Премини към съдържание

Kъде има камери и радари ???


Препоръчано мнение

  • преди 3 седмици ...
  • Отговори 150
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

По пътя Шумен-Русе има една камуфлажна астра, червена и седи на отбивка. Прави кофти снимки. Който не знае - лошо му се пише.

Редактирано от Emil Dimitrov
Моля използвайте главни букви и препинателни знаци!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я виждал, но и аз съм чувал, че там има камера.

 

Има и то и в двете посоки вече

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"От днес в Германия пътната полиция е лишена от най-сполучливите им до този момент оръжия - пътните камери.

 

По решение на Конституционния съд на Федеративната република полицията няма право да заснема регистрационния номер на превозните средства. Според върховния съд използването на камери е противоконституционно, тъй като дава прекалено голяма възможност на полицията да се намесва в личния живот на гражданите.

 

Не е зле да напомним, че такива камери съществуват и у нас. Неотдавна имаше протести, свързани с решението МВР да има достъп до личната ни кореспонденция в Интернет. Но за съжаление по въпроса с камерите повечето хора остават пасивни и не изглежда скоро да се появи движение срещу ограничаването на нашите свободи.

 

http://www.slava.bg/news/2104.html

 

Дали ще стане това и в България? :icon_hmm:

 

Те немците са изостанала нация а ние напредналите ще даваме паразитите (полицайте) да ни го ... както им кеф !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Във връзка с камерите за контрол на скоростта, някой има ли информация на какъв принцип измерват скоростта на превозните средства? Някъде бях чел, че нямат нищо общо с радарите, т.е. не излъчват радиовълни...

 

Например моя радар-детектор не пиука при всички такива камери...на една ми е пиукал на К честотата :icon_hmm: Но е възможно пък и другите, покрай които съм минавал да нямат в кожуха камери...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Лошите" камери които не излъчват и радардетектора няма как да ги засече, правят кратко видеозаснимане, от точка А до точка Б, и въз основа на кадрите изчисляват скоростта.

Ако тя надвишава зададената, вече ти прави самата снимка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

"Лошите" камери които не излъчват и радардетектора няма как да ги засече, правят кратко видеозаснимане, от точка А до точка Б, и въз основа на кадрите изчисляват скоростта.

Ако тя надвишава зададената, вече ти прави самата снимка :)

 

Има разни спрей-ове, някой знае ли дали работят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

По главния път София-Варна,отсечката между Севлиево и В.Търново на разклона за с.Добромирка навигацията ми показва че има камера.. :icon_blush: ми няма,ходих да проверя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук можеш да видиш къде има камери и ако си с Гармин навигация да си изтеглиш и местата на камерите и засадите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има разни спрей-ове, някой знае ли дали работят?

 

Да, работят, ама трябва да напръскаш камерата. Ако е на номера няма да стане, защото тукашните не ползват светкавица (повечето); За да не ти вижда камерата номера и ти не трябва да го виждаш. А и вече фиксираните камери са най-малкия проблем - има мобилни скрити в цивилни коли, които не са астри (например гоуф 2) и снимат в движение. Въпроса е как достоверно отчитат скоростта на движение на патрула? За камерата която е търсил колегата godji307, вероятно е точно такава в паркирана патрулка.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук можеш да видиш къде има камери и ако си с Гармин навигация да си изтеглиш и местата на камерите и засадите.

Благодаря ти,това е много полезно... :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля,колега Владимиров,изглежда не знаете че GPS-а отчита също и скорост на движение,не само координати и рутиране по даден маршрут.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Внимание! В Пловдив започнаха поставянето на стелт камери (едвам се виждат). Днеска ги монтираха на светофара на бул. България (него покриват) с Карловско шосе. По две снимат в посока за превишена скорост, говорене с GSM и преминаване на жълто. Утре или в близките дни ще сложат и на Санкт Петербург и бул.Руски (виждат се прекарани кабели), а нищо чудно по-нататък и на Практикер.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето един сайт където са описани камерите в българия ,а може и да се свалят като POI за Гармин - http://paralax.org/garmin/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За хората с Андройд телефоните в маркета има приложение Антирадар, това представляват POI точки, които се ъпдейтват автоматично при пускане на приложението с пуснат нет. Най-хубавото е че не е много досадно и известява за стоянки и камери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Това не знам - но в Плевен от Великден има 4 нови мобилни камери дето щракат и гр.отговорност, говорене с моб.тел. и т.н.

За две седмици изгоряха над 2 000 души...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ Пазарджик - в посока София има вече.

Малко преди Търново на разклона за с. Балван - пада се след едно изкачване, с ограничение 60 км..... И изобщо - около Търново карайте нащрек, че имало и мобилни екипи, също и по АМ Тракия..... Изобщо...... Внимавайте. Ще си купуваме малолитражки, че да не ни изкушават :-(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля,колега Владимиров,изглежда не знаете че GPS-а отчита също и скорост на движение,не само координати и рутиране по даден маршрут.

 

А нали се сещаш, че трябва да опреснява позицията много по-често от стандартен приемник, за да може да се изчисли точно скоростта на движението по кривата на пътя (и самата крива). Също така трябва да приема и военния GPS код, не цивилния в който има нарочно случайно отместване... Кой ще им даде да слагат такъв приемник във патрулка, нищо че сме в NATO. По-скоро си мисля, че може да взима сигнал от сензора за скорост и там нещата са доста относителни... Т.Е. Изразил съм съмнение в точността на измервателното устройство, което позволява на TR-4 с камерата да снима в движение и до колко то е сертифицирано като такова.

 

Вече е възможно да ползват и по-новите вносни радари, които бачкат в Ка банда с POP импулс и повечето детектори не ги ловят. Както казах, трябва да се внимава и да няма такива изпълнения. Слагат ги в цивилни коли и по принцип могат да снимат и в движение.

 

P.S. Ако някой са го снимали от движеща се партулка да се се похвали.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Пазарджик има стационарна виждал съм я на 4 места - на входа и изхода на Главиница , на изхода на града след разклона за с.Мокрище преди моргите , при затвора/ за гостите ни , ако слизате от автомагистрала "Тракия" не се силете на влизане в града , но при затвора си имаше и преди редовно радар и в село Лозен съм ги засичал . А колкото до камерите , не са хубаво нещо , ама това е начина да ни цивилизоват поне малко .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...