Премини към съдържание

А сега на къде?


Препоръчано мнение

Ами сега? Платените малумници изродиха протеста и взе, че оказа сполучливо, сега какво правим? ЕРП-тата са си още тука? ДПС, Станишев, какво правим?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 287
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Под "платени малоумници" имаше предвид поставените лица ли? Тези са за прибиване според мен. Такива методи за манипулиране на общественото мнение и снижаване нивото на напрежение говорят много за управляващите. Пипането на парите от фискалния резерв за да махнат поне земеделците от националния протест също е голяма глупост. За съжаление те няма да протестират като си получат обещаните пари. Фискалният резерв не е за тази работа, не е за строеж на пътища, мостове... инфраструктура. Той е основата на валутния борд и трябва да се използва в две направления и само в две: - обратно изкупуване на държавния дълг или национална реформа, от която полза ще имат всички (данъкоплатци). Така се възползва само отделна група данъкоплатци - земеделските производители. Това плащане намалява ликвидността на държавата, но явно земеделците просто си искат "своето" и за тях то е най-важно. Ще им запушат устите... кофти.

"А сега накъде" се питам от повече от година. Сложен въпрос, на който не знам отговора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се е развихрила тази тема, искам да ви призова да не изпускате добрия тон, за да не се стига до заключване и триене. Поздрави на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега е средата на Февруари, така че парите на земеделците са им необходими, за да са готови да започнат работа на Пролет. Все пак е по-добре да имаш време да се подготвиш за нещо, от колкото да правиш всичко в последният момент.

Що се отнася до оставката, нека първо я приемат, а после да коментираме. Според мен това е тактически ход на премиера с благоприятни последствия за ГЕРБ като цяло. Иначе щеше да събира само негативи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дянков си е взел оставката обратно. Как може да говориш за растеж, за това че сме в топ 5 е ВС, като народът ти е потънал в мизерия!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как накъде... питай онзи с брадвата. Идват Станишев и Местан и почваме да цъфтим и да връзваме.

Редактирано от Afonya
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оттук на къде? Ето ви един пример, прочетете го:

 

"За да напише новата си конституция народът на Исландия избра 25 безпартийни граждани измежду 522 видни представители на обществото, всеки от които беше препоръчан от други минимум 30 души. Основният закон не се състави от тясна група политици, а беше писан в интернет. Учредителните заседания се провеждаха онлайн, и гражданите можеха да дават своите коментари и предложения, наблюдавайки как документът постепенно придобива окончателната си форма. Този основен закон, написан демократично и с широко народно участие, ще бъде представен в парламента за утвърждаване веднага след предстоящите избори."

 

На това попаднах в нета днес,смятам че е най - добре,но и също че няма как да стане в България :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оттук на къде? Ето ви един пример, прочетете го:

 

"За да напише новата си конституция народът на Исландия избра 25 безпартийни граждани измежду 522 видни представители на обществото, всеки от които беше препоръчан от други минимум 30 души. Основният закон не се състави от тясна група политици, а беше писан в интернет. Учредителните заседания се провеждаха онлайн, и гражданите можеха да дават своите коментари и предложения, наблюдавайки как документът постепенно придобива окончателната си форма. Този основен закон, написан демократично и с широко народно участие, ще бъде представен в парламента за утвърждаване веднага след предстоящите избори."

 

На това попаднах в нета днес,смятам че е най - добре,но и също че няма как да стане в България :icon_crying:

 

Да, аз също го четох и си казах защо не..

След това си отговорих защо... Защото половината Българи ще реват за "мъжкара", "човека със сърце", "спасителя" Бойко, а другата половина ще реват за това, кой би дошъл Станишев или Доган..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има желание, 10:00 на игрището в Лагера, се събираме от Хиподрума и Лагера...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега? Платените малумници изродиха протеста и взе, че оказа сполучливо, сега какво правим? ЕРП-тата са си още тука? ДПС, Станишев, какво правим?

Според мен е задължително всеки да си зададе въпроса: Кой имаше нужда от дискредитирането на протеста?

Отговорът на този въпрос до голяма степен може да опрости въпроса: Сега какво правим?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е задължително всеки да си зададе въпроса: Кой имаше нужда от дискредитирането на протеста?

Отговорът на този въпрос до голяма степен може да опрости въпроса: Сега какво правим?

Този въпрос е най-правилното нещо което видах днеска!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КОПИ-ПЕЙСТ :)

 

 

Г-да Политици,

 

вече 23 години вие се подигравате с търпението на българския народ, тъпчете го, крадете го и го лъжете. Аз знам, че мнозина от вас днес злорадо потриват ръце и чакат момента да грабнат властта, но не за да управляват, а за да пълнят алчните си стомаси. По тъмни доби, скрити от очите на тълпата, вие чертаете планове как да се възползвате от ситуацията в страната, как да отнемете победата от хората и то така, че все едно ви я предават доброволно. Но длъжен съм да ви предупредя, не подценявайте новото поколение, ако продължите да грабите и да се облагодетелствате от властта, срещу вас няма да летят домати, яйца и павета, а ще свистят куршуми. За тези 23 години вие успяхте да делегитимирате напълно държавата и нейните институции, демокрацията и партийната система, да обезличите различните политически философии и да създадете свой единствен образ в очите на народа – образът на домогналия се до властта престъпник. Вие превърнахте народа в тълпа, а когато тълпата съди престъпниците, пледоариите са кратки.

 

Г-да олигарси,

 

не мислете, че тълпата ще забрави и вас и че както винаги с парите, заграбени от хората, ще успеете да създадете нов политически проект, да го избутате на сцената и да дърпате конците, изтегнали се в удобните си фотьойли. Не мислете, че ще си гарантирате комфорт, като се наредите в обръча от фирми на поредния политически гуру. Ние ви познаваме и колкото и да се криете, вашите лица са ни известни, вашето тъмно минало ни е ясно и вашите цели са ни пред очите. Ние помним и кредитните милионери, и тези, които създаваха пирамиди и източваха банки, и тези, които бяха заведени от висши кадри на бившата ДС и номенклатурата и посочени за наши момчета. Момчета, между които да се разпределят народните пари, срещу задължението да се отчитат редовно на своите благодетели. Ние ви знаем и гневът на тълпата няма да ви отмине. Няма да ви спасят нито затворените комплекси, нито високите дувари на палатите ви, нито камерите, нито личната ви охрана. Не се учудвайте, когато пламнат огньовете из Банкя, Княжево, Бояна, Драгалевци и Бистрица. Не се учудвайте, когато срещу вас се изправят тези, в които не виждахте отделни човешки същества, а простолюдие, осъдено да ви служи срещу жълти стотинки. Не се учудвайте, когато срещу вас се изправят зверове, понеже вие сте тези, които се отнасяхте към тях като към животни.

 

И Вие,

 

които никога не излизате на сцената, но неизменно получавате своя дял. Вие, които вдигате лихвите и тикате хората към гибел, само и само да заграбите малкото останало им имущество. Вие, които залагахте капани на простите хора, а когато се хванаха, ги нарекохте неудачници. Вие, които назначавате за милионери приближените си послушници. Вие, които се срещате в различни кръгове, организации и тайни общества – и вас тълпата не ще ви отмине. Близо е времето. Чувате тътена.

 

И тези,

 

които докопали се до държавна служба, до малко власт и привилегии, злоупотребяват с нея в името на ненаситния си търбух – и вие ще усетите народния гняв. Няма да ви спаси нито бюрото, нито униформата, нито тогата ви. Защото докато онези грабеха милиони, вие се биехте за трохите от трапезата им и рушахте тухла по тухла държавното здание, без да мислите за последствията, без да осъзнавате, че то ще се срути върху вас. Вие, безбройни Юди, които издевателствахте над редовия гражданин, за 20, 50 или 100 лева, а понякога и за едно пликче с подаръци. Вие, корумпирани чиновници, мънички всекидневни предатели. Вашите деца ще живеят в хаоса, който вие създадохте.

 

Всички вие,

 

сега е моментът да спрете, да се покаете, да върнете заграбеното и да се оттеглите в забвение. Сега е моментът да се осъзнаете и да разберете, че вашите действия докараха държавата до това окаяно положение. Вие искахте народът да е прост, уплашен и лесно манипулируем. Вие искахте да управлявате голтаци, отдали се на скотски страсти. Вие искахте да се издигнете над простолюдието, да се отделите, да се различавате, и го постигнахте – тълпата лесно ще ви отличи. Сами се превърнахте в мишена, която няма къде да се скрие и блести със заграбеното богатство.

 

Ваш е изборът.

 

И накрая, два цитата от Левски, които не обичате и които официалните лица, чоплещи паметта му по време на чествания, никога не ще да прочетат:

 

“Ето, ако дадете повече, отколкото ви се искат, ще си купите по-голям живот, който сега се продава!!! Утре – не! И милиони да давате.”

 

“Решили сме се вече — или с нас и народа, или ще ви пратим при черните души!”

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е задължително всеки да си зададе въпроса: Кой имаше нужда от дискредитирането на протеста?

Отговорът на този въпрос до голяма степен може да опрости въпроса: Сега какво правим?

Интересно ми е да прочета Вашата теза по въпросите? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мисля че е дискредитиран. Протестите продължават. Само дано не се стигне до стълкновения между протестиращи и привърженици на това правителство. Аз не бих посмял да изляза в подрепа на ГЕРБ точно днес и в близките дни. Бих изчакал до изборите. Дано нещата се развият кротко. Шумно, но кротко.

Накъде... Служебно правителство, приемане на 10-ина приоритетни точки и яко работа основно по тях. Например повишаване доходите на хората за да се стимулира потреблението->инвестиции; здравна реформа, пенсионна реформа (пр. системата на личните сметки), атака срещу междуфирмената задлъжнялост (бавното разплащане, ДДС). Трябва да се стимулира икономиката. Трябва ни устойчиво положение на икономически растеж, когато няма да се интересуваме от политика, респ. кой ни управлява. Производство, износ, нови технологии... Иначе който и да е на власт, все тая. Никой не е магьосник. Гледам вече се спряга идеята за мажоритарната система и намаляване броя на народните представители.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е да прочета Вашата теза по въпросите? :icon_hmm:

 

Не казвам, че процесът е дискредитиран, но определено имаше сериозни опити за това. Слава Богу, нормалните хора бяха повече.

 

Колкото до отговорите на въпросите: На всяко подобно събитие има определен процент лумпенизирани участници, по мое мнение около 3-5%. Това са хора с ниско образование, липса на задръжки, огромна натрупана агресия. Може още да се изброява, но няма смисъл. Десетина подготвени хора, които имат добри познания по психология и по-точно на психология на тълпата (което си е сериозна дисциплина) могат относително лесно да ги подтикнат към вандалщина и асоциални действия, с цел придаване на полукриминален оттенък на протеста. Единствено управляващите имат ресурс от такива подготвени кадри, които се занимават професионално с това. Като добавим факта, че единствено на управляващите е изгодно протестът да бъде представен не като израз на справедливите искания на хората, а като криминално сборище и по този начин да го дискредитират и омаловажат, за мен отговорът на този въпрос е очевиден.

 

Колкото до втория въпрос, не бих си позволил да давам мнение, това е нещо на което всеки сам трябва да си отговори.

 

Съвсем друг въпрос е, че протестът е погрешно насочен срещу ЕРП-тата, при положение, че основният виновник за тази ситуация, в която единствено у нас от ЕС, работещият човек плаща средно 60-80% от доходите си за сметки е държавата, или по-точно липсата на такава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма оправия, еййй, няма...Вместо да правят кауфланди и технополиси, трябва парите на българина да остават в България. Държавата е редно всячески да подпомага дребния и среден бизнес, животновъдите и земеделските произовдители. Да се инвестира в производството, да се подпомага българското, да се утвърдят традиционните български марки, да имаме и почитаме традициите, защото това е, което ни прави народ! Да има национализъм у всеки един, да не се пише на латиница повсеместно, да не се потъпква българщината и националните интереси:icon_crying:

Това е, което трябва и това е, което няма да стане :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......демоса иска да наложи желанията си императивно, но държавността по презумпция е рестриктивна.

Това неминуемо довежда до скрити и явни сблъсъци на демоса и държавата - представляваща се от власта.

Дори временно демоса да постигне някакъв частичен успех, държавата в дългосрочен план ще наложи волята си.

И то без оглед, кой ще е на власт.....

Няма ли власт, държавата се разпада.

Разпадне ли се държавата, демоса страда и или отива в изгнание, или се претопява, или попада под робство, или го избиват.

Разбира се, една що-годе читава държава - разбирай власта, не коли стадото си от граждани, а го храни, пои и стриже разумно.

Това в голяма степен зависи от власта, и в по-малка от демоса.

Вярно е и че демоса избира власта, както и че една власт се губи - не използва ли правата си за поне минимална защита на демоса.

................................

В подкрепа на горното - ето ви един пример за размишления от фейса:

 

"Тъй като у нас селянията е повсеместна и непобедима, предлагам да учредим партия "СЕРБЕС" - Селяни за Европейско Развитие на България в Европейския Съюз".

Програмата ни, с която няма начин да не спечелим изборите ще бъде:

1. Национализация на ЧЕЗ, ЕВН и Е-про - с цел намаляване цената на тока.

2. Национализация на Била, Кауфланд, Лидъл, Карфур и др. - с цел намаляване цените на хранителните стоки.

3. Национализация на аптеките - с цел намаляване цените на лекарствата.

4. Национализация на мобилните оператори - с цел намаляване на цените на разговорите и интернет.

5. Национализация на банките - с цел сваляне на лихвите по кредитите.

6. Национализация на всичко останало- с цел намаляване цените на всичко останало.

Нашият предизборен девиз е "Чрез национализация, към дефлация!"

Венсеремос!!!"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нашият предизборен девиз е "Чрез национализация, към дефлация!" [/size][/color][/i][/font]

Венсеремос!!!"

Дефлация или дефлорация ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега? Платените малумници изродиха протеста и взе, че оказа сполучливо, сега какво правим? ЕРП-тата са си още тука? ДПС, Станишев, какво правим?

post-4847-027872600 1361536609_thumb.jpgЕто на какво попаднах.Ако е истина!БЪЛГАРИЙО????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това колега е за всички партии, разликата е само в сумата..

Дори и сега за мрънкащите за Бойко онзи ден пред парламента, са им давани пари. На пътуващите им е покрит и превоза до София, като Герб са поели разходите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз го видях вчера, обиколи фейсбук, според мен е фалшименто, няма партия, която да си сложи печата и подписа под това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът на въпросът зададен като тема има два отговора.

 

Въпросът: А сега на къде?

 

Отговорите: Терминал 1 и Терминал 2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът на въпросът зададен като тема има два отговора.

 

Въпросът: А сега на къде?

 

Отговорите: Терминал 1 и Терминал 2

Шегичката си е шегичка, но:

 

Терминал 2 ми е най-лесният, но аз съзнателно избрах да съм тук, преди още да го построят този терминал.

Сега не знам дали от това ми е тъжно...

 

Но днес бях на ски, 10 Ястребеца, 79 km/h максимална скорост, просто чудесно за моите години :):):), пу, пу, пу :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...