Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Колега,колко км. си изминал след като си го занулил?

 

 

Около 40 км -50 км. И всеки ден се покачва, това ме изнервя. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Ако жулиш все на къси разстояния а и с почивки между тръгванията...

Пък и в студа....

То бубуто не може да се стопли.

Виж, ако караш постоянно градско, на топъл двигател - работата е странна и планирай ходене в Пловдив..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако жулиш все на къси разстояния а и с почивки между тръгванията...

Пък и в студа....

То бубуто не може да се стопли.

Виж, ако караш постоянно градско, на топъл двигател - работата е странна и планирай ходене в Пловдив..

 

 

Ми до работата 5-6 км. Отивам без да спирам. И си загрява добре. Ама разхода.... :icon_crying:

И миналата седмица ходих до Милен.

За това искам да видя как са другите Каризми в София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми до работата 5-6 км. Отивам без да спирам. И си загрява добре. Ама разхода.... :icon_crying:

И миналата седмица ходих до Милен.

За това искам да видя как са другите Каризми в София.

Нищо че си бил, отивай пак...Има нещо нередно, за да ти дава този разход..

Сигурно пак ти работи на 3 цилиндъра, за да дава 16/100 ...

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги , аз да споделя отново за разхода на Каризма 1.8 ГДИ - за 582 км ми даде 5,6л/100 (двама пасажери и багаж)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз една седмица карам градско(Благоевградско), след като съм го занулил разхода. Колата не я галя, обичам да и се радвам на ускорението. Първият ден, когато се прибрах, ми показваше 9.6/100км., после всеки ден намаляваше и последните два-три дни се е заковало на 8.0/100км. Един господ знае, дали може да му се вярва на показанията, но като гледам изминатите километри и литрите, които наливам си е горе-долу вярно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте на всички (първи пост)

Много ме радва темата, но не и моите резултати :icon_blush:

Carisma GDI 1.8 16V Automatic 1998 8/100 извънградско :icon_hmm:

Май съм единствен с толкова голям разход за GDI двигател. Приемам всякакви съвети за намаляването му. При мен големия проблем е че не съм в България а в Англия. Чесно казано Каризмата я купих на сляпо. Нищо не знам за нея като история.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, то автоматика туря отгоре половин-един литър, но пак е много.

Може би е позапушена с нагар....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, то автоматика туря отгоре половин-един литър, но пак е много.

Може би е позапушена с нагар....

 

..........или му е тежко крачето на колегата :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цитата по-горе е от сайта на Denso.

 

Много хора се оплакват от това натрупване на сажди на инжекторите и свещите особено при градско каране в Английските форуми, не само за Carisma, но и Galant с GDI, а също и Volvo с GDI двигателя.

Хубаво е, че нашия бензин е по-качествен :good:

 

Даммм, видях това. А аз си мислех че кралицата :icon_n_king: държи на контрола. Добре нагар, ама къде и как се маха, не намирам нищо конкретно с търсачката. Тук за сервиз немога и да си помисля. Имам инструменти и някакви умения, но пък от друга страна като се сетя че търсих къде са свещите по manual малко страх ме хваща.

 

Ами малко ме е срам но за тежък крак тук неможе и дума да става. Тук е Англия камери навсякъде. Аз имам 2 изгорени резервара с това обратно кормило и още съм като МадарКа на Шипка "спри и пропусни колоната"

Редактирано от nenov.co.uk
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Пробвал съм го 2 пъти, има ефект :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги искам и аз да споделя впечатления относно разхода на моето :mitsu-smiley:. Маршрута е Пловдив-Ихтиман-Пловдив, 4 човека. На отиване бързахме и карах най-малко с 140 км/ч, като на моменти 160-170. На връщане 120 км/ч и включен климатик на ЕКО през половината път. Изминах общо 200 км, като градско около 30 км(става въпрос за сватба-знаете как е).Средния разход по компютъра ми беше 6.6/100, а по резервоар пълно-пълно 6.9/100. Не знам дали е добър при тези условия. Нека по-компетентните колеги от форума да кажат.

 

П.С Колата е от подписа ми Каризма 1.8 GDI 125 к.с

Редактирано от Joro Bojkov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги искам и аз да споделя впечатления относно разхода на моето :mitsu-smiley:. Маршрута е Пловдив-Ихтиман-Пловдив, 4 човека. На отиване бързахме и карах най-малко с 140 км/ч, като на моменти 160-170. На връщане 120 км/ч и включен климатик на ЕКО през половината път. Изминах общо 200 км, като градско около 30 км(става въпрос за сватба-знаете как е).Средния разход по компютъра ми беше 6.6/100, а по резервоар пълно-пълно 6.9/100. Не знам дали е добър при тези условия. Нека по-компетентните колеги от форума да кажат.

 

П.С Колата е от подписа ми Каризма 1.8 GDI 125 к.с

 

Разходът си ти е нормален за това с какво скорост, колко хора и с климатика всичко ти е ок. Аз съм стигал и до 4.8/100 обаче с 80-85 км/ч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Carisma 1.9TD. София-Варна-София. Зареждане до ръбчето на гърловината и на отиване и на връщане на ОМВ. И в двете посоки с климатик и запалени фарове. Празен автомобил с един пасажер. По магистралата скорост 130-140, извън магистралата около 80-90-100. В населени места 50. Пробег 950 км., от които около 70 км градско в София и Варна. Разход 5.56 литра нафта. Няма какво повече да желая просто :) Можех да се върна и до София, но се притесних сондата да не засмуче шлам от резервоара и затова заредих на Осиковица на магистралата.

Роско, кажи нещо за бензина :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А къде отива екологията, бре Тишо?

Как сравняваш газ с нафта?

След Роско тече чиста водица, а след теб - смог!

.................................

Роско - изкарах ли една бира, дето те отдумах?:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mitsubishi Carisma GDI 2001 бензин 160,000 км. Разход на магистрала при 110-120 км/ч около 7л/100 км. Градско 10л/100 км

 

Колега,

Мисля, че за извънградско 7/100 при тая скорост е повечко от нормално(диапазона е 5 до 6 литра). Това е мое мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Мисля, че за извънградско 7/100 при тая скорост е повечко от нормално(диапазона е 5 до 6 литра). Това е мое мнение.

 

Съгласен съм. Карам в Испания и зареждам от Repsol и Shell... но под този разход не падам.... компютъра даже ми показва повече. На какво може да се дължи леко увеличения разход?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

с австрийски бензин 95

4 човека и пълен багажник

по аутобана

климатик както обикновено на АУТО 22 градуса

според GPS-а със средна скорост 134, макс 180, мин 110

разход: 8,47

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От вкъщи до Лондон и обратно, общо към 700км само магистрала през ноща и без трафик на круиз 70м/ч (~110км) колта ми даде разход 7.6л/100км :icon_doh: сам в колата и без багаж. Колта е 1.3 ... с галанта ги докарвам към 10л/100км:icon_hmm:

П.С. И двете коли се зареждат само на Шел, май е време за смяна но не очаквам никаква промяна.

Редактирано от sirko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...