Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

С какво да сменя Галант-а


Препоръчано мнение

Аудито е най-добро от всичките! Хубав Пасат би бил по-практичен, но няма да е толкова стилен както Ауди , всичко друго изброено не си струва в комби версия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 517
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

До 10 хиляди е силно съмнително да се яви такова В7. Дори заслужаващо си В6 1.8Т е трудно.

2.0тди се намират около тази сума.

БМВ Е46 комби 3.0тди не ти ли харесва? Може да се намери доста добро, че и 204 конски сили, кожа, навигация, ксенон, ел седалки и др. Първата ти работа след смяна на масло е да премахнеш вихровите клапи. И на мен не ми харесваха толкова докато не покарах едно. Чувството е два пъти по-приятно от на моя галант. Но пък моя галант е по-малко кола от твоя, така че не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Саабчето супер, обаче с този двигател не мога да си позволя да го карам за ежедневна кола. Визуално ми харесва, но почти нищо не зная за него, както казах и по-рано, според мен трудно бих намерил читав и после майстор за него. Много рядко са срещани тези модели в БГ.

 

Лексуса също бива, не съм го виждал на живо, но ми се струва не практично комби за моите цели.

 

Алфата никаква работа не ми върши, миналият ден сядах точно в такава. Много тясна, особено отзад, никакъв багажник за комби, лично мен не ме грабва въобще.

 

Засега, като багажник на комби най-практично ми е Аудито цитирано по-горе. 100х100см седалките падат с едно движение и подът става равен. На Галанта багажника е най-голям, но много скосен заради арките на калниците, там ширината му е 90см :)

 

Сааб 9-3 е по-тесен от Алфата, а от Галант съвсем. Отзад е направо ужас. Иначе е красив, особено след фейслифта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До 10 хиляди е силно съмнително да се яви такова В7. Дори заслужаващо си В6 1.8Т е трудно.

2.0тди се намират около тази сума.

БМВ Е46 комби 3.0тди не ти ли харесва? Може да се намери доста добро, че и 204 конски сили, кожа, навигация, ксенон, ел седалки и др. Първата ти работа след смяна на масло е да премахнеш вихровите клапи. И на мен не ми харесваха толкова докато не покарах едно. Чувството е два пъти по-приятно от на моя галант. Но пък моя галант е по-малко кола от твоя, така че не знам.

Не ми харесват повече от Галанта, а ако взимам предпочитам бензин. Утре пробвам едно Ауди А4 Б7 да видя, как е като возия, после взимам един Галант от последните 2003-04г. и се надявам да приключа темата за доста време напред. :) Наистина осъзнавам, че за тия пари и години трудно може да си харесаш по-добра кола от Галанта. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сааб 9-3 е по-тесен от Алфата, а от Галант съвсем. Отзад е направо ужас. Иначе е красив, особено след фейслифта.

 

Аз затова гледам само модела 9-5,като ще е гарга,да е рошава :icon_blush:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сааб 9-3 е по-тесен от Алфата, а от Галант съвсем. Отзад е направо ужас. Иначе е красив, особено след фейслифта.

 

Четох малко за Лексъса, не знаех че е задно предаване. Като цяло добра кола, минусите му са, че е лаком на гориво на фона на други марки коли с подобни характеристики на двигателя, твърда возия, тесен.

 

А твоята Мазда колега, коя година е, как е от към возия, вътрешно пространство?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2009-a е. Отпред е като Галант. Отзад е по-широко, багажникът е огромен (количката на малкия не я сгъвам :) ). Возията е сравнително твърда или по-скоро приятно стегната.

 

А4 В7 комби гледах и аз - тесничка е отпред, но откъм обезшумяване и защита от корозия е екстра. Ако е S-line, с големи джанти, с фабричната навигация, соларен шибедах и т.н ще е перфектна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да не "разводня" темата :), ама какво ще кажете за този - Сивик или тази Мазда 3 (Не се концентрирайте върху конкретните екземпляри, само като модели съм ги посочил).

Кой двигател препоръчвате? Отворен съм към предложения за подобни по големина автомобили, под 10к (около 6-7к ще е идеално).

Не сменям Галанта, за приятелка питам.

Редактирано от Afonya
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Е тя твоята приятелка не си ли купи вече Голф 3-ка (по препоръки на форумджии), или ти имаш повече от една приятелка? :)
Честно казано, на мен и двете ми харесват еднакво и много. Бих се поколебал коя да избера. Бюджета е нараснал?...
Маздичката има и 1.4 мотор под 100 коня, но сигурно ще ѝ слабее. За Хондата не знам.
На мен ми харесва и това като алтернатива. Но горните са по-добри :)

ПП: Нисан Микра - добър избор! :icon_thumbup:
Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif


Е тя твоята приятелка не си ли купи вече Голф 3-ка (по препоръки на форумджии), или ти имаш повече от една приятелка? :)
Честно казано, на мен и двете ми харесват еднакво и много. Бих се поколебал коя да избера. Бюджета е нараснал?...

Добра памет :) Тя си купи Nissan Micra, тази приятелка е друга. :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да не "разводня" темата :), ама какво ще кажете за този - Сивик или тази Мазда 3 (Не се концентрирайте върху конкретните екземпляри, само като модели съм ги посочил).

Кой двигател препоръчвате? Отворен съм към предложения за подобни по големина автомобили, под 10к (около 6-7к ще е идеално).

Не сменям Галанта, за приятелка питам.

Сивика вози като каруца, специално с този модел много успех на визия но иначе нищо друго, маздата е добра , поне по това което мога да преценя като съм се возил, но да не е на повече от 5-6 г, и да не е от Австрия,че не можеш я намери след някоя и друга година :))). Да допълня, ако ще е Микра, по-добре да си е с марката Рено, поне ще е по евтинко :))). Сузуки Суифт бих избрал аз.

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да не "разводня" темата :), ама какво ще кажете за този - Сивик или тази Мазда 3 (Не се концентрирайте върху конкретните екземпляри, само като модели съм ги посочил).

Кой двигател препоръчвате? Отворен съм към предложения за подобни по големина автомобили, под 10к (около 6-7к ще е идеално).

Не сменям Галанта, за приятелка питам.

Ако не се концентрираме върху конкретните екземпляри всяка една японка която се хареса на купувача е за предпочитане. Ако се концентрираме и приемаме, че обявите са коректни аз бих избрал Маздата. 4 врати, на по-малко километри и по-евтина.

Изобщо смятам, че най-голямо значение при покупката е огледа на живо и състоянието на конкретния автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но не говорим за конкретните автомобили, а за моделите като цяло, най-безпроблемни двигатели и тн.

Това с Микрата, ни в клин, ни в ръкав беше :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки всичко единственaтa по-рaзумнa aлтернaтивa зa сегa от ММС е ASX.

Ха дбрутро, хич не го мислете а скачайте. На Шипково ще давам отново тест драйв за желаещите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но не говорим за конкретните автомобили, а за моделите като цяло, най-безпроблемни двигатели и тн.

Това с Микрата, ни в клин, ни в ръкав беше :)

И аз не говоря за конкретните автомобили, защото съм ги виждал на подемника, возил съм се и хондата съм я карал .А за Маздите всеки го знае кво се случва след някоя и друга годинка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре си хортуваме тука с какво да сменяме, ама задавали ли сте си въпроса кой ше ни купи дараците :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новите мазди ставали като дантела относително бързо? Ганчо?

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата няма и 5 години. Не виждам повод за притеснение. Отделно тази марка прави безпроблемни автомобили. Много хора с 6-ца от тази генерация не знаят за съществуването на форум за Мазда. Колкото и ние сме знаели през 2005 г. че има такъв за Мицубиши...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новите мазди ставали като дантела относително бързо? Ганчо?

 

Има малко по ауспусите. Ламарините са ОК. Засега. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Твоята мазда е по-добре като ламарини. Галантите са се продавали с по 3 години неограничена гаранция (без оглед километрите) и 6 години гаранция на купето. Ти искаш да намериш червена грес по твоята машина, която още няма 5 години. Е няма да намериш :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

:icon_hmm:

Време е за подновяване на темата, последните мнения са от преди 2 години.

 

Размисли и страсти, но проблемът с избора е сложен за обяснение.

 

На моя Галант му се радвам вече почти 10 години, но го давам на член от семейството, малко и той да му се порадва и ремонтира. :)

 

Галантите ги няма вече, шумоизолацията хич я няма.

Вече ми се иска автоматик, да има повечко коне от сега, комби/джип, да не е проблемен, да е тихо в купето, задължително климатроник и пътни асистенти за безопасност.

 

:icon_doh: На някой да му се намира гаражен галант, комби, 2.5 мотора, атоматик и с пробег до 100 000 км. ? :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm:

 

 

:icon_doh: На някой да му се намира гаражен галант, комби, 2.5 мотора, атоматик и с пробег до 100 000 км. ? :icon_thumbup:

 

Дали ще го продаде??? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon

 

Галантите ги няма вече, шумоизолацията хич я няма.

Вече ми се иска автоматик, да има повечко коне от сега, комби/джип, да не е проблемен, да е тихо в купето, задължително климатроник и пътни асистенти за безопасност:icon_thumbup:

 

Subaru Outback 3.0 H6 модел 2002-2003 според мен е добър избор... Аз поне смятам на токова да се метна... До няколко дни ще мога да споделя какви са ми впечатленията, но мисля че ще е достоен заместник на Галанта... Ако ви е интересно ще пиша как ми се струва...

Редактирано от boko84
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...