Премини към съдържание

С какво да сменя Галант-а


Препоръчано мнение

:icon_hmm:

Време е за подновяване на темата, последните мнения са от преди 2 години.

 

Размисли и страсти, но проблемът с избора е сложен за обяснение.

 

На моя Галант му се радвам вече почти 10 години, но го давам на член от семейството, малко и той да му се порадва и ремонтира. :)

 

Галантите ги няма вече, шумоизолацията хич я няма.

Вече ми се иска автоматик, да има повечко коне от сега, комби/джип, да не е проблемен, да е тихо в купето, задължително климатроник и пътни асистенти за безопасност.

 

:icon_doh: На някой да му се намира гаражен галант, комби, 2.5 мотора, атоматик и с пробег до 100 000 км. ? :icon_thumbup:

И пред мен стоеше този въпрос преди около 2 години.

Метнах се на VOLVO S60 2.4, 5 цилиндров дизел, автоматик, 163 hp.

Много съм доволен и спокойно мога да ти го препоръчам като вариант, стига да е читав екземплярът.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 517
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Вече съм собственик на Outback H6 2002 и Галанта ще отива в раздел продава на части :) Та първите ми впечатления са, че много си прилича с Галанта. Просто като седна и си наглася седалката, почти забравям че съм в "нова" кола... Управлението на стъклата е направено по-дървено при Субару... Само шофьорския прозорец се отваря автоматично...Управлението на климатроника може би една идея при Галанта е по готино, с изключение на това, че при Суби може да си усилиш подсветката, докато са пуснати фаровете, а при Галанта не виждам нищо през деня...Огледалата са огромни с много по-добра видимост от на Мицу...Подлакътника е по опростен и го няма двойното отваряне като при Галанта...Возията е също мазна, готина, но се усеща някак си като по-тежка... не знам дали не ми се струва така, заради това че Галанта ми е седан, а това е комби... Супер тих двигател, много приятна при извънградско, а за вървенето няма какво да пиша... все пак 209 кс, а и Галанта ми е дизел :) Не съм се возил на шестак 2.5, но предполагам вървенето ще е същото... И така като цяло ми допада много колата и дава голям кеф... а зимата, предполагам ще съм ухилен като идиот, докато карам на сняг...

Засега толкова, ако му е интересно на някой, ще пиша по нататък пак...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен вече се очертава образът на това което искам Padjero 4 - 3,8, но е непосилно поради финансови причини.

 

Грандисите с бензинови двигатели всички са по над 10 години и с незнайна история, автоматика е с 4 скорости.

 

Другите по-популярни комбита (4х4) гонят почти цената на Padjero 4. :icon_hmm:

 

Предвид факта, че ще стои на улицата и пред блока е удачно да се избере по-евтин вариант.

 

От всички часов прекарани в ровене и сравнение, като че ли лека полека се очертава посока към клас SUV.

 

За сега събирам информация за Кия Мохаве 3,8, поради съвпадение на кубатурата и доставчика на двигатели - Хюндай си мисля че има голяма вероятност двигателя Hyundai Lambda II MPI 3,8 да е изработен по подобие на двигателите на Сонатата от технологиите на Мицубиши.

 

Регистрирах в техния форум, писах и в секцията за модела, но до ден днешен никой не ми отговори на въпросите по повод болежките на модела.

 

Ако някой колега разполага с информация или си е правил труд да проучи модела, моля да сподели своите знания.

 

Друга алтернатива с по-малко багажно пространство е Мазда ЦХ-7 с цена около 10-12 хил. лв. За модела нищо не знам и все още не съм търсил информация. :icon_hmm:

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А санта фе защо я пропускаш, имат мощен дизел автоматик, но не знам на какво пари вървят.

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А санта фе защо я пропускаш, имат мощен дизел автоматик, но не знам на какво пари вървят.

 

:) от 15 нагоре за до 10 годишни. т.е. са по-скъпи, търсачката съм я отбелязал да търси бензин.

Действително и това е опция, ще го имам предвид при избора.

Благодаря за подсещането.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен вече се очертава образът на това което искам Padjero 4 - 3,8, но е непосилно поради финансови причини.

 

Грандисите с бензинови двигатели всички са по над 10 години и с незнайна история, автоматика е с 4 скорости.

 

Другите по-популярни комбита (4х4) гонят почти цената на Padjero 4. :icon_hmm:

 

Предвид факта, че ще стои на улицата и пред блока е удачно да се избере по-евтин вариант.

 

От всички часов прекарани в ровене и сравнение, като че ли лека полека се очертава посока към клас SUV.

 

За сега събирам информация за Кия Мохаве 3,8, поради съвпадение на кубатурата и доставчика на двигатели - Хюндай си мисля че има голяма вероятност двигателя Hyundai Lambda II MPI 3,8 да е изработен по подобие на двигателите на Сонатата от технологиите на Мицубиши.

 

Регистрирах в техния форум, писах и в секцията за модела, но до ден днешен никой не ми отговори на въпросите по повод болежките на модела.

 

Ако някой колега разполага с информация или си е правил труд да проучи модела, моля да сподели своите знания.

 

Друга алтернатива с по-малко багажно пространство е Мазда ЦХ-7 с цена около 10-12 хил. лв. За модела нищо не знам и все още не съм търсил информация. :icon_hmm:

Мохаве е супер. Но е наистина доста голяма и дори на газ гори зловещо.

Аутлендър 2?

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой споменавал ли е тук за Lexus GS300 от 2001 до 2005 или за малко повече пари и от 2005 та до наши дни ., това е може би най-добрата алтернатива за смяна на галант. 3.0 6 цилиндъра редови, автоматик cvt и безброй екстри, плюс добра возия и прилична шумоизолация, а и казват, че са много надеждни👍

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой споменавал ли е тук за Lexus GS300 от 2001 до 2005 или за малко повече пари и от 2005 та до наши дни ., това е може би най-добрата алтернатива за смяна на галант. 3.0 6 цилиндъра редови, автоматик cvt и безброй екстри, плюс добра возия и прилична шумоизолация, а и казват, че са много надеждни👍

Мноооого грозноват тоя лексъс.....пууууу :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте бивши колеги,

 

днес поради някаква случайност се сетих за тази тема и с удоволствие я изчетох цялата отново, та с умиление се сетих през какво съм минал, докато сменя Галанта. Иначе Хондата( Сивик В18С4) вече втора година вярно служи на сестра ми, а аз се метнах на една от най- недолюбваните в България коли, а именно Алфа 159 1.9 jtdm. Взех Алфата от много читав човек и тези две години само ми доказаха колко прав съм бил, като си купувам кола, само от хора, които ми харесват, а не от разни бастуни, дето се чудят каква шмекерия да направят. Противно на търсенето на Хондата, Алфата я взех директно от човека, без пазарлъци, майстори, форуми и т.н. и смело мога да заявая, че това е най- безпроблемната кола, която съм имал :)

 

Поздрави,

Иван

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито за Алфата, дано да не се чупи :)

 

Допреди 3 години и аз имах Галант и много си го обичах, но ми се караше нещо ново и го смених с тези корейските Киа К5, които са само на газ, течна фаза, автоматик. 2.0, 157 hp. Сигурно ги знаете, вече ги има и таксита такива.

 

Добра е колата, непретенциозна, но на мен ми се кара 'ръчка' и ще дам Киата на жена ми, а на мен ще си купя друга кола - мисля да си взема пак Галант, защото много си харесвах моя ;)

 

Та, искам да бъде фейслифт, седан, аванс, ръчка, V6, ще му слагам ГИ, запазен. Ще бъде повече емоционална покупка, отколкото рационална.

 

Доста други коли разглеждах, но нищо не ми хвана окото. Не искам да е БМВ, Мерц, Ауди, защото са ми някак коли без въображение (без да засягам никого, разбира се, мое виждане).

 

Критериите са ми над 160 hp, ръчка, добра возия, бензин, да може да се газифицира. Да не влиза в сервиз повече от веднъж в годината :)

 

Няма нужда да е голяма, защото ще се явява 2-ра в семейството (Киата е достатъчно голяма за нуждите ни - жена, бебе, куче) :)

 

Бюджетът не е твърд, но бих изхарчил повече от 10к само ако наистина си заслужава. Колкото по-малко, толкова по-добре.

 

Идеи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Галант няма с какво да го смените.

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_bye.gif

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галант няма с какво да го смените.

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_bye.gif

 

 

 

Има имаааа ... С Паджерооо :icon_rock: :rulez: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Галант няма с какво да го смените.

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_bye.gif

 

 

 

 

 

Има, как да няма, с друг Галант - примерно .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

 

 

Има имаааа ... С Паджерооо

Приликата между двете е, като между крокодил и северен елен .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приликата между двете е, като между крокодил и северен елен .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/laugh.gif

 

 

 

Че кой говори за прилика :P По скоро за ъпгрейд :rolleyes: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Има, как да няма, с друг Галант - примерно .http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

 

Абсолютно! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

 

 

Щом няма с какво да го сменя, ще чакам подходящият Галант :)

 

Трудно се намират вече, но това е правилното решение. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drive.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...