Премини към съдържание

Kъде има камери и радари ???


Препоръчано мнение

Ето инфо за камери в Пловдив (кв. Северен): http://news.plovdiv24.bg/276974.html ( http://news.plovdiv24.bg/278596.html )

Аз до колкото знам камерите още не са сложени камоли да работят, но с заплахи от управата че до 2013 ще наслагат бая :)

По-рано се носеха митове и легенди за камера в подлеза под централна Поща, но си беше чисто и просто охранителна камера на общинска охрана и не засича скорост. Предполагам и тази в тунела под античния театър е същата :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 150
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Зарко чети бе човек

...."е инициирал поставянето на видеонаблюдение на 15 възлови кръстовища"

...."Информацията, придобита чрез монтираните камери, може да се използва само за извършване на превантивна дейност и за разкриване на престъпления и други нарушения на обществения ред"......

Няма монтирани камери в Пловдив засичащи превишена скорост и т.н. Правете разлика между охранителни камери и другите от гадния модел. Има само 4 мобилни (монтирани в автомобили, без обозначителни знаци).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз чета ама те и за София така почнаха пък после и честитки зеха да идват :) Пък и те и без да засичат скорост може да глобяват за преминаване на червено (преминаване на оная дебелата линия пред светофара) или неправилно престрояване, обратни завой и т.н... кой знае какво означава нарушения на обществения ред. Иначе защо точно КАТ ще слага камери и то точно по кръстовищата? Какви са тия нарушения на обществения ред дето стават по светофарите а? :) Общината пари за камери не и се дават ама полицията ще ги сложи няма проблем .. те после бързо ще си ги избият :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз чета ама те и за София така почнаха пък после и честитки зеха да идват :) Пък и те и без да засичат скорост може да глобяват за преминаване на червено (преминаване на оная дебелата линия пред светофара) или неправилно престрояване, обратни завой и т.н... кой знае какво означава нарушения на обществения ред. Иначе защо точно КАТ ще слага камери и то точно по кръстовищата? Какви са тия нарушения на обществения ред дето стават по светофарите а? :)

 

 

Само при ПТП

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А дано :) Нека Пловдив бъде свободен от пътния Биг брадър :good:

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А автомобилите без обозначителни знаци с камери всякакви марки и модели ли са или само например фордове или опели вектра ?

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Бургас към Созопол има в Дясното платно е поставена 1бр. Има и Стара загора към Нова загора 3-4бр. също има и на пътя между Елхово - Тополовград 1бр и мисля че имаше някаде между град Бяла и Русе на един завой 1бр. има и на пътя Стара загора хасково 2 броя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А автомобилите без обозначителни знаци с камери всякакви марки и модели ли са или само например фордове или опели вектра ?

Има и опел астра цялата с тъмни стъкла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А автомобилите без обозначителни знаци с камери всякакви марки и модели ли са или само например фордове или опели вектра ?

Има и един форд - скорпио ли е, какъв е незнам - голям един, черен. Няма отличителни знаци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От Бургас към Созопол има в Дясното платно е поставена 1бр. Има и Стара загора към Нова загора 3-4бр. също има и на пътя между Елхово - Тополовград 1бр и мисля че имаше някаде между град Бяла и Русе на един завой 1бр. има и на пътя Стара загора хасково 2 броя

 

Между Бургас и Созопол са две :), едната кутия е празна, а другата на кръстовището е пълна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Излезна ми касмета значи минал съм покрай празната бързичко хаха, Иначе в Хасково мобилните кемри ги слагат в астри с затъмнени стакла и мисля че са 2 бели и 1 синя Най често стоят под моста като се движите от центъра към Харманли

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна последната придобивка е на сградата на КАТ,като с нея следят цялото кръстовище.Камерата е за видео наблюдение и е без радар,но прекрасно се вижда кои кара без колан или говори по телефона или минава на червено.Поставена е на покрива на вътрешното тяло на КАТ.

Редактирано от niki77
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето последния за сега файл с камери и засади за GPS устройства Garmin.Файлът се поставя в папка Garmin/POI на устройството или SD картата. Надявам се да ви е полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна последната придобивка е на сградата на КАТ,като с нея следят цялото кръстовище.Камерата е за видео наблюдение и е без радар,но прекрасно се вижда кои кара без колан или говори по телефона или минава на червено.Поставена е на покрива на вътрешното тяло на КАТ.

 

Много ценно инфо за момента даваш, ама като се замисля , че всеки ден минавам оттам без колан .................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Камерата на Околовръстното срещу ШЕЛ да уточня, че май преди казах ОМВ, вече май работи с пълна пара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Видях обновен списък на КАТ със радари за скорост за зяла БГ. Специално за Варна учудващо имаме само два. На Пикадили парк и в Аксаково. Имаше и за другите градове, но няма как да им запомня адресите :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази на Аксаково не я ли махнаха,след ремонта на отсечката?Често минавам от там и не съм виждал кутията с камерата скоро!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, внимавайте с коланите, че аз отнесох миналия месец един акт за 50.00лв и 8 точки. Това беше единствения път за повече от година и половина в който не си сложих колан, защото разстоянието беше около километър и беше тъмно вече. Но по закона на Мърфи имаше КАТ на ъгъла на Морско у-ще и изгорях. Даже оглеждаха детето дали му е закопчано столчето с колан и имали изкарани закопчалки на задната седалка.

Иначе от камери още не съм имал честитка, но пък баща ми вече два пъти.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, коланчетата, скоростта, хедсфритата....ще ни научат да спазваме закона за движение по пътищата тея милиционери, ей :)

п.п. Изгорях един път за 2 месеца без книжка и 150лв глоба...ама нали съм казвал на жената да не кара толкова бързо....че нейната книжка отиде :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Колеги ето последния за сега файл с камери и засади за GPS устройства Garmin.Файлът се поставя в папка Garmin/POI на устройството или SD картата. Надявам се да ви е полезен.

 

 

Благодаря за файла, колега. :thx:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не разчитайте много на познатите места с камерите, защото има и подвижни.. Около Пловдив често засичам патрулки обурудвани с камери да се крият.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив, околовръсното, ОМВ където е разклона за Белащица. Там никога даже патрулка не съм виждал, но получих честитка за 150 лв като снимката е направена между 2 стръка трева :icon_clap: Явно задобряват в снимането така че си взех навигация а скоро и радар детектор ще сложа :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По магистрала Тракия-Шел Пазарджик,Лукойл Ихтиман и на тунела има,но мисля че е трафик камера.Тези съм ги виждал,а съм чувал че и на Шел Пловдив има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...