Премини към съдържание

А сега на къде?


Препоръчано мнение

Шегичката си е шегичка, но:

 

Терминал 2 ми е най-лесният, но аз съзнателно избрах да съм тук, преди още да го построят този терминал.

Сега не знам дали от това ми е тъжно...

 

Но днес бях на ски, 10 Ястребеца, 79 km/h максимална скорост, просто чудесно за моите години :):):), пу, пу, пу :)

Тишо, ти ми връщаш вярата в живота. Надявам се да се видим в Шипково.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 287
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Шегичката си е шегичка, но:

 

Терминал 2 ми е най-лесният, но аз съзнателно избрах да съм тук, преди още да го построят този терминал.

Сега не знам дали от това ми е тъжно...

 

Но днес бях на ски, 10 Ястребеца, 79 km/h максимална скорост, просто чудесно за моите години :):):), пу, пу, пу :)

 

На мен Терминал 1 ми свърши отлична работа, препоръчвам. Но не е лесно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен Терминал 1 ми свърши отлична работа, препоръчвам. Но не е лесно.

Вариантите с Т1 и Т2 предполагат доста компромиси с вътрешните убеждения, които не всеки е готов да направи.

Явно има хора, които по-лесно ги правят компромисите, просто така са устроени. Поради което са по-приспособими.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите с Т1 и Т2 предполагат доста компромиси с вътрешните убеждения, които не всеки е готов да направи.

Явно има хора, които по-лесно ги правят компромисите, просто така са устроени. Поради което са по-приспособими.

 

Чувството за компромис е също много субективно. Това, което е неприемлив компромис за един може да се окаже движещ мотив за друг. Така че, не опира до толериране на компромиси, а до житейски цели. Аз имах доста компромисен старт като бях на 20, но бях пълен с планове, мечти и енергия които бяха моите убеждения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха! Аз като бях на 20 отивахме от Варна до Златни пясъци за 2.75 лв. с такси! За 6 лв. си купувахме 20 литра бира - една туба!

А колко мацки имаше на плажаааа!

И за миг не ми е минавало през ума за Терминал 1!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха! Аз като бях на 20 отивахме от Варна до Златни пясъци за 2.75 лв. с такси! За 6 лв. си купувахме 20 литра бира - една туба!

А колко мацки имаше на плажаааа!

И за миг не ми е минавало през ума за Терминал 1!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

Едното не изключва другото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като за последните 20+ години се смениха толкова правителства със участие на всички партии, не виждам смисъл пак да ходя и давам гласа си за който и да е. Лошото е, че няма изгледи и да се промени. За мен следващите избори ще изглеждат е така:

(А) Луфтханза

(Б) Бритиш Еъруейз

(В) Еър Франс

(Г) Друга авиокомпания за евакуация ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едното не изключва другото :)

Не съм го изключвал! Дори от 1989 година го ползвах много активно, но за служебни пътувания.

Някъде през 1992-1993 година се бях амбицирал за бЕгам в ЮАР.

Сега като направя една равносметка излиза, че съм обходил доста места и освен Ирландия, друго място за живеене не съм харесал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го изключвал! Дори от 1989 година го ползвах много активно, но за служебни пътувания.

Някъде през 1992-1993 година се бях амбицирал за бЕгам в ЮАР.

Сега като направя една равносметка излиза, че съм обходил доста места и освен Ирландия, друго място за живеене не съм харесал.

 

Добре че има като теб.

 

Хайде да пишем за събитията.

Мен лично ме е срам от невежеството и неинформираността на народа видимо от исканията и очакванията му.

Между другото, събитието не се отразява по света. Вчера гледах няколко пъти немски новини, днес гледам американски, нищо. Все едно е някакъв селски скандал. Имаше само леко иронична кратка статия във вестника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif


Ха-ха! Аз като бях на 20 отивахме от Варна до Златни пясъци за 2.75 лв. с такси! За 6 лв. си купувахме 20 литра бира - една туба!
А колко мацки имаше на плажаааа!
И за миг не ми е минавало през ума за Терминал 1!

Сега, въпросът тук е: г-н Николов, като е бил на 20, коя година е било това? И г-н Ага, като е бил на 20, коя година е било? :P
Защото аз бях на 20 преди 5 години и оттогава насам само за Терминалите си мисля... :P
ПП: Съжалявам, че първият ми пост в темата е толкова безсмислен... :D


Към долния пост (понеже имам възможност да редактирам своя): Ааа, нещо слъгвате ми се струва, г-н Николов? В профила Ви пише '62... :)
Няма лошо, човек е на толкова, на колкото се чувства :) Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1982 http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

1982 като бях детенце, си живеехме доста добре.

Помня отлично. Скромен, но пълноценен и спокоен живот. От гледната точка на дете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голяма работа.. като не отразяват нещата, техния интерес никога не е бил самата държава, а до колко може да се възползват от нея.

Сега всичко е в ръцете на народа, ако не съумеят да се борят за позициите си, а ги продават за по 10-15 лв.. ще е жалко. Време е политиците и другите грабители да бъдат свалени на земята и да почнат да поемат и отговорности, а не само облаги.

Все пак времето ще покаже. За мен изхода не са терминалите, вече съм ги отказвал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голяма работа.. като не отразяват нещата, техния интерес никога не е бил самата държава, а до колко може да се възползват от нея.

Сега всичко е в ръцете на народа, ако не съумеят да се борят за позициите си, а ги продават за по 10-15 лв.. ще е жалко. Време е политиците и другите грабители да бъдат свалени на земята и да почнат да поемат и отговорности, а не само облаги.

Все пак времето ще покаже. За мен изхода не са терминалите, вече съм ги отказвал.

 

От гледна точка на държавата терминалите са "терминален" изход, естетвено.

 

Грабителите трябва да бъдат свалени, но и народът трябва да се ограмоти. Няма как токът например да поевтинее значително. Колко да поевтинее, той сега е най-евтин? Във вестника Кроне Цайтунг пред мен пише следното по темата: "Българите консумират прекалено много електроенергия за отопление и имат зле термоизолирани жилища, съчетани с нискоефективни отоплителни електроуреди."

 

И наистина, това съвпада с масовото мнение, че отопление на ток е "много по-евтино" от Топлофикация. Цели входове се откачат от парното, слагат се климатици и т.н. Ето, дойде една по-студена зима, и сметките за ток скочиха. Сега чета, горят фактури до доказване на консумацията и искат да "няма посредници между електроцентралите и потребителя" - е това ако не е очевидна неграмотност, анархия, какво е...

Интересно, навсякъде другаде отоплението на ток се смята за много скъпо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По студена зима?! Пак не си в час...зимата си е много мека, и в сравнение с миналата е нищо...И понеже не си в БГ, те съветвам да не коментираш, защото пак не си наясно с нещата. Ще ти дам само един лек пример, за да вденеш за какво иде реч. Преди 10 години, аз и брат ми живеехме при родителите ми. Бойлер, пералня всичко работеше за 4 човека. Отделно се топлехме с два климатика, а жилището още тогава беше с 5 камерна дограма саламандър и 5 см. изолация. Плащахме рекордно сметка от 140 лв. Миналия месец майка ми плати 148 лв., а живеят само двамата с баща ми там и се стискат колкото могат. Няма да споменавам, че на баща ми пенсията е точно 150 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От гледна точка на държавата терминалите са "терминален" изход, естетвено.

 

Грабителите трябва да бъдат свалени, но и народът трябва да се ограмоти. Няма как токът например да поевтинее значително. Колко да поевтинее, той сега е най-евтин? Във вестника Кроне Цайтунг пред мен пише следното по темата: "Българите консумират прекалено много електроенергия за отопление и имат зле термоизолирани жилища, съчетани с нискоефективни отоплителни електроуреди."

 

И наистина, това съвпада с масовото мнение, че отопление на ток е "много по-евтино" от Топлофикация. Цели входове се откачат от парното, слагат се климатици и т.н. Ето, дойде една по-студена зима, и сметките за ток скочиха. Сега чета, горят фактури до доказване на консумацията и искат да "няма посредници между електроцентралите и потребителя" - е това ако не е очевидна неграмотност, анархия, какво е...

Интересно, навсякъде другаде отоплението на ток се смята за много скъпо.

 

Вестника, като дойде в България тогава да пише.. Как да не се отказват хората от парното, като ги ограбват с луди сметки.. един колега миналия месец беше само 4 дни в града и сметката му е 150лв..

Аз реших този проблем, като си купих къща в кротко и мирно селце, а тока е нормално да е евтин и заплатите са такива тук. Нали не мислиш, че е нормално да са ниски заплатите а цените да са високи. И проблема не е точно в цената на самия ток, а в свободата на фирмите които го предлагат. Надписване на сметки, смяна на електромери без предупреждение.. токови удари и какво ли още не и никой не следи тези неща.

И както каза Емо - това не е зима, а приятна есен, голяма част от тази зима, не ми се налагаше и да отоплявам в нас. Просто монополистите се унесоха в ограбването и резултата е по улиците. Майка ми 2 поредни месеца получава по 2 сметки за ток и никой не може да ти каже защо.

А ако хората тук са неграмотни, то аз съм горд, че не съм при грамотните извън страната. Работя с хора от почти цял свят и не благодаря, предпочитам да подкрепя хората тук, от колко да ги плювам от страни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По студена зима?! Пак не си в час...зимата си е много мека, и в сравнение с миналата е нищо...И понеже не си в БГ, те съветвам да не коментираш, защото пак не си наясно с нещата. Ще ти дам само един лек пример, за да вденеш за какво иде реч. Преди 10 години, аз и брат ми живеехме при родителите ми. Бойлер, пералня всичко работеше за 4 човека. Отделно се топлехме с два климатика, а жилището още тогава беше с 5 камерна дограма саламандър и 5 см. изолация. Плащахме рекордно сметка от 140 лв. Миналия месец майка ми плати 148 лв., а живеят само двамата с баща ми там и се стискат колкото могат. Няма да споменавам, че на баща ми пенсията е точно 150 лв.

 

А колко е струвал киловатчас преди 10 години спрямо сега? Ако не се лъжа само миналата година четох за увеличение от 15%.

 

Безсмислени са протестите да се намали така или иначе най-ниската в Европа цена на тока. Дано поевтинее, но няма как да поевтинее значително. Грешна, невъзможна кауза. Доходите трябва да нарастнат и имат много по-голям потенциал да нарастват, но незнайно защо, темата е беше тока. Вероятно просто изби оттам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А колко е струвал киловатчас преди 10 години спрямо сега? Ако не се лъжа само миналата година четох за увеличение от 15%.

 

Безсмислени са протестите да се намали така или иначе най-ниската в Европа цена на тока. Дано поевтинее, но няма как да поевтинее значително. Грешна, невъзможна кауза. Доходите трябва да нарастнат и имат много по-голям потенциал да нарастват, но незнайно защо, темата е беше тока. Вероятно просто изби оттам.

Бе и едните и другите са прави.......и криви,факт е ,че цените на бензин,ток, парно са едни от най ниските в Европа, но и факт е, че и доходите ни са най ниските в Европа........кое трябва да вдигнем,за да сме по добре?Отговора е - работете повече за да има повече, другото са подробности........Лично аз познавам двама от всичките провокатори на протестите.........ее, ми те по цял ден се наливат с бира ,вечерта в кварталното заведение се наддумват кой коя по голяма лъжа ще каже,а през ноща, когато заведеението затвори и ги изгони, те на улицата си допиват .........и това били "водителите" на протеста.......ако са такива всичките, майка мила на България........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма много голяма възможност да се намалят сметките за ток.

Като гледам оплакванията за сметки от 200 лв. миналия месец и 600 този, ми идва само едно нещо на ум - манипулиране на електромерите от страна на инкасаторите или някой/и доверени служители на ЕРП-тата през студените зимни нощи.

Друг начин за манипулиране е при изпълнение на изискванията на Закона за измерванията. Понеже на определен период електромерите трябва да минават на проверка и не може да останем без електромери, се сваля единия електромер и се поставя друг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма много голяма възможност да се намалят сметките за ток.

Като гледам оплакванията за сметки от 200 лв. миналия месец и 600 този, ми идва само едно нещо на ум - манипулиране на електромерите от страна на инкасаторите или някой/и доверени служители на ЕРП-тата през студените зимни нощи.

Друг начин за манипулиране е при изпълнение на изискванията на Закона за измерванията. Понеже на определен период електромерите трябва да минават на проверка и не може да останем без електромери, се сваля единия електромер и се поставя друг.

Аз в един от обектите съм с два електромера.........единия "незаконен" ,няма да казвам какво отчита единия и какво другия ......информацията е секретна....... :D

Според мен служителите и инкасаторите са в голямата игра........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма много голяма възможност да се намалят сметките за ток.

Като гледам оплакванията за сметки от 200 лв. миналия месец и 600 този, ми идва само едно нещо на ум - манипулиране на електромерите от страна на инкасаторите или някой/и доверени служители на ЕРП-тата през студените зимни нощи.

...........

Тук аз лично съм много съгласен. Не съм технически запознат как може да се манипулира електромера или системата на отчитане, но стигам до този извод по една много проста логика: До момента, с който и да съм разговарял, всеки има около 100% увеличение сметка на ток спрямо предишната. Един не съм чул да има същата сметка. Ако моето семейство преди е платило 100 лв ток, сега трябва да плати 200лв. Ако баба Станка от село е платила 40лв, сега трябва да плати 80 лв. Е, как е възможно това? Така ли няма едно изключение от това "правило"? Имам чувството, че някой олигарх е поръчал на своя бюрократ да подмени формулата "kW x цена х 1" на "kW х цена х 2"... ей така, просто честитка за Нова Година...

А за протестите - хората не са задължени да са технически компетентни, но все пак... ако в началото имаше по-добра организация (т.е. категорични искания и позиции) и не бяха допуснати провокации на отделни натряскани пияници, нещата щяха да изглеждат малко по-сериозни. Не, че сега не изглеждат сериозни, но сега изглеждат отчайващи и хаотични. Но нямаше как да се случи това, просто в такива емоционални моменти не може да се мисли :rolleyes:

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пътко, аз имам същата сметка.. Но пък, когато са сменяли електромерите къщата не е била обитаема и не са имали възможност да го изкарат на пътя. От както аз взех къщата през седмицата съм на работа и отново нямат достъп до електромера. На всяко 6-то число аз им изнасям данните на бележка и за това нямам проблем.. уви почти всички с "по-добри" електромери са яко натоварени. Един от комшиите е надписан 2-ти.. при условие, че точно този месец му е почивен и половината месец не е бил тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук аз лично съм много съгласен. Не съм технически запознат как може да се манипулира електромера или системата на отчитане, но стигам до този извод по една много проста логика: До момента, с който и да съм разговарял, всеки има около 100% увеличение сметка на ток спрямо предишната. Един не съм чул да има същата сметка. Ако моето семейство преди е платило 100 лв ток, сега трябва да плати 200лв. Ако баба Станка от село е платила 40лв, сега трябва да плати 80 лв. Е, как е възможно това? Така ли няма едно изключение от това "правило"? Имам чувството, че някой олигарх е поръчал на своя бюрократ да подмени формулата "kW x цена х 1" на "kW х цена х 2"... ей така, просто честитка за Нова Година...

Има нещо такова, някой бърка дълбоко в кацата с мед .........а не е ли трик на енергийната мафия, или пък някой друг заинтересован да предизвика масови безредици и по този начин да си отиде това правителство?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо такова, някой бърка дълбоко в кацата с мед .........а не е ли трик на енергийната мафия, или пък някой друг заинтересован да предизвика масови безредици и по този начин да си отиде това правителство?

Ако е трик на енергийната мафия, значи ли това, че тя очаква да бъде по-облагодетелствена от новото правителство? Аз не мисля така... За мен тази опция отпада.

Ако е "поръчка" на някоя опозиция - провокаторите на протестите бяха от футболни агитки - дето се бият на всеки мач и чупят автобусите. Не вярвам някой политик да ги е подкупил с цел завземване на властта. Но определено си личи как сега Станишев и турците точат лиги... Според мен анархистите в протеста се проявиха самоволно - просто видяха "удобен случай" да почупят малко и да се посбият с каските. За мен тези протести са "най-чистите" неполитизирани обществени масови инициативи в последно време и виждаме "в най-чист вид" лицето на българсото общество.

На мен ми е интересно какво ще каже/направи инженера от Япония (забравих му името), доста беше се нахъсал една вечер по БТВ. Дано успее да поизясни някои задкулисни игри пред обществото. На пръв поглед ми изглежда като честен човек :rolleyes:

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз в един от обектите съм с два електромера.........единия "незаконен" ,няма да казвам какво отчита единия и какво другия .

Ако "незаконият" е от старите 1000% отчита по-малко и това има своето обяснение.

Има обаче още един стар метод за манипулиране на фактурите. Обърнете внимание, че става въпрос за фактурите, а не за електромерите. Това го правеха всички ЕРП-та при повишаване на цените. Когато се зададе увеличение на цената на тока всички инкасатори ги пращат да отчитат електромерите 1-2 седмици предсрочно. Следващото засичане се забавя с още толкова и ето че получаваш двойна сметка, тъй като периода не е месец, а почти два месеца. Този номер съм го констатирал поне 3 пъти.

Що се отнася до манипулирането на електронните електромери, то е съвсем елементарно. Понеже електромера представлява микропроцесорна система изградена на някакъв модел едночипов компютър, то за да работи задължително трябва да има генератор. Генератора е изграден на базата на кварцов резонатор, който е в метален корпус, но генератора е в самия чеп (интегралната схема). В радиотехниката има едно явление наричано увличане на честотата на генератора, което се появява, когато в схемата постъпят външни електромагнитни смушения с честота близка до тази на генератора и амплитуда поне няколко пъти по-голяма. При това положение се влияе върху честотата на основния генератор и от там на скоростта на изпълнение на програмата. По този начин може да се накара електромера да отчита повече или по-малко, в зависимост от честотата, с която сме го атакували.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...