнение

И днес времето определено не е за летни гуми, да не говорим за събота срещу неделя, беше 3-4 градуса. Просто е рано още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

И днес времето определено не е за летни гуми, да не говорим за събота срещу неделя, беше 3-4 градуса. Просто е рано още.

Мдааа даже при мен беше 0 и стъклото беше замръзнало ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа даже при мен беше 0 и стъклото беше замръзнало ...

 

И аз не искам да карам на 18 цола в тези дупки. Ще се повозя още на зимните, поне докато позакърпят положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа даже при мен беше 0 и стъклото беше замръзнало ...

Какви са тези температури бе колеги ... ако живеете в Железница , Бистрица или някъде по планините- може ... ама събота и неделя най ниската температра на черноморието през деня беше 9градуса в Приморско. Бургас беше около 15,в Царево също. В големия дъжд снощи (понеледлник) по магистралата към Пловдив беше 8-10 градуса. Успокойте се :) Говоря за през деня в градовете .. а не през ноща в планините. То и лятото там падат температурите до 5-10 градуса.

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези температури бе колеги ... ако живеете в Железница , Бистрица или някъде по планините- може ... ама събота и неделя най ниската температра на черноморието през деня беше 9градуса в Приморско. Бургас беше около 15,в Царево също. В големия дъжд снощи (понеледлник) по магистралата към Пловдив беше 8-10 градуса. Успокойте се :) Говоря за през деня в градовете .. а не през ноща в планините. То и лятото там падат температурите до 5-10 градуса.

Ами сутринта в 6,00 ч в северо-източна България .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна почти не пада под 8-9 нощна, а дневните някой дни гонеха 20-те, тия дни го дават 13-15...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз летните гуми не съм ги свалял! Просто защото моята фирма обедня и зимата колата беше зазимена :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля в събота да ги сменям. За северна България и планинските региони според мен до средата на април със зимни. Вече 30 години карам и няколко пъти ми се случва да съжалявам :bang: за прибързаната смяна. Температурата на въздуха през деня може да стига до 15 градуса, но асфалта докато стопли и то се свечерило. Ако преръси и дъждец, направо си става пързалка.

Редактирано от Ivo Ru
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера - Първа пролет отдавна мина, а още не сте сложили пролетните гуми!

Аз ги сложих на 1 март още ..............ама който си е майстор........................ :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги сложих вчера и вече са тествани, определено не държат в момента. Предполагам хората от София, знаят завоя при ресторант Ниагара, където свършва Нишава, като идваш все едно от България и завиваш на ляво през моста, там винаги тествам и си влизам по един начин в завоя, зимните леко приплъзваха, днеска с летните стана еб*ти дрифта, без системи сигурно щях да врътна едни 95 градуса, аз и сега ги направих толкова :), обаче се изправи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Видин сутринта бе 7 градуса, а сега е 9. Никаква смяна докато минималната температура не мине над 10 градуса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от доста време съм с летните и нямам проблеми. При нас нощните под 9 не са падали скоро, а дневните са достатъчни. Колата се чувства определено по-добре с по-големия цолаж летни от колкото със значително по-малките зимни. А зимните са измити, издути и зазимени за следващия зимен сезон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Летните гуми вече са строго препоръчителни. Особено в тези дъждове. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те по принцип зимните би трябвало да се справят по-добре, заради по-големите канали за кишата и по-големия грайфер но-зависи и от модела.

 

По мои наблюдения от когато смених гумите останах недоволен само първата седмица, заради снега който заварих горе на Шипка. Сега температурите вариарат сутрин между 0 и 5 градуса, но летните гуми се държат що-годе подобаващо. Същото не можех да кажа за поведението на зимните гуми при 20 градуса по обяд, когато асфалта го е напекло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Аз малко със закъснение, но усшях да я обуя с Yokohama a.Drive 185/65/14 за 93лв/бр. Още нямам конкретно мнение,но и то ще дойде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам, ще трябва да си върна зимните гуми, щото в София вчера и онзи ден валя сняг.................няма ли да се оправя тва скапано време................. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз от вчере се чудя дали да си сложа подплатата на якето, да паля котела, да сменя гумите?

Кое кое по-напред и май ще остана в изчакване! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Шантаво време, вече сериозно се замислям да взема да си сложа пак летните гуми, че ми предстои една седмица в Силистра, а прогнозите са повече от пролетни.

Прогнозите са за температури от минимална 8 до 24 градуса и ми е жал за почти новите зимни гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво толкова да им стане на зимните, неприятно е само че не се държат добре при топло време.

Моите летни не съм ги махал. :) Зимните са ми на друг комплект джанти и ги сменям за 20 мин. при първи сняг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... и ги сменям за 20 мин. при първи сняг.

Трябва да поработиш върху времената си. Поне на 5 минути трябва да го смъкнеш! Някой го правят за 5 секунди. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова не бързам.... А ако са ти на втори комплект джанти - изобщо не се замисляй.... Не е вярно, че няма какво да им стане, зимните са за температура под 7 градиса, жегата ги изпича и се износват повече..... Бе губят си свойствата.... Обаче, ако не са на втори комплект джанти - при цените за смяна - дръж си ги.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видяло се е то, ще ги сменям и ще сложа летния комплект.

 

Трябва да поработиш върху времената си. Поне на 5 минути трябва да го смъкнеш! Някой го правят за 5 секунди. :drinks:

Не съм засичал време но определено се справям много по-бавно от Вас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...