Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Има само един LS600h - не се заяждам.

За 2010 год. Лексус обновява версията си при която се говори че може би и големия мотор ще е с Аткинсън цикъл...............

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Говорим за двигателя, не за фейслифт

Точно за мотора говорим, от 2010 г. се говори за V8 мотора...............но това няма особено голямо значение,защото аз не се ровя в нет пространството много за да потвърдя една или друга теза , чул съм от собственика й тази информация............

А това дали на бутане или с каруца я задърпали до мен не е твоя работа..................когато дойде пак , ще ти свирна да я видиш на живо..............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно за мотора говорим, от 2010 г. се говори за V8 мотора... аз не се ровя в нет пространството много за да потвърдя една или друга теза , чул съм от собственика й тази информация...
Откакто се предлага LS600h винаги е бил с един и същи двигател. Не е лошо отвреме на време да се опресняват знанията било от интернет, било от някоя брошура - собственика не може да знае повече от официалната информация на Лексъс, нали.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дани, този среден разход с какво съотношение градско-извънградско каране си го направил..., бая добре звучи! ;)

 

Точно не мога да кажа, но ориентировъчно е 200км в София, 620км извън града - като 250км от тях са между селски пътища и Петрохан, а останалите 370км магистрала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам 1 въпрос колеги. Каква е разликата при вас между показанията за разход по компютър и при зареждане на бензиностанцията? При мен компютъра показва един среден разход, а после като заредя до горе резервоара винаги идва с 0.4-0.6 л/100 повече. Уточнявам, че зареждам от една и съща бензиностанция. Нормално ли е това отклонение?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

0.2 до 0.3... Според GPS-a километража дава отклонение +4-5 км/ч. Карам с предписания размер гуми. Ако караш с различни разликата става още по-голяма.

 

С две думи: нормално е! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че километража трябва да може да се калибрира. Отделно по бензиностанциите лъжат, по някои много. Разхода трябва да го смята, като гориво преминало през инжекторите, спрямо скоростта. Въпреки това обикновено е с точност около 0.2 л/100.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винаги когато съм си смятал/проверявал показанията на борд компютъра, изчислявайки изминатите километри с даденото количество гориво , стойностите са излизали почти равни- до 0,100/0,200л/100км разлика.

П.С. Карам с препоръчания размер гуми: 185/65/14 или 195/55/15.

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с препоръчителния размер гуми, но до такава малка разлика досега не съм успявал да сваля. Започвам да се съмнявам в бензиностанцията :icon_hmm:. Досега съм зареждал само от една на "ЕКО"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с препоръчителния размер гуми, но до такава малка разлика досега не съм успявал да сваля. Започвам да се съмнявам в бензиностанцията :icon_hmm:. Досега съм зареждал само от една на "ЕКО"

 

Не искам да говоря лошо за бензиностанцията от която зареждаш, но май-наистина те удрят по малко в литрите(а и не само теб). Казвам го защото и на мен ми се е случвало,както и на мои приятели и близки да ни пълнят резервоарите повече от това което могат да съберат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да говоря лошо за бензиностанцията от която зареждаш, но май-наистина те удрят по малко в литрите(а и не само теб). Казвам го защото и на мен ми се е случвало,както и на мои приятели и близки да ни пълнят резервоарите повече от това което могат да съберат :)

A може ли да споделиш ти от кои бензиностанции зареждаш и от кои си най-доволен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало такова нещо, по едно време даже си мислех дали горивото от обратния кръг където се връща не изтича някъде по земята.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A може ли да споделиш ти от кои бензиностанции зареждаш и от кои си най-доволен

Зареждам предимно от ЛукОйл (защото имам и карта за намаление)..., преди бях доволен от ОМV (сега вече не)...забелязал съм в последно време, че бензина на Shell е добър (много добре върви колата и като чели минавам повече киломентри с налятото гориво)

П.С. Това е мое мнение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам предимно от ЛукОйл (защото имам и карта за намаление)..., преди бях доволен от ОМV (сега вече не)...забелязал съм в последно време, че бензина на Shell е добър (много добре върви колата и като чели минавам повече киломентри с налятото гориво)

П.С. Това е мое мнение!

Благодаря! И аз смятам да се насоча към Лукойл!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай Shell, напоследък бензина там е хубав.

 

На ОМV май го поразвалиха преди даваще по-голяма разлика в разхода и вървеше повече със 100 октановия, сега с него и 95 от Shell не усещам разлика, V-power-а не съм го пробвал, последния път имаше някаква нечовешка разлика в цената.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

95Н на Екото не е лош бензин, констатирах днес, за 400км ми даде същият разход като с 98Н на Ромпетрол (6,7л/100), но е с 20-ина стотинки по-евтин, като имаше 100-ина км в града, а останалите магистрала... ама за кратко моментния разход по магистралата отиде и на 20л/100км... :icon_blush: Просто скоростта, с която се движех беше малко неприлична... :icon_blush: щото с един Галант се подгонихме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споделете мнение и за дизела, кой откъде зарежда ?

Аз преди година заредих два пъти на шел и се уплаших, буквално .. оттогава не съм зареждал

От OMV сякаш малко ми вдига разхода с една идея.. за сега зареждам от лукойл, но не съм много доволен..

 

PS и иначе по темата - 7.3 смесен разход / 2/3 извънградско 1/3 софийско / почтги без климатик..

Редактирано от 1001101
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих и имаше разлика от 1л/100 в показанията на бордкомпютъра и бензинколонката. Компютъра твърдеше, че е 9/100, а се оказа 10/100. Може би има нещо общо с голямата жега и обема на бензина при различни температури.

 

(този месец само къси разстояния в жегата, климатика едвам смогваше... предполагам затова съм толкова нависоко в разхода)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, да се похваля от разхода на моята колица. Пловдив-Димитровград и обратно, шофиране със скорост от 80-110 км/ч разход 4,9/100, по компютър и също толкова при зареждането на бензиностанцията. Мисля, че е добър. Поне аз съм много доволен :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен !

 

През тези почивни дни, успях да се порадвам на новата си придобивка и и направих няколко разходки. При скорост до 130км/ч, бордовият компютър ми отчете разход 5,4/100, като 80% от изминатото разтояние е извънградско !

За сега не виждам никакви проблеми с колата, единственото което ме притеснява е причукването на повдигачи / или нещо друго /, когато е паля за пръв път през деня, като това причукване продължава 1-2 сек и след това постепенно изчезва, като се превръща в цъкане.

Явно ще посетя Милен, за да зная че е диагностицирана от наистина сериозен човек !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега не виждам никакви проблеми с колата, единственото което ме притеснява е причукването на повдигачи / или нещо друго /, когато е паля за пръв път през деня, като това причукване продължава 1-2 сек и след това постепенно изчезва, като се превръща в цъкане.

Явно ще посетя Милен, за да зная че е диагностицирана от наистина сериозен човек !

И после да не забравиш да споделиш мнението на доктора! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя отново моя разод:

- София/Албена = 500 км (с малко градско във Варна)- 5 човека, пълен багажник и малко климатр.-6л/100км. ен

- Връщане: Албена/с.Червена/Плевен/София = 530км - 4 човека, пълен багажник и климатроник - 6л/100км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И после да не забравиш да споделиш мнението на доктора! :icon_thumbup:

 

 

Е какво да сподели.......Разхода го бива горе-долу, а тропането не е от повдигачи, но от какво е мисля да не казвам. Тези двигатели от повдигачи не страдат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...