Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

От вкъщи до Лондон и обратно, общо към 700км само магистрала през ноща и без трафик на круиз 70м/ч (~110км) колта ми даде разход 7.6л/100км :icon_doh: сам в колата и без багаж. Колта е 1.3 ... с галанта ги докарвам към 10л/100км:icon_hmm:

П.С. И двете коли се зареждат само на Шел, май е време за смяна но не очаквам никаква промяна.

 

От Лондон до Гибралтар (2500 км) празна кола , само магистрали и извън градски пътища - същия разход 7.5 л/ 100 км. Не съм карал бързо... през повечето време ми светеше зелената лампа за ЕКО режим :-) Между другото толкова си пише и в книжката на колата. Незнам как някои други колеги пишат за разход около 6 - 6.5 л/100км

Редактирано от istani123
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

...........Незнам как някои други колеги пишат за разход около 6 - 6.5 л/100км

 

Аз пък няма да кажа колко гори моита, но 6.5/100 извънградско е висок разход.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То из пловдивско съм забелязал нещо им става и почват да горят малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ново измерване - 18,18 л. 95Н от Лукойл - 300 км. от които 170 са извън Търново(до Свищов и обратно) другото е в града.......Какво повече да искам от МОЯТА Каризма?????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ново измерване - 18,18 л. 95Н от Лукойл - 300 км. от които 170 са извън Търново(до Свищов и обратно) другото е в града.......Какво повече да искам от МОЯТА Каризма?????

Ми много харчи.................една Хонда я правих тия дни и харчеше градско средно 4л./100км.................обаче е Хибрид,,,,,,,,,,, :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ново измерване - 18,18 л. 95Н от Лукойл - 300 км. от които 170 са извън Търново(до Свищов и обратно) другото е в града.......Какво повече да искам от МОЯТА Каризма?????

Хаа.............тя моята по малко харчи тогава, защото 18 л. бенз са 36литра газ..............т.е. ти минаваш 300км. аз минава 360-400км............. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хаа.............тя моята по малко харчи тогава, защото 18 л. бенз са 36литра газ..............т.е. ти минаваш 300км. аз минава 360-400км............. :icon_dance:

Ааааа моля,моля!За гАза не говоря...... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа моля,моля!За гАза не говоря...... :icon_thumbup:

Що бе, знаеш ли колко е хубаво.............хем върви добре ,хем се возиш евтино..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БАРОВЕЦ - това е човек които ползва услугите на М-тел и кара на бензин........Е пък кефи ме да съм баровец.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Незнам как някои други колеги пишат за разход около 6 - 6.5 л/100км

 

..Аз пък ще си кажа :) , за пореден път съм доволен от моята Каризма: София-Плевен 5,2л/100км със скорост 110км/час по магистралата и 70-80км/час през останалото време.

 

П.С. И това не я бях карал от 3 седмици.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..Аз пък ще си кажа :) , за пореден път съм доволен от моята Каризма: София-Плевен 5,2л/100км със скорост 110км/час по магистралата и 70-80км/час през останалото време.

 

П.С. И това не я бях карал от 3 седмици.

 

 

Браво, бе! Аз с моята Убавица съм падал най-много до 5,8/100 по магистралата Варна-Велико Търново, като това е след зареждане от OMV преди Шумен(мисля). Скорост не повече от 150-160 по магистралата и не повече от 120 по селския път след това. Та това е.

Оттогава все пътувам на къси разстояния, примесено с градско и скоро не помня да съм имал общ разход под 7 и нещо.

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БАРОВЕЦ - това е човек които ползва услугите на М-тел и кара на бензин........Е пък кефи ме да съм баровец.

Баровците отодавна не карат на бензин ............карат хибриди, я Приус ,я Хибрид, я LS600h...............при които коли им харчат до по 4л./100км. градско и при които коли на практика не отделят вредни емисии и имат в багажника си собствени клетъчни централи,от които ръководят бизнеса си и не ползват услугите на М-Тел................ B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво, бе! Аз с моята Убавица съм падал най-много до 5,8/100 по магистралата Варна-Велико Търново, като това е след зареждане от OMV преди Шумен(мисля). Скорост не повече от 150-160 по магистралата и не повече от 120 по селския път след това. Та това е.

Оттогава все пътувам на къси разстояния, примесено с градско и скоро не помня да съм имал общ разход под 7 и нещо.

Това е добър разход..................няма какво повече да искаш от колата ти..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....при които коли им харчат до по 4л./100км. градско.....имат в багажника си собствени клетъчни централи...
4л/100км с включена или изключена клетъчна централа? :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4л/100км с включена или изключена клетъчна централа? :D

С изключена :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С изключена :)

Абе вие се бъзикате, но скоро ми идва Лексус 600h и на борд компа му показваше среден разход от 6.2л./100км. а който е виждал такова чудо ,знае за какво става въпрос..................само да вметна че въпросната кола е свръх супер модерна и адски сложна ..................мотора е с Аткинсън цикъл ( това се води и 5-тия такт ) с два електромотора ( отпред и отзад ) и има много сложна система за управление на всичките тези агрегати ,които са вместени в този автомобил..............

Преди време гледах един билборд с реклама на Опел Инсигния ли беше ,нещо от този род , и пишеше отдолу " автомобила на бъдещето".................. :D :D Само като си помисля за Лексуса, Опела ми изглеждаше като детска играчка.....................помислих си "боже ,тия немци никога няма да стигнат японците ,па камо ли в лицето на Опел....................... :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие се бъзикате, но скоро ми идва Лексус 600h и на борд компа му показваше среден разход от 6.2л./100км. а който е виждал такова чудо ,знае за какво става въпрос..................само да вметна че въпросната кола е свръх супер модерна и адски сложна ..................мотора е с Аткинсън цикъл ( това се води и 5-тия такт ) с два електромотора ( отпред и отзад ) и има много сложна система за управление на всичките тези агрегати ,които са вместени в този автомобил..............

Преди време гледах един билборд с реклама на Опел Инсигния ли беше ,нещо от този род , и пишеше отдолу " автомобила на бъдещето".................. :D :D Само като си помисля за Лексуса, Опела ми изглеждаше като детска играчка.....................помислих си "боже ,тия немци никога няма да стигнат японците ,па камо ли в лицето на Опел....................... :D :D

 

Аз съм виждал и съм се возил в едно такова чудо на техниката.Направо ми събра очите.И салон и возия и пълно с джаджи и отзад в багажника си носят четвърти блок на "Козлодуй" :icon_rock:

Осем цилиндъра :bounce8: и близо петстотин магарета под капака.Дават му разход до 9 литра :12w00t: да девет.Осем степенна автоматична скоростна кутия и цял куп какви ли не чудесийки още. :respect:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие се бъзикате, но скоро ми идва Лексус 600h и на борд компа му показваше среден разход от 6.2л./100км. а който е виждал такова чудо ,знае за какво става въпрос..................само да вметна че въпросната кола е свръх супер модерна и адски сложна ..................мотора е с Аткинсън цикъл ( това се води и 5-тия такт ) с два електромотора ( отпред и отзад ) и има много сложна система за управление на всичките тези агрегати ,които са вместени в този автомобил..............

Преди време гледах един билборд с реклама на Опел Инсигния ли беше ,нещо от този род , и пишеше отдолу " автомобила на бъдещето".................. :D :D Само като си помисля за Лексуса, Опела ми изглеждаше като детска играчка.....................помислих си "боже ,тия немци никога няма да стигнат японците ,па камо ли в лицето на Опел....................... :D :D

 

Интересно ми стана, с какъв проблем е дошъл този лексус при теб? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми стана, с какъв проблем е дошъл този лексус при теб? :)

Сигурно като му се изтощят батериите и не иска да върви..:lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

БАРОВЕЦ - това е човек които ползва услугите на М-тел и кара на бензин........Е пък кефи ме да съм баровец.

 

Не знаех, че съм баровец!

Сега да се гордея ли или да сменям горивото и мобилния оператор! :icon_hmm:

Та по темата, смесен разход на Каризмата, която карам 1.8 ГДИ от пълен до пълен резервоар с гориво 98Н от Ромпетрол 6.7л/100км с 55л - 820км пробег. Сега сипах на Еко 95Н по съвет на Милен и ще видя каква ще е разликата.

Редактирано от DANI MG
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

борд компа му показваше среден разход от 6.2л./100км.
Бая ще да е бил счупен - явно са го бутали до вас. Официалния извънградски разход е 8л/100км, средния - 9.3 :D Освен това, Тойота още нямат 8-цилиндров двигател с Цикъл на Аткинсън - 600h e dual VVTi с по два инжектора на цилиндър. За сравнение с Инсигния и дума да не става - то само ценово е 1:10. Редактирано от Къната
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че съм баровец!

Сега да се гордея ли или да сменям горивото и мобилния оператор! :icon_hmm:

Та по темата, смесен разход на Каризмата, която карам 1.8 ГДИ от пълен до пълен резервоар с гориво 98Н от Ромпетрол 6.7л/100км с 55л - 820км пробег. Сега сипах на Еко 95Н по съвет на Милен и ще видя каква ще е разликата.

 

Дани, този среден разход с какво съотношение градско-извънградско каране си го направил..., бая добре звучи! ;)

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми стана, с какъв проблем е дошъл този лексус при теб? :)

Не че съм правил нещо по него, но наистина имаше малък проблем с PCU-то на колата, и го показваше на дисплея..............

За непосветените ,това е блока за управление и синхронизиране на двата типа мотора/енергия постигната както от ДВГ -то ,така и от ел моторите................това е блокът който управлява хибридното задвижване на автомобила..........

Беше при мен за да пробваме дали е на CAN BUS II интерфейс ,но се оказа че трябва негов си такъв .....................

Ако не вярваш ,следващия път ще ви го снимам.................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бая ще да е бил счупен - явно са го бутали до вас. Официалния извънградски разход е 8л/100км, средния - 9.3 :D Освен това, Тойота още нямат 8-цилиндров двигател с Цикъл на Аткинсън - 600h e dual VVTi с по два инжектора на цилиндър. За сравнение с Инсигния и дума да не става - то само ценово е 1:10.

Определено са го бутали, чак с каруца го докараха, и понеже виждам че се заяждаш непрекъснато , дай си телефона, когато пак дойде при мен да ти се обадя да го видиш/плакнеш очите, па може и да го побуташ малко .................... :D

Иначе си прав ,този е стария 600 а той ми е говорел за новия ................. :shades:

Редактирано от DJ Tymbi
Правописни грешки
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...