Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Можеш да добавиш и една опаковка "реном" към маслото. Цената е около 15-тина лева.

:link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

На студен, за да падне маслото и да имаш реална представа за нивото.

И се мери на едно и също място/като наклон - по възможност на идеално равно място/.

В книжката пише на хладък :rolleyes:... т.е. да е достигнал температура и да го оставиш за малко да се оттече в картера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Такаааааааа.....да споделя малко нови наблюдения относно разхода. След като последните няколко месеца моят разход (градски. с 95 % каране на студен двигател) не можах да го смъкна под 13. 14. че и 15 /100.....реших да пробвам да спра компресора (с климатроник съм и я оставих само на парно).....и - о. чудо!!! ....долях отново догоре след 130 изминзти км.......- резултат - 13 литра......значи 10/100....ами това са си 1/3 надолу.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден ми беше свършила газта сложих на шел за 10 лв=12.82 литра

малко градско 15-20 км останалото извънграско при скорост 100 понякога и 120 минах точно 206 км.

Направо се шашнах май с годините колата става все по икономична 6.22/100 :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден ми беше свършила газта сложих на шел за 10 лв=12.82 литра

малко градско 15-20 км останалото извънграско при скорост 100 понякога и 120 минах точно 206 км.

Направо се шашнах май с годините колата става все по икономична 6.22/100 :icon_thumbup:

Еми кво се чудиш, моята дава софийско градско 9-10 лв./100км........повече от това не искам...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Сложих си газов инжекцион и сега Хасково - Варна -> 24.80 лв. = 33 литра газ (или там някаде) Като се има предвид, че минах 370 км тъй като се отбих в някой и друг град.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газта верно е голям гювеч! На мене багажника ми е празен, ама джоба също! 100 кинта ми лапа и навивам 850км до следващата глътка. Отива 12 ст. километъра.

Ми 175 кинта данък?

Ще карам по-малко и толкова - и без това карам само за удоволствие!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги е било икономия, но сега е направо благодат да се кара на газ.... Газта 0,70, а бензина 1,80.......

Огромна, убийствена разлика е това! И баш в този момент аз карам на бензин.... Не стига, че не е :mitsu-smiley: , ами и на бензин....

:icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мале Роско :( Айде намирай там каквото ти трябва и се мятай на :mitsu-smiley: По темата за разхода - моя се вижда, лятото беше около 11.5, сега зимата стигна 12.2 газ. Това е смесено каране, като се има в предвид че зимните гуми са по-високи и трябва да се намали показанията с 3-4%, смятам че си е благодат газчицата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, с цената на газта, не може да е нормално...

Говоря за съотношението. Получава се 39% газ-бензин.

На мен лансера ми е на газ и сега го яхам основно него, но каризмата...

Вярно, че тя е ГДИ и няма сериозен апетит, но...

........................

А като отворя някой от другите раздели и видя разход 15-16/100 и то бензин.... Ужас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз сериозно се замислям за една цистерна. Ако може да се напълни с газ сега, една помпичка и мале кеф... за количество може и отстъпка да ти направят :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си газов инжекцион и сега Хасково - Варна -> 24.80 лв. = 33 литра газ (или там някаде) Като се има предвид, че минах 370 км тъй като се отбих в някой и друг град.

 

Колега, май много ти е тежък кракът бре. То излиза, че няма полза от тоя инжекцион, ти си изкарал 8.9 л/100км. Някои колеги тука на галант шестак минават с тия пари по 420-440 км, как става това незнам. А й аз ли не съм в час, или тука са други цените, ама аз псоледно съм зареждал газ на 0.70 ст. преди 5 години, тука е около 0.85 лв.

 

Газта верно е голям гювеч! На мене багажника ми е празен, ама джоба също! 100 кинта ми лапа и навивам 850км до следващата глътка. Отива 12 ст. километъра.

Ми 175 кинта данък?

Ще карам по-малко и толкова - и без това карам само за удоволствие!

 

Колега, мисля че колата си ти харчи повече от нормално. Излиза, че си похарчил около 6.5/100 км, което си е супер. Спрямо 9/100 газ, ако ще й с инжекцион от НАСА да е, никога не бих се набутал да карам на газ. Рано или късно двигателят ще се изкаже по тая тема. Незнам дали е известно, а може би бъркам, че колите, които фабрично са произведени с газови уредби имат подобрения по двигателя, така де пригодени са за горене на газ. А монтирането на такава на двигател, който е направен да бачка на бензин, води до бързо износване на сегментите и евентуално бутало и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и да се износват, сигурно е така. Дори да е така - аз и навъртях на моята 65к и икономията е горе-долу цената на цялата кола....... Тъй че..... особено ако се кара много - разликата е отчайваща в полза на газта!

Иначе за цената на бензин/газ - днес сипах бензин на 1.79, не погледнах цената на газта, но миналата седмица беше 0,71......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента в Плевен газта е 0.71лв.

Бензина - 1.79 лв. Говоря за 95.

Лансера си гори градско газ 9л. Жената като кара - минава и 10л.

Каризмата съм я закотвил на 8л бензин/последно засичане - 920км/.

Сметката показва - с лансера на газ 6.40лв/100км.

С каризмата на бензин - 14.30лв/100км.

Това за градско.

Извън града положението е следното:

Лансера - 6-6.5л/100км.

Каризмата 5.5-6л/100км.

Сметката - с лансера 4.25лв/100км, с каризмата 9.85лв/100км.

Вярно, че лансера е 1500 кубика, каризмата 1800 - но газта е голям благодат...

Газовата ми е "ловато", на 90 000км и още не съм сменял нищо. Веднъж чистих дюзите на лансера и веднъж сменях задно гърне. Е, и филтърчета по за левче няколко пъти.

Тъй че сметката си я правете вие...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сметката - с лансера 4.25лв/100км, с каризмата 9.85лв/100км.

Аз казвал ли съм ти някога, че между Японската кола и Каризмата, има огромна разлика....... :dqdo:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти и да му казваш фаида няма.....той е пристрастен. Гледай какви сметки прави за газта.....и пак си е купил ГДИ. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, има и нещо друго - в единият случай се возя на 74 кончета, а в другият - на 125...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, има и нещо друго - в единият случай се возя на 74 кончета, а в другият - на 125...
Е да, ама ако ги пришпориш яко кончетата, Японските повече от 8лв. на 100 км. няма да ти изядат.... :P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кракът ми е тежък и затова съм си взел такава кола, а Pepper?

Сметка има и то голяма. Валбос, даже по-горе ти я направи точно и ясно :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен Колта ми дава 9-11/100 газ в София, а извънградско съм падал на 6,5/100 при каране с 90км/ч.

Максимума който ми е показвал на дълго е 7,2/100 газ при 140 км/ч.

Повече от това не ми е нужно.

Возя се без пари , а за износването на двигателя хич не се тревожа, защото има много голям ресурс.

Щом е изкарал на джелатите в Италия 10 г. без подръжка, ще кара и при мен поне още 5 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, след 2 месеца каране на такси (каризма 1.6 2002 мираж ) и изминати над 5к км само градско в Ливерпоол със задръствания по-големи и от софийските, колата ми дава разход 9.5 на 100 км. И ако в началото имах съмнения, за това как ще се справи с предизвикателството, сега съм сигурен, че съм направил правилния избор. Както винаги имам въпрос - появи се странно скърцане в предна дясна част, много е странно - на 90 % съм сигурен, че не е болт или лагер.

Редактирано от valboss
Правописни грешки.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен!

За две седмици от както си имам колата ( 1.9 TDI) най-доброто постижение на извънградско ми е 5/100 с включен климатик на степен 1 в ЕКО режим. Незнам това дали е нормално, но си мисля, че и под този разход мога да падна.

Как се отнасяте към добавките за гориво, защото досега дизел не съм карал, а чувам различни мнения. Колегите с дизелови коли къде зареждате обикновенно и от къде сте най-доволни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен!

За две седмици от както си имам колата ( 1.9 TDI) най-доброто постижение на извънградско ми е 5/100 с включен климатик на степен 1 в ЕКО режим. Незнам това дали е нормално, но си мисля, че и под този разход мога да падна.

Как се отнасяте към добавките за гориво, защото досега дизел не съм карал, а чувам различни мнения. Колегите с дизелови коли къде зареждате обикновенно и от къде сте най-доволни?

 

 

Lukoil и Rompetrol. И без добавки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И не на последно място - ЕКО.

 

 

Дизела пак ли е от Лукоил или не при тях?

 

Според колегите разбирам, че за предпочитане е дизела на Лукоил пред този на ОМВ, така ли е на практика?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...