Премини към съдържание

Сложихте ли летните гуми


Препоръчано мнение

Колеги , сложихте ли летните гуми? Очертава се пътуване по празниците и не искам да карам с тесните и меки зимни гуми при по високи температури. Колата е по-нестабилна, тръгва и спира по-трудно, а и зимните гуми се изтъркват много бързо, при над 8-10 градуса. Мисля, че до тук беше с ниските температури , така че който не се е присетил да се захваща ;)

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Миналата седмица смених още гуменяците, направих профилактика /по скоро извадих за първи път и огледах/ на резервната гума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рано е още.

Утре тръгвам за планината, а там още има сняг.

На 06.04. се очаква застудяване с максимални температури 6-7 градуса.

Аз предпочитам да скапя и изхвърля един комплект гуми, вместо да се чудя как да спра, за да не ударя някое дете, с одървените летни гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едни познати са на ски на Банско, и съжаляват ,че са отишли, нямало сняг. Слагайте летните, време му е. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кроталче, те зимните гуми не знам дали се изтъркват по-бързо при тези температури, но определено каучука се изпича и гумите стават НЕ ЗИМНИ вече.... Още преди две седмици сложих летните, и тъй като съм с гуми температурен клас А (искат доста температура) очаквах сериозни проблеми, но се оказа, че само сутрин по-хладното губят сцепление. От няколко дена на сам обаче са вече в много добра кондиция... Който е с нови зимни гуми да ги сменя, че ще ги изпече, а който е със стари и мисли да ги сменя другия сезон да ги търкаля още докато пооправят дупките...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, добре ги сменяте, аз събота мислех да ги сменя, че пътувах до Банско, викам си супер 20градуса и да видите в неделя как стана 0 и валеше сняг и само Лансъра изпреварваше наред :)... добре че не ги смених, щях да си пътувам с 50, както повечето коли :). Разбира се и на Предела валеше сняг ;).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сложих още началото на март, че трябваше да си тествам новите 17ки... малко избързах ама не ми се въщаха после зимните и ме хвана последния сняг. Добре че в Пловдив само 1-2 дена се застоя на пътя. Като гледам това хубаво време навън си мисля за скара на открито, а не за зимни гуми :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Рано е още за смяна. Сутрин си е 6-8С , летните на тези температури са много дървени....и правят изненади :rijden:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Късно е по скоро... В момента във Варна е точно 20 градуса, а това е смърт за каучука на зимните гуми... Сутрин може да е 6-8, но това не е толкова студено за летните, и чак изненади няма как да има, освен ако не правиш келешлъци или си от тия дето се хвалят как с едни гуми правят по 100 000 км...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Късно е по скоро... В момента във Варна е точно 20 градуса, а това е смърт за каучука на зимните гуми... Сутрин може да е 6-8, но това не е толкова студено за летните, и чак изненади няма как да има, освен ако не правиш келешлъци или си от тия дето се хвалят как с едни гуми правят по 100 000 км...

 

Не, не съм от тези с келешлъците определено. Гумите си ги сменям на всеки 2 год, никога не съм ги преценявал по това на колко километра са или колко мм им е грайфера......това е много погрешно мислене. Трябва да се промени закона. Всяка зима ги гледам "шофьорите", сложил си зимните гуми с грайфер ~3-4 мм и застанал на светофара и не може да тръгне...... а зад него 2км задръстване.............. и 10 мм да е грайфера гумата като е на 5 год нищо не става от нея.

Нищо им няма на зимните при 20 градуса, то е важна температурата на асфалта а не на въздуха. Аз ги сменям някъде към края на Април, така съм свикнал.

Редактирано от Trafik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме гумите ама какво ще правиме с кратерите по пътищата.Аз съм с 18" и карам едвам едвам за да не изкочи някое балонче.Зимата бях на 16" с по-восоки гуми и ми беше по-спокойно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, то точно асфалта е по-топъл от въздуха, защото е черен и се напича лесно ;) Както и да е , всеки си има виждане и разбиране. Аз си усещам колата , че като тръгва лесно превърта гумите , а като спирам по-лесно се включва ABS-а. На завоите вече влизам с по-висока скорост от колкото в заснежен или мокър път зимно време и колата не е толкова стабилна , колкото с летните гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз от миналото лято :icon_dance:

Е тя твоята нали е за 16 човека, защо са ти зимни гуми.. :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се обърках бре... не е от миналото лято....

от по-миналото лято са :icon_thumbup: А това е от миналата зима

За следващата зима - нови, пак същите :icon_thumbup: Водят ги 4х4, АТ... лятни, всесезонни... не е ясно :) иначе са Toyo Tranpath S/U

 

Едно семейство решава да прекара отпуската си в чужбина. Пътуват с новата си кола "Ауди Куатро". На границата ги спират за проверка.

- Вашата кола е "куатро", а вие сте петима души! - казва паспортният чиновник.

- Но по документи колата е за 5 човека!

- Сега ще извикам началника си!!

 

След малко шефът пристига.

- Какъв е проблемът?

- Колата им е "Куатро", а те са пет души!!

- Не ми губи времето с глупости. Вече три часа не мога да реша какво да правя с едно семейство с "Уно".

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А пък с Галанта бях с Toyo Vario V1 и V2 - пак по 2 години издържаха :icon_bye:

 

ПП. Трий докато е време :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента във Варна е точно 20 градуса, а това е смърт за каучука на зимните гуми.

 

Въпроса е до колко е каучук гумата, мисля че повечето гуми ги правят на някаква силиконова основа.

 

Аз ги сложих миналия петък и после съжалих жестоко... Иначе ако се кара само по обяд и е напекло, няма дерт да е с летните, зимните и без това при тези температури се "размекват" и не е приятно усещането да се кара по път със завои, както и със летните сутрин. Даже си мисля, че е едно такова "никакво време", ни за зимни ни за летни...

 

Ето клипче:

http://video.data.bg/preview/96155

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложих миналата събота летните гуми. Ще рискувам и тая година със 16 цола - Де се вика колко му е в месеца по веднъж да давам 30-40лв за изправяне на джанти :icon_doh: . Честно казано нямах търпение да дойде топлото време и да сменя тея зимни цървули. Като си видя колата със железни джанти и през цялата зима ми се ще това да не е моята кола. Но като сложа лятите джанти отново се влюбвам във каляската.

Редактирано от Plam
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто вече е време за летните....

Пък и да отчетем факта, че "царството" на жените свърши

и вече не би трябвало да има сериозни температурни изненади...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих летните миналата седмица и съм по-стабилен с 18".Сега за празниците всички са се юрнали да пътуват и вече има опашки при гумаджиите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето клипчето, гледам нещо от първия път не се е появило.

http://video.data.bg/27/Коли/96155/снега_на_29032010г_шипка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...