Премини към съдържание

Kъде има камери и радари ???


Препоръчано мнение

Колеги, ТУК може да видите къде днес има коли-радари на КАТ! (информацията се обновява ежедневно)

 

Кликнете от ляво на "Бюлетин" и после най-отгоре на "Контрол на пътното движение в съотвествие със ЗДП - за скорост с радар."

 

Мисля, че ще е полезно и ще намалим гобите!

 

DJ-ка, това мнение е специално за теб! :D

Не знам как се обновява информацията там, но пише, че последно е обновена на 23.10.2006...... :icon_hmm: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 150
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Не знам как се обновява информацията там, но пише, че последно е обновена на 23.10.2006...... :icon_hmm: :)

 

:icon_blush: Грешката е моя, забелязах го едва на другия ден! :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_blush: Грешката е моя, забелязах го едва на другия ден! :icon_blush:

:) DANI е на процент от глобите за превишена скорост на КАТ :icon_dance: , все пак пари за наем на женски папагал събира!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам кой как е, но аз от другата седмица ще карам без книжка!!!

Е що бре...??? :icon_blush: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) DANI е на процент от глобите за превишена скорост на КАТ :icon_dance: , все пак пари за наем на женски папагал събира!

 

И за бъклица, Свате, и за бъклица... и за цигански оркестър... :lol:

:icon_drunk:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) DANI е на процент от глобите за превишена скорост на КАТ :icon_dance: , все пак пари за наем на женски папагал събира!

 

Не знам кой на кого ще дава пари за наем... :D щото ще ме благославяш като те оттърва от половин грачещо гърло... :D ама не бой се, няма да е за дълго... и мойте нерви не са стоманени въжета, бързо ще си го получиш обратно! :D

 

:sorry: :offtopic:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, най-после да намеря малко време, за да напиша какво ми се случи преди 2 седмици в КАТ. Та отидох да си взема талона и постановлението (нали претърпях ПТП за не спазване на дистанция :icon_blush: ) и се наредих чинно на опашката от около 10-12 човека. Няма да влизам в подробности за това, че отивам там втори път, защото предния път "имали прекалено много нарушения и не могли да обработят всички актове", т.е. имало бум на нарушенията :icon_drive: и горките чиновници не можело да ги обработват. Това както и да е, седя и си чакам реда и точно от дясната ми страна е тази прословута 20 стая "Видеоконтрол" :foto: . Там се наредили 4 човека и всеки споделяше какво ли е станало, че били карали винаги нормално и спокоино, но веднага след като излезнеха от стаята "доста изчервени" казваха, че явно някаде из улиците на София кракът им е ставал доста тежък. Не можах да чуя всички истории, че ми дойде реда, но една ми направи впечатление. Та кръстовището на телевизионната кула в посока от бул. Драган Цанков всички го знаете. Там левия завой към семинарията е ужасен и (понякога признавам си и аз че влизам в насрещното за да отида до колоната за левия завой) хората минават в насрещното, за да стигнат до завой наляво. И там някаде в храстите ли не знам къде имало полицай :cop: с камерка и снимал :foto: точно такива шофьори и ето ти призовка. И тъй доиде ми реда и направо ми омекнаха капачките, като жената зад стъклото ми каза "Момче, отиди до 20 стая, от там имаш запор". Честно ви казвам идеше ми да си тръгна ама си рекох, че няма мърдане трябва да си взема талона и отидох там. Влизам вътре и полицая ме пита за ЕГН чукна нещо на компютъра и ми каза "Това е" и аз :icon_confused: и излезнах от стаята. Отивам пак на гишето и жената ми каза, че не знае за какво е този запор, но явно някаде са ме фотнали, но щом като са махнали запора всичко е наред, съмнява ме това, но за сега е ок :icon_hmm: . Та взех си постановлението, междудругото много ми се струва глоба от 100 лв и 5 точки за дистанция, но както и да е, глобата няма да я плащам, а точките не се знае след 3-4 години може и да ми ги възстановят. :icon_thumbup:

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: 100 лева е минималната глоба при ПТП независимо от причината. Аз имам такава от лятото и засега също не мисля да я плащам :icon_blush: . :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам колегата Chepa ме е преварил :icon_bye: Та внимавайте с левия завой на телевизионната кула, аз след като им обясних за какво иде реч, просто ми отговориха че задръстванията са за всички и аз като "пререждам" колегите шофъори от ляво по този начин, излизало че те са балъци :lol: и не е правилно ... та общо взето един вид конско B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Има няколко камери в София предаващо онлайн обстановката из улиците! :)

Има и във Варна и в Русе и на още няколко места!

Ако някой иска да погледне каква е ситуацията в момента нека кликне тук! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата малко стара ама е интересна. В Пловдив има 5 коли с монтирани вътре камери с радар, карат си из града и после получаваш супер качествена снимка. Естественно с честитка. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, аз за по-сигурно си купих радар -детектор вчера. Още не ми е ясно точно как да го настроя, понеже се обажда на доста неща, но като се случи това, ще разбера дали ще има полза. При всички положения ще се избие бързо ! Просто ми писна за някакви 7-8км. в нарушение, да плащам глоби или да търся друг изход от ситуацията. А недай си боже нещо да съм се улисал и да съм превишил с 22км.ч. Тогава един месец без книжка ... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги то в БГ все едно няма камери, какво да кажа аз тук в UK на всеки дирек биг брадър, хубавото е че полицаите не спират, няма дебнещи по храстите и т.н. ама сгазиш ли няма отърване. Аз ползвам ГПС /тук без такова почти е абсурд да се кара/ и в него ги имам всички статични камери, но и тук има много мобилни както и келеменца "будни граждани" които те тропат на КАТ. Аз съм с БГ регистрация така, че и да ме снимат боли ме манивелата :icon_rock:

Решението е много просто, да се кара по правилник, по малко главоболия и глоби, както и риска от ПТП става минимален, ама проблема е че всеки трябва да кара както си пише в книгите ама в БГ тва е невъзможно, все има тарикати

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......... ама в БГ тва е невъзможно, все има тарикати.......

 

Ами ти направо изведе Обща теория за причините за нещастията на България: Тарикатите :) :) :)

Все ще се намери някой, който се мисли за нещо повече от другите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е така, "тарикатите"- кой предимство ще ти отнеме, кой отзад ще те тресне (без задни мисли), че карал бързо и не може да спре, проблема е и че там където може да се кара бързо се кара бавно, и в града всеки гледа да се прави на "майстор" та да го видят всички. Има една народна приказка "при ......... и шофьорлъка майстори няма" така, че умната ...или ако не умната, то русата :icon_thumbup:

 

Модераторски контрол!!!

Колега, моля пишете по-културно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

"От днес в Германия пътната полиция е лишена от най-сполучливите им до този момент оръжия - пътните камери.

 

По решение на Конституционния съд на Федеративната република полицията няма право да заснема регистрационния номер на превозните средства. Според върховния съд използването на камери е противоконституционно, тъй като дава прекалено голяма възможност на полицията да се намесва в личния живот на гражданите.

 

Не е зле да напомним, че такива камери съществуват и у нас. Неотдавна имаше протести, свързани с решението МВР да има достъп до личната ни кореспонденция в Интернет. Но за съжаление по въпроса с камерите повечето хора остават пасивни и не изглежда скоро да се появи движение срещу ограничаването на нашите свободи.

 

http://www.slava.bg/news/2104.html

 

Дали ще стане това и в България? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По конституция в Бг нямат право да те снимат без разрешение, най-малкото - без предупреждение, така че всяко заснемане, за което не сме предупредени/известени е противозаконно. Поне така беше доскоро, трябва да проверя. Дори по кръстовищата с камери има жълти табели, с които ниизвестяват затова.

Германия е Германия. В Англия, понеже са на остов ли, що ли (занасям се, те са по-луди от американците по мания за преследване), там камерите са наистина навсякъде, ама навсякъде! Така че, един Бог знае какво ни чака. Но обещавам да проверя още тези дни как седят нещата със заснимането ни. Естатествено, ще постна резултата. Поне да можем да пишем възражения за скоростта, че със :plane: е трудно да спазваш ограничения....... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично в БГ никъде не съм виждал камери, сигурно защото рядко ходя в София а в другите градове или има 1-2 камери или въобще няма ...поне така беше преди около година.

По прнцип където има камери трябва да има знаци за които предупреждават че има "фотаджииница" поне тук в Англия мисля че не съм виждал камера и да няма знак за нея, ама тея тук са болни мозъци тъкмо излезнеш от обсега на една и веднага влизаш в обсега на другата, в накой части на Лондон ГПС-а направо не спря да мяка че има камери, а и няма къде да се засилиш макс на магистрала е 70мили ~ 110км. и пътя си е път няма лабаво ...ама всички карат в насрещното :12w00t:

В БГ сложиха ли знаци които да предупреждават за камерите или всичко е покрито, и се гаврят с народа :argue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Нека да възкреся една забравена тема. От снощи 30.08.2011г. в Пловдив си имаме нова камера-в тунела под античния театър. Внимателно, че само за една вечер имало около 110 заснети бързаци. Дано и аз не съм от тях :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По конституция в Бг нямат право да те снимат без разрешение, най-малкото - без предупреждение, така че всяко заснемане, за което не сме предупредени/известени е противозаконно. Поне така беше доскоро, трябва да проверя. Дори по кръстовищата с камери има жълти табели, с които ниизвестяват затова.

Германия е Германия. В Англия, понеже са на остов ли, що ли (занасям се, те са по-луди от американците по мания за преследване), там камерите са наистина навсякъде, ама навсякъде! Така че, един Бог знае какво ни чака. Но обещавам да проверя още тези дни как седят нещата със заснимането ни. Естатествено, ще постна резултата. Поне да можем да пишем възражения за скоростта, че със :plane: е трудно да спазваш ограничения....... :mitsu-smiley:

 

 

 

А и да напомним на Роската че е обещал да ни осведоми по въпроса за конституционните ни права по отношение на видеозаснемането...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От снощи 30.08.2011г. в Пловдив си имаме нова камера-в тунела под античния театър. Внимателно, че само за една вечер имало около 110 заснети бързаци. Дано и аз не съм от тях :icon_blush:

 

Ще попитам пак птиченцето дали наистина тази камера е включена? Последният път ми сподели че само е монтирана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив ако имате само една сте мноооооого добре... Из Варна се напълни напоследък с камерки , за радари не се сещам , но ако някой се сеща къде има скрити капани може да каже. Така със взаимна информация можем да ограничим даренията към КАТ надявам се до минимум!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И в София си имаме нова /преместена/ камера. Тази от София Ленд е вече на Околовръстното, срещу ОМВ-то с гонките.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...